Lõuna-Aafrika ringreis ja Svaasimaa

Lõuna-Aafrika ringreis ja Svaasimaa

16.11.2024 - 29.11.2024
Giid Mae Merusk
 Hind al 3299
Broneeri
3 vaba kohta
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid ringreisile Aafrika imemaale!
 
Võrratu ja uskumatult lopsakas loodus, sõbralikud inimesed, Aafrika saladused - kõik see ootab Teid Aafrika mandri lõunapoolseimas osas. Lõuna-Aafrika annab Teile ettekujutuse tõelisest Aafrikast, kuid samas pakub omaltpoolt ka midagi täiesti eriskummalist, mida mujalt ei leia. Suur viisik näitab oma majesteetlikust Krugeri rahvuspargis. Svaasimaal näeme kohalike meistrite osavust. Jumala aknast avanev pilt on võrratu, imelisi vaateid leiate ka Aedade Teelt. Aafrika ootab avastamist!

Lugege Lõuna-Aafrika kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Lõuna-Aafrikasse, Svaasimaale ja Zimbabwesse reisimisel ei rakendu reisipiiranguid.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424)
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev LEND ISTANBUL-KAPLINN, ESMATUTVUS KAPLINNAGA
Lend Istanbul-Kaplinn kell 02:25-12:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK44).

Tere tulemast Lõuna-Aafrikasse! Teeme oma esimese lähema tutvumise Kaplinnaga.
Kaplinna kutsutakse hellitavalt LAVi linnade emaks - Mother Town. 1652. aastal rajati siia Jan van Riebeecki juhtimisel Hollandi Ida-India Kompanii vahesadam laevateekonnal Indiasse ja Indoneesiasse. Linn, millest saab alguse Lõuna-Aafrika vabariik sellisena, nagu me seda tänapäevalgi tunneme: kirkalt kontrastiderohke, multikultuurne ja paljukeelne ning ikka veel salapärane. Tutvume Kaplinna vaatamisväärsustega ja naudime linna rahvusvahelist hõngu. Ekskursioon bussiga ja jalgsi linnasüdames: Koloniaalaiad, Georgi kirik, parlamendihoone. Bo Kaap võlub värviliste majakestega ning on koduks malai kogukonnale.
Transfeer hotelli, kuhu jääme ööbima kahel järgneval ööl.
 
Õhtul läheme koos õhtusöögile stiilsesse restorani, kus pakutakse maitsvat ja põnevat õhtusööki Aafrika erinevatest piirkondadest pärit toitudest. Näeme värvikat lühietendust Aafrika laulude ja tantsudega (sisaldub hinnas).
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: hotell City Lodge Hotel Victoria and Alfred Waterfront****

3. päev PÄEV KAPLINNA ÜMBRUSES
Tänasel päeval teeme väljasõidu tutvumaks Kaplinna lähiümbrusega.

Lääne-Kapimaa (Western Cape) loodus on väga mitmekesine ja liigirohke ja siin kohtab tõepoolest üllatavaid kooslusi. Sobivate ilmaolude korral tõuseme gondliga Table Mountain kaitsealale ning teeme siin lühimatka, et nautida vaateid linnale ja ookeanile.
Hea Lootuse Neem on olnud läbi aegade meremehevapruse ja -oskuste proovikiviks. Esimese eurooplasena jõudis siia teadaolevalt 1488. aastal portugallane Bartolomeu Dias, just siinkandis olevat esimest korda nähtud salapärast kummituslaeva Lendavat Hollandlast! Seisatame meiegi Aafrika mandri kõige edelapoolsemas punktis ja imetleme siinkandis alati mäslevat ookeani.
Simonstowni lähistel Bouldersi rannal aga vaatame, kuidas elab ja toimetab elujõuline, kõhu pealt vahvalt täpiliste Aafrika pingviinide koloonia. Kaunid vaated Hout Bay ja False Bay lahtedele ja kaldakaljudele.

