Madagaskar ja Mauritius - ainulaadne loodusreis ja puhkus ookeanirannal

Madagaskar ja Mauritius - ainulaadne loodusreis ja puhkus ookeanirannal

01.12.2023 - 20.12.2023
Giid Ervin Org
 Hind al 5399
Müüdud
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid tõeliselt ainulaadsele loodusreisile Madagaskarile! Maailma suuruselt neljas saar asub India ookeanis 400 km kaugusel Aafrika rannikust. Endises Prantsusmaa koloonias elab 18 rahvusgruppi, riigi peamisteks keelteks on malagassi ja prantsuse keel. Kogu maailmas elavatest looma- ja taimeliikidest 5% elab ainult sellel saarel. Just unikaalsed taime- ja loomaliigid on Madagaskari sümboliteks - saart peavad oma koduks mitte ainult eksootilised leemurid, vaid ka kameeleonid, mitmesugused kilpkonnad ja fossad. Ühele saarele mahuvad vihmametsad ja kõrb, mida eraldab vaid 300 km, liivakivi kanjonid ja viljakad riisipõllud, kõrged mäeharjad ja mangroovisalud. Lisaks sõbralik saarerahvas, kulinaarsed naudingud ja meeldiv kliima ning kaunid rannad! Teid ootab looduse ja traditsioonilise eluolu kaleidoskoop!

Lugege Mauritiuse kohta lähemalt siit >
Lugege Madagaskari kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:25-17:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422).
Palume kogunemis- ja lennuaegu kontrollida kavahetult enne reisi.

Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
 
2. päev LEND ISTANBUL–ANTANANARIVO
Jätkulend Istanbul-Antananarivo kell 02:20-15:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK160). Saabudes lennujaama vormistame viisa (tingimused reisikava lõpus) ja vahetame kohalikku raha jne.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas, õhtusöök
Majutus: hotell Le Louvre Hotel & Spa**** või sarnases
 
3. päev LEND ANTANANARIVO–TOLIARA, IFATY
Varahommikul suundume taas Antananarivo lennujaama. Siselend Antananarivo-Toliara kell 05:30-07:25 (lennunumber TZ712).
Sõidame Ifatysse ning majutume kahel järgneval ööl ookeaniäärses hotellis. Puhkus rannas.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Les Dunes d’Ifaty*** või sarnases
 
4. päev IFATY – RENIALA LOODUSKAITSEALA JA PÄEV RANNAMÕNUDEKS
Sõidame Reniala looduskaitsealale, kus saame tutvust teha piirkonnale iseloomulike kuivade ogametsadega. Kohaliku loodusgiidi juhtimisel tutvume taimede ja puudega, mis on kohalikus traditsioonis tuntud oma raviomaduste poolest. Kindlasti saame näha ka põnevaid putukaid ja hea vedamise korral ka mõnda leemuriliiki.
Ülejäänud päev on puhkuseks ookeani kaunil rannal.
Soovijatega jalutame lähedalasuvasse kalurikülasse, et tutvuda külaeluga. Võib ette võtta snorgeldamistuuri korallriffile või hoopis proovida, kuidas püsib lainetel piroog – kitsuke ühepuupaat. Õhtusöök hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Les Dunes d’Ifaty*** või sarnases
 
5. päev IFATY – RANOHIRA
Lahkume India ookeani rannikult ning asume teele Isalo rahvuspargi poole. Teele jäävad mitmete erinevate hõimude alad ja kaunid vahelduvad maastikud.
Väikeses Zombitse rahvuspargis proovime leida leemureid ja erinevaid linde. Zombitse rahvuspark on ka väga toreda leemuriliigi sifaka elupaigaks ja eelkõige ongi meie huvi kohtuda siin selle suure leemuriga.
Alustame teekonda Isalo rahvusparki. Läbime taas erinevate hõimude territooriumid ja teeme peatusi kohaliku eksootikaga tutvumiseks. Pärastlõunal saabume Isalo rahvuspargi piirile. Pärastlõunased lõõgastumised ja õhtusöök hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Isalo Rock Lodge**** või sarnases
 
