Norra - trollide maa

Norra - trollide maa

27.06.2023 - 01.07.2023
Giid Triinu Borga
 Hind al 869
Ooteleht
Norra karged ja erakordselt selgevärvilised maastikud tunduvad esmakohtumisel lausa ebareaalsed. Niivõrd palju leiab siit vorme ja varjundeid ning värvitoone ja pooltoone. Otsekui oleks looja siia koondanud kogu oma fantaasia. Suur norralane Henrik Ibsen on öelnud – kes soovivad aru saada norralastest, peavad eelkõige mõistma Norra imekaunist, kuid karmi keskkonda.

Reisiinfot Norra kohta leiate siit >
Lugege meie giidide kohta lisainfot siit >

 

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-OSLO
Kogunemine kell 17:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Oslo kell 19:15-19:50 (kohalikud ajad, lennunumber BT815).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Soovijad saavad Oslo õhtust melu nautida. Toreda võimaluse pakub selleks Oslo fjordi kaldale jääv Aker Brygge linnaosa oma mõnusate söögipaikadega, meeleoluka kaldapealse ning lummavate vaadetega Oslo fjordile ja sajanditevanusele Akershusi kindlusele.
Majutus Oslos hotellis Bondeheimen*** või sarnane .

2. päev BUSKERUD – KAUNID FJORDID 
Hommikusöök. Sõidame läbi looduskauni Buskerudi maakonna. Saame ära proovida kargete mägede õhustiku Hemsedalis, mis on üks armastatumaid suusakeskuseid. Edasi laskume mööda väikese trollikese teed - den lilla trollstigen - Lærdali, kus tutvume maailmakuulsa Borgundi püstpalkkirikuga, mis kannab endas mälestusi alates aastast 1180. Läbime oma reisi pikima tunneli - 24,5 kilomeetrit saab silmi imelistest vaadetest puhata ja imestada Norra tunneliehitajate meisterlikkuse üle. Seejärel võtame ette 2,5-tunnise laevasõidu Flamist läbi imekaunite fjordide ja jõuame Gudvangeri. Praamisõidul ületame ka Norra pikima fjordi – Sognefjordi. Siin on meri tunginud 205 km kaugusele maismaasse. Lühipeatus Tvinde kose juures, et karge koseveega silmad säravaks pesta.
Õhtuks jõuame majutume hotellis  Brakanes. Majutus kahel järgneval ööl hotellis.
Hea võimalus ette võtta mõnus jalutuskäik, et avastada Norra looduse võrratut ja müstilist ilu.

3. päev BERGEN – FLøYENI MÄGI – HARDANGERVIDDA FJORD
Hommikusöök. Väljasõit Bergenisse. 
Päev Bergenis, endises Norra pealinnas. Linnarajajad on oskuslikult valinud asupaiga - seda kaitseb nii meri kui ka ligipääsmatutena tunduvad mäed. Jalutame vanal sadamakail, teeme tutvust kunagi Hansa Liitu kuulunud linnaga. 17. sajandist pärit kaupmeeste majad ja kaubalaod. Norra vanimaid ja kaunimaid kivikirikuid, mis pühendatud Neitsi Mariale. Pilkupüüdvad on ka Bergeni raekojad. Neid on siin linnas lausa kaks - uus ja vana. Soovijatega tõuseme funikulööriga Fløyeni mäe vaateplatvormile, kus avaneb imeilus vaade kogu Bergenile. Põnevat uudistamist pakub kuulus kalaturg, siin võib kohata kõige erinevamaid kalu ja uskumatumaid mereelukaid. Soovi korral saab mõne neist pakendatult ka kodustele degusteerimiseks viia. Lõunasöögiks võiks proovida hõrku Bergeni mereannisuppi või maiustada mõnes hubases kohvikus päikesesaiakese – solbrödi - ja tassikese kohviga. Bergeni linnapargis on püstitatud kuju linna kuulsaimale kodanikule Edvard Griegile, kelle muusikas kõlavad Norra looduse imetabased helid.
Pärastlõunal sõidame mööda maalilist Hardangervidda teed ja teeme puhkepeatuse  kose juures. Vana legend jutustab, et selle kose taga käisid armunud oma esimest suudlust vahetamas. Lool võib tõepõhi all olla, kuna tegu on kosega, mille taha sai tõepoolest minna nii, et sillerdav veesein lembehetke võõraste pilkude eest varjus hoidis. Sõit jätkub piki kaunist Hardangerfjordi kallast.

