Madagaskar ja Mauritius - ainulaadne loodusreis ja puhkus ookeanirannal

Madagaskar ja Mauritius - ainulaadne loodusreis ja puhkus ookeanirannal

02.12.2022 - 18.12.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 4999
Müüdud
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid tõeliselt ainulaadsele loodusreisile Madagaskarile! Maailma suuruselt neljas saar asub India ookeanis 400 km kaugusel Aafrika rannikust. Endises Prantsusmaa koloonias elab 18 rahvusgruppi, riigi peamisteks keelteks on malagassi ja prantsuse keel. Kogu maailmas elavatest looma- ja taimeliikidest 5% elab ainult sellel saarel. Just unikaalsed taime- ja loomaliigid on Madagaskari sümboliteks - saart peavad oma koduks mitte ainult eksootilised leemurid, vaid ka kameeleonid, mitmesugused kilpkonnad ja fossad. Ühele saarele mahuvad vihmametsad ja kõrb, mida eraldab vaid 300 km, liivakivi kanjonid ja viljakad riisipõllud, kõrged mäeharjad ja mangroovisalud. Lisaks sõbralik saarerahvas, kulinaarsed naudingud ja meeldiv kliima ning kaunid rannad! Teid ootab looduse ja traditsioonilise eluolu kaleidoskoop!

Lugege Mauritiuse kohta lähemalt siit >
Lugege Madagaskari kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Madagaskarile ja Mauritiusele reisimiseks ei kehti seisuga 18. oktoober 2022 reisipiiranguid.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-ISTANBUL
Kogunemine kell 13:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 15:20-16:10 ja lend Riia-Istanbul kell 18:40-23:15 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT316 ja TK1776).
Palume kogunemise ja väljalennu aega kontrollida ka vahetult enne reisi.

2. päev LEND ISTANBUL–ANTANANARIVO
Jätkulend Istanbul–Antananarivo kell 02:20-15:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK160). Saabudes lennujaama vormistame viisa (tingimused reisikava lõpus) ja vahetame kohalikku raha jne.
Tere tulemast Madagaskarile! Sõidame lennujaamast Antanarivo kesklinna. 
Majutus ja õhtusöök hotellis Le Louvre Hôtel & Spa**** või sarnases. Kerge puhkus ja aeg sisseelamiseks.


3. päev LEND ANTANANARIVO-TOLIARA, IFATY – RENIALA LOODUSKAITSEALA JA PÄEV RANNAMÕNUDEKS

Varahommikul sõidame taas lennujaama. Siselend Antananarivo-Toliara kell 06:15-08:00.
Pärast saabumist hommikusöök ja lühike linnatuur Toliaras ja edasi sõit India ookeani rannikule Ifatysse.
Sõidame Reniala looduskaitsealale, kus saame tutvust teha piirkonnale iseloomulike kuivade ogametsadega. Kohaliku loodusgiidi juhtimisel tutvume taimede ja puudega, mis on kohalikus traditsioonis tuntud oma raviomaduste poolest. Kindlasti saame näha ka põnevaid putukaid ja hea vedamise korral ka mõnda leemuriliiki.

Ülejäänud päev on puhkuseks ookeani kaunil rannal.

Soovijatega jalutame lähedalasuvasse kalurikülasse, et tutvuda külaeluga. Võib ette võtta snorgeldamistuuri korallriffile või hoopis proovida, kuidas püsib lainetel piroog – kitsuke ühepuupaat.
Majutus järgneval ööl hotellis Ifaty piirkonnas hotellis Les Dunes d’Ifaty*** või sarnases. Õhtusöök hotellis.

