Mehhiko ringreis ja rannapuhkus Cancunis

Mehhiko ringreis ja rannapuhkus Cancunis

30.10.2024 - 14.11.2024
Giid Triinu Borga
 Hind al 3599
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kui esimesed asukad Aasia suunalt Ameerikasse suundusid, ei olnud neil õrna aimugi sellest, et nad on panemas alust maailmale, mis areneb eraldi kogu ülejäänud inimkonnast ning jääb inimeste meeli erutama veel pikalt pärast enda langust. 
Mehhiko on Ameerika maade hulgas liider iidsete kultuuride poolest - olmeegid oma monumentaalsete kivist peadega, Teotihuacani hiigelsuured püramiidid, sapoteekide ja misteekide mälestusmärgid Oaxaca orgudes, maiade metsadesse kasvanud linnad Yucatani poolsaarel ning asteekide impeerium ja selle pealinn Tenochtitlan, mida täna tunneme Mexico City nime alla, on loetelu vaid maailmakuulsatest nimedest. Mis aga veelgi intrigeerivam - need maailmad pole tegelikult kuhugi kadunud, nad on pool tuhat aastat muutunud, kokku kasvanud mõjutustega mujalt maailmast ning vaatavad meile otsa läbi kohalike mestiitside ja indiaanlaste silmade, läbi kohaliku kultuuri eripäraste tavade. Samal ajal ei tea me tänaseni, miks oli olmeekidele vaja neid päid, kes rajasid Teotihuacani, miks jätsid maiad maha oma linnad või milleks ehitati Monte Alban Oaxaca orus - Mehhiko on igati sobiv koht avastusreisiks selle sõna tõelises tähenduses.
Rikkale ajaloole ning kultuurile on taustaks sama rikkalik loodus: üks ja sama maa pakub vaateid nii kuumavatele kõrbetele, lumistele vulkaanidele, viljakatele orgudele kui ka läbimatutele vihmametsadele. Ja kui rääkida loodusest, siis oleks vale unustada maisi, avokaadot, šokolaadi, kõrvitsaid, tomateid, päevalilli, paprikat, tšillipaprikat, maniokki, bataati, aeduba, papaiat, guajaavi, sapotilli, vürtsi, vanilli - kõikide nende ainsaks või üheks kodumaaks on Mehhiko.

Lugege Mehhiko kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Mehhikosse saavad siseneda nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata reisijad ning lisapiiranguid ei kaasne.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL, LEND ISTANBUL-MEXICO CITY
Kogunemine kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:20-16:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422). Jätkulend Istanbul-Mexico City kell 21:50-03:35 (lennunumber TK189).
Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Varahommikul jõuame Mexico Citysse ning sõidame hotelli puhkama.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: hotell Plaza Florencia**** või sarnases

2. päev MEXICO CITY
Pärast kosutavat puhkust hotellis, suundume tutvuma linnaga, millest sai Mehhiko pealinn juba asteekide ajal. Sõidame mööda suurlinlikku ja kaasaegset La Reforma avenüüd Chapultepeci parki, kus asus kunagi asteekide valitsejate suveresidents ja hispaanlaste ajal asekuningate suvekodu. Tänasest pargist on saanud vaba aja veetmise keskus, kust leiab lõbustuspargi, loomaaia, hulganisti väikseid järvi ning Loodusloo, Tehnoloogia ja Rahvusliku Ajaloomuuseumi. Külastame neist tähtsaimat- Rahvuslikku Antropoloogia Muuseumit, kuhu on kaasahaaravasse ekspositsiooni koondatud Mesoameerika indiaani tsivilisatsioonide rikkused. Siit saadud teadmised aitavad meil paremini mõista Mehhikot ja meie ringreisi järgmisi sihtkohti.
Suundume ka ajaloolisesse vanalinna, mille südameks on peaväljak Zócalo koos katedraali ja valitsushoonetega.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Plaza Florencia**** või sarnases

