Kuuba ringreis ja rannapuhkus Varaderos

Kuuba ringreis ja rannapuhkus Varaderos

03.12.2022 - 16.12.2022
Giid Piret Mayer
 Hind al 2999
Broneeri

Kuuba on suurim Kariibi mere saartest. Kuuba nimi on ilmselt tulnud Coabanast, mis tõlkes tähendab suurepärast paika. Kuuba, see on kaunid liivarannad ja selge sinine vesi, värvikirev ajalugu, Fidel Castro revolutsioon ja sotsialistlik kord, Hemingway elu ja looming, Kariibi lopsakas loodus, suhkrurooväljad ning loomulikult kvaliteetne ja odav tubakas ning rumm. Kuubast pärineb ka muusikast teada tuntud kuum salsa.
Kuuba on ajaloo jooksul sõltunud nii Hispaaniast, Ameerika Ühendriikidest, Nõukogude Liidust – kõik suured mõjutajad on jätnud oma jälje tänapäeva Kuubale. Kuubalased on elurõõmsad, jutukad ja külalislahked inimesed, kelle mõttemaailmale on mõju avaldanud nii katoliiklus kui Aafrika kultused.
Kutsume Teid koos meiega avastama Kuuba vaatamisväärsusi, inimesi, loodust ja randasid!

Lugege Kuuba kohta lähemalt siit>
Lugege lisainfot meie giidide kohta siit >
 • Reisil osalemiseks vajalik vaktsineerimispass (sobib allalaetud tõend www.digilugu.ee), teisest doosist peab olema möödas vähemalt 14. päeva. EL vaktsineerimispass kehtib 9 kuud alates teisest doosist.
Tõendi palume paberil kaasa võtta. 
 • Lisaks tuleb esitada negatiivne PCR test (kuni 72h vana enne Kuubale saabumist)

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-VARADERO
Kogunemine kell 04:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:50-08:20 ja lend Frankfurt-Varadero kell 12:10-17:30 (lennunumbrid LH885 ja DE2198).
Palume kontrollida Tallinna lennujaamas kogunemise ja lennuki väljumise aega ka vahetult enne reisi!
Tere tulemast Varaderosse.  Varaderot on sageli nimetatud ka maailma parimaks rannaks. Varadero on Kuuba uhkuseks ja magnetiks, tõmmates ligi maailma rikkaid ja kuulsaid. Varaderos on lõputud valge liiva rannad ja palmipuudest ääristatud alleed.
Majutume neljal järgneval ööl Varaderos mereäärses hotellis****+ standardklassi tubades all inclusive baasil.

2. päev - 4. päev VARADERO PUHKUS
Vabad päevad Varaderos, kus on kõik eeldused mõnusaks puhkuseks Kariibi päikese all.
Soovijatele võimalikud lisaekskursioonid ja väljasõidud (lisatasu eest, võimalik tellida otse hotellis või meie reisiesindaja kaudu).

5. päev SANTA CLARA - TRINIDAD
Teel Trinidadi peatume Kuuba keskosas asuvas Santa Clara linnas. Leoncio Vidal pargis on mõnus jälgida kohalike inimeste sagimist ja elu-olu. Eelkõige on Santa Clara aga kuulus kui „kangelasliku guerilla linn” ehk Santa Clara on 1958. aastal toimunud Kuuba Revolutsiooni viimaseks lahingupaigaks. Vaatame ka Comandante Che Guevara memoriaali ja mausoleumi. Lõunasöök kohalikus restoranis. 
Peatume Valle de los Ingenios ehk suhkrurooveskite orus (ingenio tõlkes masin). Nii kaugele kui silm ulatub, laiuvad siin suhkrurooväljad. Trinidad ja Valle de los Ingeniose UNESCO maailmapärandi nimekirja lisatud piirkond on pea 270 km2 suur ning kunagisest hiilgusest annavad aimu u 70 vana tehase varemed. Põikame sisse Manaca Iznaga ajaloolise suhkrutehase kinnistule, mille maaomaniku mõis on hästi säilinud ning kus veel 1840. aastal töötas u 350 orja. Soovijad võivad ronida 45 m kõrguse ja 7 korruselise torni tippu, mille erinevad tasandid erinevad teineteisest kuju ja vormi poolest ning kust avaneb hunnitu vaade ümbritsevatele põldudele. Miks mitte proovida siin ka klaas Guarapot ehk suhkruroo mahla?
Majutume kolmel järgneval ööl Trinidadi rannapiirkonnas järgneval ööl hotellis Brisas Trinidad del Mar**** või sarnases.

