Pariis - London

Pariis - London

13.08.2024 - 18.08.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1229
Ooteleht
Pariis on linn, millel on igaühe jaoks mingi tähendus. Pariis oli esimene linn Euroopas, mis 1828. aastal hakkas oma kuulsat avenüüd Champs de Elysees’d õlilampidega valgustama ning sellest alates peetakse Pariisi Valguse linnaks. Aga Pariis on ka kultuuri ja kunsti linn, moe ja gurmee, armastuse ja romantika pealinn.

Lisaks imeline London kuningliku ajaloo ja vaatamisväärsustega: Big Ben, parlamendihoone, Westminster Abbey ning Buckinghami palee. 
 

 

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN–LONDON
Kogunemine kell 14:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-London kell 15:55 - 17:00  (kohalikud kellaajad, lennunumber BT871). Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi! 
Majutus kolmel järgneval ööl hotellis Plaza*** või sarnases. 

2. päeva LONDONI LINNAEKSKURSIOON 
Hommikusöök hotellis.  Alustame oma hommikut sõiduga Londoni sümboli – ülestõstetavat gooti stiilis Toweri silla juurde, järgneb Toweri kindluse külastamine. Kindluse rajas William Vallutaja 11. sajandil. Läbi pika ajaloo on siin olnud nii kindlus, monarhide residents, rahapada, kuninglikud arhiivid, kuninglik loomaaed kui ka vangla. Siin elavad legendaarsed kaarnad, kelle hea käekäik peaks tagama kuningriigi püsimise ning saab näha Toweri valvureid beefeatereid, kes juba rohkem kui 700 aastat igal õhtul pidulikult Toweri lukku on keeranud. Järgneb Püha Pauluse katedraal ning veidi aega lõunatamiseks Trafalgari väljaku piirkonnas, kus näeme kuulsat Admiral Nelsoni sammast ning Inglismaa kuulsaimat muuseumide kompleksi. Siit suundume Londoni ühe kuulsaima sümboli, Big Beni juurde. Edasi viib meid jalutuskäik White Hallis asuva parlamendihoone juurde, sealt Westminster Abbeyist mööda Buckinghami palee juurde. Järgneb ekskursioon bussiga - Albert Hall, Hyde Park, Harrodsi kaubamaja. Vaba aeg Hyde Parkis ja Londoni peamise ostutänava Oxfort Streeti piirkonnas.

3. päev WINDSOR - LONDON
Hommikusöök hotellis. Täna hommikul sõidame Londonist mõnekümne kilomeetri kaugusel asuvasse hubasesse ning lilledega kaunistatud Windsori linnakesse. Siin külastame kõige vanemat, kõige suuremat, kõige väärikamat lossi maailmas, mis siiani tegutseva kuningliku residentsina oma elu elab - kuninganna Elizabeth II lemmikut Windsori. Guinnessi rekordite raamat, muide, teab väita, et siin, Windsoris, on Inglismaa kõige lühem tänav – Queen Charlotte Street (51 jalga ja 10 tolli). Peale lossikompleksi külastust jääb veidi vaba aega, et süüa lõunat ning jalutada mööda tillukest Windsori linnakest ja teha sisseoste. Siit leiab nii kuulsat “English Rose” (Inglise Roos) parfüüme kui ka vahvaid väikesi nipsasjakesi, suveniir taldrikutest värvikirevate küpsisekarpideni. Õhtu sisustame ühise jalutuskäiguga: viie peatänava kohtumispaik Piccadilly Circus, meelelahutuskeskus Leicesteri väljak, idamaise hõnguga Chinatown, restoranide ja teatrite kvartal Soho ning endine turuväljak Covent Garden.
 

4. päev RONG INGLISMAALT - PRANTSUSMAALE, SUURED BULVARID - MONTMARTRE
Hommikusöök hotellis. Külastame Kensingtoni piirkonda: Royal Albert Hall, Prints Alberti monument, Kensingtoni palee. Jalutame Londoni kuulsas Notting Hilli trendikas piirkonnas. Suundume bussiga Marylebone´i linnaosasse: Sherlock Holmesi maja, Regent Park ja kuninganna Mary roosiaed. Õhtul lahkume Londonist ja sõidame rongiga Prantsusmaale.. 
Majutus kahel järgneval ööl Pariisis hotellis Campanile*** või sarnases.
Alustame tutvumist Pariisiga. Pariisi kesklinna viivad meid Les Grands Boulevards ehk 