4. päev ULVIK - VøRINGFOSSI KOSK – HARDANGERVIDDA MÄGIPLATOO – OSLO
Hommikusöök. Alustame sõitu Hardangervidda suunas. Selles paigas tajume tõeliselt Norra looduse lummavat võimsust. Mägede ilu ja Norra ühe võimsama kose Vøringfosseni vetemöll on vaatepilt, mis võlunud nii kroonitud päid kui Euroopa silmapaistvaid kunstnikke ja muusikuid. Kuulus helilooja Edvard Grieg on siin kirjutanud oma Opus 66. Veel võimalus imetleda Måbødaleni orgu ja kuulsat Vøringfossi koske, mille saatel meist enamus äsja unenägusid nägi.
Sõit Oslosse üle Hardangervidda mägiplatoo. Näeme omapärast tundramaastikku, kus hea õnne korral võib jalutamas näha isegi põhjapõtru. Teeme peatuse Sysendammi juures, kust selge ilma korral on näha Norra suurusest kuues liustik Hardangerjøtkul. Seesama liustik, kus polaaruurijad Roald Amundsen ja Sir Robert Falcon Scott enne oma polaarekspeditsiooni karastumas käisid. Tõuseme 1257 m kõrgusele merepinnast ja see on kõige kõrgem punkt meie reisi jooksul.
Majutus Oslo lähistel hotellis Vettre või sarnane.

5. päev OSLO EKSKURSIOON, OTSELEND OSLO-TALLINN
Hommikusöök. Tänase päeva veedame Oslos. Kargeilmeline pealinn Oslo peab mägedelt ruumi juurde nõutama ja majakesed ronivad amfiteatrina mäekülgi mööda üles. Tõeline linnaplaneerimise meistriteos. Jalutuskäigul meeleolukal Oslo peatänaval Karl Johansgatanil tutvume kauni linnamaastikuga ja oluliste hoonetega norralaste ajaloos. Raekoda, parlamendihoone, Oslo ülikool, kuningaloss ja toomkirik, kus toimus 2001 a kroonprints Haakon Magnuse ja tema väljavalitu Mette-Mariti muinasjutuline laulatustseremoonia. Omaette vaatamisväärsus on Oslo Rahvusteater, kus mängukavas selliste suurmeeste teosed nagu Hendrik Ibsen, Björnsone Björnson, Ludvig Holmberg. Külastame kuulsa skulptori Gustav Vigelandi parki, kus asub üle 200 erineva skulptuuri, millest igaüks kujutab erinevaid olukordi ja inimsuhteid – ilmsüütust lapsukesest elukogenud raugani. Saame osa kunstniku fantaasiast õnne, nukruse, igatsuse, pimestava armumise kujutamisel… Külastame Bygdoy muuseumisaare kahte kõige olulisemat laevamuuseumi Kon Tikit/Rad ja Frami. Edasi liigume raekoja juurde.
Suundume Oslo lennujaama. Otselend Oslo-Tallinn kell 20:30-22:55 (lennunumber BT816).

Reisi hind

869 €* / 912 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele kuni 15.05.2023 

Hind sisaldab:
 • lennupiletid otselendudele Tallinn-Oslo-Tallinn (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga 04.02.22);
 • käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 2 ööd fjordide piirkonnas hotellis***, 2-in toad, 2  hommikusööki;
 • majutus 2 ööd Oslos hotellis***, 2-in toad, 2  hommikusööki;
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 270 €;
 • tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, 70-79a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • praamisõit fjordides  60 € ( ettetellimisel ja tasumisel, lapsed 4-15 a 40 €).
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude tasuliste objektide hinnad:
 • Flöyeni vaateplatvorm 150 NOK
 • Borgundi püstpalkkirik 90 NOK, pensionärid 80 NOK ja tudengid/lapsed 80 NOK
 • Muusemid Oslos al 150 NOK/muuseum
 • Laev muuseumide saarele 68 NOK/suund 
 • Õhtusöök  hotellis al 250NOK 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Norrasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
 • Soovitame kaasa võtta vihmavari või vihmakindlad riided, praamisõidu ajaks tuulekindlad riided.
 •  
 • Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
 
27.06.2023 - 01.07.2023
Giid Triinu Borga
 Hind al 869
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Norra - trollide maa

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Lüüli
Tagasiside on aus ja tuleb südamest, seega võib seda ka kõigile teistele teada anda. Mul jäigi vaevama, et Heigot ei saanud reisi lõpus kohe tänatud. Parimaga Lüüli Junti
E
Erkki
Tänud asjatundliku, professionaalse ja hoolitseva reisikorralduse eest! Viibisin sellisel grupireisil esmakordselt ja see jättis mulle väga soodsa mulje, olen sellest jõudnud rääkida ka juba oma sõpradele, kes edaspidi tõsiselt sirvivad Germalo reisikalendrit, mitte ei otsi autojuhti, kes safarile viiks. Kindlasti tahaks tulla teiega reisile ka edaspidi. Tervitused ka Hannesele! Minu poolt 10 punkti 10 st! Tansaania, 2019.