6. päev ISALO RAHVUSPARK - RETKED LOODUSES
Tänase päeva veedame Madagaskari suurimas ja tuntuimas Isalo rahvuspargis. Matk pargis on kokku ca 12 km vahelduval maastikul ja kuivas palavas kliimas. Loomulikult teeme matkarajal peatusi, et rääkida loodusest ja ka kohalikest tavadest. Kõrguste vahed matkal ei ole märkimisväärsed, kõnnime ettevalmistatud ja tähistatud matkateel teejuhiks pargi loodusgiid. Samuti on matkarajal võimalus kosutada end suplusega looduslikus kristallselge veega basseinis.
Isalo rahvuspark loodi 1962. aastal ja selle pindala on ca 815 km². Siinsetes maastikes domineerivad looduslikud liivakivist vormitud skulptuurkaljud, kanjonid ja põnevad taimekooslused. See on unikaalne võimalus kõndida juura-ajastu settinud merepõhjal. Näeme bara hõimu haudasid, räägime tapia-puudest ja proovime märgata linde ja loomi. Ühtekokku on pargis kirjeldatud ligemale 340 liiki taimi, 82 linnuliiki ja 14 liiki imetajaid. Pärastlõunal sõit tagasi hotelli. Õhtusöök hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Isalo Rock Lodge**** või sarnases
 
7. päev RANOHIRA – ANDRIGITRA
Alustame sõitu Andrigitrasse ja läbime erinevate malagassi hõimude asualad. Anja looduskaitsealal elab suhteliselt väikesel territooriumil suur (ligi 400 isendit) kattade (kassleemur) koloonia. Proovime siinsed asukad üles leida ja nendega lähemalt tuttavaks saada. Lisaks on võimalus kohtuda ka mõnegi põneva linnuliigiga.
Ambalavao külas uurime kohalike paberimeistrite tegemisi. Paberi valmistamine jõuab Madagaskarile 12. sajandil koos moslemite vallutusega. Antemoro rahvas on oskused ja traditsioonid alles hoidnud ja kohalik käsitööna valminud paber on vägagi kuulus. Vahetame oma sõiduvahendi maastikuautode vastu ja jätkame teed juba off road maastikul. Võtame ette lühimatka rahvuspargis, et tutvuda siinsete kooslustega. Erinevad maastikud, taimekooslused ja muidugi võimalus kohata loomi-linde. Meile avanevad imelised vaated Tsaranoro orule. Vaatame külas kohalike toimetamisi ja räägime siinsetest traditsioonidest.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Camp Catta safaritelkides või sarnases
 
8. päev ANDRIGITRA – RANOMAFANA
Algab teekond Ranomafana rahvusparki. Bussiretkel näeme mitmekesiseid maastikke ja kauneid loodusvaated, piirkonnas kasavavad ka endeemilised tapia-metsad. Lühipeatused teel, et tutvuda kohaliku elu-oluga. Õhtupoolikul saabumine Ranomafana rahvuspargi keskusesse.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Hotel Thermal Ranomafana**** või sarnases
 
9. päev LOODUSRETKED RANOMAFANA RAHVUSPARGI VIHMAMETSAS
Tänase päeva veedame tutvudes Ranomafana rahvuspargiga.
Ranomafana on Madagaskari üks kuulsamaid rahvusparke, mis on rajatud 1991. aastal ja koos teiste Madagaskari rahvusparkidega kantud maailma looduspärandi nimekirja 2007. aastal. Kogu pargi territoorium on kaetud tihedate vihmametsadega. Siinsed igihaljad metsad lummavad mitmekesiste taimekooslustega (bambused, erinevad sõnajalad, orhideed). Ranomafana metsad on koduks ühtekokku 12 eri liiki leemurile, siin elutseb 118 linnuliiki, millest paljud on muutunud üliharuldaseks. Loomulikult võime siin kohata ka kameeleone ja kahepaikseid. Park pakub suurepärase võimaluse tunnetada ürgse looduse jõudu ja haprust.
Liigume pargis tähistatud radadel, kuid selleks, et tabada mõni põnev looma- või linnuliik, tuleb irduda ka tihnikusse. Pärastlõunal sõidame tagasi hotelli ja aeg puhkuseks ning lõunapausiks. Õhtupoolikul, pimeduse saabudes võtame ette veel ühe retke Madagaskari looduse rikkusega tutvumiseks. Proovime koos looduspargi giidiga üles leida mõned öise eluviisiga hiirleemurid ja kameeleonid.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Hotel Thermal Ranomafana**** või sarnases
 
