Maroko suur ringreis

Maroko suur ringreis

30.09.2024 - 11.10.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1299
Broneeri

"... ja Aladdini juurde tuli Maghribi võlur“ - nii algab üks ilus vana araabia muinasjutt, millele järgnevad fantastilised seiklused. Maroko on värav Aafrikasse ning imeline vanaaja ja kaasaja sulam. Maroko pakub silmale kõikvõimalikke vikerkaarevärve - punane linn Marrakech, valge Casablanca, ookrivärvi või rohelised seedrimetsadega kaetud mäed ja kollased Sahara kõrbe barhaanid ja linnade kirjud soukid ehk turuväljakud. Marokolased ise on ka sama värvikad ja sama erilised kui nende maa - segu erinevatest berberi hõimudest ning sisserännanud araablastest. Maroko on maa, mis Teid oma mitmekülgsusega kindlasti võlub!

Lugege Maroko kohta lähemalt siit >
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN– ISTANBUL 
Kogunemine kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lenduse saalis Germalo Reiside  infoleti juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:25-16:05 (kohalik kellaaeg, lennunumber TK1422).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! Majutus Istanbulis.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: hotell **


2. päev LEND ISTANBUL - CASABLANCA
Suundume Istanbuli lennujaama. Lend Istanbul-Casablanca kell 11:55-14:50 (kohalik kellaaeg, lennunumber TK617).
Näeme ülevaatliku bussiekskursiooni käigus Maroko tänapäeva suurima linna ning riigi ärimeka Casblanca tähtsamaid vaatamisväärsusi. Teeme pildistamispeatuse  ühe maailma suurima mošee - Hassan II pühakoja juures, mis oma 200 meetri kõrguse minaretiga on üks uue aja Maroko sümboleid. 
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: Casablancas hotell **

3. päev CASABLANCA -  RABAT - VOLUBILIS - MEKNES - FES 

Alustame põnevat ringreisi, mille käigus naudime nii eripalgelist loodust kui eksootilist kultuuri, muuhulgas tutvume Maroko nelja kuningliku linnaga ehk linnadega, mis on ajaloo vältel nautinud Maroko pealinna staatust. Võtame suuna kuningliku linna ja riigi praeguse ametliku pealinna Rabati poole, mis võlub vanade kindluste, ajaloolise linnasüdame ja eksootiliste aedadega. Imetleme Hassani torni juures panoraamvaadet ning pildistame kuningas Mohammed V mausoleumi. Seejärel suundume kolmandasse kuninglikku linna - Meknesi. Näeme Maroko Versailles'na tuntud linnas ainsat kuningapaleest säilinud osa - hobusetalle. Hobused olid paleekompleksi ehitanud karmi valitseja suur armastus. Samuti külastame Vana-Rooma linna Volubilist, kus saab imetleda suurepäraseid mosaiike.

Õhtuks jõuame Fesi - teise Maroko kuninglikku linna. 
Söögikorrad: hommikusöök 
Majutus: Fesi hotellis Sofia*** või sarnases

4. päev FES
Fesi linnaekskursiooni käigus näeme kahte linnaosa - linna vanemat mediinat Fès el-Jedidi ja uuemat Fès-el-Bali. Imetleme kuningapaleed ja siseneme vanalinna keerdkäikudesse, kus tutvume Fesi traditsioonilise käsitööga - külastame naha-, sepa- jm tööpoekesi. UNESCO maailmapärandi hulka kuuluv Fes el-Bali on kitsaste ja käänuliste tänavatega vanalinn. See on maailma suurim autovaba tsoon, kus ainsateks  liiklusvahenditeks on suurte koormatega eeslid. 
Söögikorrad: hommikusöök 
Majutus: Fesi hotellis Sofia*** või sarnases

5. päev FES - IFRANE  

Ületame Kesk-Atlase mäed ja peatume prantslaste ehitatud Ifrane linnakeses, mis meenutab rohkem Alpide kui Aafrika küla. Teel peatume seedrimetsas, kus võib hea õnne korral ahve näha. Sõidame läbi Zizi oru, mille maastik meenutab Metsikut Läänt. Teel teeme kaunimates  kohtades mitmeid pildistamispeatusi
Õhtuks jõuame Sahara kõrbe serva - Tafilalti oaasi. Ööbima sõidame juba džiipidega päris Merzouga düünide vahele, 
Söögikorrad: hommikusöök 
Majutus: kõrbehotellis Auberge du Sud*** või sarnases, õhtusöök lisatasu eest 

6. päev DADEŠI ORG KÕRB - TODRA JÕEKANJON 

Meie teekond jätkub läbi Maroko kauni looduse - näeme Dadèsi orgu ja vapustavat Todra jõekanjonit, mille kõrgeim koht ulatub kuni 160 meetrini. Sõidame mööda “1000 linnuse teed”. 

