Maroko suur ringreis

Maroko suur ringreis

20.04.2025 - 30.04.2025
 
Eelbroneering

"... ja Aladdini juurde tuli Maghribi võlur“ - nii algab üks ilus vana araabia muinasjutt, millele järgnevad fantastilised seiklused. Maroko on värav Aafrikasse ning imeline vanaaja ja kaasaja sulam. Maroko pakub silmale kõikvõimalikke vikerkaarevärve - punane linn Marrakech, valge Casablanca, ookrivärvi või rohelised seedrimetsadega kaetud mäed ja kollased Sahara kõrbe barhaanid ja linnade kirjud soukid ehk turuväljakud. Marokolased ise on ka sama värvikad ja sama erilised kui nende maa - segu erinevatest berberi hõimudest ning sisserännanud araablastest. Maroko on maa, mis Teid oma mitmekülgsusega kindlasti võlub!

Lugege Maroko kohta lähemalt siit >
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL-MARRAKECH
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lenduse saalis Germalo Reiside  infoleti juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:35-16:15 (kohalik kellaaeg, lennunumber Tk1422) ning Istanbul-Marrakech  kell 18:20-21-45  (kohalik kellaaeg, lennunumber TK621). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! 
Majutus kahel järgneval ööl Marrakechi hotellis  või sarnases.

2. päev MARRAKECH
Hommikusöök. Alustame põnevat ringreisi, mille käigus naudime nii eripalgelist loodust kui eksootilist kultuuri, muuhulgas tutvume Maroko nelja kuningliku linnaga ehk linnadega, mis on ajaloo vältel nautinud Maroko pealinna staatust.  Bahia palee külastamine viib meid tagasi võimsa vesiiri ja tema haaremi aegadesse. Maroko arhitektuuripärliks peetavat paleed ehitas 14 aasta vältel u 1000 inimest ning selle 150st toast on tänapäeval külastajatele avatud vaid osa. Jalutame kaunites aedades, imetleme purskkaevudega väljakuid ning kahhelkivide, puitnikerduste ja vitraažidega kaunistatud hooneid.Külastame 20. sajandi alguses prantsuse orientalisti poolt rajatud ning kuulsa moekunstniku Yves Saint Laurent'i poolt renoveeritud Majorelle'i aedasid. Meid ootab keset tempokat suurlinna melu roheline oaas - igihaljad bambusesalud, turritavad kääbuspalmid, kõrged agaavid, kaktuseaiad, vörvikirevad buganvillapõõsad, erkoranžid mungalilled, roosad pelargoonipuhmad, vesiroosidega kaetud tiigid jpm. Soovijad saavad külastada ka islami kunsti muuseumit, kus eksponeeritakse rikkalikku rahvariidekollektsiooni, kauneid Põhja-Aafrika tekstiile, luksuslikke juveele ning teisi kunstiaardeid. Samuti võib käia kõrvalasuvas Yves Saint Laurent'i muuseumis haute couture rõivakollektsioone imetlemas. 
Tutvume kontrastse ja eksootilise Marrakechi kuulsaima vaatamisväärsusega, Jemaa el–Fna turuväljakuga. Paljudele ilukirjandusest tuntud väljak täitub päevasel ajal akrobaatide, jutuvestjate, veemüüjate, ahvipidajate, maotaltsutajate, tantsijate ning muusikutega. Päikesejoojangul muutub väljak hiiglaslikuks toidufestivaliks, kus on kümneid pakkujaid ja sadu sööjaid. Turuväljaku kirglikku elu võib vaadelda  ka katusekohvikust. Jalutuskäik medinas, kus igapäevaelu tuksub samamoodi nagu paarsada aastat tagasi. Siin töötavad sepad, lõngavärvijad, vaibakudujad ja puunikerdajad. Kitsukestel tänavatel jalutades olete otsekui ajarändurid, sest see, mida siin näete, on praktiliselt muutumatuna püsinud neist aegadest, kui Fr. Tuglas või E. Viiralt siin viibisid. 


3. päev MARRAKECH - ESSAOUIRA - AGADIR
Marrakechist suundume Essaouirasse, Seejärel alustame tutvumist linnaga. See portugallaste ehitatud linn on tuntud ka Mogadori nime all.  Teeme ekskursiooni müüridest ümbritsetud ajaloolises linnasüdames medinas, mis on tuntud arvukate soukide, valgete majade ning puitnikerdustega uste poolest. Jälgime kalasadamas kalurite igapäevaelu – just kalapüük on üks peamistest sissetulekuallikatest ning linna restoranid on tuntud oma värskete mereandide poolest. Suundume edasi Agadiri. Teel näeme hea õnne korral ka iseäralikku vaatepilti arganipuu okstel turnivatest ning arganilehtedega maiustavatest kitsedest. Õhtuks jõuame Agadiri. Majutus kahel järgneval ööl hotellis****.