10. päev RANOMAFANA – ANTSIRABE
Varahommikul alustame teekonda Antsirabesse. Mitmekesised maastikud ja kaunid loodusvaated. Teekond kulgeb suurte jõgede sängides saatjateks majesteetlikud mäed. Lühipeatused teel, et tutvuda kohaliku eluoluga. Ambositra linnake on tuntud käsitöömeistrite keskus, kus vanad traditsioonilised oskused on hinnatud ka tänapäeval. Madagaskari suuruselt kolmas linn Antsirabe asub ca 1500 m kõrgusel merepinnast ja on hinnatud oma mõõduka kliima ja mineraalveeallikate poolest. Linna saabumisel tutvume ülevaatlikult linnamaastikega.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Hôtel Le Royal Palace*** või sarnases
 
11. päev ANTSIRABE – MORONDOVA
Teekond Morondavasse. Morondavo linnake asub Madagaskari läänerannikul, samanimelise jõe suudmes. Piirkond on olnud kunagi lokkavate troopiliste metsadega ala, mis küll tänapäeval on pidanud alla vanduma uute kultuurmaastike loomisele inimeste poolt. Põhiliselt on võimsad metsad pidanud taanduma suhkruroo istanduste ees. Hoolimata sellest on just Morondava piirkond parimaks paigaks näha suursuguseid ahvileivapuid, mida kasvab siin mitu erinevat liiki. Kogu maailmas on baobabe kirjeldatud 9 erinevat liiki, neist tervelt kuus kasvavad looduslikult Madagaskaril.
Mõnikümmend kilomeetrit Morondava linnast asub kuulus baobabide avenüü, kus kasvab kompaktselt kümneid puid. Ja kuigi ka siia on inimtegevus jätnud oma jälje, on meil suurepärane võimalus imetleda ligi 800-aastate hiiglaste kuninglikku ilu. Kohaliku pärimuse järgi on need puud pühad, sest usutakse, et neis elavad esivanemate hinged.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Kimono Resort Hotel Morondava**** või sarnases
 
12. päev MORONDOVA, BAOBABIDE ALLEE
Päeva veedame Morondovas. Aega saab veeta hotelli basseini juures, kus puude otsast jälgivad meid leemurid. Samuti saab tutvuda Madagaskari linnu- ja loomariigi esindajatega hotelli väikeses loomaaias. Vaatame ringi külas ja tutvume kohalike igapäevaeluga.
Soovijatele lisatasu eest päevane väljasõit Mosambiigi kanali rannikule Kirindy Mitea rahvusparki. 72 000 hektari suuruses pargis elab palju endeemilisi looma- ja taimeliike ning siin on väidetavalt maailma suurim primaatide tihedus. Õhtusöök hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Kimono Resort Hotel Morondava**** või sarnases
 
13. päev IFATY, LEND MORONDAVA-ANTANANARIVO,  ANTANANARIVO BUSSITUUR
Transfeer lennujaama ja lend Morondava-Antananarivo kell 12:00–13:10.
Esmatutvus Madagaskari pealinna Antananarivoga. Linna tõeline tuiksoon on L’Avenue de l’Indépendance – elav peatänav, mis on ääristatud 20. sajandi esimesel poolel ehitatud kaubakaaristutega ja mis kulgeb ajaloolise Soarano vaksalihoone juurde.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Le Louvre Hôtel & Spa**** või sarnases
 