4. päev RANOHIRA - ZOMBITSE RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. Täna alustame sõitu Ranohirasse Isalo rahvuspargi serval. Teele jäävad mitmete erinevate hõimude alad ja kaunid vahelduvad maastikud. Väikeses Zombitse rahvuspargis proovime leida leemureid ja erinevaid linde. Zombitse rahvuspark on ka väga toreda leemuriliigi sifaka elupaigaks ja eelkõige ongi meie huvi kohtuda siin selle suure leemuriga.
Ilakaka piirkonnas on avastatud mitmed safiiri leiukohad. Tõsi, kaevandamine toimub siin poolillegaalselt oma reeglite järgi. Jalutuskäik Ilakaka külas, uurime küla elu-olu. Pärastlõunal saabume Isalo rahvuspargi piirile ja majutume  kahel järgneval ööl hotellis Isalo Rock Lodge**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
5. päev ISALO RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame Madagaskari suurimas ja tuntumas Isalo rahvuspargis. Matk pargis on kokku ca 12 km vahelduval maastikul ja kuivas palavas kliimas. Loomulikult teeme matkarajal peatusi, et rääkida loodusest ja ka kohalikest tavadest. Kõrguste vahed matkal ei ole märkimisväärsed, nii et päris kaljuronimist me harrastama ei hakka ja kõnnime ettevalmistatud ja tähistatud matkateel teejuhiks pargi loodusgiid. Samuti on matkarajal võimalus kosutada end suplusega looduslikus kristallselge veega basseinis.
Isalo rahvuspark loodi 1962. aastal ja selle pindala on ca 815 km². Siinsetes maastikes domineerivad looduslikud liivakivist vormitud skulptuurkaljud, kanjonid ja põnevad taimekooslused. See on unikaalne võimalus kõndida juura-ajastu settinud merepõhjal. Näeme bara hõimu haudasid, räägime tapia-puudest ja proovime märgata linde ja loomi. Ühtekokku on pargis kirjeldatud ligemale 340 liiki taimi, 82 linnuliiki ja 14 liiki imetajaid. Pärastlõunal sõit tagasi hotelli. Õhtusöök hotellis.

6. päev TEEKOND ISALOST RANOMAFANASSE
Hommikusöök. Anja looduskaitsealal elab suhteliselt väikesel territooriumil suur (ligi 400 isendit) kattade (kassleemur) koloonia. Proovime siinsed asukad üles leida ja nendega lähemalt tuttavaks saada. Lisaks on võimalus kohtuda ka mõnegi põneva linnuliigiga.
Ambalavao külas uurime kohalike paberimeistrite tegemisi. Paberi valmistamine jõuab Madagaskarile 12. sajandil koos moslemite vallutusega. Antemoro rahvas on oskused ja traditsioonid alles hoidnud ja kohalik käsitööna valminud paber on vägagi kuulus.  Ambalavao on tuntud ka kui Madagaskari kuulsaim veinipiirkond. Tutvume meiegi kohalike meistrite toodanguga. Teel peatume lühitutvuseks ka Fianarantsoa linnaga.
Õhtul saabume Ranomafanasse, majutus ja õhtusöök kahel järgneval ööl hotellis Thermal Hotel*** või sarnases.

7. päev RANOMAFANA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Tänase päeva veedame tutvudes Ranomafana rahvuspargiga.
Ranomafana on Madagaskari üks kuulsamaid rahvusparke, mis on rajatud 1991. aastal ja koos teiste Madagaskari rahvusparkidega kantud maailma looduspärandi nimekirja 2007. aastal. Kogu pargi territoorium on kaetud tihedate vihmametsadega. Siinsed igihaljad metsad lummavad mitmekesiste taimekooslustega (bambused, erinevad sõnajalad, orhideed). Ranomafana metsad on koduks ühtekokku 12 eri liiki leemurile, siin elutseb 118 linnuliiki, millest paljud on muutunud üliharuldaseks. Loomulikult võime siin kohata ka kameeleone ja kahepaikseid. Park pakub suurepärase võimaluse tunnetada ürgse looduse jõudu ja haprust.
Liigume pargis tähistatud radadel, kuid selleks, et tabada mõni põnev looma- või linnuliik, tuleb irduda ka tihnikusse. Pärastlõunal sõidame tagasi hotelli ja aeg puhkuseks ning lõunapausiks. Õhtupoolikul, pimeduse saabudes võtame ette veel ühe retke Madagaskari looduse rikkusega tutvumiseks. Proovime koos looduspargi giidiga üles leida mõned öise eluviisiga hiirleemurid ja kameeleonid.

