Leedumaa pealinnad ja merevaigurannik

Leedumaa pealinnad ja merevaigurannik

26.08.2023 - 29.08.2023
Giid Ervin Org
 Hind al 299
Broneeri
Suvine Leedumaa tervitab sõbralikult. Põhjust tulla on alati, sest Leedumaa merevaigurannik on üks põnevamaid paiku Läänemere ääres. Suursugune ajalugu, kaunid rannad ja sõbralikud inimesed. Mõnus vahepala suvisele kiirustamisele!
Lisaks puhkusepäev imelises suvituslinnas Palangas!

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev TALLINN - VILNIUS
Väljasõit kell 06:30 Estonia teatri vastas asuvast parklast. Reisiga on võimalik liituda samuti Pärnu hotelli eest, väljasõit Pärnust kell 08:30. Juhul kui liitute Pärnus, on kindlasti vajalik sellest eelnevat reisikorraldajat teavitada.
Bussisõit Leedu pealinna Vilniusse. Pikem lõunapaus Leedus. Esmatutvus Vilniuse vanalinnaga: Vilniuse katedraaliväljak ja taastatud Leedu suurvürstide loss. Gediminase tornist avanevad vaated linnale. Majutus hotellis. Õhtune jalutuskäik vanalinnas: Koidu väravate juurest katedraalini. Aušros (Koidu) väravate kabelis asub katoliiklaste austatud imettegev ikoon. Ööbimine Vilniuses hotellis Panorama Hotel*** või sarnases.
 
2. päev VILNIUS – TRAKAI – KAUNAS - PALANGA
Hommikusöök. Hommikupoolikul jätkame tutvumist Vilniusega.  Peeter-Pauli kiriku luksuslikud barokkinterjöörid. Vilniuse Christianiaks nimetatud Užupis, omamoodi loovinimeste isemeelne kommuun. Užupise sillad, konstitutsiooni sein ja kuulus Užupise sümbol – ingel keskväljakul. Presidentuur, Vilniuse Ülikooli ajalooline kvartal. Miniatuurne gootikaime Püha Anna kirik. Sõit Trakaisse. Külastame keskaegset kindluslossi, omaaegset Leedu Suurvürstiriigi keskust. Karaiimide tänav ja pühakoda. Võimaluse korral külastame karaiimide etnograafiamuuseumi. Soovi korral lõunasöök karaiimide juures (lisatasu eest, registreerimisel enne reisi, tasumisel reisi ajal). 
aunas ja linnaekskursioon. Kindlus, raekoda, katedraal. Paaritunnise sõidu järel jõuame Palangasse. Soovijad saavad õhtul mererannal hulkuda, merevaiku otsida ja muulil päikeseloojangut imetleda. Ööbimine kahel järgneval ööl Palangas hotellis Tauras*** või sarnases.
 
3. päev VABA PÄEV VÕI VÄLJASÕIT 
KLAIPEDA – NERINGA – SMILTYNE MEREMUUSEUM – NÕIAMÄGI (lisatasu eest)
Hommikusöök. Meeleolukas päev Palanga rannas ja linnas, kus saab jalutada promenaadil või külastada botaanikaaeda. Soovijatega võtame ette sõidu Klaipedasse ja Neringale.  
Sõit Klaipedasse. Klaipeda (saksa keeles Memel) on Leedu suuruselt kolmas linn. Üks olulisemaid Preisimaa keskusi Läänemere rannikul. Balti hõimud on arheoloogide andmetel elanud siinkandis juba 7. sajandist. Tutvume  vana linnasüdamega, käime vaatamas ajaloolise sadamalinna sümbolit Taravose Aniket. Vanad kaubaaidad ja kaupmeestemajad. Lühike praamisõit Neringale. Kitsuke Kura maasäär on unikaalne loodusmälestis, kus domineerivad luited ja madalad männimetsad. Siinsetes maastikes on olulised ka inimeste rajatud tõkked luidete liikumise peatamiseks. Smiltyne meremuuseum asub vanas merekindluses, siin saab soovi korral jälgida merelõvide ja delfiinide etendust. Seejärel sõidame avastama Leedule kuuluvat osa Kura maasäärest. Parnidzio luite tipust imetleme maalilist vaadet merele ja Kura säärele. Nida - idülliline linnake rannikul. Merevaigugalerii ja Thomas Manni maja. Joudkrantes jalutame puuskulptuuride pargis, mis kannab Nõiamäe nime. Puuskulptuurid kujutavad paljusid tuntud Leedumaa muinasjuttude ja legendide tegelasi. Tagasisõit Palangasse.
 
