Lõuna-Korea

Lõuna-Korea

02.11.2024 - 11.11.2024
Giid Siret Kalmström
 Hind al 2999
Broneeri
Pika ja põneva ajalooga Korea poolsaar on inimeste meeli köitnud juba sajandeid. Hiina ja Jaapani vahel balansseerides ja oma iseseisvuse eest võideldes on Koreas väljakujunenud huvitav ning omanäoline kunst, kultuur ja köök. 20. sajandil toimunud Põhja ja Lõuna Korea jagunemine on loonud kaks riiki, mis erinevad teineteisest nagu päev ja öö. Meie poolt külastatav Lõuna-Korea on kõrge haridustasemega, jõukas ning tehnoloogiliselt maailma tipptasemel tegutsev riik, kus ei ole unustatud oma juuri, traditsioone, lõhnu ja värve.

Reisil teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Lugege Lõuna-Korea kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 16:15 Tallinna lennujaamas Germalo Reiside teenindusleti juures, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev LEND ISTANBUL-SOUL, SAABUMINE SOULI
Jätkulend Istanbul-Soul kell 02:20-18:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK90).
Õhtul maandume Lõuna-Korea peallinnas, Souli rahvusvahelises Incheoni lennujaamas. Transfeer Souli keskusesse ning siin majutume kolmel järgneval ööl hotellis. 

Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: hotell Amid Hotel Seoul**** või sarnane


3. päev SOUL
Hani jõe kaldal asuv Lõuna-Korea pealinn Soul on imetabane kooslus vanast ning uuest. Souli ajalugu ulatub 2000 aasta tagusesse aega, kuid tänaseks on temast saanud rohkem kui 10 miljoni elanikuga modernne metropol. Teeme tutvust selle linna peidetud aaretega: Joseoni dünastia poolt 14. sajandil ehitatud Suur Gyeongbuki Palee, võimsaim ja kuulsaim nn. Suurtest Paleedest. Siin saame aimu, millist võimu ning jõukust haldasid iidsed valitsejad. Gyeongbuki Palees asub Korea Rahvamuuseum ning paleekompleksi ees linna paraadväljak Gwangwhamun.
Möödume Lõuna-Korea presidendipaleest - Blue House, kus asus valitsejate residents juba 10. sajandil. Nime on presidendipalee saanud kaunite siniste keraamiliste katusekivide järgi.
Edasi jalutuskäik Cheonggyecheoni kaldal, linna keskele rajatud üle 8,5 km pikkuse kanali ääres, mida ääristavad lugematud poed, kohvikud ja restoranid, lisaks Souli pilvelõhkujad ning ärihooned. Kunstnike linnaosa Insa-dongi tänav paelub meid oma oma kireva kaubandusega ning Bukchon Hanoki linnaosa oma 600 aastat vanade hoonete ning traditsioonidega. Souli imedel ei tulegi lõppu!
Kogu oma reisiseltskonnaga suundume edasi ühisele õhtusöögile, et teha esmatutvus kohaliku köögiga.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Amid Hotel Seoul****

4. päev SOUL - DMZ
Varane lahkumine hotellist, hommikusöögi saame kaasa.
Täna teeme tutvust Korea ajaloo ja tänapäeva tumedama poolega - Korea poolsaart pooleks jagava demilitariseeritud tsooniga. 4 km lai ja 250 km pikk demilitariseeritud tsoon eraldab Põhja- ja Lõuna-Koread ning on karmiks ja vägagi reaalseks piiriks vabaduse ja vangistuse, külluse ja vaesuse vahel. Teisele poole piiri jäävad sama rahva liikmed, õed-vennad, onud-tädid, kellega on katkenud kõik suhted ning kellega taaskohtumine ei pruugigi kunagi õnnestuda. Saame aimdust sellest keerulisest ning paljudele kurbust põhjustavast poliitilisest olukorrast, mis juba aastakümneid on tillukese Korea poolsaare kaheks jaganud.
Pealelõunal võtame suuna tagasi Souli.
Lotte Tower kõrghoone vaateplatvormilt naudime imelisi vaateid Soulile.
Õhtusöögiks läheme kohalikku barbecue restorani ning uurime, kuidas käib Korea stiilis liha küpsetamine.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Amid Hotel Seoul****