8. päev RANOMAFANAST ANTSIRABESSE
Varane hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Antsirabesse. Mitmekesised maastikud ja kaunid loodusvaated. Läbime mitmed põllumajanduslikud piirkonnad ja naudime riisiterrasside rohetavat ilu ning proovime, mismoodi maitseb metsmesilaste mesi. Lühipeatused teel, et tutvuda kohaliku elu-oluga.
Ambositra linnakeses teeme tutvust siinsete puutöömeistritega. Veel suurepärane võimalus kauneid meeneid kaasa osta. Antsirabe asub 1500 meetri kõrgusel merepinnast ja on hinnatud oma mõõduka kliima ja mineraalveeallikate poolest. Tutvume linna olulisemate vaatamisväärsustega.
Ööbimine ja õhtusöök hotellis Le Royal Palace Hotel*** või sarnases.

9. päev ANTSIRABE - MORONDAVA
Varajane hommikusöök hotellis, seejärel võtame ette sõidu Morondavasse. Teel teeme peatusi, et jalga sirutada ja maastikke pildistada. Saame tutvuda Sakalava hõimukultuuriga ning tutvume nende traditsiooniliste hauakambritega.
Morondavo linnake asub Madagaskari läänerannikul samanimelise jõe suudmes. Piirkond on olnud kunagi lokkavate troopiliste metsadega ala, mis küll tänapäeval on pidanud alla vanduma uute kultuurmaastike loomisele inimeste poolt. Põhiliselt on võimsad metsad pidanud taanduma suhkruroo istanduste ees. Hoolimata sellest on just Morondava piirkond parimaks paigaks näha suursuguseid ahvileivapuid, mida kasvab siin mitu erinevat liiki. Kogu maailmas on baobabe kirjeldatud 9 erinevat liiki, neist tervelt kuus kasvavad looduslikult Madagaskaril. Mõnikümmend kilomeetrit Morondava linnast asub kuulus baobabide avenüü, kus kasvab kompaktselt kümneid puid. Ja kuigi ka siia on inimtegevus jätnud oma jälje, on meil suurepärane võimalus imetleda ligi 800-aastate hiiglaste kuninglikku ilu. Kohaliku pärimuse järgi on need puud pühad, sest usutakse, et neis elavad esivanemate hinged. Päeva lõpus näeme päikeseloojangut Baobabi avenüül.

Ööbimine Kimony Resort*** . Õhtusöök hotellis. 

10. päev MORONDAVA PÄIKESETÕUS, LEND MORONDAVA-ANTANANARIVO
Varahommikul imetleme päikesetõusu kuulsal baobabide avenüül.
Transfeer lennujaama ja siselend Antananarivosse kell 13:00-14:05.  
Teeme Madagaskari pealinna Antananarivo esmatutvuse. Linna alguseks võib pidada 17. sajandi algust, kui siia asusid Merina hõimud kuningas Andrianjaka juhtimisel. Looduslikule kõrgendikule rajati kuninga rova – palee. Suulise pärimuse järgi valvas paleed 1000 sõdalast ja nii hakati kõrgendikku ja hiljem ka linna kutsuma Antananarivo, mis tõlkes tähendab 1000 valvurit. Madagaskari suurim linn asetseb astmeliselt, keskmiselt 1300 meetri kõrgusel merepinnast.  Linna tõeline tuiksoon on L’Avenue de l’Indépendance – elav peatänav, mis on ääristatud 20. sajandi esimesel poolel ehitatud kaubakaaristutega ja kulgeb ajaloolise Soarano vaksalihoone juurde. 
Majutus ja õhtusöökgid hotellis Le Louvre Hôtel & Spa**** või sarnases.

11. päev ANTANANARIVO
Hommikusöök. Päevane ekskursioon ja puhkus.
Musée de la Photo - see 2018. aasta alguses avatud vapustav fotomuuseum on Antananarivo parim muuseum. Neli väikest tuba näitavad filmikesi ja fotosid, mis avavad põneva akna Madagaskari minevikku.
Linna kohal kõrgub kunagine Manjakamiadana palee ja koloniaalajastu peaministri residents. Siit avanevad sümpaatsed vaated kogu ümbrusele. 1995. aastal tulekahjus kannatada saanud, jääb hoone vist lõputult restaureerimisele, kuid hoonet saab külastada. Palee kujundas kuninganna Ranavalona I jaoks Šoti misjonär James Cameron. Paleeväravat kaitsevad nikerdatud kotkas, mis on sõjalise jõu sümbol ja fallos, mis on ümberlõikamise ja seega aadli sümbol. Edukad valitsejad ehitasid (ja hävitasid) siin veel mitu paleed. Rova on riigi suurimate monarhide puhkepaik, siin paiknevad imposantsed hauakivid: lihtsad hallid on kuningate omad, kuningannade hauatähised on aga punaseks värvitud, sest punane oli aadli värv.
Analakely turg - Antananarivo peamine turg on küll endise zoma (turu) vari, mis oli pealinnas suisa legendaarne. Siiski on see endiselt kubisev paik, kus müüakse riideid,  majapidamistarbeid ja veidraid DVD-sid ja palju muud.

