Omaan

Omaan

27.11.2023 - 04.12.2023
Giid Triinu Borga
 Hind al 2999
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kuigi, või just tänu sellele, et  Omaan on end rahvusvahelisele turismile alles üsna hiljuti avanud, on Omaan  üks lummavamaid ja külalislahkemaid riike Lähis-Idas.
Sultaniriigil on külastajatele palju pakkuda – võluv sultanaadi pealinn Masqat, Omaani lahe kaldal asuvad kaitsekindlused, klassikaline liivakõrb ja muljetavaldavad mäed, värvikad turud, kus ostetakse ja müüakse eksootilisi vürtse ja kohalikku käsitööd.
Omaan on säilitanud täiesti eristatavalt Araabia tunde, leiame traditsioonilised lubjatud hooned ja kaunite kuplite ning minarettidega kaunid mošeed.

Lugege Omaani kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

18. oktoobri seisuga tingimused Omaani reisimiseks
* Hetkeseisuga ei nõuta PCR testi ega vaktsiinipassi Omaani reisimiseks
* Riiki sisenemiseks on vajalik pass ja viisa
* Kõikidel reisijatel peab olema kehtiv reisitõrkekindlustus, poliis peab reisil kaasas olema. Kindlustus peab katma võimaliku covidi ravi vähemalt kuu aja jooksul Omaanis. Kui Teil ei ole vormistatud kindlustus Germalo Reiside kaudu, palume kontrollida kindlustuse covidi katet ja kindlustuse kehtivuse perioodi Omaanis oma kindlustusandjalt. Palume meile edastada väljavõte oma kindlustuspoliisist.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL, LEND ISTANBUL-MASQAT
Kogunemine  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell  (kohalikud kellaajad). Lend Istanbul-Masqat kell  (kohalikud kellaajad, TK1422 ja TK774).  Palume kontrollige kogunemisaega ja lennuki väljumisaega ka vahetult enne reisi! Tere tulemast Omaani Sultaniriiki! Saabumisel transfeer ja majutus Masqatis hotellis Al Falaj Hotel*** või sarnases kahel  järgneval ööl.

2. päev MASQAT
Hommikusöök. Omaan on omanäoline ja rikas riik ning selle elanikud on reeglina äärmiselt külalislahked ja sõbralikud võõrustajad.  Linn on koduks 700 000 omaanlasele, kes kannavad endaga traditsioonilisi eluväärtusi. Omaani jõukas elujärg paistab kätte pea igal sammul - suurepärased teed, uued ehitised, kaubanduskeskused, võimsad autod. Siin on aga naftaraha kulutatud teisiti kui naaberriikides AÜEs või Saudi Araabias. Pillava luksuse ja pilvelõhkujate asemel on siinsed linnad ja asulad  madala hoonestusega aga stiilsed ja kannavad edasi vana  kultuuripärandit. Põhjus võib olla ka selles, et erinevalt naaberriikidest, kes alles hiljuti olid üsnagi vaesed eurooplaste kolooniad, ulatub Omaani omariiklus paljude sajandite taha. Ka rikkus pole siin erinevalt naabritest üleöö naftast tekkinud. Mitmeid sajandeid oli Omaan üks Lähis-Ida võimsamaid impeeriume, kes kontrollis pea kogu Aafrika läänerannikut.Tänase päeva veedame Masqatis. Näeme Sultan Qaboosi bin Saidi poolt rahastatud suurmošee, mis on maailmas suuruselt viiendal kohal. Näeme Al Alami paleed, India arhitekti loomingut. Palee on ümbritsetud kahest kindlusest. Külastame Omaani suurimat ja vanimat Mutrahi turgu ehk souki - jalutame kitsastel alleedel, kus õhk pulbitseb maitseainete aroomidest. Vabal ajal võib nautida linna eksootilist õhustikku ja soetada huvitavaid Omaani suveniire. Õhtusöök hotellis. 

