ass

Portugal - Assoorid - kultuuri- ja loodusreis Kesk-Atlandi Eedeni aeda

02.10.2022 - 09.10.2022
Giid Siret Kalmström
 Hind al 1199
Broneeri
1 vaba koht
Assoori saared on Eesti rännumeestele seni küllaltki avastamata sihtkoht. Meil on hea meel pakkuda Teile reisi keset Atlandi ookeani asuvale arhipelaagile, mis kokku koosneb üheksast vulkaanilisest saarest. Portugali maismaast eraldab Assoori saari ligikaudu 1500 km, Põhja-Ameerikast ligi 3500 km.
Saared avastasid Eurooplaste jaoks kuulsad Portugali meresõitjad-maadeavastajad alles 15. sajandil. Aga ka tänapäeval on saared suurest turismist puutumata ning pakuvad suurepärase võimaluse veeta rahulik nädal kaunis, eksootilises looduses.
Olgu siinkohal üles loetletud kõik üheksa saart: São Miguel, Terceira, Pico, Faial, Santa Maria, Graciosa, São Jorge, Flores ja Corvo. Meie peatuspaigaks on arhipelaagi suurim saar São Miguel.
 
Seoses Assooori saartele reisimise ja Saksa transiiditingimustega, peab kõigil reisijatel (alates 12. eluaastast) väljalennu ajal olema üks järgmistest tervisetõenditest:
 • kehtiv vaktsineerimise tõend (enam kui 14 päeva tagasi lõpetatud vaktsineerimisseeria analoog- või digitaaltõend);
 • taastumise tõend (digitaalne või analoogne PCR-/LAMP-/TMA-testi tõend, mis on vähemalt 28 päeva ja kõige rohkem 90 päeva vana);
 • negatiivne testi tulemus (PCR või antigeen, RT-LAMP või TMA). Test ei tohi olla tehtud rohkem kui 24 tundi enne plaanitud FRA-PDL väljumisaega.
Testimise ja vaktsineerimise tõendamise kohustust Assoori saartele sisenemiseks pole, kuid paljudes avalikes kohtades või külastustel võidakse paluda esitada kehtiva vaktsineerimistõendi, kehtiva läbipõdemistõendi või antigeeni kiirtesti tõendi.
Juhul kui reisite testiga, siis sihtkohas kohapeal aitab vajadusel aitab kiirtesti tegemisega meie reisijuht.
Assooridel on maskikohustus avalikes siseruumides ja/või paikades, kus tervishoiuasutuste soovitatud füüsiline distantseerumine ei ole teostatav. Täpsemad suunised juba kohapeal reisijuhilt.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-PONTA DELGADA
Koguneme kell 04:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul paikneva reisikorraldajate kassa juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:05-07:35 ja Frankfurt-Ponta Delgada kell 09:45-12:40 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH885 ja LH1548). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

Bemvindo ehk tere tulemast! Oleme saabunud São Migueli saare pealinna. São Migueli peetakse saarestiku ilusaimaks saareks ning seda iseloomustavad sügavrohelise või sinise värvusega maalilised järved kustunud või magavate vulkaanide kraatrites, terapeutilised kuumaveeallikad, looduspargid ja kaunid aiad, väikesed mägikülad ja rohelised mäetipud, eksootilised taimed ja äärmiselt lopsakas looduspilt ning Ponta Delgada rikkalikult dekoreeritud baroksed fassaadid ja interjöörid.
Majutus Ponta Delgadas 7 ööl hotellis Ponta Delgada (hotellikirjeldus reisiprogrammi lõpus).
 
2. päev PONTA DELGADA – SOOVIJATELE SUPLUS DELFIINIDEGA
Hommikusöök. Tutvume saarestiku poliitilise, kultuurilise ja religioosse keskusega, milleks on pealinn Ponta Delgada. Merele avatud linnaga tutvume jalgsiekskursiooni käigus. Rikkaliku ornamendiga São Sebastião peakirik, munakividega kaetud rahulikud tänavad ja valged majad. Külastame värvikirevat Graça lille-, toidu- ja käsitööturgu. Pärast ekskursiooni soovijatel võimalus külastada ka Carlos Machado etnograafiamuuseumi endises Santo Andrè kloostris.

Soovijatega sõidame ookeanile, et lähemalt uurida delfiinide toimetamisi ning soovijatel on võimalus koos delfiinidega supelda (lisatasu eest). Delfiinid tunnevad end siinsetes vetes koduselt ning haruldased ei ole isegi kuni sajast isendist koosnevad parved. See ei ole veelõbustuspark ega delfinaarium, vaid suplus koos delfiinidega toimub nende looduslikus elukeskkonnas ehk siis ookeani avavetes ning see kogemus ei ole võrreldav millegagi senikogetust!
Õhtul soovijatel on võimalik ühineda mõnusale õhtusöögile rahvuslikus stiilis restoranis koos elava muusikaga (lisatasu eest).