6. päev TRINIDAD
Hommikusöök. Sõidame kunagisse esimesse hispaanlaste asustatud kolooniasse Trinidadi, mis on suurepärane näide koloniaalarhitektuurist. Trinidadi peetakse õigustatult saare kaunimaks linnaks. Munakividega sillutatud tänavad ja pastelsetes värvides veidi räämas majad annavad tunde, et aeg ei kiirusta siin takka, vaid kulgeb hoopis omasoodu. 17. ja 18. sajandil oli linn suhkru- ja orjakaubanduse keskuseks ning selles perioodist pärineb ka linna kuulsus ja rikkus. Lõunasöök restoranis. Tutvume linnaga – Cantero palee, mille tornist avaneb suurepärane vaade ajalooliselt keskusele, ajalooline linnaväljak Plaza Mayor ja Palacio Brunet, kus tänapäeval asub romantikamuuseum. Astume sisse ka Canchanchara baari, mis asudes ajaloolises 18. sajandi hoones, on tuntud oma samanimelise rummikokteili poolest. Vaba aeg linnas.

7. päev VABA PÄEV TRINIDADIS
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva soovitame veeta mõnusal rannal või Trinidadi  unikaalses vanalinnas.

8. päev VABA HOMMIKUPOOLIK RANNAS CIENFUEGOS
Hommikusöök. Pärastlõunal sõidame Cienfuegosesse (UNESCO), mis on saarel ainus prantslaste poolt asutatud koloonia. Ringsõidu käigus näeme linna promenaadi, keskväljakut, Tomas Terry teatrit.
Majutume Cienfuegoses hotellis Union**** või sarnases. Puhkus ja ühine õhtusöök hotellis.

9. päev GUAMA – HAVANNA
Hommikusöök. Tänane hommikupoolik on pühendatud Kuuba vaheldusrikkale loodusele. Sõidame Zapata poolsaare piirkonda, mis on Kuuba üks hõredamini asustatud piirkondi. Siin on palju puutumata loodust, eksootilisi loomi ja põnevaid troopilisi taimi. Möödume Kuuba suurimatest tsitrusesaludest ning jõuame Guamasse. Külastame krokodillifarmi, mille vaateplatvormilt on võimalik lähedalt uurida roomajate toimetamisi. Seejärel paadisõit Laguna de Tesorol ning indiaani küla Aldea Taina külastus, kus näeme muuhulgas ka kaasaegseid elusuuruses skulptuure tainodest ehk Taíno-indiaanlastest, kes olid Kuuba idaosa põliselanikud. Lõunasöök.
Päeva teisel poolel jõuame Havannasse. Majutume neljal järgneval ööl Havanna kesklinnas hotellis Santander**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
Hilisõhtul on soovijatele Tropicana Cabaret show külastus (lisatasu eest). Tropicana Cabaret on maailma üks kuulsamaid kabereeteatreid, mis on tuntud ka kui „paradiis tähtede all”. Teater on tegutsenud tänapäevani alates 1939. aastast ning siin on esinenud palju maailmakuulsaid artiste. Kabaree paikneb erakordsete vanade troopiliste puude keskel.

10. päev PÄEV UNIKAALSES HAVANNAS
Hommikusöök. Ekskursioon Kuuba pealinnas Havannas, mis on ühtlasi ka Kuuba suurimaks linnaks. Alates linna asutamisest Hispaania konkistadooride poolt 1515. aastal, on olnud linnal põnev ja uhkustäratav ajalugu. Oma soodsa asukoha tõttu arenes linn tähtsaks kaubandus- ja militaarsadamaks. Samas just oma sadama ja sadamasse suunduvate Hispaania rikkusi täis kaubalaevade tõttu, on Havanna ka pidevalt piraatide rünnakute all kannatanud. Havannas on võimul olnud ja siia oma jälje jätnud nii britid kui ameeriklased. Pärast Kuuba revolutsiooni ja Ameerika väljakuulutatud majandusembargot on linn aga suuresti lohakile jäänud ning elab oma vaest kuid see eest meeleolukat ja kirevat igapäevaelu. Samas äkki just see muudabki linna nii kütkestavaks?
Tutvume UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Havanna vanalinna La Habana Viejaga, mis oma baroksete ja neoklassitsistlike ehitistega kuulub vanimate Hispaania koloniaallinnade hulka – Morro kindlus, vanalinna väljakud ja tänavad ning ajaloolised kohvikud, käsitööturg, linnamuuseum ja palju muud. Lõunasöök restoranis. Pärastlõunal jätkame tutvumist kaasaegse ja moodsa Havannaga – Jose Marti memoriaal, Maleconi avenüü ja ülikool, kapitoolium ja teater. 

