Norra - trollide maa

Norra - trollide maa

18.07.20 - 26.07.20
 
Eelbroneering
Norra karged ja erakordselt selgevärvilised maastikud tunduvad esmakohtumisel lausa ebareaalsed. Niivõrd palju leiab siit vorme ja varjundeid ning värvitoone ja pooltoone. Otsekui oleks looja siia koondanud kogu oma fantaasia. Suur norralane Henrik Ibsen on öelnud – kes soovivad aru saada norralastest, peavad eelkõige mõistma Norra imekaunist, kuid karmi keskkonda.

Reisiinfot Norra kohta leiate siit >
Lugege meie giidide kohta lisainfot siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!
 

1. päev LAEV TALLINN-STOCKHOLM
Koguneme Tallinna reisisadamas D-terminalis kell 16:45. Reisijuht jagab reisiks vajalikud piletid ja infomaterjalid. Väljasõit laevaga Tallinnast Stockholmi kell 18:00-10:15.
 
2. päev STOCKHOLM - VÄRMLAND- HAMAR
Saabumine Stockholmi. Juba varahommikul saab imetleda maailma ühe kaunima saarestiku vaateid. Siinsed pildid meenutavad küllap paljudele Rootsi kuulsaima lastekirjaniku Astrid Lindgreni lugusid. Punakaspruunid nukumajad ümbritsetud lillerohketest aedadest, väikesed paadisadamad ja sini-kollased ristilipud. Meenuvad kõik need lood Pipist, Pootsmanist ja Tjorvenist, Jaanikingu Madlist ning ulakast Vahtramäe Emilist.
Saabumine Rootsimaa kuninglikku pealinna Stockholmi, mida hellitavalt ka Põhjamaade Veneetsiaks kutsutakse. Linn asetseb neljateistkümnel saarel ja saarekesel, mis omavahel seotud sildade ja tunnelitega. Teekonnal Norra poole läbime Rootsimaa ühe kaunima piirkonna Värmlandi. Kauni looduse pärliteks on kahtlemata Rootsi kaks sisemerd Värneni ja Vätterni järved. Teel jutustame vanemaid ja uuemaid lugusid Rootsimaast ja rootslastest. Ületame Norra piiri.
Maastikupilt muutub Norra jõudes mägisemaks ja karmiilmelisemaks. Majutus Hamaris. 
 
3. päev HAMAR - LILLEHAMMER - ANDALSNES
Pilguheit Hamari kummulipööratud Viikingilaevale. Sõit Lillehammerisse. Tutvumine Lillehammeri olümpiarajatistega. Võimalik on võtta ette funikulöörisõit olümpiatule süütamise paika ja nautida vaateid Gudbrandsdaleni orule. Mõnus jalutuskäik Norra elu-olust kõige paremat ülevaadet andvas Maihaugeni vabaõhumuuseumis. Norrakad on osanud oma ajaloo vaatamise põnevaks vormida. Jääaega astudes on kuulda jää sulamist ja vaataja saab tunda mõõtmatut külma hingust. Viikingite aegu meenutavad hirmuäratavad võitlevate meeste karjatused ja tursapüügi paremaid aegu kägisevad paadilauad.  Sõit Lillehammerist Åndalsnessi. Peatus Dombåsis, kuhu trollid on oma “ametliku kodu“ rajanud ja Trollveggenil, et alt üles vaadata Euroopa kõrgeimale püstloodis kaljuseinale. Kaljusein on paelunud aastaid langevarjureid ja mägironijaid. Ööbimine Andalsnesis või Dombasis. 
 
4. päev TROLLIDE TEE - GEIRANGER - OLDEN 
Sõit 11 serpentiiniga Trollide teel. Trollide tee on üks atraktiivsemaid ning põnevamaid mägiteid terves Norras ja viib vaataja 847 m kõrgusele Trollideriiki, kus aga suvel võib leida teisigi elukaid. Norddalsfjordi ületamine praamiga. Geirangeri linna ja vaateplatvormi külastamine. Geirangeri fjordi peetakse Norra kauneimaks fjordiks. 600 m kõrgused püstloodis kaljuseinad, kuhu on end peitnud mitusada aastat vanad talud, Seitsme Õe kosk, kellel käis kosjas Pisarakosk, ähvardav Kuradilõhe ning kaljuservalt allalaskuv Kotkatee.  Ööbimine Stryni lähistel
 
5. päev BRIKSDAL - SOGNEFJORD - MYRKEDALEN - VIKAFJELL - VOSS   
Jalutuskäik Briksdali liustiku äärde. Noorimat jää-aega meelde tuletav poole kilomeetri paksune jäämüraks annab endast märku veel tänagi laskudes alla Oldedaleni orgu ja lükates enda ees kõrget moreenivalli. Vertikaalsed, imeliselt päikeses sillerdavad helesinised jäälõhed näivad hingematvalt romantilised ja fantaasiarohked. Teed, mis viib üles liustiku äärde, kaunistavad mitmed mühisevad kosed ja üle valkja vetevoo viivad sillad.  Bussisõit läbi Sognefjordi äärsete orgude Hellasse. Sognefjordi  ületamine praamiga. Hopperstadi puukiriku külastamine. Muistsetel aegadel võis Norra uhkustada ligi 1200 ainulaadse ilma naelteta ehitatud puukirikuga, mille räästaid kaunistasid draakonid. Täna on neid järel vaid 24.  Laskumine Myrkedaleni orgu mööda Vikafjelli mägiteed. Tee kulgeb läbi vanade saamide kogukondade, kus isegi juuni kuus võivad olla järved jääs ja lumi ulatuda põlvini. Ööbimine Vossis.
 