4. päev PALANGA –ŠIAULIAI - RISTIMÄGI – KOJUSÕIT
Hommikusöök. Hommikul külastame Palanga merevaigumuuseumi, mis asub kauni pargi rüpes endises aadlilossis. Lahkume Palangast ja sõidame Šiauliai linna lähistel asuvat Leedumaa pühapaika Ristimäge vaatama. Muistsele Jurgaičiai linnamäele ja selle ümbrusesse on leedulased püstitanud kümneid tuhandeid riste. Keegi ei teagi täpselt, kas traditsioon algas Leedumaa ristiusustamisega või hoopis 1831. aasta Vene impeeriumi vastase ülestõusu mahasurumise järel.  1993. aastal püstitats siia risti Rooma paavst Johannes Paulus II ja pärast seda on Ristimägi kujunenud kogu katoliikliku maailma oluliseks palverännakute paigaks.  Algab tagasisõit Eestisse. Saabumine Tallinnasse hilisõhtul.

Reisi hind

299 €* / 315 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 3 ööl vastavalt programmile hotellides*** (2-in. toad), 3 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides lisatasu eest 85 €;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta);
 • ekskursioon Kura säär 29 € (ettetellimisel ja tasumisel): hind sisaldab ekskursiooni, reisija praamipiletit ja Kura sääre ökoloogiamaksu.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad:
 • Gediminase torn Vilniuses ekskursiooniga: täiskasvanu 6 €, õpilane, pensionär 3 €
 • Funikulöör Gediminase torni: täiskasvanu 2 €, õpilane 1 €
 • Peeter-Pauli kirik annetus 2 €
 • Vilniuse Ülikooli territooriumi külastus: täiskasvanu 2 €, sooduspilet 1 €
 • Lõunasöök Trakais 21 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal): köögiviljasupp  loomalihaga, 2 karaiimide traditsioonilist pirukat (kybyn), kohupiimakook - katlama, kohv/tee 21 €
 • Trakai loss: täiskasvanu 12 €, õpilane/üliõpilane/seenior 6 €
 • Fotopilet Trakai lossis 1,5 €
 • Trakai laevasõit 8 €
 • Smiltyne meremuuseum ja akvaarium al 10 €
 • Delfinaarium täiskasvanu 14 € / õpilane, üliõpilane, EU seeniorid 9 €
 • Palanga merevaigumuuseum täiskasvanu 12€ / õpilane, seenior 6 €
 • Sabile külastus 3 €, õpilased, pensionärid  2 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!,

MEELDEJÄÄVAT REISI!
26.08.2023 - 29.08.2023
Giid Ervin Org
 Hind al 299
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Leedumaa pealinnad ja merevaigurannik

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Milvi
Äsja saabusin Gran Canaria reisilt, kus reisijuhiks Mirjam Somelar. Peale pikemat reisipausi oli hinges väike kahtlus, kas praegusel hetkel on reisimine ikka õige ja ohutu, kuid kõik laabus paremini kui iganes võinuks oodata! Algusest lõpuni. Peaosa reisi õnnestumises lasus meie giidil Mirjamil, keda oli huvitav kuulata, kes oli äärmiselt sõbralik ja abivalmis, lubades probleemide korral endale kasvõi öösel helistada. Hinge tegi soojaks tema mõnus huumorimeel ja optimism, mis ei jätnud teda maha hetkekski. Suur tänu talle ja peatse kohtumiseni uutel reisidel!
G
Gerda
Parimad reisikorraldajad, kellega oleme reisinud! Eestikeelne teenindus, korralikud hotellid, läbimõeldud programmid. Aastaid tagasi külastasime Lapimaad ning selle reisi meenutamine annab alati meeldiva nostalgilise tunde. Hommikuti bussi sisenedes oli alati päkapikk kommi toonud.Kui olukord paraneb, siis viin ka oma tütre sellele reisile. Meie teine reis viis meid puhkusele Kreekasse, Tolo linnakesse. Armas väike linnake Vahemere ääres. Ekskursioon giid Erviniga Ateenasse oli väga huvitav ja põnev. Kvaliteetne ja usaldusväärne reisikorraldaja ning mis põhiline - eestikeelne! Julgen soovitada!