Madagaskar - ainulaadne loodusreis

Madagaskar - ainulaadne loodusreis

06.12.2023 - 17.12.2023
Giid Ervin Org
 Hind al 3799
Broneeri
4 vaba kohta
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid tõeliselt ainulaadsele loodusreisile Madagaskarile! Maailma suuruselt neljas saar asub India ookeanis 400 km kaugusel Aafrika rannikust. Endises Prantsusmaa koloonias elab 18 rahvusgruppi, riigi peamisteks keelteks on malagassi ja prantsuse keel. Kogu maailmas elavatest looma- ja taimeliikidest 5% elab ainult sellel saarel. Just unikaalsed taime- ja loomaliigid on Madagaskari sümboliteks - saart peavad oma koduks mitte ainult eksootilised leemurid, vaid ka kameeleonid, mitmesugused kilpkonnad ja fossad. Ühele saarele mahuvad vihmametsad ja kõrb, mida eraldab vaid 300 km, liivakivi kanjonid ja viljakad riisipõllud, kõrged mäeharjad ja mangroovisalud. Lisaks sõbralik saarerahvas, kulinaarsed naudingud ja meeldiv kliima ning kaunid rannad! Teid ootab looduse ja traditsioonilise eluolu kaleidoskoop!

Lugege Madagaskari kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:55-17:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422).
Palume kogunemis- ja lennuaegu kontrollida kavahetult enne reisi.

2. päev LEND ISTANBUL–ANTANANARIVO, ANTANANARIVO BUSSITUUR
Jätkulend Istanbul-Antananarivo kell 02:20-15:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0160). Saabudes lennujaama vormistame viisa (tingimused reisikava lõpus) ja vahetame kohalikku raha jne.
Alustame ringreisi Madagaskari pealinna Antananarivo esmatutvusega. Linna alguseks võib pidada 17. sajandi algust, kui siia asusid Merina hõimud kuningas Andrianjaka juhtimisel. Looduslikule kõrgendikule rajati kuninga rova – palee. Suulise pärimuse järgi valvas paleed 1000 sõdalast ja nii hakati kõrgendikku ja hiljem ka linna kutsuma Antananarivo, mis tõlkes tähendab 1000 valvurit. Madagaskari suurim linn asetseb astmeliselt, keskmiselt 1300 meetri kõrgusel merepinnast. Linna kohal kõrgub kunagine Manjakamiadana palee ja koloniaalajastu peaministri residents. Siit avanevad sümpaatsed vaated kogu ümbrusele. Linna tõeline tuiksoon on L’Avenue de l’Indépendance – elav peatänav, mis on ääristatud 20. sajandi esimesel poolel ehitatud kaubakaaristutega ja kulgeb ajaloolise Soarano vaksalihoone juurde.
Majutus ja õhtusöök hotellis Relais des Plateaux*** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
3. päev LEND ANTANANARIVO-MORONDAVA, MORONDAVA
Sõit lennujaama ja siselend Antananarivo-Morondava (kellaajad täpsustamisel).
Hommikusöök. Morondavo linnake asub Madagaskari läänerannikul samanimelise jõe suudmes. Piirkond on olnud kunagi lokkavate troopiliste metsadega ala, mis küll tänapäeval on pidanud alla vanduma uute kultuurmaastike loomisele inimeste poolt. Põhiliselt on võimsad metsad pidanud taanduma suhkruroo istanduste ees. Hoolimata sellest on just Morondava piirkond parimaks paigaks näha suursuguseid ahvileivapuid, mida kasvab siin mitu erinevat liiki. Kogu maailmas on baobabe kirjeldatud 9 erinevat liiki, neist tervelt kuus kasvavad looduslikult Madagaskaril. Mõnikümmend kilomeetrit Morondava linnast asub kuulus baobabide avenüü, kus kasvab kompaktselt kümneid puid. Ja kuigi ka siia on inimtegevus jätnud oma jälje, on meil suurepärane võimalus imetleda ligi 800-aastate hiiglaste kuninglikku ilu. Kohaliku pärimuse järgi on need puud pühad, sest usutakse, et neis elavad esivanemate hinged.
 Majutume hotellis Kimono Resort Morondava**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
4. päev MORONDAVA PÄIKESETÕUS, LEND MORONDAVA-TOLIARA
Varahommikul imetleme päikesetõusu kuulsal baobabide avenüül. Transfeer lennujaama ja siselend Madagaskari edelarannikule Toliarasse. Lend Morondava-Toliara (kellaajad täpsustamisel).
Pärast saabumist hommikusöök ja lühike linnatuur Toliaras ja edasi sõit India ookeani rannikule Ifatysse. Pärastlõuna lõõgastuseks kaunil rannal.
Majutus kahel järgneval ööl hotellis Ifaty piirkonnas hotellis Les Dunes d’Ifaty*** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
5. päev IFATY – RENIALA LOODUSKAITSEALA JA PÄEV RANNAMÕNUDEKS
Hommikusöök. Sõidame Reniala looduskaitsealale, kus saame tutvust teha piirkonnale iseloomulike kuivade ogametsadega. Kohaliku loodusgiidi juhtimisel tutvume taimede ja puudega, mis on kohalikus traditsioonis tuntud oma raviomaduste poolest. Kindlasti saame näha ka põnevaid putukaid ja hea vedamise korral ka mõnda leemuriliiki.
Ülejäänud päev on puhkuseks ookeani kaunil rannal.
Soovijatega jalutame lähedalasuvasse kalurikülasse, et tutvuda külaeluga. Võib ette võtta snorgeldamistuuri korallriffile või hoopis proovida, kuidas püsib lainetel piroog – kitsuke ühepuupaat. Õhtusöök hotellis.
 