Õhtul jalutame Kaplinnas vana sadama kaldapealsetel Waterfrontil, mis on kujundatud mõnusaks vaba aja veetmise paigaks. Ajaloolised Kaplinna dokid, kellatorn, Nobeli laureaatide väljak, poed, galeriid ja lugematul hulgal kohvikuid-restorane.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell City Lodge Hotel Victoria and Alfred Waterfront****
 
4. päev TUTVUMINE LÕUNA-AAFRIKA VEINIKULTUURIGA
Pärast hommikusööki lahkume, et avastada Lõuna-Aafrika kuulsaid veinimõisaid ja suuri viinamarjapõlde.

LAV uhkustab maailma kõige pikema veiniteega, millel võib külastada sadu veinikeskusi. Stellenbosch on üks Kapimaa tähtsamaid veinilinnu. Just siit pärineb ka LAVi päris oma viinamarjasort pinotage. Külastame veinimõisa ja maitseme siinseid veine. Jalutuskäik ja vaba aeg Stellenboschi linnakeses. Kaunis väikelinnas on säilinud ehtne vana Kapimaa olustik: buuri stiilis linnahäärberid, salapärased siseõued ja tammepuudest varjulised tänavad. Franschoek on rajatud Prantsusmaalt saabunud hugenottide poolt 17. sajandil. Just prantslaste tulemisega hakkab ka siinkandis jõuliselt levima viinamarjade kasvatamine ja veinitootmine. Paarl on imekaunis linnake otse Hottentoti mägede jalamil, mis on olnud pikka aega veinitootmiskeskuseks. Linnamaastikes võib kohata toredat buuri stiilis ehitisi ja vanu veinikeldreid. Paarli linna kohal kõrgub afrikaansi keele monument.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Montagu Country Hotel

5. päev OUDTSHOORN ja JAANALINNUD, AEDADE TEE, KNYSNA LINN
Jätkame teekonda mööda kuulsat maanteed Route 62 viinamarjakasvatuste piirkonnas ja hiljem läbi poolkõrbet meenutavat Kleine Karoo’d.
 
Oudtshoorni peetakse maailma jaanalinnukasvatuse pealinnaks. Külastame jaanalinnufarmi, uudistame farmerite toimetusi ja sööme ühiselt jaanalinnupraadi (sisaldub hinnas). Oudtshoorni lähistel tutvume Cango loomakeskusega, mis on loodud väljasuremisohus liikide kaitsmiseks ja nende eest hoolitsemiseks. Keskuse asukateks on ka graatsilised gepardid, keda looduses kohtab haruharva.
Jätkame sõitu Knysna poole ületades Outeniqua mäekuru. Mööda LAVi üht ilusamat ja vaadeterikkamat teed – Garden Route’i – jätkame aegajalt peatusi tehes oma ringreisi nautides vaateid lopsakatele metsadele, kaljudele ja liivarandadele. Just teed palistav lokkav loodus on andnud sellele piirkonnale nime Garden Route.
Knysna linna, nimetatakse ka Aedade Tee pärliks ning paljud LAVi inimesed peavad seda oma meelislinnaks. Siin on meeleolukas kaldapealne paljude käsitöö- ja kunstipoodidega. Laguuni ja ookeani vahel kõrguvad liivakivist kaljud, The Heads, mille vahele tekib üsna ohtlik kanal, mis eraldab Knysna laguuni ja India ookeani.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotell Protea by Marriott Hotel Knysna Quays****

6. päev MONKEYLAND, TSITSIKAMMA RAHVUSPARK, SÕIT PORT ELIZABETHI
Monkeyland on primaatide turvakodu, kus varjul lemmikloomadena peetud primaadid. Vaatame, kuidas saavad siin hakkama leemurid, rohepärdikud, möiraahvid ja teised.
Tsitsikamma rahvuspark on üks väheseid kohti LAVis, kus on säilinud endeemilised põnevate taimekooslustega vihmametsad. Võtame ette lühimatka Storms Riveri suudmesse, kus jõge tervitavad pea alati India ookeani mäslevad lained.
Saabume Algoa lahe kaldal lõunaranniku idapoolses osas asuvasse Port Elizabethi linna, mida nimetatakse ka sõbralikuks linnaks suurepärase kliima, pikkade liivarandade ja rohkete meelelahutuskomplekside poolest.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell City Lodge Hotel Port Elizabeth***
 
7. päev PORT ELIZABETH, LEND DURBANISSE
Tutvume Port Elizabethi ajaloolise linasüdamega. Port Elizabeth on suurimaid linnu LAVis, kus tänapäeval elab ligi 1,3 miljonit inimest. Linna ja sadama jõulisem areng algas 1820. aastal, mil siin randus 4000 Briti kolonisti. Lühiekskursioon ajaloolises linnasüdames. Sõidame ookeanikaldale Algoa lahe ääres ning teeme meeleoluka lühimatka ookeani ääres.
 
