Namiibia

Namiibia

10.10.2022 - 22.10.2022
 Hind al 3499
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Tõnäoliselt üks maailma enim hinnatud sihtkohti Aafrikas rahuliku ja romantilise pensionipõlve veetmiseks. Just noored hakkavad nii mõtlema ja juba esimestel reisitundidel. Nii rikas on see väikese rahvaarvu, aga määratute loodusrikkustega Namiibia. Nii palju kordumatuid emotsioone tekitab Namiibia oma pimestavalt ilusate päikesetõusudega lõunas ja loojangutega põhjas. Siinne sissehingatav õhk, Atlandi ookeani virgest värskusest ja kõrbekuumusest segatud kokteil, on nagu imeravim igas vanuses inimesele. Kui oled näinud pilte Aafrika värvikirevusest, rõivastest, ehetest ja rahvariietest, siis on need suurima tõenäisusega tehtud just Namiibias. Kulla ja teemantikaevandused ning nendega kaasas käinud sajanditevanune koloniaalstiilis elukeskkond, ookeanivaatega häärberid Swakopmundis. Väga mitmed maailmanimed on valinud oma mesinädalateks just Namiibia. See on Musta Mandri Šveits väga mitmes valdkonnas.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT ja FRANKFURT-WINDHOEK
Kogunemine kell 16:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 18:40-20:05 ja lend Frankfurt-Windhoek kell 21:45-08:00 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH883 ja LH4304).
 
2. päev WINDHOEK
Saabume hommikul Windhoeki. Tere tulemast Namiibiasse!
Sõidme läbi Windhoeki ja suundume juba edasi Namiibia lõunaossa. Meie tee kulgeb mööda teed, mis kulgeb mööda Windhoeki jõgikonda ümbritsevate mägede vahel. Enne kui suundume Kalahari kõrbe piirkonda, viib teekond meid läbi Rehobothi linna, kus elab Namiibia basteri hõimu kogukond.
Kalahari on osa ulatuslikust liivabasseinist, mis ulatub Orange'i jõest Angolasse, Namiibia sse selle lääneosas ja läbi Botswana kuni idapiirkonnas Zimbabwesse. Tohutu kogus punakasoranži värvi liiva, mis moodustab Kalahari, tekkis pehmemate kivimoodustiste erosiooni tõttu. Tuuled on kujundanud Kalahari kõrbele iseloomulikud pikad liivaseljandid.
Majutume lodges Kalahari Anib Lodge.

3. päev KALAHARI
Hommikusöök hotellis. Tänane päev on puhkuseks või alternatiivseteks põnevateks ettevõtmisteks, mis lodge pakub (täpsustamisel). Õhtusöök hotellis.

4. päev TEEKOND NAMIBI KÕRBESSE
Hommikusöök. Sõidame Namiibia keskossa ja suundume Namib-Nauklufti parki.
Bussiaknast välja vaadates muutub mägismaa järk-järgult viljatuks kõrbeks, mis on geograafiliselt suisa 1000 m madalamal. Teretulemast põneva ökoloogia ja ebamaise geograafia maailma! Namibi keeles on tähendab sõna nama "suur, avar" - ja see kõrb, mis ulatub 1600 km pikkuselt Namiibia rannikule, on kindlasti avaruse kehastus. Selle liivakõrbe kõige kuivamates osades esineb aastas keskmiselt vaid 2–5 mm sademeid. See fakt iseenesest paneks justkui mõtlema, et sellel 1600 km pikkusel territooriumil ei ole mitte midagi, ent isegi siin, ühes planeedi kõige äärmuslikumas kõrbes, jätkub elu. Marsruut kulgeb mööda Tsauchabi kuiva jõesängi, mis on leidnud läbi luidete tee erksa valgest soolast ja savist soolaplatooni nimega Sossusvlei.
Pärastlõunal safari Namib-Nauklufti pargis: avastame kivistunud luiteid, platoo kohal olevad punaseid luiteid ja mitmeid teisi Namibi kõrbe imesid.
Majutus ja õhtusöögid kahel järgneval ööl logde'is Namib Desert Lodge või sarnases.

5. päev SOSSUSVLEI ja SESRIEMI KANJON
Kerge hommikusöök. Varahommikul sõidame imetlema maailma kõige kõrgemaid punakasoranže Sossusvelei liivadüüne. Päikesetõusul on siinsed vaated ja värvidemängud eriti imelised. Varahommikune päike pakub tähekujulistes luidetes tähelepanuväärseid pastelseid värve. Teeme fotopeatusi ning soovijad saavad ka düünide otsa ronida. Ronime ühele luidetest - neid on siin mitmeid - ja naudime paeluvaid vaateid dünaamilisele kõrbele! Seejärel suundume Dead Vlei nõgusse, kus kunagi vesi voolas, kuid kõik, mis täna alles on, on puude luustikud. Seejärel suundume Sesriemi kanjoni juurde, mis on järskude seintega sügav vee poolt uuristatud lõhe.

6. päev TEEKOND SWAKOMPUNDI
Hommikusöök. Teekond jätkub läbi Kuisebi kanjoni ja viib teid läbi looduspargi territooriumi ja tõelise kuumaastiku. See on on viljatu, lainetav kivine kõrb, mille moodustasid Swakopi jõe orud. Võtame suuna Swakompundi – see saksalik mereäärne linn võlub oma koloniaalstiilis arhitektuuriga, mereäärse promenaadi ning rohkete kohvikute ja söögikohtadega.
Majutus kahel järgneval ööl hotellis The Delight Swakopmund või sarnases.