4. päev TUTVUSTAV AGADIRI EKSKURSIOON – VABA AEG
Hommikusöök. Täna tutvume selle populaarse turismipiirkonnaga.
Agadiri linna ajalugu ulatub kaugesse minevikku. Siiski ilmestab tänast Maroko moodsat linna avarus ning linnamaastik arvukate aedade ja parkidega. Jalutame ja proovime kauplemist linna suurimal turul - souk el Hadi. Apelsinimäed, maitseainelettide värvikirevus ja hõrgutavad lõhnad, hennamaalijad ja eksootilistes kostüümides veemüüjad. Tutvume Agadiri sadama ja kalurite igapäevaeluga. Imetleme rikkalikult dekoreeritud Agadiri mošeed. Naudime vaateid ookeanile ja linnale mäelt, mis oli 1540. aastal ehitatud kasbahi asukohaks. Vaba aeg puhkuseks Agadiri rannas. 


5. päev AGADIR- TAROUDANT - AÏT-BENHADDOU 
Hommikusöök. Alustame põnevat ringreisi, mille käigus naudime nii eripalgelist loodust kui eksootilist kultuuri. Taroudant oma majesteetlike vallidega on üks Maroko ilusamaid linnu. Jalutame  ajalugu täis müüride varjus, mille tornid on seisnud enam kui viis sajandit, et kaitsta iidset pealinna sultanite eest. Pikaajalise ajalooga linnal on  rääkida palju lugusid. Siin sulandub tänapäevase elu dünaamika sujuvalt traditsioonilise pärandiga.  Külastame kaunite vaadete poolest tuntud Ait-Benhadoud, kus näeme  piirkonna kauneimat ning paremini säilinud võimsat kasbah'd. 
Õhtuks jõuame Ourzazate´i, majutus hotellis Perle du Sud*** või sarnane.


6. päev TODRA JÕEKANJON - DADEŠI ORG KÕRB
Hommikusöök.  Sõidame mööda “1000 linnuse teed”. Meie teekond jätkub läbi Maroko kauni looduse - näeme Dadèsi orgu ja vapustavat Todra jõekanjonit, mille kõrgeim koht ulatub kuni 160 meetrini. Õhtuks jõuame Sahara kõrbe serva - Tafilalti oaasi. Ööbima sõidame juba džiipidega päris Merzouga düünide vahele, majutus kõrbehotellis Auberge du Sud*** või sarnases  järgneval ööl. Soovijatele ühine õhtusöök.

7. päev  IFRANE - FES
Hommikusöök. Ületame Kesk-Atlase mäed ja peatume prantslaste ehitatud Ifrane linnakeses, mis meenutab rohkem Alpide kui Aafrika küla. Teel peatume seedrimetsas, kus võib hea õnne korral ahve näha. Sõidame läbi Zizi oru, mille maastik meenutab Metsikut Läänt. Teel teeme kaunimates  kohtades mitmeid pildistamispeatusi. Õhtuks jõuame Fesi - teise Maroko kuninglikku linna. Majutus  kahel järgneval ööl Fesi hotellis Sofia*** või sarnases.

8. päev FES
Hommikusöök. Fesi linnaekskursiooni käigus näeme kahte linnaosa - linna vanemat mediinat Fès el-Jedidi ja uuemat Fès-el-Bali. Imetleme kuningapaleed ja siseneme vanalinna keerdkäikudesse, kus tutvume Fesi traditsioonilise käsitööga - külastame naha-, sepa- jm tööpoekesi. UNESCO maailmapärandi hulka kuuluv Fes el-Bali on kitsaste ja käänuliste tänavatega vanalinn. See on maailma suurim autovaba tsoon, kus ainsateks  liiklusvahenditeks on suurte koormatega eeslid. 