12. päev VABA AEG PUHKUSEKS, LEND ANTANANARIVO-MAURITIUS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Antananarivos.
Sõit jätkub lennujaama. Lend Antananarivost Mauritiusele kell 17:05-19:50 (lennunumber MK289).
Saabumisel transfeer hotelli. Majutus viiel järgneval ööl rannaäärses resort hotellis.

13. päev-15. päev PUHKUS IMELISEL MAURITIUSEL
Hommikusöök. Mauritiuse rannad on vaimustavad. Lookas palmid, valge rannaliiv, imeline ookean.
 
16. päev VABA PÄEV, LEND MAURITIUS-ISTANBUL
Hommikusöök. Vaba aeg. Aeg suunduda lennujaama. Lend Mauritius-Istanbul kell 20:55-06:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK161).

17. päev LEND ISTANBUL-RIIA-TALLINN
Saabume Istanbuli. Lend Istanbul-Riia kell 09:10-11:40 ja Riia-Tallinn kell 13:50-14:40 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1757 ja BT315).

Reisi hind

Ringreis Madagaskaril ning puhkus Mauritiusel hotellis InterContinental Mauritius Balaclava Fort***** majutusega aiapoolses standard kaheses toas all inclusive baasil
4999 €* / 5262 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 
Ringreis Madagaskaril ning puhkus Mauritiusel hotellis InterContinental Mauritius Balaclava Fort***** majutusega ookeanipoolses standard kaheses toas all inclusive baasil
5078 €* / 5345€
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Intercontinental Mauritius kuurort, mis asub saare põhjarannikul eksklusiivse Balaclava lahe ääres, on loodud ühendama kaasaegse mugavuse traditsioonilise Mauritiuse maitsega.
Infinity bassein, palmidega kaetud privaatsaar, rannaäärne restoran – luksus on hotellis InterContinental Mauritius koos troopilise hõnguga.
Tubades on rõdu või terrass, tasuta WiFi-ühendus, konditsioneer, televiisor, hommikumantlid ja sussid ning paar mugavat kohta istumiseks ja lugemiseks. Vannitoad on avarad ning neis on vann, kaks kraanikaussi ja föön.
Hotellis on rannaäärne bassein ja neli restorani. Hotelli InterContinental Mauritius toad on moodsa stiiliga ning neil on suured rõdud, kust avaneb vaade India ookeanile.
Hommikusööki pakutakse Rootsi lauas restoranis Senso või à la carte restoranis Segala. Lõunasööki pakutakse à la carte baaris Senso ja Sugarcane, lisaks on baaris Sugarcane ka pannkoogipood. Ja restoranis Segala on valida 2-käigulise või 3-käigulise menüü vahel.
Õhtusöök on Rootsi lauas restoranis Senso või à la carte 3-käiguline valik restoranis Segala, Veda või Noble House. Kerged suupisted ja pannkoogid kella 15.30-17:00. Suur valik karastusjooke, kohvi ja teed, vett, õlut, Lõuna-Aafrika veini ja vahuveini, kohalikke kangeid alkohoolseid jooke, kokteile.
Lisatasu eest on võimalik nautida SPA keskuses holistilisi hooldusi Jõusaalist avaneb tänu tohututele maast laeni akendele vaade basseinile ja rannale.
www.ihg.com/intercontinental/hotels/gb/en/balaclava/

