Leedumaa pealinnad ja merevaigurannik

Leedumaa pealinnad ja merevaigurannik

22.08.2022 - 25.08.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 199
Broneeri
Suvine Leedumaa tervitab sõbralikult. Põhjust tulla on alati, sest Leedumaa merevaigurannik on üks põnevamaid paiku Läänemere ääres. Suursugune ajalugu, kaunid rannad ja sõbralikud inimesed. Mõnus vahepala suvisele kiirustamisele!
Lisaks puhkusepäev imelises suvituslinnas Palangas!

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev TALLINN - VILNIUS
Väljasõit kell 06:30 Estonia teatri vastas asuvast parklast. Bussisõit Leedu pealinna Vilniusse. Pikem lõunapaus Leedus. Esmatutvus Vilniuse vanalinnaga: Vilniuse katedraaliväljak ja taastatud Leedu suurvürstide loss. Gediminase tornist avanevad vaated linnale. Majutus hotellis. Õhtune jalutuskäik vanalinnas: Koidu väravate juurest katedraalini. Aušros (Koidu) väravate kabelis asub katoliiklaste austatud imettegev ikoon. Ööbimine Vilniuses hotellis Panorama Hotel***.
 
2. päev VILNIUS – TRAKAI – KAUNAS - PALANGA

Hommikusöök. Hommikupoolikul jätkame tutvumist Vilniusega.  Peeter-Pauli kiriku luksuslikud barokkinterjöörid. Vilniuse Christianiaks nimetatud Užupis, omamoodi loovinimeste isemeelne kommuun. Užupise sillad, konstitutsiooni sein ja kuulus Užupise sümbol – ingel keskväljakul. Presidentuur, Vilniuse Ülikooli ajalooline kvartal. Miniatuurne gootikaime Püha Anna kirik. Sõit Trakaisse. Külastame keskaegset kindluslossi, omaaegset Leedu Suurvürstiriigi keskust. Karaiimide tänav ja pühakoda. Võimaluse korral külastame karaiimide etnograafiamuuseumi. Soovi korral lõunasöök karaiimide juures (lisatasu eest, registreerimisel enne reisi, tasumisel reisi ajal). Trakai külastuse lõpetab laevasõit Trakai järvedele kaunite vaadete nautimiseks. Kaunas ja linnaekskursioon. Kindlus, raekoda, katedraal. Paaritunnise sõidu järel jõuame Palangasse. Soovijad saavad õhtul mererannal hulkuda, merevaiku otsida ja muulil päikeseloojangut imetleda. Ööbimine kahel järgneval ööl Palangas hotellis Alanga***.
 
3. päev VABA PÄEV VÕI
KLAIPEDA – NERINGA – SMILTYNE MEREMUUSEUM – NÕIAMÄGI (lisatasu eest)
Hommikusöök. Meeleolukas päev Palanga rannas ja linnas, kus saab jalutada promenaadil või külastada botaanikaaeda. Soovijatega võtame ette sõidu Klaipedasse ja Neringale.  
Sõit Klaipedasse. Klaipeda (saksa keeles Memel) on Leedu suuruselt kolmas linn. Üks olulisemaid Preisimaa keskusi Läänemere rannikul. Balti hõimud on arheoloogide andmetel elanud siinkandis juba 7. sajandist. Tutvume  vana linnasüdamega, käime vaatamas ajaloolise sadamalinna sümbolit Taravose Aniket. Vanad kaubaaidad ja kaupmeestemajad. Lühike praamisõit Neringale. Kitsuke Kura maasäär on unikaalne loodusmälestis, kus domineerivad luited ja madalad männimetsad. Siinsetes maastikes on olulised ka inimeste rajatud tõkked luidete liikumise peatamiseks. Smiltyne meremuuseum asub vanas merekindluses, siin saab soovi korral jälgida merelõvide ja delfiinide etendust. Seejärel sõidame avastama Leedule kuuluvat osa Kura maasäärest. Parnidzio luite tipust imetleme maalilist vaadet merele ja Kura säärele. Nida - idülliline linnake rannikul. Merevaigugalerii ja Thomas Manni maja. Joudkrantes jalutame puuskulptuuride pargis, mis kannab Nõiamäe nime. Puuskulptuurid kujutavad paljusid tuntud Leedumaa muinasjuttude ja legendide tegelasi. Tagasisõit Palangasse.
 
4. päev PALANGA – KULDIGA – SABILE – KOJUSÕIT

Hommikusöök. Külastame Palanga merevaigumuuseumi, mis asub kauni pargi rüpes endises aadlilossis. Lahkume Palangast ja sõidame piki Merevaigurannikut Läti Kuramaale. Kuldiga on Kuramaa hertsogiriigi kunagine pealinn on üks sümpaatsemaid väikelinnu Lätimaal, mida mõnikord kutsutakse hellitavalt ka Lätimaa Veneetsiaks. Vanad veskid seismas kitsukese kiirevoolulise ojakese kaldail. Vanad kaubaaidad ja muistne linnusease. Kivisild üle kärestikulise Venta jõe. Kojusõidul lühipeatus Sabile linnakeses. Sabile on maailma kõige põhjapoolsemate viinamarjanõlvade linn. Vinukalns - veinimägi ja imekaunid vaated Abava jõe ürgorule. Algab tagasisõit Eestisse. Saabumine hilisõhtul Tallinna.

Reisi hind

199 €* / 210 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 3 ööl vastavalt programmile hotellides*** (2-in. toad), 3 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides lisatasu eest 85 €;
 • tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta);
 • ekskursioon Kura säär 49 € (ettetellimisel ja tasumisel): hind sisaldab ekskursiooni, reisija praamipiletit ja Kura sääre ökoloogiamaksu.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad:
 • Gediminase torn Vilniuses ekskursiooniga: täiskasvanu 6 €, õpilane, pensionär 3 € 
 • Funikulöör Gediminase torni: täiskasvanu 2 €, õpilane 1 €
 • Peeter-Pauli kirik annetus 2 €
 • Vilniuse Ülikooli territooriumi külastus: täiskasvanu 2 €, sooduspilet 1 €.
 • Lõunasöök Trakais al 16 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal) 
 • Trakai loss: täiskasvanu 8 €, õpilane/üliõpilane/seenior 4 €
 • Fotopilet Trakai lossis 1,5 €
 • Trakai laevasõit 8 €
 • Smiltyne meremuuseum ja akvaarium al 10 €
 • Delfinaarium täiskasvanu 10 € / õpilane, üliõpilane, EU seeniorid 5 €
 • Palanga merevaigumuuseum täiskasvanu 6 € / õpilane, seenior 3 €
 • Lõunasöök Kuldigas 16 €
 • Sabile külastus koos ekskursiooniga 3 €, õpilased, pensionärid  2 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!,

MEELDEJÄÄVAT REISI!
22.08.2022 - 25.08.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 199
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Leedumaa pealinnad ja merevaigurannik

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mark
Olen juba ammu käinud GERMALO Reisidega reisimas, austan ja armastan nende giide, kellega oleks tore käia kõikides riikides. Kõik on professionaalsed ja targad inimesed. Tahaks ka edaspidi nendega reisima minna ja huvitavaid riike avastada. Ärge kaduge ära ja olge meiega igavesti!
V
Viivi
Suur tänu väga hästi korraldatud Etioopia reisi eest 30.10-09.11.2021. Programm väga hea, tihe. Eriline tänu meie giidile Ervinile, kes oli suurepärane oma hämmastavate teadmistega ja abivalmidusega.