7 päev SWAKOPMUND
Hommikusöök. Vaba päev Swakopmundis. Aga siiski, soovi korral saab tänase päeva sisustada erinevate põnevate tegevustega.
Soovijad saavad suunduda Walwis Bay laevasõidule delfiine vaatlema või soovi korral on võimalik tutvuda džiibisõidul hiigaslike liivadüünidega rannikul. Sobiva tegevuse leiame igaühele!

8. päev DAMARAMAA – TWYFELFONTEIN
Hommikusöök. Sõidame mööda soolateed Damaramaale, mis on Namiibia üks looduskaunimaid piirkondi. Marsruudil külastame Twyfelfonteini, iidsete kaljugraveeringute paika. Siinsed bušmanite kogukonnad on maalinud ja graveerinud enam kui 2500 pilti. Seejärel uudistame doleriidist sammaste seeriat, mis on erosiooni tõttu kalju seest eendunud. Kaljust "orelitorusid", nagu seda omanäolist loodusnähtust ka kutsutakse. 
Päikeseloojangul tõuseme vaateplatvormile, kus naudime imelisi vaateid.
Õhtusöök ja majutus lodge'is Twyfelfontein Lodge või sarnases.

9. päev ETOSHA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Täna suundume Etosha rahvuspargi poole. Võimalusel tutvume teel kohalike himba hõimude ja kultuuridega.
Pärastlõunal jõuame Etosha rahvusparki. Etosha  nime võib vabalt tõlkida kui “suurt valget kohta”. 
Õhtusöök ja majutus kahel järgneval ööl lodge'is Etosha Safari Lodge või sarnases.

10. päev ETOSHA RAHVUSPARGI SAFARI
Hommikusöök. Tutvume pargiga esimesel safaril. Veesilmade ümber koguneb enamasti arvukas elusloodus: elevandid, lõvid, kaelkirjakud jne.

11. päev OTJIKOTO - TSUMEBI - OKAHANDJA - WINDHOEK

Varane hommikusöök. Seejärel alustame tagasisõitu Windhoeki.
Teele jääb Otjikoto järv – kõige suurem looduslik järv Namiibias, mis on oluline vaatamisväärsus keset seda kuiva maad. Tsumebi linnakeses tutvume nn kohaliku kulla – vasega. Okahandjas külastame käsitööturgu.
Jõuame tagasi Namiibia pealinna. Majutus Windhoekis hotellis Safari Court Hotel**** või sarnases. Soovijatega suundume ühisele õhtusöögile (lisatasu eest).

12. päev WINDHOEK, ÕHTUNE LEND WINDHOEK-FRANKFURT
Windhoek on multikultuurne linn, kus on sulandunud saksa koloniaalpärandina euroopalik arhitektuur ning Aafrika kultuur ja rütmid. Linn on pidevas muutumises ning kasvab ka tänapäeval. Tutvume linna ajaloolise osaga vaadates erinevaid mälestusmärke ja kindlust. Juugendstiilis linnamajade kõrval paistavad päikeseliselt kõrghoonete klaasfassaadid ja uus iseseisvusmuuseum põhjustab riigis tuliseid arutelusid. Siin kohtame palju erinevaid maailmu. Igal juhul on Windhoek pulbitsev Aafrika metropol.Lend Windhoek-Frankfurt kell 19:00-05:35 (lennumuber LH4305).

13. päev LEND FRANKFURT-TALLINN
Lend Frankfurt-Tallinn kell 09:50-13:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH880). Tere tulemast koju!

Reisi hind

3499 €* / 3683 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Lufthansa lendudele Tallinn–Frankfurt-Windhoek ja Windhoek-Frankfurt-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • majutus hotellides ja lodge’ides (2-in toad); 
 • 9 hommiku- ja 5 õhtusööki;
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja;
 • tasulised sissepääsud, loodusparkide tasud ja muud vaatamisväärsused,  mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule).
Lisakulud:
 • Namiibia viisa ja viisa vormistamine Namiibia saatkonnas Helsingis kokku 110 €
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus al 20,06 € (maksumus sõltuvalt vanusest kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühese majutuse lisatasu (hind täpsustamisel)
 • Lisatasu eest foto- ja videopiletid vaatamisväärsustel, samuti võimalikud lisakülastused, tseremooniad vms, mis reisi käigus võivad ette tulla. Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! Inimeste pildistamisel ootavad pildistatavad selle eest samuti tasu.

Viisa ja reisidokumendid

Namiibiasse sisenemiseks on Eesti kodanikul vaja viisat. 


Vajalikud dokumendid 2 kuud enne reisi turismiviisa jaoks:
– pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge
– 2 ühesugust värvilist passifotot
– ankeet, mis tuleb taotleja poolt täita arvutis, välja printida ning allkirjastada
NB! ankeedil ei tohi olla parandusi!
http://www.namembassy.fi/index.php/consular-matters/application-forms
- pangakonto 2 kuu väljavõte (inglise keeles ja seal peaks kajastuma reisija nimi) 
- reisikindlustuse poliis

Lisainfo

10.10.2022 - 22.10.2022
 Hind al 3499
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Namiibia

Kliendid meist

K
Kaja
Suur tänu väga huvitava Islandi reisi eest! Suured tänud veel kord Triinu Borgale ja Askur Alasele! Jään ootama jälle uusi reisi pakkumisi! Kõige paremat!
E
Eva ja Ants
Tervitus Lõuna-Eestist! Meie tandem, kes me viibisime 05-16.10.21 Sri Lanka reisil koos giidiga Hr. Raivo Haab, tahab Teie pere väga tänada igati korrektse reisikorralduse ja meie ilusate hetkede eest. Eriline tänu Hr. Raivo Haab`le, kellest meile ka juba meie varasematest reisidest on vaid väga head mälestused jäänud. Tundub, et kui Jumal lubab, saame Teiega ikka käsikäes jätkata. Soovime kõike head, ilusat sügist, tugevat tervist!