 3. päev LAGOA DO FOGO – SETE CIDADES
Hommikusöök. Sõidame tutvuma saare ühe kauneima järve Lagoa do Fogoga ja läänerannikuga. Fogo on saare noorim ja kõrgeimal asuv kraatrijärv. Fogo tipust avaneb vaade kraatrisse ja Atlandi ookeanile.  Siinne floora on justkui džunglis, teeme kerge matka.  Ribeira Grande piirkonnas degusteerime kuulsaid Assooride likööre, mida valmistatakse näiteks granadillist (passionfruit) ja ananassist. Saare lääneosas uudistame looduslikult omapärast nähtust ehk kahte kraatrijärve. Peatume vaateplatvormil Vista do Rei, mis tõlkes tähendab kuninga vaadet. Laskume kraatrisse, et külastada Sete Cidadesi küla. Kraatrijärved on omavahel ühendatud, ometi on päikeselise ilmaga ühe järve vesi roheline (Lagoa Verde) ja teise järve vesi sinine (Lagoa Azul). São Migueli saarel kasvatatakse ka ananasse, vulkaaniline pinnas on selleks väga sobilik. Külastame üht istandust Fajã de Baixo külas.

4. päev VABA PÄEV, SOOVIJATELE DžIIBISAFARI või VAALAVAATLUS
Hommikusöök. Vaba päev. Võimalus veeta päev rannas või Ponta Delgada linnas.
Assooridel on erinevate saarte vahel üsnagi tihe siselennuliiklus. Lennugraafiku sobivuse korral võimalik iseseisvalt külastada mõnda teist arhipelaagi üheksast saarest (lisatasu eest). Eriti populaarsed on väljasõidud Terceira või Faiali saarele.

Soovijatel on võimalik minna ka džiibisafarile (lisatasu eest), mis pakub võimaluse tutvumaks saare väiksemate, rohkem eraldatud mägiste piirkondadega, kuhu bussiga ja suuremate seltskondadega ei pääse.

Soovijatega veedame esimese poole päevast ookeanivetel (lisatasu eest). Siinsetes vetes elutseb koguni 25 erinevat liiki vaalasid ning piirkonda peetakse vaalavaatluse seisukohalt suisa Euroopa parimaks.

5. päev EEDENI AED – NORDESTE JA POVOAÇÃO
Hommikusöök. Teeme ringsõidu tutvumaks saare idaosaga, mida oma eristatuse pärast aeg-ajalt ka Assooride „kümnendaks saareks“ nimetatakse. Peatume justkui poolikusse kraatrisse ehitatud Povoação külakeses, see on ühtlasi ka paik, kuhu saabusid 15. sajandil saare esimesed maadeavastajad. Ponta do Sossego ja Madrugada vaateplatvormidelt avaneb kaunis vaade järskudele kraatrinõlvadele, mis otse merre laskuvad. Peatume võluvas Nordeste külas. Meie teekond jätkub Ribeira dos Caldeirõesesse, näeme vesiveskeid ja sooja veega koske.Tutvume saarele tüüpilise keraamika valmistamisega. Kohalikud käsitöölised on osavad keraamika valmistajad, samuti meisterdatakse laavakivimist ja basaldist skulptuurikesi ja ehteid, heegeldatakse delikaatset pitsi ning kuulsad on assoori tikandid ja viigipuust korvpunutised.
 
6. päev FURNASE ORG
Hommikusöök. Furnase oru piirkonnas on 22 termaalveeallikat. Külastame Terra Nostra botaanikaparki, kus kasvad eksootilised taimed kogu maailmast ning mis võlub oma rohkete toonidega rohelisest värvist. Vulkaanilisest pinnasest annab märku jällegi kergelt mulksuva veega tiik. Terve Furnase oru maapinna omapära on hästi osanud ära kasutada kohalikud perenaised, küpsetades maasoojuse abil tüüpilisi potiroogasid ehk Cozido das Furnas. Võimalus kümmelda 40 kraadises suure rauasisaldusega kuumaveeallikas, mida kohalikud nimetavad ka terviseallikaks või igavese nooruse allikaks. Külastame Plantações de Chá Gorreana teeistandust ja tehast, mis siin toimib juba 1883 aastast.
 
7. päev VABA PÄEV PONTA DELGADAS
Hommikusöök. Tänase päeva saab veeta Ponta Delgadas või minna iseseisvalt mõnele huvipakkuvale väljasõidule või loodusmatkale.

8. päev SAABUMINE TALLINNASSE
Hommikusök. Suundume lennujaama. Lend Ponta Delgada-Frankfurt kell 13:30-20:15 ja lend Frankfurt-Tallinn kell 21:15-00:30 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH1549 ja LH884).