3. päev MASQAT -NIZWA
Alustame oma ringsõitu ja lahkume pealinnast. Varahommikul suundume Nizwasse. Alustame sõitu mööda maalilisi mägiteid läbi kuristike ja orgude jõuame Nizwasse. Siin puutume ka lähemalt kokku Omaani kirju ajalooga. Palju aastaid oli Omaani kohal 2 sisuliselt omaette riiki, rannikuäärt valitsesid Muscati sultanid ja sisemaad ibaiitidest imaamid. Nii oli see veel eelmise sajandi keskpaigas. Kui aga sisemaalt naftat leiti, otsustas sultan ka selle vallutada. Pika sõja ja Briti armee abil see tal lõpuks ka õnnestus ja Omaan oli ühendatud. Imaamide kunagine pealinn Nizwa on täna kuulus juveelimeistrite poolest. Imetleme 17. sajandil ehitatud kindlust, kus kõrgub 30 m kõrgune omanäoline torn. Siin elas imaam oma pere ja kaaskonnaga. Jalutame kohalikul turul, kus kaubitsetakse nii liha, kala, puuviljade, maitsetaimede kui ka kaunite kuld- ja hõbeesemetega. Väikestes söepannides põletatava viiruki lõhn on just Omaanile iseloomulik. Sageli nimetatakse viirukipuu vaiku valgeks kullaks. Reedeti peetakse Niswas loomaturgu, saame meiegi osa põnevast elamusest, jälgides kohalikke kaubitsemas.
Tutvume Nizwa kindlusega. Peatume Al Hamra vanas külas, kus uue küla kõrval asuv vana küla on kui kummituslinn mille hulgas on ka  kolmekordseid restaureeritud majasid. Võimalus külastada Bait Al Safa tüüpilist külamaja. Al Hamrast lääne poole jääb mägironijate hulgas populaarne Jebel Shamsi 3075 m kõrgune mägi, mis on ka Omaani kõrgeim tipp. Tutvume van Tanufi külaga. Majutus ja õhtusöök hotellis Golden Tulip**** Nizwas või sarnane.

4 .päev NIZWA - WAHIBA LIIVADÜÜNID
Hommikusöök. Just loodus eristab Omaani teistest laheriikidest - lisaks kaunile rannikualale ning imeliste düünidega kõrbelisele maastikule paiknevad siin ka kõrged mäed, mägijärved, kaunid wadid. Täna kogeme meiegi Omaani loodust, alustades sõitu džiipidega Wahiba kõrbesse. Seejärel jõuame liivadüünide vahele, mis katavad piirkonda ligi 200 km pikkuses ja 100 km laiuses, ulatudes kohati suisa 200 m kõrguseni. Naudime džiibisafarit kuldsete düünide vahel. Kõrb on tänase päevani koduks mitmetele beduiinihõimudele, kes on tuntud oma legendaarse külalislahkuse poolest.
Õhtusöök ja majutus  (majakestes, kõrbetelkides või sarnases). Öö kõrbelaagris on tõeliselt eriline elamus, mis jääb Teile meelde veel pikkadeks aastateks!

5. päev WAHIBA - SUR
Hommikusöök. Istume taaskord reisibussi ja sõida Wadi Ban Khalidi. Seejärel alustame sõitu Suri. Õhtuks jõuame olulisse kaubandusteede ristumiskohta Suri, kus tänaseni ehitatakse puidust uhkeid laevu dhow’sid. Võimalusel külastame ka sadamat, kus dhow´de ehitust saab ise näha.
Majutume Suris hotellis Sur Plaza Hotel*** või sarnases. Pärast ühist õhtusööki sõidame randa, et võimalusel vaadata, kuidas merekilpkonnad tulevad kaldale munema. Suurimad kilpkonnad võivad kaaluda kuni 200 kilo. See on üks vähestest randadest, kus käib munemas ka suurim merekilpkonnadest-nahkselg kilpkonn. Kilpkonnad asuvad liikvele pimedas ja kokku võivad nad muneda ligikaudu sada muna.

