Leedumaa pealinnad ja merevaigurannik

Leedumaa pealinnad ja merevaigurannik

25.08.2020 - 28.08.2020
Giid Ester Laansalu
 Hind al 199
Ooteleht
Suvine Leedumaa tervitab sõbralikult. Põhjust tulla on alati, sest Leedumaa merevaigurannik on üks põnevamaid paiku Läänemere ääres. Suursugune ajalugu, kaunid rannad ja sõbralikud inimesed. Mõnus vahepala suvisele kiirustamisele!
Lisaks puhkusepäev imelises suvituslinnas Palangas!

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev TALLINN - VILNIUS
Väljasõit kell 06:30 Estonia teatri vastas asuvast parklast. Bussisõit Leedu pealinna Vilniusse. Pikem lõunapaus Leedus. Esmatutvus Vilniuse vanalinnaga: Vilniuse katedraaliväljak ja taastatud Leedu suurvürstide loss. Gediminase tornist avanevad vaated linnale. Presidentuur, Vilniuse Ülikooli ajalooline kvartal. Miniatuurne gootikaime Püha Anna kirik. Aušros (Koidu) väravate kabelis asub katoliiklaste austatud imettegev ikoon. Ööbimine Vilniuses hotellis Panorama Hotel*** või sarnases.
 
2. päev VILNIUS – TRAKAI – KAUNAS - PALANGA

Hommikusöök. Hommikupoolikul jätkame tutvumist Vilniusega.  Peeter-Pauli kiriku luksuslikud barokkinterjöörid. Vilniuse Christianiaks nimetatud Užupis, omamoodi loovinimeste isemeelne kommuun.  Užupise sillad, konstitutsiooni sein ja kuulus Užupise sümbol – ingel keskväljakul. Sõit Trakaisse. Külastame keskaegset kindluslossi, omaaegset Leedu Suurvürstiriigi keskust. Karaiimide tänav ja pühakoda. Võimaluse korral külastame karaiimide etnograafiamuuseumi. Soovi korral lõunasöök karaiimide juures (lisatasu eest, registreerimisel enne reisi, tasumisel reisi ajal). Kaunas ja linnaekskursioon. Kindlus, raekoda, katedraal, Vabaduse tänav. Paaritunnise sõidu järel jõuame Palangasse. Soovijad saavad õhtul mererannal hulkuda, merevaiku otsida ja muulil päikeseloojangut imetleda.  Ööbimine Palangas hotellis Alanga*** kahel järgneval ööl.
 
3. päev VABA PÄEV VÕI
KLAIPEDA – NERINGA – SMILTYNE MEREMUUSEUM – NÕIAMÄGI (lisatasu eest)
Hommikusöök. Meeleolukas päev Palanga rannas ja linnas, kus saab jalutada promenaadil või külastada botaanikaaeda. Soovijatega võtame ette sõidu Klaipedasse ja Neringale.  
Sõit Klaipedasse. Klaipeda (saksa keeles Memel) on Leedu suuruselt kolmas linn. Üks olulisemaid Preisimaa keskusi Läänemere rannikul. Balti hõimud on arheoloogide andmetel elanud siinkandis juba 7. sajandist. Tutvume  vana linnasüdamega, käime vaatamas ajaloolise sadamalinna sümbolit Taravose Aniket. Vanad kaubaaidad ja kaupmeestemajad. Lühike praamisõit Neringale. Kitsuke Kura maasäär on unikaalne loodusmälestis, kus domineerivad luited ja madalad männimetsad. Siinsetes maastikes on olulised ka inimeste rajatud tõkked luidete liikumise peatamiseks. Smiltyne meremuuseum asub vanas merekindluses, siin saab soovi korral jälgida merelõvide ja delfiinide etendust. Seejärel sõidame avastama Leedule kuuluvat osa Kura maasäärest. Parnidzio luite tipust imetleme maalilist vaadet merele ja Kura säärele. Nida - idülliline linnake rannikul. Merevaigugalerii ja Thomas Manni maja. Joudkrantes jalutame puuskulptuuride pargis, mis kannab Nõiamäe nime. Puuskulptuurid kujutavad paljusid tuntud Leedumaa muinasjuttude ja legendide tegelasi. Tagasisõit Palangasse.
 
4. päev PALANGA  – KULDIGA – SABILE – KOJUSÕIT

Hommikusöök. Külastame Palanga merevaigumuuseumi, mis asub kauni pargi rüpes endises aadlilossis. Lahkume Palangast ja sõidame piki Merevaigurannikut Läti Kuramaale. Kuldiga on Kuramaa hertsogiriigi kunagine pealinn on üks sümpaatsemaid väikelinnu Lätimaal, mida mõnikord kutsutakse hellitavalt ka Lätimaa Veneetsiaks. Vanad veskid seismas kitsukese kiirevoolulise ojakese kaldail. Vanad kaubaaidad ja muistne linnusease. Kivisild üle kärestikulise Venta jõe. Kojusõidul lühipeatus Sabile linnakeses. Sabile on maailma kõige põhjapoolsemate viinamarjanõlvade linn. Vinukalns - veinimägi ja imekaunid vaated Abava jõe ürgorule. Algab tagasisõit Eestisse. Saabumine hilisõhtul Tallinna.

Reisi hind

199 €* / 210 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Hind sisaldab:
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Majutus 3 ööl vastavalt programmile hotellides*** (2-in. toad), 3 hommikusööki
 • Reisija praamipilet
 • Kura sääre ökoloogiamaks
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides lisatasu eest 85 €
 • Tervisekindlustus al 4,72 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).
 • Ekskursioon Kura säär 49 € (ettetellimisel ja tasumisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad:
 • Palanga merevaigumuuseum täiskasvanu 4 €   / õpilane 2 €
 • Smiltyne meremuuseum ja akvaarium al 10 €
 • Delfinaarium täiskasvanu 10 € / õpilane, üliõpilane, EU seeniorid 5 €
 • Merevaigugalerii Nidas tasuta 
 • Trakai loss: täiskasvanu 8 €, õpilane/üliõpilane/seenior 4 €
 • Fotopilet Trakai lossis 1,5 €
 • Gediminase torn Vilniuses: täiskasvanu 5 €, õpilane 2 €
 • Funikulöör Gediminase torni: täiskasvanu 2 €, õpilane 1 €
 • Peeter-Pauli kirik annetus 2 €
 • Lõunasöök Trakais al 16 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal) 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

TRAKAI MENÜÜ:
puljong pelmeenidega
1 kybyn (traditsiooniline pirukas) lamabalihaga
1 kybyn loomalihaga
katlama (hõrk kohupiimapirukas)

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!,

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

25.08.2020 - 28.08.2020
Giid Ester Laansalu
 Hind al 199
Ooteleht
Giid
Ester Laansalu
Ester on tegelenud giiditööga üle 23 aasta, mille jooksul on maailmale tiir peale tehtud alates Norrast lõpetades Peruu, Mehhiko, Vietnami või Uus-Meremaaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Leedumaa pealinnad ja merevaigurannik

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mary ja Mart
Reis Hiinasse oli väga tore. Hiina reisiprogramm oli väga hästi koostatud. Selle reisi tegi imeliseks  suurte teadmistega ja meie kõigiga arvestav giid Raivo. Tandemina Siret ja Raivo olid lihtsalt super. Soovitame seda reisi kõigile. Suur-suur aitäh veel kord giididele meie poolt. Sügis, 2019.
U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!