Läti - Latgale

Läti - Latgale

11.07.2020 - 13.07.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 169
Müüdud
Riias oldi ikka imestunud, kui rändaja oma plaanidest Latgalasse uudistama minna kõneles – see ju päris vanaaegne kant, seal võtavad inimesed ikka veel kaevust vett – öeldi tavaliselt. Jah, Latgales kõneldakse oma keelt ja  peetakse lugu vanadest tavadest.

Reisikava

1. päev ALUSKNE - STAMERIENA
Väljasõit Tallinnaast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 6:30, väljasõit Tartust Ahhaa-keskuse parklast kell 9:00.

Algab sõit Lätimaale. Aluksne - Aluliin. 1342. aastal Liivimaa idapiirile Adsele maakonda rajatud ordulinnuse  varemed järvesaarel ja 18. sajandi lõpus ehitatud kirik ja lätikeelse piibli muuseum.
Stameriena mõis on üks kaunimaid historistsistlikus stiilis rajatisi Lätimaal. Liivimaa mõisnikele Wolffidele kuulunud mõisaga on seotud ka Itaalia kirjanik Giuseppe Tomasi di Lampedusa, kes viibis siin 1920-1930 aastatel. Cesvaine väikelinna tõeliseks uhkuseks on kauni pargi sügavuses asuv maakividest ja tellistest ehitatud neorenessanss stiilis loss. Ööbimine hotellis Kolonna*** või sarnane.

2. päev LUDZA - ANDRUPENE TALUMUUSEUM - AGLONA
Hommikusöök. Ludza (Lutsi) on vanimaid  linnu Lätis, mida mainivad Vene kroonikad juba aastal 1173. Linnaõigused saab asula 18. sajandil. Tutvumine Ludza ajalooline linnasüdamega ja imposantsete linnuse varemetega. Külastame Latgale kultuuri koda, kus kohalikud meistrid oma töid eksponeerivad. Ludza piirkonda rändas tõenäoliselt 18. sajandi alguses killuke lõunaeestlasi, keda teatakse Lutsi maarahvana. Veel 1893. aastal, kui Oskar Kallas viibis siin ekspeditsioonil oli lutsi keele kõnelejaid 800 ringis. Sõidame ringi Lutsimaa teedel. Pilda ja Nirza külad, kus kunagi elas lutsi-maarahvas. 
Andrupene talumuuseum ja Latgale pulmakombed ja traditsioonilised laulud – mängud.  

Aglona on olulisemaid katoliiklikke keskusi Latgales. 1699. aastal asutasid Vilniusest pärit dominikaani vennad  Aglonasse kloostri. Vana puukiriku kohale 1768–1789 rajatud Aglona basiilika muutus Läti üheks olulisimaks katoliku kirikuks. 1980. aastal andis paavst Johannes Paulus II kirikule basilica minorise staatuse. 1993. aastal külastas paavst Aglonat ja pidas seal missa, millel osales 200 000 inimest. Ööbimine hotellis Latgola*** või sarnane Daugavpilsis.

3. päev DAUGAVPILS - DAUGAVA KALDAD
Hommikusöök. Daugavpils on Latgale ajalooline keskus  ja suuruselt 2. linn Lätimaal. Tutvume  linnasüdamega, kus domineerib 19. ja 20. sajandi arhitektuur. Katedraali mäel asuvad erinevate kristlike kogukondade peakirikud. Aastal 1810 alustati  Daugavpilsi kindluse rajamist, mille alla jäi endine ajalooline vanalinn. Kuni 20. sajandi lõpuni oli kindlus militaarkasutuses, kuid 2013. aastal avati Daugavpilsi vanas kindluses Mark Rotkho kunstikeskus (Mark Rotkho Art Center), mis on kujunenud oluliseks moodsa kunsti tutvustamise paigaks. Põhiliselt USAs kunstnikuna tegutsenud Rotkho oli olulisemaid loojaid 20. sajandi teise poole maalikunstis. Muuhulgas on keskuses ka 6 Rotkho originaaltööd.

Daugava jõgi on looduslikuks piiriks ajaloolise Latgale ja Seelimaa vahel. Täna sõidame Daugava kallastel.  Jēkabpils on linn aastast 1670, oma nime sai ta asutaja, Kuramaa hertsogi Jakobi järgi. Jēkabpilsis asub Struve geodeetilise kaare üks mõõdupunkte.
Koknese ordulinnus on rajatud 1209. Aastal piiskop Alberti ajal. Maalilised varemed veehoidla kaldal. 1965. aastal rajati Aizkraukle juurde Pļaviņase hüdroelektrijaam, mille tamm uputas linnuserajatise vundamendi Daugava ja Pērse jõe vee alla. Linnus, mis enne asus kõrgendikul, asub nüüd jõe kaldal. Sellest ajast tuleb Koknese linnusevaremetes liikudes olla ettevaatlik, sest selle all on ligi 40 meetrine sügavik.
Edasi sõidame Cesisesse. Cesis on Liivimaa üks vanemaid linnu. Ordulinnuse ehitamist alustati siin juba 13. sajandi alguses ja hiljem  on Cesis olnud ordumeistrite residentsiks. Jalutame sümpaatse vanalinna tänavatel ja väljakutel.
Teekond Tartusse ja Tallinnasse.

Reisi hind

169 €* / 179 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hinna sees:

 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 2 ööd hotellides (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud:
 • Ühese majutuse lisatasu 60 €
 • Tervisekindlustus alates 4,23€ maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Piiblimuuseum Aluksnes 2€ , õpilane ja üliõpilane 1 € 
 • Andrupene  talu ja Latgale pulmakombed koos lõunasöögiga al 12 € 
 • Stameriena loss 2 € 
 • Araiši järveasula täiskasvanu 3€ , õpilane 1.50 € 
 • Koknese piiskopilinnuse varemed 1.60€,  õpilased seeniorid 1.20 € 

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime väiksemate seltskondadega Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Eestisisestel reisidel ei ole kaitsemaskide kasutamine bussis kohustuslik, küll aga on kaitsemask kohustuslik piiriületuslikel reisidel Läti Vabariiki. Palume igal reisijal end kaitsemaskiga ise varustada.
 • Reisi hind on arvestatud inimese kohta kaheses pingis koos kaaslasega juhul kui on tegemist ühise leibkonnaga. Kõigile eraldi reisivatele inimestele on tagatud bussis 2 istekohta. Reisigrupi suuruse osas lähtume ametlikest suunistest ja reisigrupi planeeritavad suurused võivad ajas muutuda.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
Palume reisile kaasa võtta kehtiv dokument ID-kaart või pass.
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

11.07.2020 - 13.07.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 169
Müüdud
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Heli
Tere, tubli Germalo ! Teie pöördumised kogu kriisiaja jooksul olid väga julgustavad ja innustavad.Eriti tore oli Mae Meruski Reisikiri Sitsiiliast. Olete Eesti väärikas pikaajaline reisifirma. Tänulik pikaajaline Germalo reisija
M
Mary ja Mart
Reis Hiinasse oli väga tore. Hiina reisiprogramm oli väga hästi koostatud. Selle reisi tegi imeliseks  suurte teadmistega ja meie kõigiga arvestav giid Raivo. Tandemina Siret ja Raivo olid lihtsalt super. Soovitame seda reisi kõigile. Suur-suur aitäh veel kord giididele meie poolt. Sügis, 2019.