9. päev FES - MEKNES-VOLUBILIS - RABAT 

Hommikusöök.  Seejärel suundume kolmandasse kuninglikku linna - Meknesi. Näeme Maroko Versailles'na tuntud linnas ainsat kuningapaleest säilinud osa - hobusetalle. Hobused olid paleekompleksi ehitanud karmi valitseja suur armastus. Samuti külastame Vana-Rooma linna Volubilist, kus saab imetleda suurepäraseid mosaiike. Võtame suuna kuningliku linna ja riigi praeguse ametliku pealinna Rabati poole, mis võlub vanade kindluste, ajaloolise linnasüdame ja eksootiliste aedadega. Imetleme Hassani torni juures panoraamvaadet ning pildistame kuningas Mohammed V mausoleumi. Majutus Rabatis hotellis***:


10. päev RABAT - CASABLANCA - KOJULEND CASABLANCA-ISTANBUL
Hommikusöök. Suundume Casablancasse. Näeme ülevaatliku bussiekskursiooni käigus Maroko tänapäeva suurima linna ning riigi ärimeka Casblanca tähtsamaid vaatamisväärsusi.  Teeme pildistamispeatuse  ühe maailma suurima mošee - Hassan II pühakoja juures, mis oma 200 meetri kõrguse minaretiga on üks uue aja Maroko sümboleid. Aeg suunduda lennujaama. Lend Casablanca-Istanbul kell 16:45-23:25 (kohalik kellaaeg, lennunumber TK618). Majutus Istanbuli lennujaama piirkonnas.


11.päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul- Tallinn kell 08:10-11:40 (kohalik kellaaeg, lennunumberTK1421). 

Reisi hind

2025. aasta hind täpsustamisel 
1499 €* / 1578 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
 

Hind sisaldab:

 • Lennupilet Tallinn-istanbul-Marrakech-Casablanca-Istanbul-Tallinn (Turkishi liinilennud);
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus*** /****vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöökidega
 • Džiibisõit kõrbehotelli ja tagasi
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühese majutuse lisatasu 290 €
 • Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide hindasid
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Kuningapalee Meknesis 70 MAD 
 • Volubilise Rooma varemed 70 MAD
 • Bahia palee Marrakechis 70 MAD
 • Medresse Fesis 20 MAD
 • Majorelle'i aiad 120 MAD  
 • Islami kunsti muuseum Majorelle'i aias 30 MAD
 • Yves Saint Laurent'i muuseum 100 MAD
 • Kaamelisõit kõrbes ~150 MAD
 • Lõunasöögid al 150 MAD/kord
 • Õhtusöök kõrbehotellis 10 €
 • Võimalusel Hassani mošee 13 €  (130 MAD)
 • Võimalusel rahvusõhtu 45 € (täpsem info reisil)

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud võivad Marokos viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Marokosse reisimiseks on vajalik pass, mis peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast riigis viibimise lõppu. 

Palume meile teada anda passi number ja kehtivusaeg.
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

NB! Halli passiga Marokosse reisida ei ole võimalik. Vt. konsulaarinfot Välisministeeriumi lehelt: www.vm.ee
 

Lisainfo

 • Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.
 • Soovitame vahetada vähemalt 300 € (soovitame kaasa võtta eurodes ning kohapeal vahetada dirhamiteks, kaasa võetud dirhamitega võib piiril tekkida probleeme). 
 • Marokos on kombeks anda jootraha. Reeglina ei toimu ilma jootrahata selles riigis midagi. Jootraha 35 € inimese kohta katab kõik reisi jooksul vajalikud kulutused. Seega, eraldi juurde ei tule kusagil maksta. Praktika on näidanud, et see on kõige paremini toimiv süsteem. Jootraha katab kohalikud giidid, hotelli restoranid, koristajad ja pakikandjad hotellides jms.
 • Paljudes kohtades riietuse osas piirang – õlad ja põlved peavad olema kaetud.
 • Marokos pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Äraantav pagas:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: toitlustus lennul sisaldub hinnas 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 
20.04.2025 - 30.04.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Maroko suur ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eero
Soovime tänada imetoreda Iirimaa reisi eest ning eriline tänu giid Heigo Sahk’ ile asjatundliku ning põneva informatsiooni eest reisil. Kogu reis - nii programm, ööbimised hotellides, toitlustamine ja päevade korraldus meeldisid meile väga. Suured tänud!
S
Sirje ja Urmas
Täname Eesti reiside eest! Meie Ida-Virumaa reis oli hästi korraldatud ja giid Raivo väga hea (esimest korda temaga reisil), bussijuht Margus samuti! Hotellituba oli ka meeldivalt suur, lausa kahetoaline! :) Täname!