Ukraina - Odessa ja Moldova

Ukraina - Odessa ja Moldova

29.06.19 - 03.07.19
Giid Ervin Org
 Hind al 569
Ooteleht
On linnu, millesse armutakse esimesel kohtumisel ja jäägitult. Meist igaühel on selline unistuste linn ja Odessa on kindlasti üks legendaarsetest linnadest, mida oma mõtetes hoiame. Siin on kõike: päikesepaiste, Musta mere hellitavad lained, imetlusväärne arhitektuur, odessalaste võrgutav elurõõm, salapära. Odessa on lõbus linn – naeratage, te olete Odessas – nii öeldakse siin! Moldova on küllap üks vähemtuntud riike Euroopas  rändaja jaoks. Päevasel ekskursioonil sellesse väikeriiki saab see maa pisut tuttavamaks. 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN – ODESSA, ODESSA 
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn – Odessa kell 12:25-14:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8317). Palume kogunemise ja väljumise aega kontrollida ka vahetut enne reisi.
Transfeer hotelli ja esimesed õhtused jalutuskäigud Odessa linnasüdames. Primorski bulvar on odessalaste meelispaik jalutuskäikudeks ja tundub, et kogu linna kirevus on siia kokku koondunud. Odessas öeldakse, et Primorski on rohkem Odessa kui kogu linn tervikuna.  Kunagi asus siin türklaste rajatud Hadžibei kindlus ja hiljem suikus see paik tsikaadide siristamise saatel. 1821. aastal alustati suursuguse tänava rajamist, millest on aja jooksul kujunenud Odessa visiitkaart. Arhitekt von Boffo projekti järgi ehitatud suursugune Vorontsovi palee ja linna sümboliks saanud kolonnaad. Endine börsihoone, meremeeste maja. Jalakäijate sild, mis linnafolklooris on saanud Ämmasilla nime viib meid nurgakesse „vanast heast Odessast“ – siia on kogutud unikaalseid elemente linnamaastikest 19. sajandist. Paviljonid, malmskulptuurid jpm.  Ööbimine hotellis*** või sarnases Odessas järgneval 4 ööl.

2. päev ODESSA LINNAEKSURSIOON – ODESSA KATAKOMBID
Hommikusöök hotellis. Odessa on küllap Ukraina kõige värvikam ja multikultuursem linn. Odessat iseloomustavad kontrastid, mida tajub kõikjal: suursugused fassaadid väljakutel ja prospektidel ja siinsamas  vaiksed ning varjulised siseõued, kus vanahärrad malelaua taga filosofeerivad, värvikad rannad, kus võib kuulda palju erinevaid keeli ja kõrvaltänava piimapoed, kus tuleb tunda nn „odessa keelt“ . Odessa on paik, kus tuleb kõigepealt harjuda teistsuguse tunnetuse ning tempoga ja proovida nautida iga hetke nii nagu seda oskavad ainult odessalased. 
Kesklinna suur turg Privoz on üks Odessa sümboleid. Kaubeldakse siin kärarikkamalt ja ägedamalt kui Istanbulis. Vaatame ringi turul. Odessa kesklinna 19. sajandi luksuslik arhitektuur ja romantilised mereäärsed pargid.  Äsja uuenduskuuri läbinud Katariina väljak ja keisrinna Katariina II ja linna elus olulist rolli mänginud Prantsusmaa kardinali Richelieu järglane du Plessis de Richelieu skulptuurid. Luksuslik klassitsistlik  arhitektuuriansambel ja kuulsad, 192 astmega Potjomkini  trepid, mis on oma nime saanud  stseeni järgi M. Eisensteini filmist „Soomuslaev Potjomkin“. Odessa ooperiteateri luksuslikud fassaadid ja filharmoonia.  Linnaelu tuiksoon Deribassovskaja tänav. Siin on alati melu ja samas rahulik, omas rütmis kulgev ja mitte kiirustav tänav. Kohalike jaoks on see igapäevaste kohtumiste paik, linna külalised leiavad siit suveniirimüüjaid, tänavamuusikuid ja – kunstnikke.
Pärastlõunal väljasõit Odessa katakombidesse. Katakombid on sündinud umbes 200 aastat tagasi, kui siit võeti linna ehitamiseks vajalikku lubjakivi. Nii tekkisid põnevad maa-alused käigud, milles hiljem pesitsesid röövlid ja salakaubavedajad, revolutsionäärid ja partisanid.   