6. päev SUR - MUSSANAH
Hommikusöök. Alustame sõitu mööda rannikuteed Mussanahi. Teeme peatuse Wadi Shabi oaasis. Sõidame Pärsia lahe ääres asuvasse Quriyati kalurikülla. 
Õhtuks jõuame Mussanahi, Masqati piirkonnas, majutus ja õhtusöök  hotellis Millenium**** või sarnane. 

7. päev MUSSANAH VABA PÄEV - MASQAT - LEND MASQAT-ISTANBUL
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Hotell asub kohe India ookeani kaldal, kus on liivarand. Õhtusöök restoranis. Hilisõhtul suundume lennujaama. Lend Masqat-Istanbul kell  (kohalikud kellaajad, lennu number TK775 ).

8. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Maandume Istanbuli lennujaama, lend Istanbul-Tallinn kell  (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). 

Reisi hind

2999 €* / 3149 €
* Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid  Tallinn-Istanbul-Masqat ja Masqat-Istanbul-Tallinn
 • Lennujaamamaksud, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Toitlustus lennukis
 • Mugavustega reisibussi kasutamine ja džiibisafarid vastavalt programmile
 • Majutus Omaanis koos hommikusöökidega vastavalt programmile hotellides***/**** (2-in. toad)
 • Õhtusöögid vastavalt programmile
 • Giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud  
Lisakulud:
 • Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele. Omaanis on kombeks maksta teenindajatele jootraha. Jootrahadeks palume arvestada ca 35 USD.
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 340 €
 • Tervisekindlustus  € (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif). Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Omaanis peab kindlustus kehtima vähemalt kuu aega. 
 • Viisa hetkel tasuta (vormistatakse piiril)

Viisa ja dokumendid

Palume edastada meile viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid ja andmed hiljemalt kuu aega enne reisi:
- Teie ema ees- ja perekonnanimi
- kas olete abielus või vallaline
- sünnilinn/asula
- skaneeritud dokumendifoto (ilma prillideta ja mitte vanem kui 6 kuud)
- skaneeritud passikoopia
Viisa vormistamiseks on vajalik kehtiv pass (vähemalt 6 kuud pärast reisilt naasmist).
Viisat ei ole võimalik saada, kui passis on Iisraeli viisa või Iisraeli sissesõidu- või väljasõidutemplid! Halli passiga viisat saada ei ole võimalik.

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines’i liinilendudel:
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.  Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 • Omaanis kehtib Omaani riaal OMR. Kaasa soovitame võtta USD või EUR.
 • Omaanis on kasutusel Suurbritannia 3-haruline lapikkontaktidega pistik.
 • Kaasa võtta mugavad rõivad looduses viibimiseks ja džiibisõitudeks, samuti ujumisriided (naistel lubatud trikoo ja meestel rannapüksid). Soovitame riietuda tagasihoidlikult, õlad ja põlved peaksid olema kaetud. Pühapaikade külastamisel peavad arvestama mehed pikkade pükstega. Naised peavad reisile kaasa võtma katva peasalli. Moshee külastamiseks peab olema täielikult kaetud. Mussanahi puhkepäevaks rannariided. Wadi Ban Khalidis võimalus supluseks.
 • Mõned hinnanäited: keskmine õhtusöök ca 10 €, tass kohvi ca 2,50 €, pudel vett ca 0,60 €.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
27.11.2023 - 04.12.2023
Giid Triinu Borga
 Hind al 2999
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Omaan

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!
R
Reet
Jaapani reis oli super, üks paremaid. Sujuv, hästi korraldatud ja täiega lahe. Hotellid olid head ja mõnusad. Meie reisigrupp oli ka tore, mõistlik ja sõbralik (seda ei juhtu alati). Reisimise huvi järjest suureneb. Soovin teile mõnusaid reise ja kõike head. Tore oleks veel kohtuda.