3. päev MEXICO CITY - TEOTIHUACANI PÜRAMIIDID
Jätkame tutvumist Mexico City ja selle ümbruskonnaga. Kõigepealt peatume kunagise pealinna Tenochtitlani suurimal turuplatsil ja ühtlasi ka asteekide viimases lahingupaigas hispaanlaste vastu, mis kannab Kolme Kultuuri Väljaku nime. Siin langes asteekide impeerium konkistadooride kätte ja algas tänase Mehhiko valus ning vaevarikas sünd. Endised jumalad taandusid, nende asemele tuli kristlus. 
Põnevamad paigad ootavad meid aga alles ees – suundume linnast välja Teotihuacani arheoloogiaparki. Meie ees kerkivad maapinnast kuni 70 m kõrgused püramiidid ja nende vahel kulgeb kilomeetreid pikk tseremoniaaltee, mida ääristab hulk iidseid rajatisi. Suurimaid püramiide kutsutakse Päikese ja Kuu järgi ning neid ühendavat teed Surnute teeks, kuid tegelikult ei tea keegi, kes selle linna rajasid ja kuidas neid püramiide omal ajal nimetati. Teotihuacani lähedal ootab meid ka ühine lõunasöök, kus saame maitsta põnevat ja eripärast mehhiko toitu.
Mexico Citysse tagasi jõudes vaatame mehhiklaste hingede valitsejanna ja Mehhiko kaitsepühaku Guadalupe religioosset keskust, kuhu on alates Jumalaema ilmumisest ehitatud mitmeid kirikuid ja mida on külastanud aegade jooksul ka paavstid. 
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotell Plaza Florencia**** või sarnases

4. päev MEXICO CITY – KAHLO ’’SININE MAJA’’ - XOCHIMILCO - DIA DE LOS MUERTOS
Tänase päeva esimene peatus on Coyoacáni linnajaos, mille nimi nahuatli keeles tähendab "koiottide koht". Järgmisena külastame Frida Kahlo muuseumi ehk "sinist maja", kus ta sündis ja suri - see on paik, mis on tihedalt seotud kogu Frida elu ja loominguga. Kuigi pärast abiellumist Diego Riveraga elas ta Mehhiko erinevates paikades ja välismaal, tuli ta alati tagasi oma vanasse ja armsasse kodumajja Coyoacánis. Aega jääb ka kohalikul käsitööturul ringi jalutamiseks ja kohalike maiustuste proovimiseks.
Reis jätkub ühe Frida Kahlo lemmikkoha, Xochimilco suunas, kus saame nautida sõitu trajineraga, mis on traditsiooniline paat.
Saame osa Die de los Muertos ehk surnutepüha pidustustest. Mehhiko inimeste jaoks on surm olnud väga erinev kui teistes riikides üle maailma. Mehhikos korraldatakse igal aastal surmapidu või pigem on tegemist tseremoniaalse traditsiooniga, mille käigus inimesed meenutavad oma surnud perekondi ja sõpru ning tunnetavad üheks õhtuks nende hingede tagasitulekut. Seda tähistatakse üle kogu riigi ja täna õhtul kogeme seda Mexico City lähedal asuvas väikelinnas Mixquicis. Näeme, kuidas inimesed selleks õhtuks kõike ette valmistavad. Külastame surnuaeda, et näha “annetusi” lähedastele, siin süüakse ja juuakse, sest täna õhtul tulevad lahkunute hinged taas koos mahajäänutega olema. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Plaza Florencia**** või sarnases