14. päev ANTANANARIVO, LEND ANTANANARIVO-MAURITIUS
Tutvumine Antananarivoga. Linna alguseks võib pidada 17. sajandi algust, kui siia asusid Merina hõimud kuningas Andrianjaka juhtimisel. Looduslikule kõrgendikule rajati kuninga rova – palee. Suulise pärimuse järgi valvas paleed 1000 sõdalast ja nii hakati kõrgendikku ja hiljem ka linna kutsuma Antananarivo, mis tõlkes tähendab 1000 valvurit. Madagaskari suurim linn asetseb astmeliselt, keskmiselt 1300 meetri kõrgusel merepinnast. Linna kohal kõrgub kunagine Manjakamiadana palee ja koloniaalajastu peaministri residents. Siit avanevad sümpaatsed vaated kogu ümbrusele.
Transfeer lennujaama ja lend Antananarivo-Mauritius kell 17:05-19:50.
Mauritius on vabariik, mis iseseisvus 1968. aastal ja kuulub täna kõrge inimarenguga ning kõrgema keskmise sissetulekuga maade hulka. Enne iseseisvumist jõudsid siin kanda kinnitada araabia meresõitjad 10. sajandil ja portugaallased 1507. aastal. Tõsisemaks asustamiseks läks aga hollandlaste ajal 17. sajandil, siis tulid prantslased 18. sajandil ja inglased 19.-20. sajandil. Hollandlased andsid saarele ka nime oma tolleaegse riigihoidja prints Maurits van Oranje auks. Saarel puudus põliselanikkond, seetõttu tõid britid sisse palju tööjõudu Indiast ja nii ongi Mauritius ainuke Aafrika riik, kus enamik inimesi järgib hinduistlikke usuõpetusi, järgnevad kristlased ning islami järgijad. Kui lisada juurde need, kes tulnud Aafrikast ja Hiinast, olemegi ära maininud Mauritiuse etnilise supi koostisosad, mis annab vihje ka kohaliku köögi iseloomustamiseks: segu euroopa, india ja hiina köögist – tõeline maailma tulevikuköök.
Saabumisel transfeer hotelli.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: majutus rannaäärses resort hotellis*** või hotellis**** vastavalt valikule
 
15. päev-18. päev PUHKUS IMELISEL MAURITIUSEL
Mauritiuse rannad on vaimustavad. Lookas palmid, valge rannaliiv, imeline ookean.
Soovijatele pakume kahel päeval lisatasu eest valikekskursioone:
EKSKURSIOON - PORT LOUIS, CHATEAU DE LABOURDONNAIS, BOTAANIKAAED
EKSKURSIOON - RUMMI JA TEE TEEKOND
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: majutus rannaäärses resort hotellis*** või hotellis**** vastavalt valikule
 
19. päev VABA PÄEV, LEND MAURITIUS-ISTANBUL
 Vaba aeg. Aeg suunduda lennujaama. Lend Mauritius-Istanbul kell 20:55-06:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK161).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas


20. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabume Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn kell 09:30-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind

Ringreis Madagaskaril ning puhkus Mauritiusel hotellis Canonnier Beachcomber Resort**** standard kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega (hotellikirjeldus allpool)
5699 €* / 5999 €
Ringreis Madagaskaril ning puhkus Mauritiusel hotellis Tarisa Resort*** superior kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega (hotellikirjeldus allpool)
5399 €* / 5683 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Antananarivo ja Mauritius-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud). Lennujaamamaksud, käibemaks. Toitlustus lennukis. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes;
 • siselennud Antananarivo-Morondava ja Toliara-Antananarivo;
 • siselend Antananarivo-Mauritius;
 • bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • giiditeenus (reisil professionaalne eestikeelne giid ja lisaks kohalik inglisekeelne reisijuht, kõik ekskursioonid eesti keeles);
 • sissepääsupiletid ja külastused vastavalt programmile, rahvusparkide kohalikud giidid ja loodusmaksud, turismimaksud;
 • majutus 12 ööd Madagaskaril hotellides***/**** ja lodges 2-kohalistes tubades vastavalt programmile koos hommiku- ja õhtusöökidega;
 • majutus 5 ööd Mauritiusel vastavalt valikule hotellis***/**** 2-kohalistes tubades hommiku- ja õhtusöökidega.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik
 • ühene majutus kogu reisi vältel 1450€;
 • tervisekindlustus (kuni 69 a, vanematele kõrgemad tariifid). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Tervisekindlustus on Madagaskari reisil kohustuslik;
 • valikulised lisaekskursioonid:
Ekskursioon - KIRINDI MITEA RAHVUSPARK (hind täpsustamisel)
Ekskursioon - PORT LOUIS, CHATEAU DE LABOURDONNAIS, BOTAANIKAAED, hind 95€
Ekskursioon - RUMMI JA TEE TEEKOND, hind 95€
Valikekskursioonide toimumiseks on vajalik min 9 osavõtjat.
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (tasumine kohapeal). Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast;
 • all inclusive lisatasu Mauritiusel Canonnier Beachcomber hotellis 235€.