5. päev SOUL - BUSAN
Täna alustame teekonda kagu suunas.
Teel Busanisse põikame sisse Gayasani rahvusparki. Külastame UNESCO maailmapärandisse lisatud Haeinsa templit. Kaunite riisipõldude vahel paiknev Haeinsa tempel on Korea olulisim budistlik pühamu ning rahvuslik aare. Templis asub trükiplaatidel koreakeelne budistlik kaanon, millega trükiti 1398. aastal Korea esimene raamat.
Jõuame Lõuna-Korea suuruselt teise linna Busanisse. Kauni Nakdongi jõe delta aladele ehitatud linn on tõeline metropol. Busani aladelt leitud hauapanused viivad linna tekke tagasi 300-400 sajandisse e.m.a. - aega, mil olid just tekkimas Korea 3 Kuningriiki. 15. sajandil saab Busanist Korea olulisimaid sadamaid, mille kaudu toimus ning toimub tänaseni kaubavahetus Jaapaniga. Korea sõja ajal oli Busan üks ainult kahest suurlinnast, mida Põhja-Korea väed ei suutnud vallutada esimese kolme sõjakuuga ning tänu sellele sai Busanist üks peamisi põgenikelaagreid. Alates 1950. aastast on Busan, nagu ka Soul, end ise valitsev metropol.
Meie peatuspaigaks on Jagalchi kalaturg. Nampo sadama vahetus läheduses asuv Busani suurim turg on juba aastaid olnud üks Busani kuulsamaid paiku mida külastada. Lettidel jääb silm pidama kõige müstilisematel mereelukatel, keda kohalikud imelisel oskuslikult maitsvaks lõunaks muudavad. Vaba aeg turul ning soovitame proovida Hoe-t - toorest kalast valmistatud sashimi laadset einet, mis koosneb paberõhukeseks viilutatud väga kvaliteetsetest mereandidest, mille juurde pakutakse erineva vürtsikuse astmega dipikastmeid.
Teeme tutvust BIFF-tänavaga - Busan International Film Festival, mis toimub siin alates 1996. aastast, on andnud tänavale nime. See 428 meetrit pikk tänav on otsast otsani täis kinosid, teatreid ja meelelahutusasutusi ning siit leiame sarnaselt Ameerika Broadwayle Korea filmitegelaste käejäljed.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: majutume kahel ööl Busanis hotellis Crown Harbor Hotel Busan või sarnases


6. päev BUSAN
Tänase päeva veedame Busaniga tõeliselt tuttavaks saades.
Sõidame üle 2003. aastal avatud Gwangani rippsilla - Teemantsild, ookeanile rajatud pea 7,5 km pikkune sild ühendab Busani kaht linnaosa.
Teeme tutvust Busani kuulsaima Haeundae rannaga. Kuurorti alale jäävad ranna kultuurikeskus, ranna raamatukogu ning Haeundae Rahvaväljak, kus toimuvad pidevalt erinevad üritused, alustades Korea maadlusest kuni köieveoni. Võimalusel teeme sõidu Haeundae Beach Train panoraamrongiga.
Külastame Gamcheoni kunstiküla. Nagu Lego klotsidest kokku pandud väikesed värvikirevad majakarbid vahelduvad üllatavalt laiade tänavatega, mille ääres on võimalik uudistada väga erinevaid käsitöökodasid portselani tootmisest imeliste lilleseadeteni. 
Imeliste vaadetega ka jätkame, Nurimaru APEC on Dongbaekseomi saarel kesk mände ning kameeliaid asuv unikaalse arhitektuuriga kolmekordne klaasist rõngasmaja. Naudime selle huvitava hoone juurest avanevaid vaateid.
Oryukdo Taevarada pakub hingematvaid vaateid ning parajal hulgal närvikõdi. 40 m kõrgusel merepinnast asuv klaassild lubab meil tunda end merelinnuna, hõljudes Oryukdo saare kaljude kohal.
Busan Tower – 120 m kõrgune torn on saanud omalaadseks linna sümboliks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Crown Harbor Hotel Busan


7. päev BUSAN - GYEONGJU - ANDONG
Täna alustame teed taas põhjapoole.
Meie esimeseks peatuseks on Jaapani mere rannikul asuv Gyeongju linn. Iidse Silla kuningriigi pealinnana on Gyeongju teeninud välja nime „seinteta muuseum“.
Bulguksa tempel on Korea budismi jogye koolkonna peamine pühamu ning ühtlasi Korea rahvuslik aare. Bulguksa tempel on võetud UNESCO maailmapärandi kaitse alla. Seokgurami grott on mägedes paiknev, 8. sajandil rajatud koobastempel, milles asub 3,5 m kõrge Buddha kuju.
Edasi suundume Aasia ühe vanima, 7. sajandi keskel, kuninganna Seon-deoki poolt rajatud tähe- ja ilmavaatlustorni juurde. See unikaalne hoone on ehitatud 362 graniitblokkist, mis paljude arvates sümboliseerib aasta 362 päeva. Paljude jaoks on Cheomseongdae observatooriumi näol tegemist ka olulise budistliku sümboliga, kuna observatoorium on väga sarnane budistliku maailma keskuse, Sumeru mäega.
Sõidame Andongi ning majutume järgneval ööl hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Andong Richell Hotel või sarnane


