Norra - trollide maa

Norra - trollide maa

18.07.2020 - 26.07.2020
Giid Ester Laansalu
 Hind al 699
Ooteleht
Norra karged ja erakordselt selgevärvilised maastikud tunduvad esmakohtumisel lausa ebareaalsed. Niivõrd palju leiab siit vorme ja varjundeid ning värvitoone ja pooltoone. Otsekui oleks looja siia koondanud kogu oma fantaasia. Suur norralane Henrik Ibsen on öelnud – kes soovivad aru saada norralastest, peavad eelkõige mõistma Norra imekaunist, kuid karmi keskkonda.

Reisiinfot Norra kohta leiate siit >
Lugege meie giidide kohta lisainfot siit >

Reisikava

1. päev LAEV TALLINN-STOCKHOLM
Koguneme Tallinna reisisadamas D-terminalis kell 16:45. Reisijuht jagab reisiks vajalikud piletid ja infomaterjalid. Väljasõit laevaga Tallinnast Stockholmi kell 18:00-10:15.
 
2. päev STOCKHOLM - VÄRMLAND
Saabumine Stockholmi. Juba varahommikul saab imetleda maailma ühe kaunima saarestiku vaateid. Siinsed pildid meenutavad küllap paljudele Rootsi kuulsaima lastekirjaniku Astrid Lindgreni lugusid. Punakaspruunid nukumajad ümbritsetud lillerohketest aedadest, väikesed paadisadamad ja sini-kollased ristilipud. Meenuvad kõik need lood Pipist, Pootsmanist ja Tjorvenist, Jaanikingu Madlist ning ulakast Vahtramäe Emilist.
Saabumine Rootsimaa kuninglikku pealinna Stockholmi, mida hellitavalt ka Põhjamaade Veneetsiaks kutsutakse. Linn asetseb neljateistkümnel saarel ja saarekesel, mis omavahel seotud sildade ja tunnelitega. Teekonnal Norra poole läbime Rootsimaa ühe kaunima piirkonna Värmlandi. Kauni looduse pärliteks on kahtlemata Rootsi kaks sisemerd Värneni ja Vätterni järved. Teel jutustame vanemaid ja uuemaid lugusid Rootsimaast ja rootslastest. Ületame Norra piiri. Maastikupilt muutub Norra jõudes mägisemaks ja karmiilmelisemaks. Majutus külalistemajas Badeland Gjestegård või sarnases. 
 
3. päev HAMAR - LILLEHAMMER - ANDALSNES
Hommikusöök. Pilguheit Hamari kummulipööratud Viikingilaevale. Sõit Lillehammerisse. Tutvumine Lillehammeri olümpiarajatistega. Võimalik on võtta ette funikulöörisõit olümpiatule süütamise paika ja nautida vaateid Gudbrandsdaleni orule. Mõnus jalutuskäik Norra eluolust kõige paremat ülevaadet andvas Maihaugeni vabaõhumuuseumis. Norrakad on osanud oma ajaloo vaatamise põnevaks vormida. Jääaega astudes on kuulda jää sulamist ja vaataja saab tunda mõõtmatut külma hingust. Viikingite aegu meenutavad hirmuäratavad võitlevate meeste karjatused ja tursapüügi paremaid aegu kägisevad paadilauad.  Sõit Lillehammerist Åndalsnessi. Peatus Dombåsis, kuhu trollid on oma "ametliku kodu" rajanud ja Trollveggenil, et alt üles vaadata Euroopa kõrgeimale püstloodis kaljuseinale. Kaljusein on paelunud aastaid langevarjureid ja mägironijaid. Majutus hotellis Bjorliheimen või sarnanes.
 
4. päev TROLLIDE TEE - GEIRANGER - OLDEN 
Hommikusöök. Sõit 11 serpentiiniga Trollide teel. Trollide tee on üks atraktiivsemaid ning põnevamaid mägiteid terves Norras ja viib vaataja 847 m kõrgusele Trollideriiki, kus aga suvel võib leida teisigi elukaid. Norddalsfjordi ületamine praamiga. Geirangeri linna ja vaateplatvormi külastamine. Geirangeri fjordi peetakse Norra kauneimaks fjordiks. 600 m kõrgused püstloodis kaljuseinad, kuhu on end peitnud mitusada aastat vanad talud, Seitsme Õe kosk, kellel käis kosjas Pisarakosk, ähvardav Kuradilõhe ning kaljuservalt allalaskuv Kotkatee.  Ööbimine hotellis Nordfjord*** või sarnases.
 
