Hispaania - Lõuna-Hispaania - kultuuri- ja loodusrännak Andaluusia päikeserannikul

Hispaania - Lõuna-Hispaania - kultuuri- ja loodusrännak Andaluusia päikeserannikul

28.09.2024 - 05.10.2024
Giid Pille Rojo
 Hind al 1149
Broneeri
Al Andaluz ehk Andaluusia – see on päike, lõpmatud õlipuuväljad, sini-sinine meri ja sulam erinevatest kultuuridest.
Sellel reisil on  suurepärane võimalus ühendada puhkus ja kultuursed väljasõidud. Kitsad, õitsevate buganviliatega kaunistatud, tänavakesed võluvad südalinnas jalutajaid. Mereäärne rannapromenaad kutsub aga tervislikule jalutuskäigule hommikul ja sulnile lonkimisele pärast päikeseloojangut. 

Kui Costa del Sol ehk Päikeserannik on eestlastele juba tuntud reisisihtkoht, siis Andaluusia sisemaa, kuhu selle ringreisi jooksul samuti põigatakse, on alati valmis pakkuma uusi ja ootamatuid elamusi. Maa võlub oma lihtsuse, rikkaliku kultuuripärandi ja südamlike inimeste poolest. Erinevad usundid, tavad ja kombed on siin aastatuhandeid omavahel põimunud andes igale linnale, mõnikord isegi linnaosale, oma kordumatu näo ja õhustiku. Andaluusia kannab endas tänase päevani nii kadunud ibeeride, keltide kui ka mauride kultuuripärandit, mida tuletavad meile meelde siiani kasutusel olevad kohanimed. Erinevad fiestad ehk pidustused koos muusika, tantsu ja veiniga on siin, Ibeeria poolsaare lõunaosas, lahutamatu osa inimeste elust. Reis Andaluusiasse võimaldab heita pilku Hispaania haaravasse ajalukku, nautida siinset sooja hingust ning veeta mõnusaid hetki rannaliival.

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-MALAGA
Kogunemine kell 11:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Otselend Tallinn-Malaga kell 13:35-17:25 (kohalikud lennuajad, lend BT879). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Lennujaamast sõidame Marbella kuurortlinna. Majutume 7 ööd Costa del Soli rannikul Marbellas hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).

Marbella ja tema lähiümbrus pakub võrratut olustikku nädalaseks päikeseliseks puhkuseks. Piirkonna valged külad, lilledega täidetud sisehoovid ja linnakeste käänulised tänavad, mõnusad liivarannad ning mereäärne promenaad Marbella ja luksusliku Puerto Banuse jahisadama vahel loovad ainulaadse puhkusemiljöö. Ja just Marbella on Andaluusia ranniku 'suur klassika' tänu oma kliimale, looduslikule keskkonnale, rannikule ja ennekõike ka rahva sõbralikkusele. Peale rannamõnude leiab siit muudki tegevust. Kuigi Marbella ei ole kuulsate muuseumite linn, võiks päeva jooksul mõnele poole siiski sisse põigata. Marbella kaasaegse hispaania gravüüri muuseumis võib eest leida selliste tuntud kunstnike nagu Picasso, Miro, Dali ja Tapiesi töid. Loodusehuvilistele sobib  bonsaide muuseum, ajaloohuvilised võiksid pilgu peale heita 1706. a ehitatud villale Cortijo de Miraflores, mis on avatud kaasaegse kultuurikeskusena ning korraldab erinevaid ajutisi näitusi. Või võib hoopis jalutada veelkord mööda vanalinna – siit leiab alati midagi huvitavat. Lihtsalt kulgemiseks sobib ka  6 km pikkune rannikupromenaad, mis viib kuulsasse jahisadamasse Puerto Banusi, kus enamik eelpool nimetatud kuulsustest just peatubki. Väike suplus Puerto Banusi rannas, lõunasöök ning tagasi võib jalutada mööda Kuldset miili – tegelikult 4 miili pikkust teed, mida ääristavad kallid hotellid, villad ja kallimat sorti kauplused.