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn-Riia-Istanbul-Antananarivo ja Mauritius-Istanbul-Riia-Tallinn (Air Baltic'u ja Turkish Airlinesi liinilennud). Lennujaamamaksud, käibemaks. Toitlustus lennukis. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes;
 • siselennud Antananarivo-Toliara ja Toliara-Morondava;
 • siselend Antananarivo-Mauritius;
 • bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • giiditeenus (reisil professionaalne eestikeelne giid ja lisaks kohalik inglisekeelne reisijuht, kõik ekskursioonid eesti keeles);
 • sissepääsupiletid ja külastused vastavalt programmile, rahvusparkide kohalikud giidid ja loodusmaksud, turismimaksud;
 • majutus 10 ööd Madagaskaril hotellides*** 2-kohalistes tubades vastavalt programmile koos hommiku- ja õhtusöökidega;
 • majutus 4 ööd Mauritiusel hotellis**** 2-kohalistes tubades all inclusive baasil.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik
 • Ühene majutus kogu reisi vältel (täpsustamisel)
 • Tervisekindlustus (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Tervisekindlustus on Madagaskari reisil kohustuslik.
 • Valikulised lisaekskursioonid ja tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (tasumine kohapeal). Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga. Soovitatakse kasutada malaaria tablette.
 • Lisaks isiklikele tarbeesemetele soovitame kaasa võtta rahvusparkides liikumiseks mugavad rõivad ja jalatsid, vihmakeebi, päevituskreemi, sääsetõrjevahendid, peakatte ning kerge seljakoti.
 • Madagaskari kliima on troopiline ja väga niiske, rannikul on tavaliselt kuumem kui sisemaal. Temperatuur on aasta läbi põhjaosas 25-27C, lõunaosas 22-24C. Võib esineda vihmasadu.
 • Madagaskaril on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada jootrahadeks ca 30 € inimese kohta.
 • Alates 1.1.2005 on Madagaskari ametlikuks vääringuks ariary (MGA).  Kuni 2005 a. oli ametlikuks vääringuks malagassi frank. 1 € = ~3500 MGA, 1 USD = ~3220 MGA, kurss pidevalt muutumas. Kaasa soovitame võtta USD. Lõunasöök maksab keskmiselt 6-7 €, vesi 1 €.
 • Lisainfo Madagaskari kohta: www.wildmadagascar.orgwww.madagascar-tourisme.com
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi ületada 23 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Ülalolevad pagasipiirangud kehtivad Turkish Airlinesi lendudele. Siiski juhime Teie tähelepanu sellele, et siselendudel on maksimaalne äraantava pagasi kaal 20 kg. 

Mõnusat reisilugemist:
Durrell Gerald, 1925-1995 Aie ja mina: päästeekspeditsioon Madagaskaril
Sergei Kulik Saar merede ristmikul: reisid mööda Madagaskarit
Jevgeni Kreps "Vitjaz" India ookeanis
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on PASS kehtivusega vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.
Eesti passiga viisat saab taotleda riiki sisenemisel Antananarivo lennujaamast.
Vajalikud dokumendid:
 • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks; Maurituse pikenduse korral pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
 • 2 ühesugust passifotot, mõõtudes 3,5 x 4,5 cm;
 • edasi-tagasi piletite broneering;
 • tervisekindlustus kogu reisi perioodiks.
Viisa hind u 30 € (tasutakse piiril).
Palume saata või tuua Germalo kontorisse passikoopia hiljemalt koos reisi lõpliku tasumisega.
02.12.2022 - 18.12.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 4999
Müüdud
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Madagaskar ja Mauritius - ainulaadne loodusreis ja puhkus ookeanirannal

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Marju
Tänan Germalot suurepärase reisikorralduse eest Santorinile. Suur tänu sõbralikule ja abivalmile giid Ester Laansalule, kes oma võrratuid teadmisi ja infot saare kohta meile jagas. Mulle meeldis, et kõigil meil oli ise võimalus valida, kuidas saarel oma vaba aega veeta: käia giidiga väljasõitudel (see oli ka minu eelistus), ise matkata, rendiautoga ringi sõita või nautida rannamõnusid. Oia linnakese päikeseloojang, hingematvad vaated sügavsinisele merele ning sini-valgetele hoonekuplitele võlusid hinge. Jah, Santorini kuulub maailma 10 kaunima saare hulka! Suur aitäh Ester, oli väga meeldiv reis!! Kohtumisteni!
A
Aime
Hea Germalo, olen teie firmaga teinud mitmeid reise, sealhulgas Maega käinud Sitsiilias ja Tuneesias. Muljed väga head! Soovin teile kõigile kõigepealt terve püsimist ja oma töö edukalt jätkamist!