6. päev RANOHIRA - ZOMBITSE RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. Täna alustame sõitu Ranohirasse Isalo rahvuspargi serval. Teele jäävad mitmete erinevate hõimude alad ja kaunid vahelduvad maastikud. Väikeses Zombitse rahvuspargis proovime leida leemureid ja erinevaid linde. Zombitse rahvuspark on ka väga toreda leemuriliigi sifaka elupaigaks ja eelkõige ongi meie huvi kohtuda siin selle suure leemuriga.
Ilakaka piirkonnas on avastatud mitmed safiiri leiukohad. Tõsi, kaevandamine toimub siin poolillegaalselt oma reeglite järgi. Jalutuskäik Ilakaka külas, uurime küla eluolu. Pärastlõunal saabume Isalo rahvuspargi piirile ja majutume  kahel järgneval ööl hotellis Isalo Rock Lodge**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
7. päev ISALO RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame Madagaskari suurimas ja tuntumas Isalo rahvuspargis. Matk pargis on kokku ca 12 km vahelduval maastikul ja kuivas palavas kliimas. Loomulikult teeme matkarajal peatusi, et rääkida loodusest ja ka kohalikest tavadest. Kõrguste vahed matkal ei ole märkimisväärsed, nii et päris kaljuronimist me harrastama ei hakka ja kõnnime ettevalmistatud ja tähistatud matkateel teejuhiks pargi loodusgiid. Samuti on matkarajal võimalus kosutada end suplusega looduslikus kristallselge veega basseinis.
Isalo rahvuspark loodi 1962. aastal ja selle pindala on ca 815 km². Siinsetes maastikes domineerivad looduslikud liivakivist vormitud skulptuurkaljud, kanjonid ja põnevad taimekooslused. See on unikaalne võimalus kõndida juura-ajastu settinud merepõhjal. Näeme bara hõimu haudasid, räägime tapia-puudest ja proovime märgata linde ja loomi. Ühtekokku on pargis kirjeldatud ligemale 340 liiki taimi, 82 linnuliiki ja 14 liiki imetajaid. Pärastlõunal sõit tagasi hotelli. Õhtusöök hotellis.
 