2. päev MARBELLA EKSKURSIOON
Hommikusöök. Ühine tutvustav jalutuskäik Marbellas.
Marbella on särav kuurortlinn Sierra Blanca mägede ja sädeleva mere vahel, mille rannikul võis vahetult pärast II maailmasõda leida puhkamas Birmarcki, Rotschildi ja Thyssen-Bournemisza perekondade esindajaid muude omasuguste hulgas. 1970ndal aastal laulis kaasaegse kuurorti avatuks Julio Iglesias isiklikult, selle tänaste fännide hulgas on Antonio Banderas, Novak Djokovic, George Clooney. Olid ka Sean Connery ning 2005. aastal lahkunud Saudi Araabia kuningas Fahd, kes tavatses seal puhates kulutada päevas 5 miljonit eurot. Võime Teile kinnitada omast kogemusest, et Marbellas saab suurepäraselt hakkama ka väiksema summaga!
Marbella nime võib hispaania keeles lahti kirjutada  kui „la mare bella“ – „kaunis meri“, kuigi see pärineb tegelikult aegadest, kui hispaania keel polnud veel tekkinud ja me ei tea tegelikkuses, mida nimi päriselt tähendab. „Kaunist merd“ on siin nautinud iidsed Ibeeria hõimud, foiniiklased, roomlased, maurid ja nende pärijad – kaasaegsed andaluuslased. Ja loomulikult puhkajad kogu maailmast! Marbella on Malaga järel suuruselt ja tähtsuselt teine Costa del Soli (Päikeseranniku) keskus. 27 km pikkusel rannajoonel on laiali laotatud 24 randa, kuurorti südameks on hämmastavalt hästi alles hoitud vanalinn, mida ühendab merega kaunis park ning promenaad kümne Salvador Dali skulptuuriga. Jalutame ringi nii vanalinnas, parkides kui ka mere ääres ja vaatame üle kaunimad ning olulisimad kohad.
Päeva teises pooles naudime puhkust ning kinnistame hommikul õpitut.

3. päev VALGE KÜLA RONDA – PUERTO BANUSE LUKSUSLIK JAHISADAM
Hommikusöök. Ronda kuulub Andaluusia „valgete asulate“ (hispaania keeles „pueblos blancos“) hulka. Need on tavaliselt mäeveergudele või küngaste otsa ehitatud iidsed linnad ja külad, mille majad on kuumuse peletamiseks eranditult valgeks värvitud. Oma päeva alustame ühe Hispaania kuulsama linna, Ronda, külastamisega. Just siin sündis 18. sajandil kaasaegne härjavõitlus. Linna enda asukoht on igati kooskõlas härjavõitluse dramaatilise iseloomuga – linn asub kõrgel, püstloodis langeva kalju serval ning on omakorda poolitatud sügava jõekanjoni poolt, mis eraldab vanalinna uuest linnast. Neid ühendav sild üle kuristiku on üks Hispaania tunnuspilte.
Tagasi rannikul külastame Puerto Banuse jahisadamat. Siin on luksuslik rannapromenaad, mitmed stiilsed reisimeenete butiigid, sadamaäärsed kohvikud. Peale jalutuskäiku ja kerget puhkust suundume aga tagasi Marbellasse.

4. päev VABA PÄEV MARBELLAS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON GIBRALTARILE (lisatasu eest)

Hommikusöök. Tänane päev on mõeldud puhkuseks. Tänane valikekskursioon viib soovijad aga hoopis Ühendkuningriigi valdustesse Gibraltarile.
Külastame Gibraltari väina põhjarannikul Suurbritannia valduses olevat Gibraltari poolsaart. Gibraltari kaljult avaneb selge ilmaga suurepärane vaade Atlandi ookeanile ja Aafrika mandrile. Teeme väikebusside/taksodega sõidu üle Gibraltari kaljusid ning jalutame väikeses linnasüdames. Gibraltar on kuulus ka oma ahvide poolest. Magot on ainus sabatu liik makaagi perekonnas. Magotid elavad Tuneesias, Alžeerias ja Marokos. Peale selle leidub neid ainukesena Euroopas ka just siin - Gibraltaril.