Sõit lennujaama. Lend Port Elizabeth-Durban kell 16:15-17:35 (lennunumber FA422).
Saabumise järel transfeer hotelli.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell City Lodge Hotel Durban***
 
8. päev DURBAN, SUULUD, ST LUCIA
Lõuna-Aafrika ehtsat hõngu leiab suulu külades, kus on küla- ja hõimutraditsioonid väga tugevad. Misjonär ning maadeuurija David Livingstone iseloomustab suulusid 19. sajandi keskel nii: ”Suulud on pikka kasvu lihaselised ja ilusa kehaehitusega. Nad paistavad silma energilisuse, julguse ja nutikuse poolest. Üldiselt õigustavad nad täiel määral valgete sõjaväeülemate iseloomustust – “suurepärased metslased”. Külastame vabaõhumuuseumi taolist suulu küla, kus hoitakse ja tutvustatakse suulude iidseid tavasid, kombeid ja kultuuri. Siin avanev pilt on üsna tõetruu etendus suulude traditsioonilisest eluviisist ning külastajatele tutvustatakse hõimu ajalugu, kombeid, meditsiini.
 
Peale lõunasööki (sisaldub hinnas) jätkame teekonda ja jõuame St. Lucia Wetland Park (Isimangiliso) kaitsealale, mis on maailmatähtsusega märgala ning kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse oma bioloogilise ja ökoloogilise mitmekesisuse tõttu. Siin leidub suhteliselt väikesel maa-alal viis erinevat ökosüsteemi. Johtuvalt kaitseala asukohale subtroopilise ja troopilise kliima vahel India ookeani ranniku vahetus läheduses, leidub siin veealuseid kanjoneid ja liivarandu, metsaga kaetud alasid ja savanni, St. Lucia järve piirkond on elupaigaks väga paljudele linnu- ja loomaliikidele, rannal pesitsevad kilpkonnad ning siin peatuvad tohutult suured pelikanide jt. lindude kolooniad.

Majutume kahel järgneval ööl St. Lucia järve piirkonnas väga autentses ja mugavas lodge tüüpi külalistemajas.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: lodge tüüpi hotell Umlilo Lodge

9. päev HLUHLUWE RAHVUSPARK JA VABA AEG ST LUCIAS
Hommikul sõit safarile Hluhluwe-Umfolozi rahvusparki. Siin elavad ninasarvikud, elevandid, pühvlid, lõvid, leopardid, sebrad, kaelkirjakud, hüäänid, antiloobid ja teised metsloomad. Keda me oma safari käigus kohtame, seda ei saa ette planeerida, sest „etendusi“ külastajate jaoks ei korraldata. Elu toimib siin loodusseaduste järgi!
Päeva teise poole veedame St Lucias. Soovijad saavad osta suveniire, puhata basseini ääres, teha jalutuskäigu ookeaniranda.
Söögikorrad: hommikusöök,
Majutus: lodge tüüpi hotell Umlilo Lodge

10. päev LAEVASÕIT - ST LUCIAST SVAASIMAALE
Hommikune laevasõit St. Lucia järvel, et uurida lähemalt, kus on jõehobude, krokodillide ning rohkete linnuliikide looduslikud elupaigad.
 
