Omaan

Omaan

21.11.2021 - 28.11.2021
 Hind al 1999
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kuigi, või just tänu sellele, et  Omaan on end rahvusvahelisele turismile alles üsna hiljuti avanud, on Omaan  üks lummavamaid ja külalislahkemaid riike Lähis-Idas.
Sultaniriigil on külastajatele palju pakkuda – võluv sultanaadi pealinn Masqat, Omaani lahe kaldal asuvad kaitsekindlused, klassikaline liivakõrb ja muljetavaldavad mäed, värvikad turud, kus ostetakse ja müüakse eksootilisi vürtse ja kohalikku käsitööd.
Omaan on säilitanud täiesti eristatavalt Araabia tunde, leiame traditsioonilised lubjatud hooned ja kaunite kuplite ning minarettidega kaunid mošeed.


Lugege Omaani kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL, LEND ISTANBUL-MASQAT
Kogunemine kell 11:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul 12:50-17:10 (lkohalikud kellaajad, lennunumber TK1422). Lend Istanbul-Masqat 19:35-01:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 774). Palume kontrollida kogunemisaega ja lennuki väljumisaega ka vahetult enne reisi! Tere tulemast Omaani Sultaniriiki! Saabumisel transfeer ja majutus Masqatis hotellis Al Falaj Hotel*** või sarnases kahel järgneval ööl.

2. päev MASQAT
Hommikusöök. Omaan on omanäoline ja rikas riik ning selle elanikud on reeglina äärmiselt külalislahked ja sõbralikud võõrustajad. Linn on koduks 700 000le omaanlasele, kes kannavad endaga traditsioonilisi eluväärtusi. Omaani jõukas elujärg paistab kätte pea igal sammul - suurepärased teed, uued ehitised, kaubanduskeskused, võimsad autod. Masqatis näeme Al Alami paleed, India arhitekti loomingut. Palee on ümbritsetud kahest kindlusest. Külastame Omaani suurimat ja vanimat Mutrahi turgu ehk souki - jalutame kitsastel alleedel, kus õhk pulbitseb maitseainete aroomidest. Vabal ajal võib nautida linna eksootilist õhustikku ja soetada huvitavaid Omaani suveniire Sultan Qaboosi bin Saidi poolt rahastatud suurmošee, mis on maailmas suuruselt viiendal kohal. Mošee palvesaali kaunistavad hiiglaslik Swarovski kroonlühter ning 4300m2 suurune ühes tükis põrandavaip. Õhtusöök hotellis.

3. päev MASQAT - JEBEL SHAMS 
Hommikusöök. Alustame oma ringsõitu ja lahkume pealinnast. Sõidame džiipidega sisemaale Al Dakhilia piirkonda. Peatume Al Hamra vanas külas, kus imetleme kolmekordseid restaureeritud majasid. Võimalus külastada Bait Al Safa tüüpilist külamaja. Al Hamrast lääne poole jääb mägironijate hulgas populaarne Jebel Shamsi 3075 m kõrgune mägi. Ghuli küla elanikud on tuntud oma käsitööoskuste poolest, siin valmistatakse kuulsaid Omaani tekke. Seejärel imetleme vaateid Omaani suureks kanjoniks nimetatud loodusimele. Majutus ja õhtusöök hotellis Jebal Shams Resort  või sarnases.

4. päev  NIZWA - WAHIBA LIIVADÜÜNID
Hommikusöök. Omaani kunagine pealinn Nizwa on täna kuulus juveelimeistrite poolest. Imetleme 17. sajandil ehitatud kindlust, kus kõrgub 30 m kõrgune omanäoline torn. Jalutame kohalikul turul, kus kaubitsetakse nii liha, kala, puuviljade, maitsetaimede kui ka kaunite kuld- ja hõbeesemetega. Väikestes söepannides põletatava viiruki lõhn on just Omaanile iseloomulik. Sageli nimetatakse viirukipuu vaiku valgeks kullaks.  Seejärel külastame  kuulsat Nizwa turgu. Just loodus eristab Omaani teistest laheriikidest - lisaks kaunile rannikualale ning imeliste düünidega kõrbelisele maastikule paiknevad siin ka kõrged mäed, mägijärved, kaunid wadid. Täna kogeme meiegi Omaani loodust, alustades sõitu džiipidega Wahiba kõrbesse. Naudime džiibisafarit kuldsete düünide vahel. Kõrb on tänase päevani koduks mitmetele beduiinihõimudele, kes on tuntud oma legendaarse külalislahkuse poolest.  Seejärel jõuame liivadüünide vahele, mis katavad piirkonda ligi 200 km pikkuses ja 100 km laiuses, ulatudes kohati suisa 200 m kõrguseni.  Õhtusöök ja majutus mugavustega kõrbetelkides  või sarnases. Öö kõrbelaagris on tõeliselt eriline elamus, mis jääb Teile meelde veel pikkadeks aastateks!

