Läti - Latgale

Läti - Latgale

20.07.2024 - 22.07.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 299
Broneeri
Riias oldi ikka imestunud, kui rändaja oma plaanidest Latgalasse uudistama minna kõneles – see ju päris vanaaegne kant, seal võtavad inimesed ikka veel kaevust vett – öeldi tavaliselt. Jah, Latgales kõneldakse oma keelt ja  peetakse lugu vanadest tavadest.

Reisikava

1. päev EESTI - STAMERIENA - REZEKNE 
Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 6.30, väljasõit Tartust Ahhaa-keskuse parklast kell 9.30. Algab sõit Lätimaale, kus meie esimeseks peatuspaigaks on Aluksne, mida lõunaeestlased ka Aluliinaks on kutsunud. Aluksne on rohelusse uppunud sümpaatne väikelinn kauni järve ääres. See on piirkond, kus ajalooliselt on lõikunud lõunaeestlaste ja latgalite asustus. 1342. aastal rajati siia Vana- Liivimaa idapiirile muistse Adsele maakonna alale ordulinnus, mille varemed praegugi väikesel järvesaarel kõrgumas.18. sajandi lõpus ehitatud kirik on üks suuremaid ja kõrgema torniga Põhja-Lätis.  Läti keelde piibli tõlkinud pastor Johann Ernst Glücki lugu ja imepisike piiblimuuseum paljude haruldaste väljaannetega, sealhulgas ka esimene lätikeelne piibel aastast 1694.  
Stameriena mõis on üks kaunimaid 19. sajandi  mõisahäärbereid Lätimaal. Liivimaa mõisnikele Wolffidele kuulunud mõisaga on seotud Euroopa kõrgkultuuri suurkujud kaunihäälne kammerlaulja Alice Barbi ja Itaalia kirjanik Giuseppe Tomasi di Lampedusa. 
Cesvaine (Seesvina) oli muinasajal oluline latgalite keskus, kus asunud linnuse kohale ehitati ristisõdade järel võimas kivilinnus. 19. sajandi lõpus ehitati vana linnuse asemele romantiline jahiloss, mis kuulus suurmõisnikele Wulffidele. See eklektilises stiilis loss on kaunimaid Lätimaal ja kantud ka Euroopa kultuuripärandi nimekirja. 
Edasi sõidame Latgale südamesse Rezeknesse. Ööbimine hotellis Rezeknes. 

2. päev REZEKNE - LATGALE 
Hommikul tutvume Rezekne linnaga. Tõuseme vanale linnamäele ja imetleme all asuva vana kaubalinna vaateid. Rezekne on alati olnud multikultuurne linn, siin elasid lätlased, venelased, juudid, sakslased, poolakad. Linnasüdames saame näha ka moodsa arhitektuuri tippehitisi kontserdimaja Gors ja rahvakultuuri keskust Zeimuls. 
Ludza (Lutsi) on vanimaid  linnu Lätis, mida mainivad Vene kroonikad juba aastal 1173. Linnaõigused saab asula 18. sajandil. Tutvumine Ludza ajalooline linnasüdamega. Külastame Latgale kultuuri koda, kus saab uudistada kohalikku käsitööd, tutvuda latgalite rahvarõivastega ja vaadata väikest näitust. Ludza piirkonda rändas tõenäoliselt 18. sajandi alguses killuke lõunaeestlasi, keda teatakse Lutsi maarahvana. 1893. aastal, kui Oskar Kallas viibis siin ekspeditsioonil, oli lutsi keele kõnelejaid 800 ringis ja veel praegugi on siinkandis päris palju lutsi juurtega inimesi. Sõidame ringi Lutsimaa teedel. Pilda ja Nukši külad, kus kunagi elas lutsi-maarahvas.  
Aglona on olulisemaid katoliiklikke keskusi Latgales. 1699. aastal asutasid Vilniusest pärit dominikaani vennad  Aglonasse kloostri. 18. sajandil ehitatud  Aglona basiilika on kaunimaid barokkarhitektuuri näiteid Ida-Lätis. 1993. aastal külastas paavst Johannes Paulus II Aglonat ja pidas siin missa, millel osales rohkem kui 200 000 inimest. Aglona leivamuuseumis võtab meid vastu südamlik pererahvas ja pakub Latgale lõunasööki ning jutustab leivast ja leivaviljast ja vanadest kommetest.
Daugavpils on Latgale ajalooline keskus  ja suuruselt teine linn Lätimaal. Tutvume  linnasüdamega, kus domineerib 19. ja 20. sajandi arhitektuur. Katedraali mäel asuvad erinevate kristlike kogukondade peakirikud. Aastal 1810 alustati  Daugavpilsi kindluse rajamist, mille alla jäi endine ajalooline vanalinn. 2013. aastal avati Daugavpilsi vanas kindluses Mark Rotkho kunstikeskus (Mark Rotkho Art Center), mis on kujunenud oluliseks moodsa kunsti tutvustamise paigaks. Daugavpilsis sündinud, kuid põhiliselt USAs kunstnikuna tegutsenud Rotkho oli omapärasemaid loojaid 20. sajandi teise poole maalikunstis. Näitustel on võimalik näha ka Rotkho originaaltöid. Ööbimine hotellis Daugavpilsis.

