Norra ringreis

Norra ringreis

07.07.2024 - 13.07.2024
Giid Triinu Borga
 Hind al 1199
Ooteleht
Norra karged ja erakordselt selgevärvilised maastikud tunduvad esmakohtumisel lausa ebareaalsed. Niivõrd palju leiab siit vorme ja varjundeid ning värvitoone ja pooltoone. Otsekui oleks looja siia koondanud kogu oma fantaasia. Suur norralane Henrik Ibsen on öelnud – kes soovivad aru saada norralastest, peavad eelkõige mõistma Norra imekaunist, kuid karmi keskkonda.

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-OSLO
Kogunemine kell 18:15 Tallinna lennujaama Germalo Reiside teenindusleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Oslo kell 20:10-20:45 (kohalikud ajad, lennunumber BT815).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutus Oslos hotellis Bondeheim*** või sarnane kahel järgneval ööl.
 
2. päev OSLO 
Hommikusöök. Tutvumine Norra pealinnaga. Oslo võib uhke olla oma laevade kollektsioonile, kuhu kuuluvad nii viikingite pikklaevad, aga ka alused, mis on valmistatud papüürusest ning kuunar, millega seilati lõunapoolusele. Võimalusel külastame valikuliselt Frami, Kon-Tiki ja Ra muuseumit. Jalgsiekskursiooni käigus näeme Oslo raekoda, kuningalossi, toomkirikut ja Åkershusi kindlust. Oslo raekoda, mida kaunistavad parimad Norra kunstnike tööd, on linnakodanikele ja külalistele enamasti avatud. Külastame Vigelandi parki. Norra suurim skulptor Vigeland sõlmis oma eluajal Oslo linnaga lepingu ja pärandas kogu oma loomingu linnarahvale. Täna on Vigelandi park üks armastatumaid ajaveetmise paiku Oslos.
 
3. päev HAMAR - LILLEHAMMER – DOMBAS
Hommikusöök. Sõit Lillehammerisse. Tutvumine Lillehammeri olümpiarajatistega. Külastame Lillehammeri vabaõhumuuseumi. Jõuame Dombåssi, kuhu trollid on oma “ametliku kodu“ rajanud ja Trollveggenil, et alt üles vaadata Euroopa kõrgeimale püstloodis kaljuseinale. Kaljusein on paelunud aastaid langevarjureid ja mägironijaid. Ööbimine Dombasis hotellis Dombas*** või sarnane.
 
4. päev TROLLIDE TEE - GEIRANGER - STRYN
Hommikusöök. Sõit 11 serpentiiniga Trollide teel. Trollide tee on üks atraktiivsemaid ning põnevamaid mägiteid terves Norras ja viib vaataja 847 m kõrgusele Trollideriiki, kus suvel võib kohata aga teisigi ‘liike’. Nordalsfjordi ületamine praamiga. Geirangeri linna ja vaateplatvormi külastamine. Geirangeri fjordi peetakse Norra kauneimaks. Võtame ette laevasõidu fjordil: 600 m kõrgused püstloodis kaljuseinad ja järsakutel seismas mitusada aastat vanad talumajad. Seitsme Õe kosk, millel käis kosjas Pisarakosk, ähvardav Kuradilõhe ning kaljuservalt allalaskuv Kotkatee. Hea ilma korral tõuseme Dalsnibba vaateplatformile, kust avaneb suurepärane fjordide panoraam. Ööbimine Strynis hotellis*** või sarnane.
 
5. päev BRIKSDAL - SOGNEFJORD - MYRKEDALEN - VIKAFJELL - ULVIK  
Hommikusöök. Jalutuskäik Briksdali liustiku äärde. Noorimat jääaega meelde tuletav poole kilomeetri paksune jäämürakas annab endast märku veel tänagi, laskudes alla Oldedaleni orgu ja lükates enda ees kõrget moreenivalli. Vertikaalsed, imeliselt päikeses sillerdavad helesinised jäälõhed, näivad hingematvalt romantilised ja fantaasiarohked. Teed, mis viib üles liustiku äärde, kaunistavad mitmed mühisevad kosed ja üle valkja vetevoo viivad sillad. 
Bussisõit läbi Sognefjordi äärsete orgude Hellasse. Sognefjordi ületamine praamiga. Näeme Hopperstadi puukirikut. Muistsetel aegadel võis Norra uhkustada ligi 1200 ainulaadse ilma naelteta ehitatud puukirikuga, mille räästaid kaunistasid draakonid. Täna on neid järel vaid 24. Laskume mööda Vikafjelli mägiteed Myrkedaleni orgu. Tee kulgeb läbi vanade saami kogukondade, kus isegi juunis võivad olla järved jääs ja lumi ulatuda põlvini. Peatume Tvinde joa juures, mis on mitmeastmeline kogukõrgusega 152m. Ööbimine hotellis Brakanes või sarnane.  
 