Külastame kaunite vaadete poolest tuntud Ait-Benhadoud, kus näeme  piirkonna kauneimat ning paremini säilinud võimsat kasbah'd. 
Söögikorrad: hommikusöök 
Majutus:  hotellis Club**** või sarnases.
 

7. päev  AÏT-BENHADDOU  - MARRAKECH 

Külastame Atlase filmistuudiot. Ettevõtte asutati 1983. aastal ettevõtja Mohamed Belghmi poolt. Stuudio on kasvanud tänu imelisele loodusele, mis  suudab hästi jäljendada paljude riikide looduskeskkonda. Sõidame kuulsaimasse linna,  kuninglikku linna - punasesse Marrakechi, mis on ka Marokole tema nime andnud. Tutvume kontrastse ja eksootilise Marrakechi kuulsaima vaatamisväärsusega, Jemaa el–Fna turuväljakuga. Paljudele ilukirjandusest tuntud väljak täitub päevasel ajal akrobaatide, jutuvestjate, veemüüjate, ahvipidajate, maotaltsutajate, tantsijate ning muusikutega. Päikesejoojangul muutub väljak hiiglaslikuks toidufestivaliks, kus on kümneid pakkujaid ja sadu sööjaid. Turuväljaku kirglikku elu võib vaadelda  ka katusekohvikust. Jalutuskäik medinas, kus igapäevaelu tuksub samamoodi nagu paarsada aastat tagasi. Siin töötavad sepad, lõngavärvijad, vaibakudujad ja puunikerdajad. Kitsukestel tänavatel jalutades olete otsekui ajarändurid, sest see, mida siin näete, on praktiliselt muutumatuna püsinud neist aegadest, kui Fr. Tuglas või E. Viiralt siin viibisid.  Võimalusel rahvuslik õhtusöök (lisatasu eest)

Söögikorrad: hommikusöök 
Majutus:  Marrakechi hotellis  või sarnases.

8. päev MARRAKECH 
Jätkame tutvumist Marrakechi vaatamisväärsustega. Bahia palee külastamine viib meid tagasi võimsa vesiiri ja tema haaremi aegadesse. Maroko arhitektuuripärliks peetavat paleed ehitas 14 aasta vältel u 1000 inimest ning selle 150st toast on tänapäeval külastajatele avatud vaid osa. Jalutame kaunites aedades, imetleme purskkaevudega väljakuid ning kahhelkivide, puitnikerduste ja vitraažidega kaunistatud hooneid.
Söögikorrad: hommikusöök 
Majutus:  Marrakechi hotellis  või sarnases.

9. päev  MARRAKECH - ESSAOUIRA
Suundume Essaouira linna.  Teel näeme hea õnne korral ka iseäralikku vaatepilti arganipuu okstel turnivatest ning arganilehtedega maiustavatest kitsedest. Vaba aeg puhkuseks.
Söögikorrad: hommikusöök 
Majutus:   Essaouiras hotellis***.

10. päev ESSAOUIRA
Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks. Seejärel alustame tutvumist linnaga. See portugallaste ehitatud linn on tuntud ka Mogadori nime all.  Teeme ekskursiooni müüridest ümbritsetud ajaloolises linnasüdames medinas, mis on tuntud arvukate soukide, valgete majade ning puitnikerdustega uste poolest. Jälgime kalasadamas kalurite igapäevaelu – just kalapüük on üks peamistest sissetulekuallikatest ning linna restoranid on tuntud oma värskete mereandide poolest. 
Söögikorrad: hommikusöök 
Majutus:   Essaouiras hotellis***.
 