5. päev MEXICO CITY – PUEBLA – OAXACA
Alustame oma ringreisi Mehhiko Cityst lõunapoolsetesse osariikidesse, mis on olnud koduks mitmetele vanadele tsivilisatsioonidele. Lahkume linnast ja suundume Puebla poole, mida kutsutakse „inglite linnaks“. Teel möödume kõrgetest vulkaanidest, mille tuhk on andnud viljakuse siinsetele iidstele põldudele. Enne Pueblat põikame sisse Santa Maria Tonantzintla kirikusse, kus ühendavad kaks maailma - näeme kristliku maailma lõimumist indiaanlaste kunstitavadega, mis üheskoos loovad imekauni interjööri.
Puebla on tuntud oma koloniaalarhitektuuri, kohalike roogade, Talavera keraamika ja tekstiilitööstuse poolest. See on tüüpiline koloniaalajastu täisnurkse planeeringuga linn, mille asukoht kangastus piiskopile unenäos taevase paigana ja mille tõttu kutsutakse linna ,,inglite linnaks’’. Inglitest märgatavama jälje linna ilmesse on jätnud prantslased ja sakslased, kes siia 19. sajandil emigreerusid. Prantsusepärasust on näha hoonete arhitektuuris, sakslaste kindlat kätt on olnud tunda linna majanduse arengus. Külastame katedraali, peaväljakut ja vanalinna käsitööturgu. Ühine lõunasöök Pueblas, kus saab proovida ka kohalikke roogi ja linna kuulsat kastet. Õhtupoolikul suundume Oaxacasse. Bussisõidu ajal saab jälgida Mehhiko maastike muutumist, teel näeme nii kaktusemetsi kui ka mägesid ja vulkaane.
Majutus kahel järgneval ööl Oaxacas.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotell Misión Oaxaca San Felipe*** või sarnases


6. päev OAXACA – MONTE ALBAN
Suundume tutvuma järgmise mõistatusliku paigaga Mehhikos - Monte Albaniga. Oaxaca oru servas eemaldasid sapoteegid künkalt ära tipu ja rajasid sellele tseremoniaalkeskuse koos ulatuslike hoonete ja väljakutega. Hiljem kasutasid misteegid sama kohta matmispaigana, mida tõendab ka arheoloogiline leiumaterjal. Huvipakkuvad on ka raidkivid, mida kutsutakse rahvasuus „tantsijateks“ ja millel on inimesi kujutatud kummalistes poosides. Monte Albani puhul on tõlgendusvõimalusi palju, aga on teada, et sellest keskusest valitseti Oaxaca orgu ligi tuhat aastat ja veel tänagi on vaated kõrgelt mäelt ümbruskonnale meeliülendavad. 
Ajaloo saladuste üle arutlemiseks on kohalikud leidnud sobiva abilise mezcali - agaavi südamiku mahlast destilleeritud vägijoogi. Mujal tuntakse rohkem sini- ehk tekiilaagaavist valmistatud kanget jooki, kuid siinkandis juuakse parema meelega teisest agaaviliigist tehtud mezcali, mille autentsuse märgiks on sageli pudeli põhjas olev tõuk - gusano. Tutvume mezcali valmistamise traditsioonilise meetodiga ja proovime ka ise järele.
Õhtupoolikul jalutame Oaxaca vanalinnas, vaatame kohalikust kivist ehitatud Santo Domingo kirikut ja katedraali ning käime maitseterohkel indiaani turul, kus soovi korral on võimalus kõike head ja paremat kaasa osta. Õhtu saab veeta linna kohalikku elu nautides. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Misión Oaxaca San Felipe*** või sarnases


7. päev OAXACA – SUMIDERO – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Varahommikul asume teele Chiapase osariigi poole ja hommikusööki sööme juba teeäärses kauni vaatega kohvikus. Naudime looduse ilu ja räägime Mehhiko ilmastiku kujunemisest, sest siinsete mägede kohal saavad kokku Kariibi mere ning Vaikse ookeani õhumassid, mis kujundavad ilma kogu Mehhiko kohal.
Lõuna paiku jõuame Grijalva jõe äärde, mis viimase 35 miljoni aasta jooksul on suutnud lubjakivikaljudesse uuristada kuni 1000 m sügavuse Sumidero kanjoni - Ameerika Suure kanjoni eakaaslase ja väiksema venna. Teeme laevasõidu mööda jõge piki kanjonit.
Seejärel asume tutvuma peamiselt indiaanlaste poolt asustatud Chiapase osariigi ajalooliste linnadega. Teeme lühikese peatuse Chiapa de Corzos, mille peaväljakut ehib 16. sajandist pärit Koloniaalpurskkaev, Andaluusia mõjudega mudejar stiilis elegantne monument. Tõustes mööda maalilist teed kõrgemale mägiplatoole, suundume edasi kunagise osariigi pealinna San Cristobal de las Casasesse.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Casa Mexicana*** või sarnases