5. päev   LADINA KVARTAL - EIFFELI TORN  - SEINE
Hommikusöök hotellis. Siirdume Louvre'i muuseumi juurde ning sealt edasi Ladina kvartalisse: Sorbonne’i ülikool, Pantheon. Luxembourgi aed. Jalutame Luxembourgi aias.
Ekskursioon viib meid Eiffeli torni juurde, mis  on kahtlemata üks maailma tuntuimaid ehitisi. Soovijatel võimalik tõusta torni tippu ja nautida hingematvat vaadet linnale.  Teel torni juurde vaatame üle Invaliidide kompleksi, mille Loius XIV lasi rajada oma sõdurite jaoks. Pariis on jõelinn – Seine on oluline osa linnast. Kaldapealsetel asuvad Pariisi tähtsaimad paigad ning jõgi on olnud tähtis nii kaitse-eesmärkidel kui kaubaveol. Teeme õhtuse laevasõidu Seine’i jõel - meile avanevad juba hoopis teisest vaatevinklist Pariisi kuulsaimad paigad ja ehitised. Suundume õhtusele Montmartre’ile - mägi paistab Pariisis juba kaugelt silma ning ka siit avanevad vaated on avarad - Pariis justkui peopesal. Vaatame uhket Sacrè-Coeuri basiilikat ja kuulsat Tertre’i väljakut. Igapäevaselt leiame siit maalikunstnikke ja elukunstnikke, uudishimulikke turiste ja külastajaid, kes ümbritsevast melust end segada ei lase ning portreemaalijatele poseerivad.

 

6. päev PARIIS - OTSELEND PARIIS-TALLINN

Hommikusöök hotellis.  Suured bulvarid. Pariisi vana ooperiteater Opera Garnier ja Concordia väljak.  Seejärel pakuvad meile huvi Cité saar ja Jumalaema kirik. Pariisi raekoja juurest viib tee Pompidou keskuse juurde, kus asub Moodsa Kunsti muuseum.Vaatame Pariisi kuulsaimat triumfikaart Charles de Gaulle'i väljakul, kust algavad 12 Pariisi tähtsaimat avenüüd. Jalutame Champs-Élysées'l, mis on Pariisi kuulsaim avenüü. Lend Pariis-Tallinn kell 20:35-00:25 (kohalik kellaaeg, lennunumber BT864).

Reisi hind

1229 €* / 1294 

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
 • Lennupilet lendudele Tallinn-London ja Pariis-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussiga 
 • 2 ööd Pariisis hotellis***, (2-in toad), 3 hommikusööki
 • 3 ööd Londonis hotellis**** (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Rongipilet Londonist-Pariisi
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 390 €
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad seisuga :
 
 • Laevasõit Seine’i jõel 16 € / 9 €  (4-11 a)
 • ​Toweri kindlus 41 € / 33 € (al 65a) /alla 15a 22 € (ettetasumisel eurodes) Ettetellimisel hiljemalt kaks kuud enne reisi (tasumisel ette). Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida.
 • Windsori loss 35 € / 5-17 a 21 €/ 18-24a 24 € (ettetasumisel eurodes) Ettetellimisel hiljemalt kaks kuud enne reisi (tasumisel ette). Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida.
 • Püha Pauli katedraal 21 £, 9 £ (lapsed 6-17 a), 18,40 £ (65+) (tasumisel kohapeal)
 • Eiffeli torn - 2. platvorm 22,60 € / 11,30 € (12-24 a.)/ 5,70 € (lapsed 4-11 a). Kohapeal tasumisel
 • Õhtusöök  Pariisis 15 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisainfo

 • Tuleb arvestada, et alates 1. jaanuarist 2021 võivad UKs mobiilteenustele kehtestuda senist suuremad rändlustasud.
 • Alates 01.01.2021 ELi ravikindlustuskaart enam Suurbritannias ei kehti.
 • Prantsusmaa hotellides pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
 • Kolmene majutus hotellis ei ole võimalik.
 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Prantsusmaale ja Suurbritanniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.
Pariis-London reisil osalemiseks on vajalik kehtiv pass. 
Reisides Suurbritanniasse on ID-kaardi asemel kohustuslik kaasa võtta kehtiv EV pass. 
13.08.2024 - 18.08.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1229
Ooteleht
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Pariis - London

Kliendid meist

L
Leili
Suur tänu väga ägeda Peruu reisi eest (22.11 - 02.12.22). Reis ja nähtud vaatamisväärsused ületasid kõik eelnevad ooused. Suur tänu Piretile, kes ka ootamatutes olukordades suutis kiiresti ümber orienteeruda ning et tänu sellele nägime midagi, mida algses reisikavas polnudki :). Seda reisi julgen küll kõigile Peruu huvilistele soovitada. Uute kohtumisteni Germaloga reisides!
K
Kristel Suvi
Hei! Laos-Kambodža-Vietnam oli justkui üks semester Indo-Hiina kultuurist ja elust. Nägime väga palju ehedat ja tõelist elu, mis asub turismi kuurorditest väljas. Suur, suur aitäh! Eriliselt suur aitäh ka giidile Raivo Haabile. Ei oskaks paremat tahta!