Jätkame teekonda ning suundume edasi 1968. aastast iseseisva Svaasimaa Kuningriigi territooriumile. Riiki asustavad erinevad hõimud ning iseseisva riigi kujunemine on olnud pikaajaline protsess. Svaaside rahvusgrupp pärineb tegelikult Kesk-Aafrikast ja riigi nimetus tuleneb otseselt praeguse kuninga samanimelisest esiisast Mswatist. Siin hoitakse elus pikaajalisi traditsioone ja oma kultuuri. Suundume läbi Ezulwini ehk Taeva oru kuningriigi pealinna Mbabane piirkonda. Külastame kohalikku turgu ning samuti kuulsate svaasi küünalde valmistamise käsitöökoda. Kohtume meistritega, kes voolivad vahast käsitsi värvikaid, aafrika mustritega kaunistatud, küünlaid. Majutume Svaasimaal hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Swaziland Royal Villas*****
Väga eriline, kuninga enda poolt rahvusvahelise tippkohtumise jaoks rajatud kompleks koosneb luksuslikest villadest ja on nüüd kohandatud hotelliks. Igas villas on kuni neli magamistuba, millel ühine puhkeruum, terrass ja aed. Luksuslik kuld-pruune toone kasutav interjöör on inspireeritud Aafrika värvidest ja soojusest. Hotelli restoran pakub kohalikke hõrgutisi rahvusvahelise köögi võtmes. Külastajate kasutada on ka bassein ja hotelli baar.
 
11. päev SVAASIMAALT KRÜGERI RAHVUSPARKI
Sõidame läbi Svaasimaa ning jõuame taas LAVi.

Jõuame Krügeri rahvuspargi piirile. See on LAVi vanim ja kuulsaim rahvuspark, mille asutas juba 1898. aastal Paul Krüger kaitsmaks harukordset loodust ja metsikuid loomi. Siin leidub ligi 250 000 imetajat 146st liigist, samuti üle 500 linnuliigi ja umbes 400 erinevat puuliiki. Sõidame oma bussiga juba rahvusparki ning teeme juba esimese ’bussisafari’.
 
Majutume kahel järgneval ööl rahvuspargis lodge-tüüpi hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Protea Hotel by Marriott Kruger Gate****

12. päev KRÜGERI RAHVUSPARK
Päikesetõusul lahkume hotellist päevasele safarile rahvuspargis lahtiste 4x4 maastikusõidukitega.
 
LAVi rahvusparkide uhkuseks on „BIG FIVE“ ehk viis vägevaimat metslooma oma loomulikus elukeskkonnas – nendeks on lõvi, ninasarvik, elevant, leopard ja pühvel. Ei ole võimalik garanteerida, et kõik eelnimetatud metsloomad meie teele sattuvad, siiski hea õnne korral on see võimalik. Kerge eine rahvuspargis.

Pärastlõunal saabume tagasi lodge’i, et mõnusalt nautida head seltskonda ja õhtusööki (sisaldub hinnas).
Söögikorrad: hommikusöök, picnic lõuna, õhtusöök
Majutus: hotell Protea Hotel by Marriott Kruger Gate****

13. päev MPUMALANGA PROVINTS ja PANORAMA ROUTE
Pärast varast hommikusööki hotellis suundume läbi Mpumalanga provintsi Lõuna-Aafrika kirdeosas Johannesburgi poole.
 
Mpumalanga provints, mille nime võiks tõlkida „kus päike tõuseb“, köidab meie tähelepanu oma mitmekesise maastikuga. Sõidame mööda Panorama Route’i, mis on oma nime saanud just märkimisväärselt kaunite vaadete poolest Klein Drakensbergi kaljudele. Siin asub ka maailma suuruselt kolmas kanjon – Blyde River Canyon. Samuti peatume kuulsates vaatekohtades nagu Bourkes luck potholes ja Three rondavels.

Lend Victoria Falls-Johannesburg  ja lend Johannesburg-Istanbul kell 19:15-06:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK41).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas

14. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabume Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn kell 08:45-11:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Lennugraafik muutunud 11.septembril. Tere tulemast tagasi koju!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind

3299 € **
3499 €* / 3683 €
 
** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 1.juuli 2024. Hinnale ei rakendu teised lisasoodustused.

 