11. päev VINALESE ORG – PINAR DEL RIO
Hommikusöök. Täna sõidame tutvuma Kuuba läänepoolseima servaga, mida ehk enim iseloomustavad hooldatud põllud, tubakakasvatused ja erakordselt ilus maastik.
Tutvume Vinalese oruga ning läheme Los Jazminese vaateplatvormile, kust avaneb maagiline vaade ümbritsevale maastikule – tubakapõldude kohal kõrguvad mogotesed ehk suured lubjakivist troopilise taimestikuga kaetud kaljunukid. Tutvume Vinalese külaga ning vaatame kuulsaima Mehhiko kunstniku Diego Rivera õpilase kaljule maalitud seinamaale. Sõidame ka paatidega iidsesse indiaani koopasse. Lõunasöök. Sõidame tagasi Havannasse. Õhtusöök hotellis.

12. päev HEMINGWAY RADADEL
Hommikusöök. Hommikul külastame kahte traditsioonilist tööstusharu Kuubal – Havanna sigarivabrikut ning Havana Club rummimuuseumi. Kuubal on müügil 32 erinevat nimetust sigareid. Rumm kuulub lahutamatult kuubalaste elustiili juurde.
Seejärel lahkume südalinnast ning suundume Hemingway radadele. Chicagos sündinud Ernest Hemingway ehk Papa elas Kuubal ligi paarkümmend aastat ning kirjutas siin suure osa oma maailmakuulsast loomingust. Tänaseks on tema kirjust eluloost saanud üks Kuuba müügiartiklitest. Külastame San Francisco de Paulas asuvat Finca La Vigiat ehk Hemingway majamuuseumi. Tundub, nagu oleks majaperemees hetkeks toast välja astunud. Siin on suur raamatukogu 8000 raamatuga, trofeed, mis pärinevad arvukatelt safaritelt Aafrika savannides ning kirjaniku suur piibukogu ning kirjutusmasin. Seejärel suundume Cojimari külasse, peatume Ernest Hemingway väljakul ja näeme restorane, kus Hemingway armastas lõunatada. Lõunasöök ühes Hemingway lemmikrestoranidest – Las Terrazas de Coijmar.

13. päev VABA PÄEV - ÕHTUNE LEND HAVANNA-FRANKFURT 
Hommikusöök. Vaba päev. Suundume lennujaama! Aeg selleks korraks öelda Kuubale Hasta la vista!
Lend Havanna-Frankfurt kell 21:30-13:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber DE2185).

14. päev LEND FRANKFURT-TALLINN
Saabume Frankfurti. Lend Frankfurt-Tallinn kell 20:25-23:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH884). Teretulemast tagasi koju!