6. päev BERGEN - EIDFJORD - HARDANGERVIDDA - GEILO  
Bergen - üks vanemaid ja kaunimaid Norra linnu: kuulus kalaturg, käsitööliste kvartal Brüggen, akvaarium. Bergenis sadavat aastas kolmesajal päeval vihma, aga selle eest rohetab muru aastaringi. Bergeni kuulsal kalaturul saab imestada mereandide rohkuse üle, proovida ehtsat vaalaliha ja osta kaasa elava krabi. Bergenis on oma parimad loomeaastad veetnud helilooja  Edvard Grieg ja viiuldaja Ole Bull. Võimalus sõita äärde. funikulööriga 342 m kõrgusele vaateplatvormile. Külastatakse Steinsdalsfosseni juga, mille alt on võimalik läbi kõndida. Laevasõit üle Eidfjordi. Sõit läbi spiraalselt keerduvate tunnelite Vøringfosseni joa äärde, mis annab vett Euroopa suurimale Sima hüdroelektrijaamale.  Sõit üle Hardangervidda, Euroopa kõrgeima mägiplatoo, mille muudavad eriti lummavaks erinevad kivikülvid ja mägede vahelt piiluvad liustikud. Ööbimine Geilo piirkonnas. 
 
7. päev GEILO-OSLO
Sõit Oslosse. Pealelõunal tutvumine Norra pealinna Osloga. Kargeilmeline pealinn Oslo peab mägedelt ruumi juurde nõutama ja majakesed ronivad amfiteatrina mäekülgi mööda üles. Tõeline linnaplaneerimise meistriteos. Jalutuskäigul meeleolukal Oslo peatänaval Karl Johans gatanil tutvume kauni linnamaastikuga ja oluliste hoonetega norralaste ajaloos. Raekoda, parlamendihoone, Oslo ülikool, kuningaloss ja toomkirik, kus toimus aastal 2001 a. kroonprints Haakon Magnuse ja tema väljavalitu Mette-Mariti muinasjutuline laulatustseremoonia. Omaette vaatamisväärsus on Oslo Rahvusteater, kus mängukavas selliste suurmeeste teosed nagu Hendrik Ibsen, Björnsone Björnson, Ludvig Holmberg. Lahtiolekuaegadest sõltuvalt  külastame kas Frami, Kon-Tiki, Ra ja Viikingilaevade muuseume. Näeme jalgsiekskursiooni käigus Oslo raekoda, kuningalossi, toomkirikut, Åkershusi kindlust. Oslo võib uhke olla oma mitmepalgelisele laevade kollektsioonile, kuhu kuuluvad alused, mis on valmistatud papüürusest, või käinud Lõunapoolusel. Pealinna raekoda, mida kaunistavad parimad Norra kunstnike tööd, on iga päev avatud linnakodanikele ja Norramaa külalistele. Ekskursioon raekojas. Külastame Vigelandi kujude parki. Norra suurim kujur Vigeland sõlmis lepingu Oslo linnaga ja pärandas kogu oma loomingu linnarahvale. Täna on Vigelandi park üks armastatumaid ajaveetmise paiku Oslos. Ööbimine Oslo. 
 
 8. päev OSLO - STOCKHOLM
Hommikusöök  Rootsi lauas hotellis. Tagasisõit Oslost Stockholmi.
Teekonnal läbi Rootsimaa vaatame ja kuulame erinevaid meenutusi Norrast ja Rootsist. Lõunapeatus Örebro maakonnas. Õhtune laev Stockholmist Tallinna kell 17:30-10:00.
 
9. päev SAABUME TALLINNA
Hommikul saabume Tallinna kell 10:00.

Reisi hind

2020 aasta reisi hind täpsustamisel

* Soodushind kehtib korduvreisijatele j

Hind sisaldab:
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Kajutikohad Tallinn-Stockholm-Tallinn (4-kohaline kajut hinna sees). KAJUTITE KOHTA PALUN KÜSIDA TÄPSEMAT INFOT BÜROOST!
 • Majutus vastavalt programmile (2-in toad), hommiksuöökidega
 • Eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid Norras ja Rootsis
 • Käibemaks
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides € 
 • Tervisekindlustus al1 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Hommikusöök laevas liinil Tallinn-Stockholm ja Stockholm-Tallinn (hinnad toodud ühe suuna kohta, ettetellimisel): täiskasvanu  €; noorukile (12-17 a)  €; lapsele (6-11 a) €.
 • Õhtusöök laevas liinil Tallinn-Stockholm ja Stockholm-Tallinn (hinnad toodud ühe suuna kohta, ettetellimisel): täiskasvanu €; noorukile (12-17 a)  €; lapsele (6-11 a) €.
 •  
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele!
Muuseumipiletite ja muude tasuliste objektide hinnad:
 • Flöyeni vaateplatvorm 90 NOK
 • Borgundi püstpalkkirik 90 NOK, pensionärid 70 NOK ja tudengid/lapsed 70 NOK
 • Muusemid Oslos 80+80NOK
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Reisi standardhinnaga paketis on majutus laeval suunal Tallinn-Stockholm-Tallinn 4-kohalistes B-klassi kajutites (narivoodid).  Näiteks abielupaarid majutatakse kokku teise abielupaariga, eraldi reisiva mees- või naisreisijaga.
 • Norrasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
 • Soovitame kaasa võtta vihmavari või vihmakindlad riided, praamisõidu ajaks tuulekindlad riided.
 • Raha soovitame vahetada vähemalt 1000 NOK.
 • Vossis ja Fosslis õhtusöögi võimalus hotellis (tellitakse ja makstakse reisil).
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

18.07.20 - 26.07.20
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Norra - trollide maa

Vaata reisist pilte