3. päev DAUGAVA KALDAD - CESIS
Daugava jõgi on looduslikuks piiriks ajaloolise Latgale ja Seelimaa vahel. Täna sõidame Daugava kallastel. 
Jekabpils on linn aastast 1670 ja oma nime sai see asutaja Kuramaa hertsogi Jakobi järgi. Jalutame Daugava promenaadil ja vanalinna tänavatel. Jekabpilsis asub Struve geodeetilise kaare üks mõõdupunkte, mis linnapargis ka tähistatud. Jekabpils oli kõige lõunapoolsem linn, kuhu Vabadussõja ajal heisati Eesti lipp. 
Koknese ordulinnus on rajatud 1209. aastal piiskop Alberti ajal. Maalilised varemed Daugava jõele rajatud veehoidla kaldal. 1965. aastal rajati Aizkraukle juurde Pļaviņase hüdroelektrijaam, mille veehoidla uputas linnuserajatise alumised osad Daugava ja Pērse jõe vee alla. 
Edasi sõidame Cesisesse. Cesis on Liivimaa üks vanemaid linnu. Ordulinnuse ehitamist alustati siin juba 13. sajandi alguses ja hiljem  on Cesis olnud ordumeistrite residentsiks. Jalutame sümpaatse vanalinna tänavatel ja väljakutel. 
Teekond Tartusse ja Tallinnasse.

Reisi hind

299 €* / 315 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hinna sees:

 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 2 ööd hotellides (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud:
 • Ühese majutuse lisatasu eest
 • Tervisekindlustus alates € maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Piiblimuuseum Aluksnes 4€ , õpilane ja üliõpilane 2 € 
 • Stameriena mõis 6.00 €, õpilased ja pensionärid 3.00 €  
 • Mark Rotkho kunstikeskus alates 9.00 €, õpilased ja pensionörid  4,50 € 
 • Koknese piiskopilinnuse varemed 2.00 €,  õpilased seeniorid 1.50 €  
 • Lõunasöögid 12-15€  
Muuseumide ja sissepääsude hinnad võivad muutuda.

Lisainfo

Reisitingimused
Palume reisile kaasa võtta kehtiv dokument ID-kaart või pass.
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!
20.07.2024 - 22.07.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 299
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 27 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aive ja Liia
Täname toreda ja meeldejääva reisi eest! Jäime väga rahule. Omaan pakub tõesti igale maitsele midagi! Edu, õnnelikke reise ja aega enda puhkuse jaoks ka! Heade soovidega!
M
Maire
Imelised valged majad, kuum päike, soe merevesi, hea toit, Oia päikeseloojang, erinevat värvi rannad, kosutav laevasõit koos vulkaanilise Nea Kameni saare külastamise ja ujumisega väävlirikkas vees jne. Seda nimekirja võib jätkata, kuid oma silm on kuningas. Santorinist räägitakse kui imelisest saarest ja tegelikkuses see nii ongi. Tänusõnad meie giidile Ester Laansalule, kes kõik need päevad andis väga hea ülevaate saare ajaloost ja tänu kellele saime hulgaliselt informatsiooni kogu Santorini elust ja olust. Lisapunktid minu poolt tema pakutud kohalike toiduretseptide eest, mis ärgitavad neid kodustes tingimustes järele proovima.