Reisi hind

2999 €* / 3156 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Lufthansa ja Condor Airlines liinilendudele Tallinn-Frankfurt-Varadero ja Havanna-Frankfurt-Tallinn (lennugraafik seisuga 10.03.22);
 • lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest; 
 • käibemaks;
 • majutus 4 ööd Varaderos hotellis **** (2-in toad) kõik hinnas baasil;
 • majutus 3 ööd Trinidadis hotellis**** (2-in toad) koos hommiku- ja õhtusöögiga;
 • majutus 1 öö Cienfuegoses hotellis**** (2-in toad) koos hommiku- ja õhtusöögiga;
 • majutus 4 ööd Havannas hotellis**** (2-in toad) koos 3 hommiku- ja 4 õhtusöögiga;
 • lõuna- ja õhtusöögid vastavalt programmile - kokku reisi hinnas 9 lõuna- ja 10 õhtusööki;
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja;
 • ekskursioonid eesti keeles terve reisi jooksul (va. Varadero lisaekskursioonid);
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud
 • Kuuba turistikaart koos vormistamisega 30 € (ilma selleta ei ole võimalik riiki siseneda)
 • Kuubas on kombeks anda jootraha.Samuti tuleks arvestada jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile. Ennekõike aga tuleb ka arvestada, et kuubalased on väga vaene, aga piisavalt uhke rahvas. Palume arvestada 35  jootrahadeks
 • Istekoha määramine Condori lendudel, 50 eur suund (tellimisel ja tasumisel hiljemalt kuu enne reisi)
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrke- ja pagasikindlustuse!
 • Riiki sisenemisel on vajalik tervisekindlustuse olemasolu!
 • Ühene majutus 460 €
 • Tropicana Cabaret show (hind al 105 €, tasutakse kohapeal. Hind sisaldab edasi-tagasi transfeeri hotellist, väikest vahuveini, ¼ pudelit Havana Club rummi).
 • Klassikalise autoga sõit Havannas (40 € auto kohta)
 • Reisieelse QR koodi vormistamine 15 €

Lisainfo

Lennuinfo
Condori lendudel ei sisaldu lennukoha valimine hinnas, vaid süsteem annab kohad automaatselt. Kui soovite lennukis istekohta ise valida, on lisatasu Condoril 50 eur suund. 
Condori lendudel on meelelahutusprogrammid lennukis tasulised.


Lubatud pagas lendudel on:
Registreeritud pagas: 1 ühik max 20 kg 
Käsipagas: 6 kg, lubatud mõõt 115 cm (nt. 40 x 55 x 20 cm)
Toitlustus lennukis täpsustamisel

Riigiinfo
Kuuba Vabariik Pealinn: Havanna (La Habana), üle 2,000,000 elaniku
Rahvaarv: 11,451,652 Pindala: 110,860 km2
Riigikeel: hispaania Ajavöönd: GMT -5h
 
Muud
 • Reisirahaks soovitame kaasa võtta eurosid või USD. Vähestes kohtades on võimalik tasuda krediitkaardiga, seda küll eeldusel, et kaart ei ole väljastatud ühegi USA panga poolt.
 • Elektri voolusagedus on 110 v, kuid samas uuemates hotellides võib kohati olla ka 220 v. Pistiku harud on kitsamad, seetõttu tuleb kasutada adapterit-konverterit.
 • Hoolimata Kuuba turismimajanduse viimaste aastate kiirest arengust, on Kuubal väljaspool kuurorte mõnevõrra limiteeritud majutusvõimalused. Kuubale reisides tasub kaasa võtta tavapärasest veidi enam "avatud suhtumist". Erinevatel, reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel, võivad reisiprogramm, päevade järjekord vms. muutuda.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikul on vaja Kuubasse reisimiseks turismikaarti, mille vormistab Teile Germalo Reisid. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu. Turismikaardi jaoks on vajalik passikoopia, mida palume tuua või saata Germalo Reiside kontorisse hiljemalt kaks kuud enne reisi.
03.12.2022 - 16.12.2022
Giid Piret Mayer
 Hind al 2999
Broneeri
Giid
Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Eesti Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kuuba ringreis ja rannapuhkus Varaderos

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Erkki
Tänud asjatundliku, professionaalse ja hoolitseva reisikorralduse eest! Viibisin sellisel grupireisil esmakordselt ja see jättis mulle väga soodsa mulje, olen sellest jõudnud rääkida ka juba oma sõpradele, kes edaspidi tõsiselt sirvivad Germalo reisikalendrit, mitte ei otsi autojuhti, kes safarile viiks. Kindlasti tahaks tulla teiega reisile ka edaspidi. Tervitused ka Hannesele! Minu poolt 10 punkti 10 st! Tansaania, 2019.
M
Merike Visnapuu
Juulikuu Portugali reis. Oli super reis. Suured tänud giid Mirjamile, kes oma sõbralikkuse ja erudeeritusega tegi selle reisi nii meeldejäävaks. Tahan tänada ka kogu Germalo meeskonda- olete parim meie Eesti reisifirmadest. Edu teile ka järgmisteks aastateks. Merike