Majutus ja reisi hind

1199
/
1262
Hotell Ponta Delgada 

Majutus kahekohalises toas hommikusöökidega
Broneeri
0.1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Ühese majutuse lisatasu
135€
Õhtusöögid hotellis
129€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele.
Keskse asukohaga hotellis Ponta Delgada on perekondlik õhkkond ja mugav sisustus.
Kõik konditsioneeriga toad avanevad privaatsele rõdule ja neil on topeltklaasidega aknad. Kõigis tubades on televiisor, kaabeltelevisioon ja privaatne vannituba koos dušikabiini või vanniga. Tasuta WiFi-ühendus on saadaval kogu hotellis.
Hotelli restoran Baco pakub autentseid Assooride roogasid. Hotellis on ka baar, kus külastajad saavad nautida värskendavaid jooke või kokteile.
Hotellis on ka aurusaun ja soome saun, samuti sisebassein.

1299
/
1367
Hotell Marina Atlantico 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
0.3 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Ühene majutus
175€
Ookeanivaatega toa lisatasu / hind toa kohta
140€
Õhtusöögid hotellis
169€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele.
Hotell Marina Atlantico**** asub Ponta Delgada keskuses, linna mereäärse peamise avenüü ääres. Hotelli asukoht jahisadama lähedal pakub kauneid vaateid ookeanile. Ponta Delgada maamärgina paiknev, kaasaegne ja valge, stiililt puhas hotell, mille kaasaegne sisustus on inspireeritud meremotiividest.  Hotell kutsub Teid nautima rahulikku ja ainulaadset puhkust. Tubades konditsioneer, telefon, TV (kaabel), minibaar, föön. Hotellis tervisekeskus, kus on mitmed saunad ja küttega sisebassein, samuti on olemas jõusaal (ajutiselt suletud 30.3 seisuga). Hotelli vahetus läheduses asuvad Atlandi ookeani veega basseinid.
www.bensaudehotels.com

Hind sisaldab

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Frankfurt-Ponta Delgada ja Ponta Delgada-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • majutus 7 ööd Ponta Delgadas hotellis (2-in. toad) koos hommikusöökidega;
 • ekskursioonid vastavalt programmile;
 • eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel, giidi/grupijuhi teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel;
 • suplemine koos delfiinidega 85 € (väljasõit ilma reisisaatjata, hind oleneb valitud paketist, tellitakse ja tasutakse reisi alguses grupijuhile);
 • vaalavaatlus Ponta Delgada rannikul 60 € (tellitakse ja tasutakse reisi alguses grupijuhile);
 • džiibisafari u. 50 € (väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja tasutakse reisi alguses grupijuhile).
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Ponta Delgada muuseum 5 €
 • Ujumine termaalveeallikates 8 €
Ekskursioonide ja sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisainfo

Kui soovite käia mõnel päeval ka iseseisvalt matkamas, siis soovitame kaasa võtta mugavad kinnised jalanõud ja tuulejaki! Kliima on Assooridel aastaringselt mõõdukalt soe, oktoober on suve lõpp keskmise päevase temperatuuriga 20-24 C ja seega populaarseim külastusaeg. Külalised peavad siiski arvestame sellega, et saartel on pea aastaringselt üsna tuuline ning ilm on vahelduv. Merevesi on u. 23 C. Soovitame kaasa pakkida ja kilejaki juhuks kui võib hooti hoovihmasid esineda.
Saartevaheliste siselendude hindade ja lennugraafikute kohta saab lisainformatsiooni Assoori saarte lennukompanii kodulehel www.sata.pt. Lisainfo meie reisikonsultantidelt!

São Migueli saare lõunarannikul on mitmeid kauni vulkaanilise liivaga randasid. Pealinnale lähim liivarand asub 4 km kaugusel.
Saarel pakutakse palju erinevaid aktiivse puhkuse veetmise võimalusi, nende hulgas populaarsemad on kalastamine (sh. süvaveekalastus), sõit kanuudega kraatrijärvedel, surfamine ja golf.

Lennuinfo
​Äraantav pagas
:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü järgi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja reisidokumendid

Assooridele reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
02.10.2022 - 09.10.2022
Giid Siret Kalmström
 Hind al 1199
Broneeri
1 vaba koht
Giid
Siret Kalmström
Sireti reisipagasis on palju kogemusi ja elamusi, kultuuri ja ajalugu, mitmeid seiklusi ja palju toredaid avastamisi. Reisid neljal mandril ja üle viiekümnes riigis Euroopas, Aasias ja Aafrikas on andnud Siretile avatud maailmavaate ning laia silmaringi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Portugal - Assoorid - kultuuri- ja loodusreis Kesk-Atlandi Eedeni aeda

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Heli
Tere, tubli Germalo ! Teie pöördumised kogu kriisiaja jooksul olid väga julgustavad ja innustavad.Eriti tore oli Mae Meruski Reisikiri Sitsiiliast. Olete Eesti väärikas pikaajaline reisifirma. Tänulik pikaajaline Germalo reisija
M
Mark
Olen juba ammu käinud GERMALO Reisidega reisimas, austan ja armastan nende giide, kellega oleks tore käia kõikides riikides. Kõik on professionaalsed ja targad inimesed. Tahaks ka edaspidi nendega reisima minna ja huvitavaid riike avastada. Ärge kaduge ära ja olge meiega igavesti!