Majutus

Canonnier Beachcomber Golf Resort & Spa 

Majutus kaheses standard aiavaatega toas hommiku- ja õhtusöökidega
Rannas
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer
All inclusive lisatasu / 5 ööd
235€

Hotell Cannonier Beachcomber Golf Resort & Spa**** asub saare imeilusal põhjakaldal otse rannas türkiissinise vee ääres. Hotell kannab endas autentset Mauritiuse hõngu, vaated avanevad saare erilisele põhjaosale, sädelevale India ookeanile ning rikkalikele troopilistele aedadele. Ühes säilinud tuletorni, kindluse varemete ja suurtükkidega peegeldavad need aiad hästi koha ajalugu.
Hotellis on maitsekalt sisustatud avarad toad. Ühe laia kaheinimesevoodiga standard klassi toad on 24 m2 suured ja väga hubased. Heledad toonid lisavad kergust ning rõdult/terrassilt tuleb palju valgust. Toad on  troopilise aiavaatega. Lisatasu eest on võimalik tellida ookeanivaatega tuba. Tubades on konditsioneer, dušš/WC, telefon, lameekraanteler ja SAT TV, seif, föön, minibaar, tee ja kohvi tegemise võimalus. Hotellis ei ole kahe eraldi voodiga tubasid. Vanematega samas toas lisavoodil saab majutuda üks kuni 5 a. laps. Suuremad peretoad on võimalikud eraldi päringul. Hotellis on tasuta WIFI.
Hotellis on ainulaadne spa, mis on ehitatud bengali viigipuude vahele aeda. See on tõeline pelgupaik - viigipuud, väikesed veesilmad ja varjatud puitmajakesed, kus nautida erinevaid hoolitsusi. Külastajate päralt on ka kolm restorani, kust avanevad imelised vaated ja saab nautida suurepärast toitu. Basseiniäärses restoranis Le Frangipanier pakutakse rikkalikku hommikusööki ja buffet stiilis vaheldusrikast õhtusööki. Lastele on soovi korral ka eraldi söögiala oma vahva mööbli ja menüüga. Fine dining restoran Le Navigator on spetsialiseerunud mereandidele ning romantilises ning privaatses restoranis La Serenata pakutakse vahemerelist kööki (lisatasu eest). Restoranides eeldatakse õhtusöögil smart casual riietust.
Aktiivse puhkuse armastajale on palju tegevusi nii vees kui ka maismaal: vesirattasõit, kayaki sõit, snorgeldamine, klaaspõhjaga paatides sõit, tennis jm. Hotellis on avatud ka lasteklubi.
www.beachcomber-hotels.com

Tarisa Resort & Spa 

Majutus superior klassi toas hommiku- ja õhtusöökidega
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer

Hotell Tarisa Resort & Spa*** asub Mauritiuse imeilusal põhjakaldal. Hotelli vahetus läheduses on kuulus Mont Choisy liivarand türkiissinise laguuni ääres. Kookospalmide ja troopiliste taimede vahel asuv hotell kannab kohalikku Mauritiuse hõngu ja võlu. Vaid 5-minutise (u. 4 km) sõidu kaugusel on Grand Bay keskus, kust leiab soovija poode, restorane ja baare.
Hotelli rõdu või terrassiga superior toad on sisustatud mugavalt ja maitsekalt kohalikke saare traditsioone silmas pidades. Tubades on konditsioneer, dušš/WC, föön, telefon, lameekraanteler ja SAT TV, seif, väike külmik, kohvi ja tee valmistamise võimalus. Kõik toad on suunaga ookeanile või basseinile. Ühes superior klassi toas saab majutuda koos kuni 2 täiskasvanut ja 1 laps kuni 11 a või maksimaalselt kolm täiskasvanut. Peredele pakume võimalust majutuseks peretubades - kaks ühendatud kahest tuba (lai voodi + 2 eraldi voodit).
Külastajatele on avatud kaks restorani ja kokteilibaar. Basseiniäärses restoranis Indigo pakutakse hommikusööki ning õhtul on võimalik nautida buffet stiilis kohalikku Mauritiuse ning India kööki. Restoran Tandoor pakub fine dining võimalust (lisatasu eest). Ühel korral hotellis peatumise jooksul on külalistel võimalik õhtustada ka restoranis Tandoor kindlas menüü järgi ilma lisatasuta. Kokteilibaaris Citrus nautida basseini ääres tõelist puhkust ja vaateid ookeanile.
Hotellis on välibassein ja lastebassein, mullivann, spa ja fitness keskus. Külastajad võivad kasutada spordisaali, hammami, nautida iga päev meelelahutusprogrammi. Hinnas on erinevad tegevused: minigolf, võrkpall, vesiratastega sõit, väikeste purjekatega sõit (laser boat), snorgeldamine. Lisatasu eest saab ka veesuusatada, sukelduda, nautida massaaže. Hotell pakub rannas kasutamiseks eraldi rannarätikuid. Hotellis on tasuta WIFI nii fuajees, restoranis, basseini ääres kui ka tubades. Avatud on ka lasteklubi 4-11 a. lastele.

www.tarisa-resort.com

Lisainfo

 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga. Soovitatakse kasutada malaaria tablette.
 • Lisaks isiklikele tarbeesemetele soovitame kaasa võtta rahvusparkides liikumiseks mugavad rõivad ja jalatsid, vihmakeebi, päevituskreemi, sääsetõrjevahendid, peakatte ning kerge seljakoti.
 • Madagaskari kliima on troopiline ja väga niiske, rannikul on tavaliselt kuumem kui sisemaal. Temperatuur on aasta läbi põhjaosas 25-27C, lõunaosas 22-24C. Võib esineda vihmasadu.
 • Madagaskaril on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada jootrahadeks ca 30 € inimese kohta.
 • Alates 1.1.2005 on Madagaskari ametlikuks vääringuks ariary (MGA).  Kuni 2005 a. oli ametlikuks vääringuks malagassi frank. 1 € = ~4770 MGA, 1 USD = ~4360 MGA, kurss pidevalt muutumas. Kaasa soovitame võtta USD. Lõunasöök maksab keskmiselt 6-7 €, vesi 1 €.
 • Lisainfo Madagaskari kohta: www.wildmadagascar.orgwww.madagascar-tourisme.com
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg (siselend 20 kg).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Mõnusat reisilugemist:
Durrell Gerald, 1925-1995 Aie ja mina: päästeekspeditsioon Madagaskaril
Sergei Kulik Saar merede ristmikul: reisid mööda Madagaskarit
Jevgeni Kreps "Vitjaz" India ookeanis

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on PASS kehtivusega vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.
Eesti passiga viisat saab taotleda riiki sisenemisel Antananarivo lennujaamast.
Vajalikud dokumendid:
 • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks; Maurituse pikenduse korral pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
 • 2 ühesugust passifotot, mõõtudes 3,5 x 4,5 cm;
 • edasi-tagasi piletite broneering;
 • tervisekindlustus kogu reisi perioodiks.
Viisa hind u 30 € (tasutakse piiril).
Palume saata või tuua Germalo kontorisse passikoopia hiljemalt koos reisi lõpliku tasumisega.
01.12.2023 - 20.12.2023
Giid Ervin Org
 Hind al 5399
Müüdud
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.
P
Pilvi
Oleme Teile väga tänulikud kõikide unustamatute reisielamuste eest ja soovime jätkata ka järgmisel aastal. Olen Teie bürooga reisinud alates 2000. aastast ja reisin kuni tervist jätkub. Loodan, et elame üle need rasked ajad ja huvitavad reisid seisavad jälle ees.