8. päev ANDONG - CHIAKSAN - ODAESAN - MT SEORAK
Külastame kauni Nakdongi jõe ääres paiknevat UNESCO maailmapärandis olevat Andong Hahoe küla.
Edasine teekond viib meid läbi Chiaksani ja Odaesani mägiste rahvusparkide Seoraki mägismaale. Teel peatused looduse ja kaunite vaadete nautimiseks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Ramada Gangwon Sokcho või sarnane


9. päev SEORAKI MÄGI, LEND SOUL-ISTANBUL
Täna teeme tutvust Seoraki mägismaaga, funikulöör viib meid Gwongeumsungi kindluse juurde. Siinsed vaated on ühtlasi dramaatilised kui ka imekaunid. Näeme mägedesse ehitatud hiiglasliku Buddha kuju ja Shinheungsa templit. Looduse majesteetlikus ja kaunid vaated täidavad tänase päeva!
Suundume tagasi Souli. Transfeer lennujaama. Lend Soul-Istanbul kell 00:15-06:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK25).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas

10. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 08:45-11:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind


2999 €* / 3157 €


*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele


Hind sisaldab:

 • lennupiletid liinilendudele Tallinn-Istanbul-Soul ja Soul-Istanbul-Tallinn. Hinnas toitlustus Turkish Airlinesi lendudel;
 • lennujaamamaksd, käibemaks;
 • bussitransfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi, transport vastavalt ekskursioonidele;
 • majutus programmis toodud hotellides**** kogu reisi vältel, hommikusöögid;
 • õhtusöögid vastavalt programmile (Lõuna-Koreas 2 õhtusööki);
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi jooksul;
 • kõik vaatamisväärsused, mis programmis märgitud.
Koreas on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile u 5 EUR/USD päevas ning enamik restorane ning söögikohti lisab arvele 10-15% teenustasu.

Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus hotellides 450 €;
 • tervisekindlustus al 20,52 € (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

 • Lõuna Korea rahaühik on Won. 1 € on ca 1200 KRW (Woni). Soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid. Raha saab vahetada nii pankades kui ka suuremates hotellides. Suuremates kaubanduskeskustes saab maksta krediitkaardiga. Osad sularahaautomaadid ei pruugi tunnistada Euroopa pangakaarte.
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Oluline teada:
 • Kuna Lõuna-Koreas on väga intensiivne UV-kiirgus, siis tuleks kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi (soovitatavalt vähemalt SPF 20 või 30). Samas võib temperatuur aprillis olla jahe. Soovitame kaasa võtta soojema jaki, tuulepluusi ja vihmakaitse vahendid.
 • Templitesse sisenedes peaksid naised kandma õlgu katvaid pluuse, pikki pükse või pikka seelikut, mehed vähemalt põlvedeni ulatuvaid pükse. Enne templikülastust tuleb ära võtta jalanõud ja peakate. Reisile vajalik kaasa võtta päikese eest kaitsev peakate.
 • Eestis kasutusel olevad seadmed ühilduvad Lõuna-Korea elektrisüsteemiga. Lisainfot:  http://www.worldstandards.eu/electricity/plugs-and-sockets/
 • Soovitame juua pudelivett või läbikeedetud kraanivett. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo https://www.vaktsineeri.ee/et/reisivaktsineerimine-ja-profulaktika.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass! Eesti kodanikud saavad turismi eesmärgil viibida Lõuna-Koreas ja Taiwanis viisavabalt kuni 90 päeva. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Halli passiga palume viisa tingimusi täpsustada meie kontoris.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
02.11.2024 - 11.11.2024
Giid Siret Kalmström
 Hind al 2999
Broneeri
Giid
Siret Kalmström
Sireti reisipagasis on palju kogemusi ja elamusi, kultuuri ja ajalugu, mitmeid seiklusi ja palju toredaid avastamisi. Reisid neljal mandril ja üle viiekümnes riigis Euroopas, Aasias ja Aafrikas on andnud Siretile avatud maailmavaate ning laia silmaringi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Lõuna-Korea

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Reeli
Käisime Germaloga Kreekas. Kuna küsitlusleht jäi täitmata, kirjutan lühidalt siin. Reis oli väga tore, giid Tea asjatundlik, energiline ja sõbralik, reisisaatja Kersti abivalmis, hoolitsev ja sõbralik. Ka hotelliga (Arion) jäime väga rahule, perenaine Tatjana oli kogu aeg kohal ja lahkesti valmis tegema kõik, et külalisel oleks hea. Kasutage seda hotelli edaspidigi, sest kõik, kes grupist seal peatusid, olid rahul, parim hotell valikus olevatest.
E
Esta
Aitäh Gruusia reisi eest kogu Teie meeskonnale. Kõige suuremad tänud Raivole, kes oli igas olukorras nii tasakaalukas ja kõikide soovidega arvestav. Soovin talle südamest tervist, ilusaid reise ja häid reisijaid. Esta