5. päev BRIKSDAL - SOGNEFJORD - MYRKEDALEN - VIKAFJELL - VOSS   
Hommikusöök. Jalutuskäik Briksdali liustiku äärde. Noorimat jääaega meeldetuletav poole kilomeetri paksune jäämürakas annab endast märku veel tänagi laskudes alla Oldedaleni orgu ja lükates enda ees kõrget moreenivalli. Vertikaalsed, imeliselt päikeses sillerdavad helesinised jäälõhed näivad hingematvalt romantilised ja fantaasiarohked. Teed, mis viib üles liustiku äärde, kaunistavad mitmed mühisevad kosed ja üle valkja vetevoo viivad sillad.  Bussisõit läbi Sognefjordi äärsete orgude Hellasse. Sognefjordi  ületamine praamiga. Hopperstadi puukiriku külastamine. Muistsetel aegadel võis Norra uhkustada ligi 1200 ainulaadse ilma naelteta ehitatud puukirikuga, mille räästaid kaunistasid draakonid. Täna on neid järel vaid 24.  Laskumine Myrkedaleni orgu mööda Vikafjelli mägiteed. Tee kulgeb läbi vanade saamide kogukondade, kus isegi juunikuus võivad olla järved jääs ja lumi ulatuda põlvini. Ööbimine Vossis hotellis Vossestolen või sarnane.
 
6. päev BERGEN - EIDFJORD - HARDANGERVIDDA - GEILO  
Hommikusöök. Bergen - üks vanemaid ja kaunimaid Norra linnu: kuulus kalaturg, käsitööliste kvartal Brüggen, akvaarium. Bergenis sadavat aastas kolmesajal päeval vihma, aga selle eest rohetab muru aastaringi. Bergeni kuulsal kalaturul saab imestada mereandide rohkuse üle, proovida ehtsat vaalaliha ja osta kaasa elava krabi. Bergenis on oma parimad loomeaastad veetnud helilooja  Edvard Grieg ja viiuldaja Ole Bull. Võimalus sõita funikulööriga 342 m kõrgusele vaateplatvormile. Laevasõit üle Eidfjordi. Sõit läbi spiraalselt keerduvate tunnelite Vøringfosseni joa äärde, mis annab vett Euroopa suurimale Sima hüdroelektrijaamale.  Sõit üle Hardangervidda, Euroopa kõrgeima mägiplatoo, mille muudavad eriti lummavaks erinevad kivikülvid ja mägede vahelt piiluvad liustikud. Ööbimine hotellis Fossl või sarnane. 
 
7. päev SÕIT OSLOSSE, EKSKURSIOON
Hommikusöök. Sõit Oslosse. Pealelõunal tutvumine Norra pealinna Osloga. Kargeilmeline pealinn Oslo peab mägedelt ruumi juurde nõutama ja majakesed ronivad amfiteatrina mäekülgi mööda üles. Tõeline linnaplaneerimise meistriteos. Jalutuskäigul meeleolukal Oslo peatänaval Karl Johansgatanil tutvume kauni linnamaastikuga ja oluliste hoonetega norralaste ajaloos. Raekoda, parlamendihoone, Oslo ülikool, kuningaloss ja toomkirik, kus toimus aastal 2001 a. kroonprints Haakon Magnuse ja tema väljavalitu Mette-Mariti muinasjutuline laulatustseremoonia. Omaette vaatamisväärsus on Oslo Rahvusteater, kus mängukavas selliste suurmeeste teosed nagu Hendrik Ibsen, Björnsone Björnson, Ludvig Holmberg. Lahtiolekuaegadest sõltuvalt  külastame kas Frami, Kon-Tiki, Ra ja Viikingilaevade muuseume. Näeme jalgsiekskursiooni käigus Oslo raekoda, kuningalossi, toomkirikut, Åkershusi kindlust. Oslo võib uhke olla oma mitmepalgelisele laevade kollektsioonile, kuhu kuuluvad alused, mis on valmistatud papüürusest, või käinud Lõunapoolusel. Pealinna raekoda, mida kaunistavad parimad Norra kunstnike tööd, on iga päev avatud linnakodanikele ja Norramaa külalistele. Ekskursioon raekojas. Külastame Vigelandi kujude parki. Norra suurim kujur Vigeland sõlmis lepingu Oslo linnaga ja pärandas kogu oma loomingu linnarahvale. Täna on Vigelandi park üks armastatumaid ajaveetmise paiku Oslos. Ööbimine hotellis Thon*** või sarnane Oslos. 
 