5. päev ROMANTILINE GRANADA 
Hommikusöök. Granada on kahtlemata Andaluusia kõige omapärasem linn. Kasvades välja viljakatest orgudest sirutub ta mööda Sierra Nevada eelmäestike nõlvasid lumiste tippude poole, kust ta saab ka oma puhta ja karge vee. Linna kaunis asukoht jäi silma ka mauri soost Nasriididele, kes tegid linnast 13. sajandil Hispaania viimase mauri riigi – Granada emiraadi pealinna. Siin jõudis mauride peenekoeline ja tundeline kultuur oma kõrgpunkti ning vajutas igaveseks linna näole romantilise pitseri. Romantilist ja tundelist teemat on edasi arendanud Sacramonte koobaste mustlaskultuur, kust on välja kasvanud flamenco üks stiile – granaina ja Granada suure poja Federico Garcia Lorca looming ning traagiline saatus. Mägede jahe hingus koostöös Andaluusia kuuma päikesega loovad erilise, alati värske ja maheda kliima. Tänane Granada on Hispaania üks kiiremini arenevaid linnu, mille mootoriks on ülikool koos teaduslinnakuga. Jalutuskäik Granadas – Albaicini linnaosa, Plaza Nueva, mauride kaubahoov, endine siiditurg ja katedraal. Võimalusel külastame Nasriidide dünastia kuulsat residentsi Alhambrat ja Generalife aedu.

6. päev VABA PÄEV MARBELLAS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: MIJAS - NERJA –
 MALAGA (lisatasu eest)
Hommikusöök. Vaba päev Marbellas. Soovijatega suundume valikekskursioonile.
Merepinnast 428 m kõrgusel asuv valge küla Mijas on oma iluga inspireerinud nii kunstnikke kui kirjanikke. Külas on säilinud Andaluusiale algupärane arhitektuur. Vaatamata populaarsusele turistide hulgas, on külas säilinud iseloomulik atmosfäär. Meile avanevad kaunid vaated ümbrusele.
Külastame Nerja koopaid ning Nerja linna. Koobastest on leitud maalinguid, mis usutakse olevat rohkem kui 20 000 aasta vanused. Külastajatele need küll kätte ei paista, ent koobas on sellegipoolest huvitav oma uhkete stalaktiitide ja stalagmiitidega. Nerjas teeme väikese puhkepausi rannas. Tagasiteel hotelli sõidame läbi Axarquia maakonna ja teeme bussiga panoraamtuuri Malagas. Ka lühike jalutuskäik annab meile ülevaate linna kummalisest katedraalist, Pablo Picasso sünnimajast ning mõnedest kommetest, millest Euroopa ühes vanimas linnas senini kinni peetakse.

7. päev VABA PÄEV MARBELLAS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: PÄEV LOODUSES JA CAMINITO DEL REY MATK (lisatasu eest)

Hommikusöök. Sõidame bussiga Malaga provintsi südamesse Ardalese linna lähistele, kus asub Hispaania kuulsaim matkarada – Caminito del Rey. Matkarada, mis on oma nime - „kuninga teekene“ - saanud kuningas Alfonso XIII järgi, kes läbis selle 1921. aastal minnes Conde del Guadalhorce tammi avamisele. Teed aga ei ehitatud 1905. aastal üldsegi mitte kuningate jaoks, vaid hoopis hüdroelektrijaamade tööliste tarbeks, et need saaksid ehitiste vahel jalutada ja neid korras hoida. 2015. aastal avati tee taas turistide jaoks peale ulatuslikku rekonstrueerimist ning turvaliseks muutmist. Kuni 7 km pikkusest matkarajast moodustab kuristiku kohal kõrguv rada ainult 2,9 km, seda läbitakse ülevalt alla ehk siis kõrgemast osast alla madalama suunas. Rada ääristavad vapustavad vaated, rajatis ise on turvaline, tõusud ja laskumised pigem lauged. Siiski tuleb kanda kiivrit – rada kulgeb mööda lubjakivist kaljusid, mille küljest võimalike  pudenevate tükikeste eest end kiivriga igaks juhuks kaitsemegi. Rada lõpeb El Chorro raudteejaama juures, kust kohalik transfeerbuss toob meid tagasi raja algusesse. Bussi pileti eest oleme juba matkaraja piletit ostes maksnud. Raja läbimiseks kulub umbes 2,5 tundi, kuid  mälestusi ning elamusi jätkub kogu eluks.

8. päev VABA PÄEV, OTSELEND MALAGA-TALLINN
Hommikusöök. Vaba päev rannamõnude nautimiseks.
Päeva teisel poolel suundume lennujaama. Otselend Malaga-Tallinn kell 18:10-23:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT880).