8. päev SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – INDIAANI KÜLAD
Päeva alustame kohaliku turu külastamisega, kus annavad tooni kohalikud indiaanlaste kogukonnad, keda on osariigis 56 erineva murde ja keele jagu. Näeme toiduainete osa koos meile tuntud ja tundmatute saadustega, aga ka käsitöö osa, kust saab kaasa osta värviküllaseid esemeid.
Iga kohalik küla on omaette kogukond oma tavade ja usuliste iseärasustega, mis on sageli nii erinevad, et  naaberkülade elanikud ei pruugi saada omavahel isegi abielluda. Alustame San Juan Chamulast, mille elanikud on katoliiklased, kes ei tunnista preestreid, viivad haigusi kehast välja kohalikus kirikus musta kana vastu keha hõõrudes ning coca-colat juues ning seejärel röhitsedes. Kogukonnal on väga arenenud omavalitsuse süsteem ja sisemised seadused. Teel bussist kirikusse ja tagasi saab küla keskuses uudistada kohalikku turgu.
San Juani Chamula lähistel asub hoopis teistsuguste tavadega Zinacantan, mis on kuulus kaunite tekstiilitoodete poolest. Kohalikele toob raha sisse lillekasvatus, nii on õied ka käsitöö peamine motiiv. Astume sisse mõnda majapidamisse.
Suundume tagasi San Cristobalisse, kus jääb vaba aega omal käel ringi jalutamiseks. Linnas on huvitav kaubandus, aga ka huvipakkuvad muuseumid nagu maiade meditsiini muuseum ja kohalike püha kivi, nefriidi, muuseum.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Casa Mexicana*** või sarnases

9. päev AGUA AZUL – PALENQUE
Pärast hommikusööki asume teele läbi Chiapase osariigi Mehhiko vihmametsade serva pidi. Päeva ilmestavad peatused koskede juures, katsume teha peatuse ka kohalikus majapidamises.
Agua Azul („Sinised veed“) on koskede kaskaad, mida saab mugavalt nautida mööda jalgrada jalutades ühelt vaateplatvormilt teisele. Tee ääres on ennast sisse seadnud kohalikud kaupmehed ning soovijatele korraldame kalalõuna.
Misol-Hal on järgmine kosk meie teel. Rada viib kose taha, kose all käivad inimesed ujumas, soovijatele pakume meiegi selle võimlause seda enam, et siin filmiti kunagi „Tarzanit“.
Jõuame Palenquesse ja seame oma meeled valmis kohtumiseks Mehhiko ühe maalilisema vaatamisväärsusega – metsadest välja kaevatud iidse maiade linnaga.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Villa Mercedes*** või sarnases


10. päev PALENQUE – CAMPECHE
Kohe hommikul asume üle vaatama Palenque arheoloogilist ala, mis on üks maailma tähtsamaid maiade mälestusmärke. Kaunid, sobivas suuruses templid ja valitsushooned seisavad ülevas rahus keset rohelist muru, tihe mets ringina ümber valmis iga hetk tagasi võtma selle ala enda valdusse ning sulgema meie ees akna minevikku. Üksteise naabruses seisavad Kirjutiste tempel, kust leiti kuulus Pakali haud, Ristitempel, Lehisristi tempel ja Palee, kust linna ilmselt valitseti. Templid on kõik rajatud püramiididena ja kutsuvad meid tänagi astmeid pidi üles tõusma. Võtame kokku oma teadmised maiadest, mida ei ole üldsegi vähe ning lähme jalgrada pidi vaatama neid templeid , mis alles metsa valduses. Nii näemegi kõrvuti kahte linna – üks on meile avatud, teine metsa peidetud.
Õhtune teekond viib meid Mehhiko lahe kaldale Campechesse. Maastik muutub drastiliselt – mägine džungel taganeb põllumajandusliku tasandiku ees. Enamik nendest maadest olid või on tänaseni ühismajandite valduses – uurime, mida see on andnud või ei ole andnud Mehhikole. Majutus Campeches ning ühine õhtusöök Campeche vanalinnas.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotellis Plaza**** või sarnases