8. päev TEEKOND ISALOST RANOMAFANASSE
Hommikusöök. Anja looduskaitsealal elab suhteliselt väikesel territooriumil suur (ligi 400 isendit) kattade (kassleemur) koloonia. Proovime siinsed asukad üles leida ja nendega lähemalt tuttavaks saada. Lisaks on võimalus kohtuda ka mõnegi põneva linnuliigiga.
Ambalavao külas uurime kohalike paberimeistrite tegemisi. Paberi valmistamine jõuab Madagaskarile 12. sajandil koos moslemite vallutusega. Antemoro rahvas on oskused ja traditsioonid alles hoidnud ja kohalik käsitööna valminud paber on vägagi kuulus.  Ambalavao on tuntud ka kui Madagaskari kuulsaim veinipiirkond. Tutvume meiegi kohalike meistrite toodanguga. Teel peatume lühitutvuseks ka Fianarantsoa linnaga.
Õhtul saabume Ranomafanasse, majutus ja õhtusöök kahel järgneval ööl hotellis Thermal Hotel*** või sarnases.

9. päev RANOMAFANA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Tänase päeva veedame tutvudes Ranomafana rahvuspargiga.
Ranomafana on Madagaskari üks kuulsamaid rahvusparke, mis on rajatud 1991. aastal ja koos teiste Madagaskari rahvusparkidega kantud maailma looduspärandi nimekirja 2007. aastal. Kogu pargi territoorium on kaetud tihedate vihmametsadega. Siinsed igihaljad metsad lummavad mitmekesiste taimekooslustega (bambused, erinevad sõnajalad, orhideed). Ranomafana metsad on koduks ühtekokku 12 eri liiki leemurile, siin elutseb 118 linnuliiki, millest paljud on muutunud üliharuldaseks. Loomulikult võime siin kohata ka kameeleone ja kahepaikseid. Park pakub suurepärase võimaluse tunnetada ürgse looduse jõudu ja haprust.
Liigume pargis tähistatud radadel, kuid selleks, et tabada mõni põnev looma- või linnuliik, tuleb irduda ka tihnikusse. Pärastlõunal sõidame tagasi hotelli ja aeg puhkuseks ning lõunapausiks. Õhtupoolikul, pimeduse saabudes võtame ette veel ühe retke Madagaskari looduse rikkusega tutvumiseks. Proovime koos looduspargi giidiga üles leida mõned öise eluviisiga hiirleemurid ja kameeleonid.

10. päev RANOMAFANAST ANTSIRABESSE
Varane hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Antsirabesse. Mitmekesised maastikud ja kaunid loodusvaated. Läbime mitmed põllumajanduslikud piirkonnad ja naudime riisiterrasside rohetavat ilu ning proovime, mismoodi maitseb metsmesilaste mesi. Lühipeatused teel, et tutvuda kohaliku eluoluga.
Ambositra linnakeses teeme tutvust siinsete puutöömeistritega. Veel suurepärane võimalus kauneid meeneid kaasa osta. Antsirabe asub 1500 meetri kõrgusel merepinnast ja on hinnatud oma mõõduka kliima ja mineraalveeallikate poolest. Tutvume linna olulisemate vaatamisväärsustega.
Ööbimine ja õhtusöök hotellis Le Royal Palace Hotel*** või sarnases.
 
11. päev ANTSIRABE – ANTANANARIVO, LEND ANTANANARIVO-ISTANBUL
Hommikusöök. Jätkame sõitu pealinna suunas. Teel peatume Ambatolampy külakeses, kus meil avaneb võimalus uudistada kohalike meistrite poolt töödeldavat alumiiniumi. Saame näha, kuidas toimib alumiiniumi taaskasutus. Kasutatud taarast, autodetailidest jms sulatatud alumiinium sünnib osavate meistrite käte all uuesti pottide ja teiste majapidamistarvetena. Tehnoloogia on sama, mis pronksiajal.
Sõit jätkub lennujaama. Lend Antananarivo-Istanbul kell 16:45-06:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

12. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabume Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn kell 15:30-18:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Reisi hind