Majutus ja hinnad

1149
/
1209
Monarque Hotel Sultan 

Majutus kahetoalises apartemendis koos hommikusöökidega
Broneeri
0.15 km merest
0.2 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Majutus üksinda kahekohalises toas
399€
Soodustus kolmandale inimesele diivanvoodil
49€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Aparthotell Monarque Sultan**** asub Sierra Blanca jalamil Marbella südames. Nautige tõeliselt unustamatut puhkust sõbralikus hotellis, mis asub Marbella piirkonnas nimega “Golden Mile”, vaid 150 meetri kaugusel rannast. Seda ümbritsevad aiad ja üksikud palmipuud, mis pakuvad elegantsi ja eristust. Aparthotell on avar, mugav ja koosneb funktsionaalsest arhitektuurist. Hotelli vahetus läheduses on palju ja erinevaid kohvikuid ja restorane igale maitsele.
Hotell koosneb 63 avarast ja mugavast kahekohalisest apartemendist (üks magamistuba, elutuba, köök, vannituba). See on kaunistatud klientide mugavust silmas pidades ja pakub imelisi vaateid mägedele või Vahemerele. Neil on ka avarad terrassid, kus saate nautida päikest või imelisi vaateid Marbella parimatele piirkondadele.
Apartementide pindala on ca 60m2, nendes on olemas satelliittelevisioon, avar terrass, privaatne vannituba, konditsioneer ja seif. Soovi korral leiate kööginurgas leiate kõik vajaliku kerge eine valmistamiseks. 
www.monarquehotels.com

Hind sisaldab

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid otselendudele Tallinn-Malaga-Tallinn (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga );
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõige mugavustega bussis;
 • majutus 7 ööd hotellis***/**** vastavalt valikule, 7 hommikusööki;
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile.
Lisakulud
 • Ühene majutus hotellides;
 • õhtusöögid hotellides (kus võimalik);
 • valikekskursioon: Päev looduses - Caminito del Rey 59 € (hind sisaldab Caminito del Rey tasu, eeldab vähemalt 15 osavõtjat. Toimumise eelduseks head ilmastikutingimused);
 • valikekskursioon: Mijas - Nerja - Malaga 49 € (eeldab vähemalt 15 osavõtjat)
 • valikekskursioon: Gibraltar 99 € (eeldab vähemalt 15 osavõtjat, hind sisaldab Gibraltari väikebussi/takso tasu 45 €)
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Ronda härjavõitlusareen 7 €
 • Capilla Real Granada katedraalis 5 €
 • Alhambra palee ja Generalife aiad 20 €/65+ 13  (koos broneerimistasuga, ettetellimisel, tasumisel kohapeal). Võimalik tellida kuni 2 kuud enne reisi! Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida. 
 • Nerja koopad 13 €/ sen 11  
 • Flamenco show 45 €
 • Lõunasöögid ca 15 
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja reisidokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
Gibraltari ekskursioonile palume kaasa võtta EV PASS.
 

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
 • Reisimiseks vajalike dokumentide täitmisega aitab Germalo Reisid.
Lennuinfo
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: Lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
28.09.2024 - 05.10.2024
Giid Pille Rojo
 Hind al 1149
Broneeri
Giid
Pille Rojo
Pille on elanud Hispaanias juba 30 aastat ja selle aja jooksul on see omanäoline ja ilus maa ning selle rahvas talle väga omaseks saanud. Hispaanial on väga pikaajaline ja põnev ajalugu, imeline loodus, ainulaadne kultuuripärand, külluslik gastronoomia ja piirkonniti erinevad inimesed vaid neile iseloomuliku elulaadi ja tavadega...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Lõuna-Hispaania - kultuuri- ja loodusrännak Andaluusia päikeserannikul

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.
M
Marina ja Mihhail
Tere! Viibisime Sardiinia-Korsika reisil 28.8-4.9.21. Reis väga meeldis, kōik möödus sujuvalt. Eriti tahame tänada meie giidi Triinu Borgat. Ta oli väga sōbralik, tähelepanelik, tema ekskursioonid oli väga pōnevad. Meil oli komfortne ja tore olla sellel reisil. See oli esimene reis Germalo Reisidega ja jäime väga rahule. Parimad soovid kōikidele Germalo töötajale. Marina ja Mihhail