11. päev CAMPECHE – UXMAL– MERIDA
Hommikul enne Campechest lahkumist teeme jalutuskäigu korrapärases ja värviküllases linnasüdames.
Edasi liigume mööda Yucatani poolsaart järgmise maiade tsivilisatsiooni monumendi Uxmali varemete suunas. Tee peal teeme peatuse ühes külas ning vaatame üle tänase maiade perekonna elamise, mis koosneb nii traditsioonilisest majast kui ka kaasaegsematest lisandustest. Maitseme maisikooki ning uurime, mis aias kasvab.
Uxmali nime tõlgitakse kõige sagedamini „kolm korda ehitatud“, mis ilmselt viitab sündmusterohkele ajaloole. Külastusraja alguses seisab Võluri püramiid. Legendi järgi olevat linn loodud ühe ööga kääbusvõluri poolt. Sealt edasi jõuame Nunnade hoovi – hoone kuju meenutab kloostrit. Tunneme ära vihmajumal Chaac kujutised ning näeme ühe hoone küljes avaust, kust saab alguse üks kuulsaid maiade teid sacbe – „valge tee“. Need teed ühendasid pikkade vahemaade taga maiade linnriike. Vaatame ringi arheoloogilisel alal ning lahkume lähedalasuvasse restorani, kus ootab meid ühine lõunasöök.
Õhtuks sõidame Yucatani suurimasse linna Meridasse, mis oma Hispaania ristiemast kordi suurem. Õhtune elu Meridas on väga vilgas, millest kõik soovijad võivad osa saada.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotell Gamma Mérida El Castellano*** või sarnases

12. päev MERIDA – CHITZEN ITZA – CANCUN
Lahkume hommikul Chichen Itzasse, järgmisesse kuulsasse maiade linna. Tee peal peatume kalmistu juures ning tutvume tänaste maiade matmiskommetega.
Chichen Itza väljakaevatud territooriumil vaatame üle kuulsa pallimängu väljaku, mille võitja ohverdati, näeme ideaalse geomeetrilise kujuga Kindlust ehk Kukulkani templit, pealuudega kaunistatud Kotkaste ja Jaaguarite platvormi, tuhande sambaga sõdurite templit.
Yucatani poolsaar koosneb lubjakivist ning on läbi uuristatud karstinähtuste poolt. Neist kuulsaimad on põhjatud kaevaugud cenoted. Maiad pidasid neid pühadeks kohtadeks. Tänapäeval on mõni nendest avatud ka suplemiseks ja pärast põnevat jalutuskäiku Chchien Itzas lähme meiegi ennast värskendama cenotesse, pärast seda aga suundume ühisele lõunasöögile.
Pärast lõunat võtame ette teekonna Mehhiko ühte kuulsaimasse kuurortisse Cancuni. 
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotell Krystal Cancun**** või sarnases

13. päev CANCUN
Vabad päevad, mida saab sisustada nautides suurepärast valget liivaranda türkiissinise mere ääres või minna ekskursioonile Mujeresi saarele, Xcareti parki, Tulumi pühasse linna, Xel-Ha looduslikku veeparki.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Krystal Cancun**** või sarnases

14. päev CANCUN
Vaba päev Cancunis.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Krystal Cancun**** või sarnases

