Madagaskar - ainulaadne loodusreis

Madagaskar - ainulaadne loodusreis

06.12.2024 - 20.12.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 4799
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid tõeliselt ainulaadsele loodusreisile Madagaskarile! Maailma suuruselt neljas saar asub India ookeanis 400 km kaugusel Aafrika rannikust. Endises Prantsusmaa koloonias elab 18 rahvusgruppi, riigi peamisteks keelteks on malagassi ja prantsuse keel. Kogu maailmas elavatest looma- ja taimeliikidest 5% elab ainult sellel saarel. Just unikaalsed taime- ja loomaliigid on Madagaskari sümboliteks - saart peavad oma koduks mitte ainult eksootilised leemurid, vaid ka kameeleonid, mitmesugused kilpkonnad ja fossad. Ühele saarele mahuvad vihmametsad ja kõrb, mida eraldab vaid 300 km, liivakivi kanjonid ja viljakad riisipõllud, kõrged mäeharjad ja mangroovisalud. Lisaks sõbralik saarerahvas, kulinaarsed naudingud ja meeldiv kliima ning kaunid rannad! Teid ootab looduse ja traditsioonilise eluolu kaleidoskoop!

Lugege Madagaskari kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:20-16:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422).
Palume kogunemis- ja lennuaegu kontrollida kavahetult enne reisi.

Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
 

2. päev LEND ISTANBUL–ANTANANARIVO, ANTANANARIVO BUSSITUUR
Jätkulend Istanbul-Antananarivo kell 02:10-15:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK160). Saabudes lennujaama vormistame viisa (tingimused reisikava lõpus) ja vahetame kohalikku raha jne.
Esmatutvus Madagaskari pealinna Antananarivoga. Linna tõeline tuiksoon on L’Avenue de l’Indépendance – elav peatänav, mis on ääristatud 20. sajandi esimesel poolel ehitatud kaubakaaristutega ja mis kulgeb ajaloolise Soarano vaksalihoone juurde.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas, õhtusöök

Majutus: hotell Le Louvre Hotel & Spa**** või sarnases
 

3. päev LEND ANTANANARIVO–MORONDOVA, BAOBABIDE ALLEE
Transfeer lennujaama ja lend Antananarivo-Morondova (kellaaeg täpsustamisel).
Morondavo linnake asub Madagaskari läänerannikul, samanimelise jõe suudmes. Piirkond on olnud kunagi lokkavate troopiliste metsadega ala, mis küll tänapäeval on pidanud alla vanduma uute kultuurmaastike loomisele inimeste poolt. Põhiliselt on võimsad metsad pidanud taanduma suhkruroo istanduste ees. Hoolimata sellest on just Morondava piirkond parimaks paigaks näha suursuguseid ahvileivapuid, mida kasvab siin mitu erinevat liiki. Kogu maailmas on baobabe kirjeldatud 9 erinevat liiki, neist tervelt kuus kasvavad looduslikult Madagaskaril. Mõnikümmend kilomeetrit Morondava linnast asub kuulus baobabide avenüü, kus kasvab kompaktselt kümneid puid. Ja kuigi ka siia on inimtegevus jätnud oma jälje, on meil suurepärane võimalus imetleda ligi 800-aastate hiiglaste kuninglikku ilu. Kohaliku pärimuse järgi on need puud pühad, sest usutakse, et neis elavad esivanemate hinged.

Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Kimono Resort Hotel Morondava**** või sarnases
 

4. päev MORONDOVA
Päeva veedame Morondovas. Aega saab veeta hotelli basseini juures, kus puude otsast jälgivad meid leemurid. Samuti saab tutvuda Madagaskari linnu- ja loomariigi esindajatega hotelli väikeses loomaaias. Vaatame ringi külas ja tutvume kohalike igapäevaeluga.
Soovijatele lisatasu eest päevane väljasõit Mosambiigi kanali rannikule Kirindy Mitea rahvusparki. 72 000 hektari suuruses pargis elab palju endeemilisi looma- ja taimeliike ning siin on väidetavalt maailma suurim primaatide tihedus. Õhtusöök hotellis.

Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Kimono Resort Hotel Morondava**** või sarnases
 

5. päev MORONDOVA – ANTSIRABE
Varahommikul alustame teekonda Antsirabesse. Mitmekesised maastikud ja kaunid loodusvaated. Teekond kulgeb suurte jõgede sängides saatjateks majesteetlikud mäed. Lühipeatused teel, et tutvuda kohaliku eluoluga. Madagaskari suuruselt kolmas linn Antsirabe asub ca 1500 m kõrgusel merepinnast ja on hinnatud oma mõõduka kliima ja mineraalveeallikate poolest. Linna saabumisel tutvume ülevaatlikult linnamaastikega.

Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Hôtel Le Royal Palace*** või sarnases
 

6. päev ANTSIRABE – RANOMAFANA
Algab teekond Ranomafana rahvusparki. Bussiretkel näeme mitmekesiseid maastikke ja kauneid loodusvaated, piirkonnas kasavavad ka endeemilised tapia-metsad. Lühipeatused teel, et tutvuda kohaliku elu-oluga. Ambositra linnake on tuntud käsitöömeistrite keskus, kus vanad traditsioonilised oskused on hinnatud ka tänapäeval. Õhtupoolikul saabumine Ranomafana rahvuspargi keskusesse.

Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Hotel Thermal Ranomafana**** või sarnases
 

7. päev LOODUSRETKED RANOMAFANA RAHVUSPARGI VIHMAMETSAS

Tänase päeva veedame tutvudes Ranomafana rahvuspargiga.
Ranomafana on Madagaskari üks kuulsamaid rahvusparke, mis on rajatud 1991. aastal ja koos teiste Madagaskari rahvusparkidega kantud maailma looduspärandi nimekirja 2007. aastal. Kogu pargi territoorium on kaetud tihedate vihmametsadega. Siinsed igihaljad metsad lummavad mitmekesiste taimekooslustega (bambused, erinevad sõnajalad, orhideed). Ranomafana metsad on koduks ühtekokku 12 eri liiki leemurile, siin elutseb 118 linnuliiki, millest paljud on muutunud üliharuldaseks. Loomulikult võime siin kohata ka kameeleone ja kahepaikseid. Park pakub suurepärase võimaluse tunnetada ürgse looduse jõudu ja haprust.
Liigume pargis tähistatud radadel, kuid selleks, et tabada mõni põnev looma- või linnuliik, tuleb irduda ka tihnikusse. Pärastlõunal sõidame tagasi hotelli ja aeg puhkuseks ning lõunapausiks. Õhtupoolikul, pimeduse saabudes võtame ette veel ühe retke Madagaskari looduse rikkusega tutvumiseks. Proovime koos looduspargi giidiga üles leida mõned öise eluviisiga hiirleemurid ja kameeleonid.

Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Hotel Thermal Ranomafana**** või sarnases
 

8. päev RANOMAFANA – ANDRIGITRA
Alustame sõitu Andrigitrasse ja läbime erinevate malagassi hõimude asualad. Anja looduskaitsealal elab suhteliselt väikesel territooriumil suur (ligi 400 isendit) kattade (kassleemur) koloonia. Proovime siinsed asukad üles leida ja nendega lähemalt tuttavaks saada. Lisaks on võimalus kohtuda ka mõnegi põneva linnuliigiga. Ambalavao külas uurime kohalike paberimeistrite tegemisi. Paberi valmistamine jõuab Madagaskarile 12. sajandil koos moslemite vallutusega. Antemoro rahvas on oskused ja traditsioonid alles hoidnud ja kohalik käsitööna valminud paber on vägagi kuulus. Vahetame oma sõiduvahendi maastikuautode vastu ja jätkame teed juba off road maastikul. Võtame ette lühimatka rahvuspargis, et tutvuda siinsete kooslustega. Erinevad maastikud, taimekooslused ja muidugi võimalus kohata loomi-linde. Meile avanevad imelised vaated Tsaranoro orule. Vaatame külas kohalike toimetamisi ja räägime siinsetest traditsioonidest.

Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Tsara Camp safaritelkides või sarnases
 

9. päev ANDRIGITRA – ISALO RAHVUSPARK
Alustame teekonda Isalo rahvusparki. Läbime taas erinevate hõimude territooriumid ja teeme peatusi kohaliku eksootikaga tutvumiseks. Pärastlõunal saabume Isalo rahvuspargi piirile. Pärastlõunased lõõgastumised ja õhtusöök hotellis.

Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Isalo Rock Lodge**** või sarnases
 

10. päev ISALO RAHVUSPARK RETKED LOODUSES
Tänase päeva veedame Madagaskari suurimas ja tuntuimas Isalo rahvuspargis. Matk pargis on kokku ca 12 km vahelduval maastikul ja kuivas palavas kliimas. Loomulikult teeme matkarajal peatusi, et rääkida loodusest ja ka kohalikest tavadest. Kõrguste vahed matkal ei ole märkimisväärsed, kõnnime ettevalmistatud ja tähistatud matkateel teejuhiks pargi loodusgiid. Samuti on matkarajal võimalus kosutada end suplusega looduslikus kristallselge veega basseinis.
Isalo rahvuspark loodi 1962. aastal ja selle pindala on ca 815 km². Siinsetes maastikes domineerivad looduslikud liivakivist vormitud skulptuurkaljud, kanjonid ja põnevad taimekooslused. See on unikaalne võimalus kõndida juura-ajastu settinud merepõhjal. Näeme bara hõimu haudasid, räägime tapia-puudest ja proovime märgata linde ja loomi. Ühtekokku on pargis kirjeldatud ligemale 340 liiki taimi, 82 linnuliiki ja 14 liiki imetajaid. Pärastlõunal sõit tagasi hotelli. Õhtusöök hotellis.

Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Isalo Rock Lodge**** või sarnases
 

11. päev ISALO – IFATY
Algab sõit India ookeani rannikule. Teele jäävad mitmete erinevate hõimude alad ja kaunid vahelduvad maastikud. Ilakaka piirkonnas on avastatud mitmed safiiri leiukohad. Tõsi, kaevandamine toimub siin poolillegaalselt oma reeglite järgi. Jalutuskäik Ilakaka külas, uurime küla eluolu.
Väikeses Zombitse rahvuspargis proovime leida leemureid ja erinevaid linde. Zombitse rahvuspark on ka väga toreda leemuriliigi sifaka elupaigaks ja eelkõige ongi meie huvi kohtuda siin selle suure leemuriga.

Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Les Dunes d’Ifaty*** või sarnases
 

12. päev IFATY – RENIALA LOODUSKAITSEALA JA PÄEV RANNAMÕNUDEKS
Sõidame Reniala looduskaitsealale, kus saame tutvust teha piirkonnale iseloomulike kuivade ogametsadega. Kohaliku loodusgiidi juhtimisel tutvume taimede ja puudega, mis on kohalikus traditsioonis tuntud oma raviomaduste poolest. Kindlasti saame näha ka põnevaid putukaid ja hea vedamise korral ka mõnda leemuriliiki.
Ülejäänud päev on puhkuseks ookeani kaunil rannal.
Soovijatega jalutame lähedalasuvasse kalurikülasse, et tutvuda külaeluga. Võib ette võtta snorgeldamistuuri korallriffile või hoopis proovida, kuidas püsib lainetel piroog – kitsuke ühepuupaat. Õhtusöök hotellis.

Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Les Dunes d’Ifaty*** või sarnases
 

13. päev IFATY, LEND TOLIARA-ANTANANARIVO
Hommikupoolik puhkuseks Ifatys. Seejärel transfeer Toliara lennujaama ja lend Toliara-Antananarivo kell 12:40-14:30.

Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Le Louvre Hôtel & Spa**** või sarnases
 

14. päev ANTANANARIVO, LEND ANTANANARIVO-ISTANBUL
Tutvumine Antananarivoga. Linna alguseks võib pidada 17. sajandi algust, kui siia asusid Merina hõimud kuningas Andrianjaka juhtimisel. Looduslikule kõrgendikule rajati kuninga rova – palee. Suulise pärimuse järgi valvas paleed 1000 sõdalast ja nii hakati kõrgendikku ja hiljem ka linna kutsuma Antananarivo, mis tõlkes tähendab 1000 valvurit. Madagaskari suurim linn asetseb astmeliselt, keskmiselt 1300 meetri kõrgusel merepinnast. Linna kohal kõrgub kunagine Manjakamiadana palee ja koloniaalajastu peaministri residents. Siit avanevad sümpaatsed vaated kogu ümbrusele.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Antananarivo-Istanbul kell 16:25-05:40.
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas
 

15. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabume Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn kell 08:45-11:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind

4799 € **
4999 €* / 5262 €
 
** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 1.juuli 2024. Hinnale ei rakendu teised lisasoodustused.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Antananarivo ja Antananarivo-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud). Lennujaamamaksud, käibemaks. Toitlustus lennukis. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes;
 • siselennud Antananarivo-Morondava ja Toliara-Antananarivo;
 • bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • giiditeenus (reisil professionaalne eestikeelne giid ja lisaks kohalik inglisekeelne reisijuht, kõik ekskursioonid eesti keeles);
 • sissepääsupiletid ja külastused vastavalt programmile, rahvusparkide kohalikud giidid ja loodusmaksud, turismimaksud;
 • majutus 12 ööd Madagaskaril hotellides***/**** ja lodges 2-kohalistes tubades vastavalt programmile koos hommiku- ja õhtusöökidega.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik
 • ühene majutus kogu reisi vältel 900€;
 • tervisekindlustus (kuni 69 a, vanematele kõrgemad tariifid). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Tervisekindlustus on Madagaskari reisil kohustuslik;
 • valikekskursioon: Ekskursioon - KIRINDI MITEA RAHVUSPARK (hind täpsustamisel). Valikekskursioonide toimumiseks on vajalik min 9 osavõtjat;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (tasumine kohapeal). Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisainfo

 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga. Soovitatakse kasutada malaaria tablette.
 • Lisaks isiklikele tarbeesemetele soovitame kaasa võtta rahvusparkides liikumiseks mugavad rõivad ja jalatsid, vihmakeebi, päevituskreemi, sääsetõrjevahendid, peakatte ning kerge seljakoti.
 • Madagaskari kliima on troopiline ja väga niiske, rannikul on tavaliselt kuumem kui sisemaal. Temperatuur on aasta läbi põhjaosas 25-27C, lõunaosas 22-24C. Võib esineda vihmasadu.
 • Madagaskaril on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada jootrahadeks ca 40 € inimese kohta.
 • Alates 1.1.2005 on Madagaskari ametlikuks vääringuks ariary (MGA).  Kuni 2005 a. oli ametlikuks vääringuks malagassi frank. 1 € = ~4770 MGA, 1 USD = ~4360 MGA, kurss pidevalt muutumas. Kaasa soovitame võtta USD. Lõunasöök maksab keskmiselt 6-7 €, vesi 1 €.
 • Lisainfo Madagaskari kohta: www.wildmadagascar.orgwww.madagascar-tourisme.com
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus 2 x 23kg.
Siiski juhime Teie tähelepanu sellele, et siselendudel on äraantava pagasi piirmäär 20 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Mõnusat reisilugemist:
Durrell Gerald, 1925-1995 Aie ja mina: päästeekspeditsioon Madagaskaril
Sergei Kulik Saar merede ristmikul: reisid mööda Madagaskarit
Jevgeni Kreps "Vitjaz" India ookeanis

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on PASS kehtivusega vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.
Eesti passiga viisat saab taotleda riiki sisenemisel Antananarivo lennujaamast.
Vajalikud dokumendid:
 • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks;
 • 2 ühesugust passifotot, mõõtudes 3,5 x 4,5 cm;
 • edasi-tagasi piletite broneering;
 • tervisekindlustus kogu reisi perioodiks.
Viisa hind u 30 € (tasutakse piiril).
Palume saata või tuua Germalo kontorisse passikoopia hiljemalt koos reisi lõpliku tasumisega.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
06.12.2024 - 20.12.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 4799
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 27 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Madagaskar - ainulaadne loodusreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Marge
Suured tänud Siretile suurepäraste elamuste eest Tais!
A
Aire & Andres
Sured tänud a meie lugupidamine Iraan-Pärsia põline tarkus reisi organiseerijatele, korraldajatele, abistajatele, koostööpartneritele. Kummardus Triinu Borgale ja meie kohalikule giidile ning unustamatutele bussijuhtidele.