Norra - trollide maa

Norra - trollide maa

17.07.2022 - 21.07.2022
 
Eelbroneering
Norra karged ja erakordselt selgevärvilised maastikud tunduvad esmakohtumisel lausa ebareaalsed. Niivõrd palju leiab siit vorme ja varjundeid ning värvitoone ja pooltoone. Otsekui oleks looja siia koondanud kogu oma fantaasia. Suur norralane Henrik Ibsen on öelnud – kes soovivad aru saada norralastest, peavad eelkõige mõistma Norra imekaunist, kuid karmi keskkonda.

Reisiinfot Norra kohta leiate siit >
Lugege meie giidide kohta lisainfot siit >

 

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-OSLO
Kogunemine kell 18:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Oslo kell 19:55-20:30 (kohalikud ajad, lennunumber BT199).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutus Oslos hotellis Spectrum*** või sarnane .
 
2. päev BUSKERUD – KAUNID FJORDID 
Hommikusöök. Sõidame läbi looduskauni Buskerudi maakonna. Saame ära proovida kargete mägede õhustiku Hemsedalis, mis on üks armastatumaid suusakeskuseid. Edasi laskume mööda väikese trollikese teed - den lilla trollstigen - Lærdali, kus tutvume maailmakuulsa Borgundi püstpalkkirikuga, mis kannab endas mälestusi alates aastast 1180. Läbime oma reisi pikima tunneli - 24,5 kilomeetrit saab silmi imelistest vaadetest puhata ja imestada Norra tunneliehitajate meisterlikkuse üle. Seejärel võtame ette 2,5-tunnise laevasõidu Flamist läbi imekaunite fjordide ja jõuame Gudvangeri. Praamisõidul ületame ka Norra pikima fjordi – Sognefjordi. Siin on meri tunginud 205 km kaugusele maismaasse. Lühipeatus Tvinde kose juures, et karge koseveega silmad säravaks pesta.
Õhtuks jõuame majutume hotellis  Vossestolenis. Majutus kahel järgneval ööl hotellis.
Hea võimalus ette võtta mõnus jalutuskäik, et avastada Norra looduse võrratut ja müstilist ilu.

3. päev BERGEN – FLøYENI MÄGI – HARDANGERVIDDA FJORD
Hommikusöök. Väljasõit Bergenisse. 
Päev Bergenis, endises Norra pealinnas. Linnarajajad on oskuslikult valinud asupaiga - seda kaitseb nii meri kui ka ligipääsmatutena tunduvad mäed. Jalutame vanal sadamakail, teeme tutvust kunagi Hansa Liitu kuulunud linnaga. 17. sajandist pärit kaupmeeste majad ja kaubalaod. Norra vanimaid ja kaunimaid kivikirikuid, mis pühendatud Neitsi Mariale. Pilkupüüdvad on ka Bergeni raekojad. Neid on siin linnas lausa kaks - uus ja vana. Soovijatega tõuseme funikulööriga Fløyeni mäe vaateplatvormile, kus avaneb imeilus vaade kogu Bergenile. Põnevat uudistamist pakub kuulus kalaturg, siin võib kohata kõige erinevamaid kalu ja uskumatumaid mereelukaid. Soovi korral saab mõne neist pakendatult ka kodustele degusteerimiseks viia. Lõunasöögiks võiks proovida hõrku Bergeni mereannisuppi või maiustada mõnes hubases kohvikus päikesesaiakese – solbrödi - ja tassikese kohviga. Bergeni linnapargis on püstitatud kuju linna kuulsaimale kodanikule Edvard Griegile, kelle muusikas kõlavad Norra looduse imetabased helid.
Pärastlõunal sõidame mööda maalilist Hardangervidda teed ja teeme puhkepeatuse  kose juures. Vana legend jutustab, et selle kose taga käisid armunud oma esimest suudlust vahetamas. Lool võib tõepõhi all olla, kuna tegu on kosega, mille taha sai tõepoolest minna nii, et sillerdav veesein lembehetke võõraste pilkude eest varjus hoidis. Sõit jätkub piki kaunist Hardangerfjordi kallast.

4. päev ULVIK - VøRINGFOSSI KOSK – HARDANGERVIDDA MÄGIPLATOO –  OTSELEND OSLO-TALLINN
Hommikusöök. Alustame sõitu Hardangervidda suunas. Selles paigas tajume tõeliselt Norra looduse lummavat võimsust. Mägede ilu ja Norra ühe võimsama kose Vøringfosseni vetemöll on vaatepilt, mis võlunud nii kroonitud päid kui Euroopa silmapaistvaid kunstnikke ja muusikuid. Kuulus helilooja Edvard Grieg on siin kirjutanud oma Opus 66. Veel võimalus imetleda Måbødaleni orgu ja kuulsat Vøringfossi koske, mille saatel meist enamus äsja unenägusid nägi.
Sõit Oslosse üle Hardangervidda mägiplatoo. Näeme omapärast tundramaastikku, kus hea õnne korral võib jalutamas näha isegi põhjapõtru. Teeme peatuse Sysendammi juures, kust selge ilma korral on näha Norra suurusest kuues liustik Hardangerjøtkul. Seesama liustik, kus polaaruurijad Roald Amundsen ja Sir Robert Falcon Scott enne oma polaarekspeditsiooni karastumas käisid. Tõuseme 1257 m kõrgusele merepinnast ja see on kõige kõrgem punkt meie reisi jooksul.
Suundume Oslo lennujaama. Otselend Oslo-Tallinn kell 21:10-23.35 (lennunumber BT200).

Reisi hind

699 €* / 736 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid otselendudele Tallinn-Oslo-Tallinn (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga );
 • käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 2 ööd fjordide piirkonnas hotellis***, 2-in toad, 2  hommikusööki;
 • majutus 2 ööd Oslos hotellis***, 2-in toad, 2  hommikusööki;
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 270 €;
 • tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • praamisõit fjordides ca 55 € ( ettetellimisel ja tasumisel, lapsed 4-15 a 25 €).
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude tasuliste objektide hinnad:
 • Flöyeni vaateplatvorm 100 NOK
 • Borgundi püstpalkkirik 90 NOK, pensionärid 80 NOK ja tudengid/lapsed 80 NOK
 • Muusemid Oslos 100+100 NOK
 • Laev muuseumide saarele 78 NOK
 • Õhtusöök  hotellis ca 200NOK (täpsem info reisil)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Norrasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
 • Soovitame kaasa võtta vihmavari või vihmakindlad riided, praamisõidu ajaks tuulekindlad riided.
 • Raha soovitame vahetada vähemalt 1000 NOK.
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
 
17.07.2022 - 21.07.2022
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mary ja Mart
Reis Hiinasse oli väga tore. Hiina reisiprogramm oli väga hästi koostatud. Selle reisi tegi imeliseks  suurte teadmistega ja meie kõigiga arvestav giid Raivo. Tandemina Siret ja Raivo olid lihtsalt super. Soovitame seda reisi kõigile. Suur-suur aitäh veel kord giididele meie poolt. Sügis, 2019.
E
Ene ja Li
Tere! Käisime eelmisel nädalal Viinis, giidiks Piret, kes oli äärmiselt asjatundlik ja meeldiv giid. Igal võimalusel aitas, sattus isegi saatuse tahtel mitu korda eksijate teele ja juhatas õigele teeotsale. Palju õpetlikke nõuandeid kohalike kohta - väga kasulik. Teiseks - Germalo reisiseltskonnast leiad alati endale meeldivaid reisikaaslasi, kellega mõnusalt aega veeta. Aitäh!