11. päev MARRAKECH - LEND MARRAKECH-ISTANBUL

Naaseme Marrakechi. Külastame 20. sajandi alguses prantsuse orientalisti poolt rajatud ning kuulsa moekunstniku Yves Saint Laurent'i poolt renoveeritud Majorelle'i aedasid. Meid ootab keset tempokat suurlinna melu roheline oaas - igihaljad bambusesalud, turritavad kääbuspalmid, kõrged agaavid, kaktuseaiad, vörvikirevad buganvillapõõsad, erkoranžid mungalilled, roosad pelargoonipuhmad, vesiroosidega kaetud tiigid jpm. Soovijad saavad külastada ka islami kunsti muuseumit, kus eksponeeritakse rikkalikku rahvariidekollektsiooni, kauneid Põhja-Aafrika tekstiile, luksuslikke juveele ning teisi kunstiaardeid. Samuti võib käia kõrvalasuvas Yves Saint Laurent'i muuseumis haute couture rõivakollektsioone imetlemas. Hilisõhtul suundume lennujaama. Lend Marrakech-Istanbul kell 22:45-05:45 (TK 622)

12. päev KOJULEND ISTANBUL-TALLINN
Saabumine Istanbuli. Lend Istanbul Tallinn kell 08:00-11:35 (TK 1421)

Reisi hind


1299 €* / 1367€​

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

 

Hind sisaldab:

 • Lennupilet Tallinn-Istanbul-Casablanca-Marrakech-Istanbul-Tallinn (Turkishi liinilennud);
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus  hotellides*** /****vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöökidega
 • Džiibisõit kõrbehotelli ja tagasi
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühese majutuse lisatasu 290 €
 • Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide hindasid
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Kuningapalee Meknesis 70 MAD 
 • Volubilise Rooma varemed 70 MAD
 • Bahia palee Marrakechis 70 MAD
 • Medresse Fesis 20 MAD
 • Majorelle'i aiad 120 MAD  
 • Islami kunsti muuseum Majorelle'i aias 30 MAD
 • Yves Saint Laurent'i muuseum 100 MAD
 • Kaamelisõit kõrbes ~150 MAD
 • Lõunasöögid al 150 MAD/kord
 • Õhtusöök kõrbehotellis 10 €
 • Võimalusel Hassani mošee 13 €  (130 MAD)
 • Võimalusel rahvusõhtu 45 € (täpsem info reisil)

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud võivad Marokos viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Marokosse reisimiseks on vajalik pass, mis peab kehtima veel vähemalt 6 kuud pärast riigis viibimise lõppu. 

Palume meile teada anda passi number ja kehtivusaeg.
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

NB! Halli passiga Marokosse reisida ei ole võimalik. Vt. konsulaarinfot Välisministeeriumi lehelt: www.vm.ee

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
 

Lisainfo

 • Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.
 • Soovitame vahetada vähemalt 300 € (soovitame kaasa võtta eurodes ning kohapeal vahetada dirhamiteks, kaasa võetud dirhamitega võib piiril tekkida probleeme). 
 • Marokos on kombeks anda jootraha. Reeglina ei toimu ilma jootrahata selles riigis midagi. Jootraha 35 € inimese kohta katab kõik reisi jooksul vajalikud kulutused. Seega, eraldi juurde ei tule kusagil maksta. Praktika on näidanud, et see on kõige paremini toimiv süsteem. Jootraha katab kohalikud giidid, hotelli restoranid, koristajad ja pakikandjad hotellides jms.
 • Paljudes kohtades riietuse osas piirang – õlad ja põlved peavad olema kaetud.
 • Marokos pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Äraantav pagas:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 
30.09.2024 - 11.10.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1299
Broneeri
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Maroko suur ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eerika ja Viljar
Täname Tead ja Germalot! Oli suurepärane - meeleolukas, lahe ja igati super Tuneesia kultuurireis ja seda sõna otseses mõttes! Nägime kogu maad ning eredaid elamusi jagus ka kõrbes! Tasus minna, jäime VÄGA rahule!
K
Kaja
Suur tänu väga huvitava Islandi reisi eest! Suured tänud veel kord Triinu Borgale ja Askur Alasele! Jään ootama jälle uusi reisi pakkumisi! Kõige paremat!