Poola - Lõuna-Poola ja Krakow

Poola - Lõuna-Poola ja Krakow

28.07.2023 - 02.08.2023
Giid Ervin Org
 Hind al 569
Broneeri
Euroopa ristteedel asuv Poola on suursuguse vaimu, rikka kultuuripärandi ja kaunite inimeste maa. Poola erinevate piirkondade maastikud, ajaloolised linnad ja traditsioonid jutustavad meile kaunist ja kangelaslikku lugu kestma jäämisest hoolimata aegadest ja oludest.
Lõuna-Poola mägised maastikud ja omapärane kultuuriruum on suurepärane paik selle maa ja rahva tundmaõppimiseks.   

Reisikava

1. päev BUSSISÕIT LÄBI BALTIKUMI
Väljasõit kell 6:00 Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast.
Bussisõit läbi Läti, Leedu ja Poola. Pikem lõunapaus Leedumaal. Õhtupoolikul saabumine Varssavisse. Majutus.

2. päev VARSSAVI - KRAKOW
Tutvus Varssaviga bussiekskursioonil ja jalutuskäigul.  Jätkub teekond Poolas. Põline kuningalinn Krakow on linn, mille algus ulatub tagasi müütide hämarasse aega – siia Visla jõe kõrgendikule olla asunud legendaarne valitseja Krak pärast seda, kui alistas siin pesitsenud draakoni. Tänapäeva arheoloogia kinnitab, et Waweli kõrgendik oli asustatud juba 20 tuhat aastast tagasi ja aja jooksul kujunes sellest paigast mitte üksnes piirkonna, vaid ka kogu Poola keskus. 10. – 16. sajandini valitseti Poola alasid just nimelt Krakowist ning seda linna võib pidada Poola kuningriigi esimeseks tõeliseks pealinnaks. Ööbimine Krakowis kolmel ööl.

3. päev KRAKOW - WIELICZKA SOOLAKAEVANDUS
Wawel ja suursugune katedraal - Poola kuningate kroonimiskirik. Jalutame kuninglikel õuedel. Kuningate hauakamber, kus marmorsarkofaagides puhkavad kunagised valitsejad. Ekskursioon vanalinnas: turuplats, mille keskel seisab alati tuvidest ümbritsetud poeet Mickiewicz  ja kunagine kalevikaupmeeste maja Sukiennice, kahetorniline Maria kirik kuulsa skulptuurse altariga, vanad linnakindlustused ja Floriani värav. Krakowis asub ka Euroopa üks vanimaid ülikoole - Jagiello ülikool.  Krakow on mõnusalt boheemlaslik ja samas suursugune linn. Wieliczka soolakaevanduse külastus Krakowi lähistel. Looduslikud soolaleiukohad olid omal ajal väga tähtsad ja piirkonna rikkuse aluseks on olnud rikkalikud maapõues peituvad soola ladestused. Sajandite jooksul rajati siia maa-alused tunnelid ja saalid, kust saadi väga hinnatud soola. Rännak vanas soolakaevanduses viib meid sügavale maapõue, kus saame näha uhkeid saale, kus seinad, laed, põrandad ja isegi altarid ning kroonlühtrid on soolast. 

4. päev ZAKOPANE JA TATRAD, CHOCHOLOW
Alustame sõitu Podhale piirkonda Tatrate jalamil. Pohale on ajaloolis-kultuuriline piirkond Lõuna-Poolas Tatra eelmäestikus. Maastikud on siin mägised ja reljeefi lõhestavad mitmete suurte jõgede sügavad orud.  Saabume Poola kõige lõunapoolsemasse ja ilmselt ka kõige kõrgemal asuvasse linna Zakopanesse. See maaliliste mägede embuses asuv linnake on ka Poola kuulsaim talikuurort. Tutvumine Zakopane vaatamisväärsustega. Kaunis ning pitsiline puitarhitektuur on siinsele piirkonnale iseloomulik. Jalutame Zakopane meeleolukal peatänaval Krupowkil, kus on lugematul hulgal kohvikuid, kauplusi ja suveniiripoekesi. Vaatame põnevaid hauatähiseid vanal kalmistul. Tõuseme Gubalowka nõlvadele ja imetleme vaateid kõrgematele mägedele ja all orus paiknevale linnale. Sametiselt voogavad mägikarjamaad, kus hea õnne korral võib isegi toredaid lambakarju näha. Zakopane linnake asub Gubalowka mäemassiivi jalamil ja juba 1938. aastal rajati linnast 1123 meetri kõrgusele kulgev funikulöör. Podhale on väga rikka kultuuripärandiga piirkond. Goralite laulud, kohalik keelepruuk ja traditsiooniline elulaad on osa siinsete inimeste igapäevaelust. Seda pärandit püütakse hoolikalt kaitsta ja siia saabunud külalistele tutvustada. 
Soovijatele väljasõit Chocholowi külla. Paarkümmend kilomeetrit Zakopane linnast asub imeline vana küla Chocholow, kus on säilinud autentne külamaastik. Kitsaste tänavate ääres asuvad tihedalt üksteise kõrvale ehitatud majapidamised, mis varjuvad võõra pilgu eest kõrgete tarade taha. See unikaalne külake on osa puitarhitektuuri tutvustavast teekonnast Podhales. Tänapäeval on Chocholow koduks ca 1300 inimesele ja õnneks paistab, et elu siin jääb kestma. Sõidame tagasi Krakowisse.

5. päev KRAKOW-RADOM
Pärast hommikusööki jätame hüvasti Krakowiga alustame bussisõitu tagasi. Radomis vaatame kohalikku muuseumi. Hilisõhtuks jõuame Lomzasse. Majutus.  

6. päev SÕIT LÄBI BALTIKUMI
Jätkub sõit läbi Poola, Leedu ja Läti. Saabumine Eestisse hilisõhtul. 

Reisi hind

569€* / 599 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
sõit kõigi mugavustega bussis;
majutus  vastavalt programmile hotellides*** (2-in. toad), hommikusöögid;
ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
ühene majutus hotellides lisatasu eest  200€;
tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a, 70-79a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta);

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad:

Mõned muuseumipiletite hinnad (seisuga september 2022)
Wawel Krakowis (kindluse territoorium ja katedraal) 40 PLN
Wieliczka soolakevandus   
Täiskasvanu 90 PLN 
Õpilane ja üliõpilane  70  PLN
Villa Koliba  Zakopanes Zakopane stiili muuseum:15 PLN, õpilane/üliõpilane 10 PLN
Funikulöör Gubalowkale al 25 PLN
Radomi vabaõhumuuseum 14 PLN / 8 PLN
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! 

Lisainfo

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!,

MEELDEJÄÄVAT REISI!
 
28.07.2023 - 02.08.2023
Giid Ervin Org
 Hind al 569
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

  • Poola - Lõuna-Poola ja Krakow

Kliendid meist

U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!
A
Aivi ja Viljar
Milline suurepärane reis 2021 aastavahetuseks Tenerifel. Meie giid Heigo Sahk valdas nii ajalugu kui vürtsikat nalja, samas teades kõike läbitud kohtadest. Me pole olnud pakettreiside tellijad aastaid, aga seekord ōigustas see end 200%. Reis ületas igati ootused ja see on ju alati parim.