​3799 €* / 3999 €

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 01.04.2023.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Antananarivo ja Antananarivo-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud). Lennujaamamaksud, käibemaks. Toitlustus lennukis. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • siselennud Antananarivo-Toliara ja Toliara-Morondava;
 • majutus 9 ööd Madagaskaril hotellides*** 2-kohalistes tubades vastavalt programmile koos hommiku- ja õhtusöökidega;
 • bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • giiditeenus (reisil professionaalne eestikeelne giid ja lisaks kohalik inglisekeelne reisijuht, kõik ekskursioonid eesti keeles);
 • sissepääsupiletid ja külastused vastavalt programmile, rahvusparkide kohalikud giidid ja loodusmaksud, turismimaksud.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik
 • Ühene majutus Madagaskaril 630 €
 • Tervisekindlustus € (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Tervisekindlustus on Madagaskari reisil kohustuslik.
 • Valikulised lisaekskursioonid ja tasulised sissepääsud mis programmis märgitud (tasumine kohapeal). Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on PASS kehtivusega vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.
Eesti passiga saab viisat taotleda riiki sisenemisel Antananarivo lennujaamast.
Vajalikud dokumendid:
 • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks; Maurituse pikenduse korral pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
 • 2 ühesugust passifotot, mõõtudes 3,5 x 4,5 cm;
 • edasi-tagasi piletite broneering;
 • tervisekindlustus kogu reisi perioodiks.
Viisa hind u 30 € (tasutakse piiril).
Palume saata või tuua Germalo kontorisse passikoopia hiljemalt koos reisi lõpliku tasumisega.

Lisainfo

 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee. Soovitatakse kasutada malaaria tablette.
 • Lisaks isiklikele tarbeesemetele soovitame kaasa võtta rahvusparkides liikumiseks mugavad rõivad ja jalatsid, vihmakeebi, päevituskreemi, sääsetõrjevahendid, peakatte ning kerge seljakoti.
 • Madagaskari kliima on troopiline ja väga niiske, rannikul on tavaliselt kuumem kui sisemaal. Temperatuur on aasta läbi põhjaosas 25-27C, lõunaosas 22-24C. Võib esineda vihmasadu.
 • Madagaskaril on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada jootrahadeks ca 30 € inimese kohta.
 • Alates 1.1.2005 on Madagaskari ametlikuks vääringuks ariary (MGA).  Kuni 2005 a. oli ametlikuks vääringuks malagassi frank. 1 € = ~3500 MGA, 1 USD = ~3220 MGA, kurss pidevalt muutumas. Kaasa soovitame võtta USD. Lõunasöök maksab keskmiselt 6-7 €, vesi 1 €.
 • Lisainfo Madagaskari kohta: www.wildmadagascar.orgwww.madagascar-tourisme.com
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg (siselend 20 kg). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Mõnusat reisilugemist:
Durrell Gerald, 1925-1995 Aie ja mina: päästeekspeditsioon Madagaskaril
Sergei Kulik Saar merede ristmikul: reisid mööda Madagaskarit
Jevgeni Kreps "Vitjaz" India ookeanis
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 
06.12.2023 - 17.12.2023
Giid Ervin Org
 Hind al 3799
Broneeri
4 vaba kohta
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Madagaskar - ainulaadne loodusreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aive ja Liia
Täname toreda ja meeldejääva reisi eest! Jäime väga rahule. Omaan pakub tõesti igale maitsele midagi! Edu, õnnelikke reise ja aega enda puhkuse jaoks ka! Heade soovidega!
L
Leo
Reisisin 10.-17 sept Portugali. Meie giidiks oli Mirjam Somelar. Olen oma elu jooksul palju reisinud ja maailma näinud,kuid nii fantastilist giidi pole varem kohanud. Ta tegi giiditööd südamega - kogu reisiprogramm oli täidetud, isegi ületatud. Tema Porugali teadmised olid täiuslikud, sain heas mõttes kutuurišoki. Kogu reis kulges tema tänelepaneliku pilgu all sujuvalt lennujaamadest hotellideni, bussireisid, jalgsimatkad - super! Õhtuti, meie vabal ajal, andis soovitusi, kus on paremad söögikohad või vaatamisväärsused väljaspool reisiprogammi, mõnikord viis meid ka ise kohale kui oli keerulisem minna. Südamlikud tänud toreda reisi eest! Parimate soovidega, Leo