15. päev LEND CANCUN-ISTANBUL
Sõidame lennujaama. Lend Cancun-Istanbul kell 14:30-10:35 (lennu number TK184).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas

16. päev LEND ISTANBUL-TALLINN, SAABUMINE TALLINNA
Hommikune saabumine Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-17:50 (lennunumber TK1423). Tere tulemast tagasi koju!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind


3599 €* / 3788 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • lend ümberistumisega Tallinn-Istanbul-Mexico City ja Cancun-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud, lennugraafik seisuga jaan '24);
 • lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • mugavustega bussi kasutamine
 • majutus hotellides***/**** vastavalt programmile, (2-in. toad), hommikusöögid;
 • 5 lõuna- ja 2 õhtusööki vastavalt reisiprogrammile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • hinna sisse kuuluvad tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (väärtuses ca 150 USD):  Oaxaca Museo de las Culturas, Oaxaca, San Juan Chamula, Zincantan, Cascadas de Agua Azul, Palenque / Chiapas, Areas naturales protegidas Palenque, Uxmal, Yucatan, Chichenitza.
Lisakulud:
 • ühene majutus hotellides 955 
 • Cancuni hotellis ookeanivaate ja rõduga toa lisatasu 170€ / tuba / 3 ööd (ettetellimisel). NB! Standard toad ei ole rõduga.
 • tervisekindlustus 17 päevaks (30-69 a., 70-79 a. kõrgem tariif) lisainfo reisikindlustuse kohta. Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

 • Soodustus kolmandale inimesele toas € (täpsustamisel)
 • Kirikutesse sisenemiseks peavad õlad ja põlved olema kaetud. 
Mehhikos on kombeks anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha. Kuna turiste teenindava personali sissetulekust moodustab jootraha tähelepanuväärselt tähtsa osa arvestatakse sellega juba ette. Näiteks söögikohtades lisatakse kohaliku tava kohaselt arvele enamasti 15% ja min 10% ning ei ole midagi imelikku kui jootraha on teenindaja poolt teie arvele ka juba juurde arvestatud. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~1-3 USD päev). Teisalt – turult ostes on kombeks hinda alla kaubelda – tulemus võib olla üllatav. Hea on hoida käepärast väiksemaid rahatähti näit kohvreid tubadesse kandvate pakikandjate tarvis. NB! Kohvril peaks Mehhiko reisil kindlasti olema nimesilt.

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Palume kuu enne reisi meile teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Mehhiko on Eesti passiga reisijatele viisavaba. Eesti kodanikud võivad reisida Mehhikosse passiga, mis kehtib vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu. Viisavabalt võib Eesti kodanik viibida Mehhikos 180 päeva. 
30.10.2024 - 14.11.2024
Giid Triinu Borga
 Hind al 3599
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mari ja Piret
Tahame tänada sisuka Santorini reisi eest. Kõik oli ülihästi korraldatud - reis ei olnud väsitav, bussisõidud paraja pikkusega; sai puhata ja laiselda; sai uudistada vaatamisväärsusi - kõike oli parasjagu. Oleme tänulikud suurepärasele lugudevestjale Ervin Orgile - temaga on alati tore seigelda - reisid sujuvad kui lepase reega... Paljud reisikaaslased valivad oma puhkusereisi just giidi järgi ja Ervin Org on üks neist giididest, kelle pärast tullakse reisima. Aitäh teile kõigile, et aitate meie puhkusepäevad muuta imelisteks ja meeldejäävateks seiklusteks! Kasutan ka edaspidi kindlasti Germalot - tean, et võin teile loota ja teid usaldada!
M
Merle
Loen teie reisiprogramme alati, kui meel on kurb ja vajadus unistamiseks! Minu esimene reis teiega oli hr. Heigoga ja mäletan teda siiamaani ülivõrdes! Enne kevadet ilmselt ei ole võimalik teiega liituda, võib-olla mõni lühireis, isiklikel põhjustel! Aga lootus on! Elage hästi ja tõusvas joones! Kohtume! Merle