6. päev HARDANGER
Hommikusöök. Sõidame üle Hardangeri silla, mida peetakse Norra pikimaks rippsillaks ja mida ümbritseb maaliline loodus, langevad kosed ning vaated fjordidele. Näeme Voringfossi koske. Võtame ette kerge jalutuskäigu. Seejärel külastame mõnda siidritalu, sest piirkond on tuntud oma maheda kliima tõttu ja erinevate viljapuude kasvatamine on siin paljude jaoks tulus ettevõtmine. 
 
7. päev BERGEN 
Hommikusöök. Külastame Steinsdalsfosseni juga, mille alt on võimalik läbi kõndida. Bergen - üks vanemaid ja kaunimaid Norra linnu: kuulus kalaturg, käsitööliste kvartal Brüggen, akvaarium. Bergenis sadavat aastas kolmesajal päeval vihma, aga selle eest rohetab muru aastaringi. Bergeni kuulsal kalaturul saab imestada mereandide rohkuse üle, proovida ehtsat vaalaliha ja osta kaasa elava krabi. Bergenis on oma parimad loomeaastad veetnud helilooja  Edvard Grieg ja viiuldaja Ole Bull. Võimalus sõita  funikulööriga 342 m kõrgusele vaateplatvormile.
Lend Bergen-Riia kell 16:30-19:25 ja Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (kohalikud ajad, lennunumbrid BT172 ja BT317).

Reisi hind

1199 €* / 1262 €

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
  • lennupiletid otselendudele Tallinn-Oslo/Bergen-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud);
  • käibemaks;
  • sõit kõigi mugavustega bussis;
  • majutus vastavalt programmile, 2-in toad,  hommikusöögid hotellides;
  • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid.

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
  • ühene majutus hotellides 270 €;
  • tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, 70-79a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Külastuste eest tasumine toimub sularahas kohalikus vääringus.

Muuseumipiletite ja muude tasuliste objektide hinnad:
Fram muuseum 140 NOK/ seenior 100 NOK
Kon Tiki muuseum 140 NOK/ seenior 100 NOK
Bergen akvaarium 345 NOK/ seenior 250 NOK
Bergen Fløibanen 120 NOK/ seenior 60 NOK
Geirangeri fjordi laevasõit  580 NOK
Dalsnibba 130 NOK
Lillehammeri vabaõhumuuseum 145 NOK
Siidrifarm 375 NOK 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

  • Norrasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
  • Soovitame kaasa võtta vihmavarju või vihmakindlad riided, praamisõidu ajaks tuulekindlad riided.
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) mõõtudega 30x40x10 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
07.07.2024 - 13.07.2024
Giid Triinu Borga
 Hind al 1199
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

  • Norra ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

Ülli Kont
Saan öelda ainult kiidusõnu Heleni kohta. Suurepärane giid, äärmiselt hooliv inimeste suhtes, Põhjalikult uurinud kohalugusid ja diplomaatiline oma seletustes. Väga kenasti kokkupandud reisisihid. Tempo oli just niimoodi valitud, et vanematele inimestele sobis, aga ei muutunud igavaks ka noorematele. Kindlasti soovitan! Ülli
M
Meeli
3 päeva Lätimaal, Latgales... armas soe kulgemine naabrite radadel... Tänu Tõnule ja muidugi Ervinile... väga loominguliselt, lahkelt ja hoolivalt jagab ta oma kogemust nendega, kes temaga. Germalo, te toimetate südamesoojuse ja suure austusega RÕÕMSAT JÕUDU ja RAHU !