3. päev PÄEV PUHKUSEKS ODESSAS või SOOVIJATELE PÄEVANE VÄLJASÕIT MOLDOVA – TRANSNISTRIA 
Hommikusöök hotellis. Vaba päev puhkuseks Odessas. Võimalus veeta päev rannas.
Soovijatele väljasõit (lisatasu eest) Moldovasse ja tunnustamata Transnistria vabariiki.  Transnistria on väike tunnustama riik Moldova ja Ukraina vahel, kus elab ca 555 000 inimest. Kõneldakse vene, ukraina ja moldaavia keelt. Nõukogulikud ja nostalgiahõngulised linnad Tiraspol ja Benderõ. Festung Tigina 16. sajandil rajatud kindlus Benderõ linna lähistel. Võimaluse korral konjakitehase Kvint külastus. Chisinau on Moldova pealinn, mille ajalugu algab 15. sajandil. Põgus tutvumine linnaga. Codru kuulsad veinid.  Codru piirkonnas asub ca 60 % Moldova veiniistandustest. Veinikeldri külastus ja degusteerimine. Tagasisõit Odessasse. 
 
4. päev BELGOROD-DNESTROVSKI – SHABO VEINIKULTUURI KESKUS 
Hommikusöök hotellis. Väljasõit Odessast. Belgorod-Dnestrovski kindlus 11. – 15. sajand. Belgorodi ajalugu algab vähemalt 2500 aastat tagasi ja ajaloos on see kandnud erinevaid nimesid: Tira, Akkermann, Monkastro. Erakordselt suure kindluse rajamine on seostatud eelkõige Moldova kuninga  Stefan Suurega, kes 1454. aastal alustas kindluse laiendamist. Tutvume kindluse ja arheoloogilise alaga.  Shabo veinikultuuri keskus. Veiniteekond Shabo keskuses jutustab Ukraina väärikama veinipiirkonna lugu ja annab ülevaate veinitootmise tänapäevast. Arhitektuur, kaasaegne kunst, maastikudisain ja unikaalne veinimuuseum. Ekskursioon keskuses ja veinide degusteerimine.  

5. päev LEND ODESSA - TALLINN
Varajane hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Odessa – Tallinn kell 09:35-11:55. (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8318).

Reisi hind

569 €* / 599 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
  • Lennupiletid Tallinn  – Odessa – Tallinn koos lennujaamamaksudega (Nordica liinilennud)
  • Majutus hotellis*** Odessas 4 ööd (2-in toad), 4 hommikusööki
  • Mugavustega reisibuss Odessas ja väljasõitudeks
  • Kohalikud giidid
  • Giid/reisisaatja teenused
Lisatasu eest:
  • Tervisekindlustus 5 päevaks  € (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
  • Ühene majutus hotellides 76 €
  • Lisaeksursioon Moldova 29 € (ettetellimisel ja tasumisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumitesse ja teistele tasulistele objektidele
Külastatavate objektide sissepääsud kokku ca 50 €.

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud võivad Ukrainas ja Moldovas viibida viisavabalt kuni 90 päeva. Pass peab kehtima 3 kuud pärast reisi lõppu.

Lisainfo

Lennuinfo Nordica liinilendudel
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 
Soovi korral on võimalus ka toidud enne reisi ette tellida lennukompanii Nordica kaudu internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Nordica kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta. 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

29.06.19 - 03.07.19
Giid Ervin Org
 Hind al 569
Ooteleht
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

  • Ukraina - Odessa ja Moldova