 8. päev OSLO - STOCKHOLM
Hommikusöök. Tagasisõit Oslost Stockholmi. Teekonnal läbi Rootsimaa vaatame ja kuulame erinevaid meenutusi Norrast ja Rootsist. Lõunapeatus Örebro maakonnas. Õhtune laev Stockholmist Tallinna kell 17:30-10:15.
 
9. päev SAABUME TALLINNA
Hommikul saabume Tallinna kell 10:15.

Reisi hind

699 €* / 736 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Kajutikohad Tallinn-Stockholm-Tallinn (4-kohaline kajut hinna sees). KAJUTITE KOHTA PALUN KÜSIDA TÄPSEMAT INFOT BÜROOST!
 • Majutus vastavalt programmile (2-in toad), hommiksuöökidega
 • Eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid Norras ja Rootsis
 • Käibemaks
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 320€ 
 • Tervisekindlustus al 7,82 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Hommikusöök laevas liinil Tallinn-Stockholm ja Stockholm-Tallinn (hinnad toodud ühe suuna kohta, ettetellimisel): täiskasvanu 13 €; noorukile (12-17a) 8 €; lapsele (6-11a) 5 €.
 • Õhtusöök laevas liinil Tallinn-Stockholm ja Stockholm-Tallinn (hinnad toodud ühe suuna kohta, ettetellimisel): täiskasvanu 34 €; noorukile (12-17a) 16 €; lapsele (6-11a) 11 €.
 •  
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele!
Muuseumipiletite ja muude tasuliste objektide hinnad:
 • Flöyeni vaateplatvorm 90 NOK
 • Borgundi püstpalkkirik 90 NOK, pensionärid 70 NOK ja tudengid/lapsed 70 NOK
 • Geirangeni vaateplatvorm 
 • Funikulöörisõit Lillehammeris
 • Hopperstadi puukirik
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Reisi standardhinnaga paketis on majutus laeval suunal Tallinn-Stockholm-Tallinn 4-kohalistes B-klassi kajutites (narivoodid).  Näiteks abielupaarid majutatakse kokku teise abielupaariga, eraldi reisiva mees- või naisreisijaga.
 • Norrasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
 • Soovitame kaasa võtta vihmavari või vihmakindlad riided, praamisõidu ajaks tuulekindlad riided.
 • Raha soovitame vahetada vähemalt 1000 NOK.
 • Mitmetes hotellides õhtusöögi võimalused (tellitakse ja makstakse reisil).
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

18.07.2020 - 26.07.2020
Giid Ester Laansalu
 Hind al 699
Ooteleht
Giid
Ester Laansalu
Ester on tegelenud giiditööga üle 23 aasta, mille jooksul on maailmale tiir peale tehtud alates Norrast lõpetades Peruu, Mehhiko, Vietnami või Uus-Meremaaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Norra - trollide maa

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  855
Norra - kesköine päike ja Nordkapp
08.07.2020 - 16.07.2020
Giid Ester Laansalu
Vaata lähemalt
Hind al  599
Norra - trollide maa
10.08.2020 - 16.08.2020
Giid Ester Laansalu
Vaata lähemalt
Hind al  999
Fääri saared
03.07.2020 - 07.07.2020
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt
Hind al  599
Norra - trollide maa
29.06.2020 - 05.07.2020
Giid Ester Laansalu
Vaata lähemalt

Kliendid meist

U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!
M
Merle
Loen teie reisiprogramme alati, kui meel on kurb ja vajadus unistamiseks! Minu esimene reis teiega oli hr. Heigoga ja mäletan teda siiamaani ülivõrdes! Enne kevadet ilmselt ei ole võimalik teiega liituda, võib-olla mõni lühireis, isiklikel põhjustel! Aga lootus on! Elage hästi ja tõusvas joones! Kohtume! Merle