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Turkish Airlines lendudele Tallinn-Istanbul-Kaplinn ja Johannesburg-Istanbul-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks, toitlustamine lennukis;
 • lennupiletid lennule Port Elizabeth-Durban;
 • majutus väga heades hotellides***/**** koos hommikusöögiga (2-in toad);
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • lõunasöök jaanalinnufarmis;
 • lõunasöök Shakalandis;
 • õhtusöök Svaasimaal hotellis;
 • öhtusöök 11. ja 12. päeva õhtul Krügeri rahvuspargi hotellis;
 • rahvuslik õhtusöök ja trummi show Kaplinnas, laulude ja tantsudega;
 • veinide degusteerimine;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja;
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi jooksul (v.a. lisaekskursioonid ja osad tasulised sissepääsud).
Lisatasu eest:
 • Tervisekindlustus al 42,28 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Lõuna-Aafrika viisa vormistamine 50 €. Viisa hind võib muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Ühese majutuse lisatasu 550 €
Tasulised sissepääsud hinnas (~290 € väärtuses)
 • Gondeltõstuki pilet Table Mountain tippu
 • Hea Lootuse Neeme külastus
 • Cango Wildlife Centre 
 • Tsitsikamma rahvuspargi loodusmaks 
 • Monkeyland & Birds of Eden
 • Poolepäevane ekskursioon 4x4 maastikuautodega Hluhluwe rahvusparki 
 • Krügeri rahvuspargi sissepääs koos safariga ja piknikuga
 • Boulderi ranna pingviinide koloonia külastus
 • Jaanalinnufarmi külastus
 • Shakalandi vabaõhumuuseum
 • Laevasõit St Lucia järvel
 • Cullinami teemantikaevandus
 • Panaroma Route külastustasud
  Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Lõuna-Aafrika Vabariigis on kombeks anda teenindajatele jootraha. Jootraha ootavad pakikandjad hotellides, kelnerid restoranides jne. Samuti palume arvestada jootrahaga kohalikule giidile ja bussijuhile. Soovituslik summa 600 ZAR.
 
Victoria Falls külastamiseks ei ole vajalik vaktsineerimine. Soovitame kasutada malaariatablette terve reisi jooksul. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Kõikidel Lõuna-Aafrikasse reisijatel on vajalik vormistada Lõuna-Aafrika viisa.

Viisa vormistamise tasud lisatakse arvele ning need kuuluvad tasumisele koos viimase osamaksega. Viisa vormistamiseks palume toimetada pass ja muud allolevad dokumendid Germalo Reiside kontorisse hiljemalt septembri lõpuks.

Lõuna-Aafrika Vabariigi viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid:
 • biomeetriline pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. NB! Passis peab olema vähemalt kaks kõrvuti vaba lehte;
 • 2 värvilist passipilti;
 • 1 ankeet, mille saate Germalo Reiside kontorist. Ankeet tuleb täita trükitähtedega ja musta värvi pastapliiatsiga. Vajadusel on ankeedi täitmisel abiks Germalo Reiside kontoris meie reisikonsultandid. Kontoris asub ka täidetud näidisankeet;
 • reisikindlustus kattega 30 000 € kogu viisa perioodiks (koopia). Kellel on reisikindlustus tellitud Germalo Reiside kaudu, siis lisame reisikindlustuse koopia viisataotlusele ise. Juhul kui Teil on eraldi vormistatud reisikindlustus, palume lisada ka kindlustuse koopia;
 • töökoha garantiikiri (inglise keeles), mis kinnitab et töökoht säilib reisi vältel või kiri õppeasutusest (inglise keeles), mis kinnitab et isik saab jätkata õpinguid samas õppeasutuses pärast reisilt naasmist või pensionitunnistuse koopia; Juhul, kui tegemist on kas FIE-ga või firma omanikuga, tuleb töökoha garantiikirjale lisada kas B-kaardist koopia või väljavõte Äritegevuse teabesüsteemist: https://ariregister.rik.ee;
 • pangaarve kolme kuu väljavõte (inglise keeles, kindlasti peab seal kajastuma reisija nimi) kas internetipangast või pangast.
Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
16.11.2024 - 29.11.2024
Giid Mae Merusk
 Hind al 3299
Broneeri
3 vaba kohta
Giid
Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased 11 aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

P
Piret & Jyri
Täname võrratut ja vapustavat Triinu Borgat, kes meid mööda maiade radu juhatas ja tarkusi jagas. Suurepäraselt koostatud reisiprogramm ja peenelt valitud hotellid! Elamused kogu eluks! Tervitused kogu Germalo perele, kelle töö ja tegemised võimaldavad nii palju meie maailmast teada saada. Mehhiko-Belize-Honduras-Guatemala nov/2022.
M
Marge
Suured tänud Siretile suurepäraste elamuste eest Tais!