5. päev  SUR
Hommikusöök. Teel peatume rohelises Wadi Bani Khalidis. Imetleme palmidest ümbritsetud türkiissinist vett.  Õhtuks jõuame olulisse kaubandusteede ristumiskohta Suri, kus tänaseni ehitatakse puidust uhkeid laevu dhow’sid. Majutume ka õhtusöök Suris hotellis Sur Plaza Hotel*** või sarnases. Pärast ühist õhtusööki sõidame randa, et võimalusel vaadata, kuidas merekilpkonnad tulevad kaldale munema. Suurimad kilpkonnad võivad kaaluda kuni 100 kilo. Kilpkonnad asuvad liikvele pimedas ja kokku võivad nad muneda ligikaudu sada muna.

6. päev SUR - WADI SHAB - BIMMAH -  MUSSANAH
Hommikusöök. Imetleme Wadi Shabi koske. Seejärel imetleme looduse vaimustavat tööd - uudistame tuhandete aastate jooksul tekkinud Bimmahi karstikoobast, mis on täidetud soolase ookeaniveega. Sõidame Pärsia lahe ääres asuvasse Quriyati kalurikülla. 
Õhtuks jõuame Mussanahi, Masqati piirkonnas, majutus ja õhtusöök järgneval ööl hotellis Millenium**** või sarnases.

7. päev MUSSANAH - LEND MASQAT-ISTANBUL
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Hotell asub kohe India ookeani kaldal, kus on liivarand. Pärast ühist õhtusööki, hilisõhtul suundume lennujaama, lend Masqat-Istanbul kell 02:25-07:10 (lennunumber TK 775).

8. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Maandume Istanbuli lennujaama, lend Istanbul-Tallinn kell 09:40-11:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).

Reisi hind

1999 €* / 2105 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele. 
Hind sisaldab:
 • Lennupiletid  Tallinn-Istanbul-Masqat ja Masqat-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud, lennugraafik seisuga 23.12.20)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Mugavustega reisibussi kasutamine ja džiibisafarid vastavalt programmile
 • Majutus Omaanis koos hommikusöökidega vastavalt programmile hotellides***-**** (2-in. toad)
 • õhtusöögid vastavalt programmile
 • Giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud  
Lisakulud:
 • Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele. Omaanis on kombeks maksta teenindajatele jootraha. Jootrahadeks palume arvestada ca 35 USD.
 • Viisa tasu koos vormistamisega (hind täpsustamisel)
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 340 €
 • Tervisekindlustus al 15,34 € (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Viisa ja dokumendid

Palume edastada meile viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid ja andmed hiljemalt kuu aega enne reisi:
- Teie ema ees- ja perekonnanimi
- kas olete abielus või vallaline
- sünnilinn/asula
- skaneeritud dokumendifoto (ilma prillideta ja mitte vanem kui 6 kuud)
- skaneeritud passikoopia
Viisa vormistamiseks on vajalik kehtiv pass (vähemalt 6 kuud pärast reisilt naasmist).
Viisat ei ole võimalik saada, kui passis on Iisraeli viisa või Iisraeli sissesõidu- või väljasõidutemplid! Halli passiga viisat saada ei ole võimalik.

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines’i liinilendudel:
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.  Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 • Omaanis kehtib Omaani riaal OMR. Kaasa soovitame võtta USD või EUR.
 • Omaanis on kasutusel Suurbritannia 3-haruline lapikkontaktidega pistik.
 • Kaasa võtta mugavad rõivad looduses viibimiseks ja džiibisõitudeks, samuti ujumisriided (naistel lubatud trikoo ja meestel rannapüksid). Soovitame riietuda tagasihoidlikult, õlad ja põlved peaksid olema kaetud. Pühapaikade külastamisel peavad arvestama mehed pikkade pükstega. Naised peavad reisile kaasa võtma katva peasalli. Moshee külastamiseks peab olema täielikult kaetud. Mussanahi puhkepäevaks rannariided. Wadi Ban Khalidis võimalus supluseks.
 • Mõned hinnanäited: keskmine õhtusöök ca 10 €, tass kohvi ca 2,50 €, pudel vett ca 0,60 €.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
21.11.2021 - 28.11.2021
 Hind al 1999
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eero
Soovime tänada imetoreda Iirimaa reisi eest ning eriline tänu giid Heigo Sahk’ ile asjatundliku ning põneva informatsiooni eest reisil. Kogu reis - nii programm, ööbimised hotellides, toitlustamine ja päevade korraldus meeldisid meile väga. Suured tänud!
M
Merle
Loen teie reisiprogramme alati, kui meel on kurb ja vajadus unistamiseks! Minu esimene reis teiega oli hr. Heigoga ja mäletan teda siiamaani ülivõrdes! Enne kevadet ilmselt ei ole võimalik teiega liituda, võib-olla mõni lühireis, isiklikel põhjustel! Aga lootus on! Elage hästi ja tõusvas joones! Kohtume! Merle