Portugal - Madeira - kultuuri- ja loodusreis paradiisi

Portugal - Madeira - kultuuri- ja loodusreis paradiisi

11.11.2024 - 18.11.2024
Giid Monika Kirss
 Hind al 1099
Ooteleht
Igavese kevade saar Madeira asub keset Atlandi ookeani Aafrika läänerannikust umbes 550 km kaugusel. Madeira on Portugali autonoomne regioon. Nagu paljud saared, nii pakub ka Madeira võrreldes näiteks Mandri-Portugaliga eelkõige saartele omapärast eluviisi ja eksootikat. Madeirale omast eluviisi leidub ohtralt vanades kalurikülades, mis on peidetud dramaatiliste kaljude vahele. Madeiral on aastaringselt ideaalne kliima, mis soodustab taimede lopsakat kasvu ja taimeliikide rohkust – siin on ideaalne kasvulava taimedele, mis on kokku toodud kõikvõimalikest maailma eri paikadest. Lisaks pakub reis Madeirale võimaluse jalutamiseks piki saarele iseloomulikke levadasid ehk veekanaleid ning päikese nautimiseks kaunis keskkonnas.

Lugege Madeira kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-FUNCHAL
Kogunemine hommikul kell 06:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Funchal kell 08:00-12:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber HN3451). 

Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise kellaaega ka vahetult enne reisi!

BEMVINDO À MADEIRA ehk tere tulemast Madeirale – igavese kevade saarele!
Majutus vastavalt valitud hotellile.

2. päev FUNCHAL ja QUINTA DO PALHEIRO FERREIRO
Hommikusöök. Alustame ekskursiooniga Madeiral ning suundume viiesaja aasta vanusesse pealinna. Umbes 112 000 elanikuga pealinna nimi on Funchal, sest kunagi kasvas siin palju fenkolit (funcho). Linna asukoht on äärmiselt omapärane, kuna linn tõuseb mööda mäe nõlva mere äärest üles kuni 1200 m kõrgusele. Alustame ekskursiooni kõige värvikamast vaatamisväärsusest ehk kohalikust turust – kirjud letid on täis puuvilju, juurvilju ning erinevaid maitseaineid. Võimalusel külastame Blandy veinikeldrit, kus kohaliku veini degusteerimine on turistidele pea kohustuslikuks saanud ning veinikeldris kuuleme lugusid päikeselise Madeira veini ajaloost. Vaatame ka linnakeskust: Sé katedraal, mis on ehitatud 15. ja 16. sajandi vahetusel.
Seejärel pühendume parimatele aiakunsti näidetele. Madeirale tulevad loodussõbrad tervest ilmast tihti just spetsiaalselt selleks, et vaadata Quinta do Palheiro Ferreirot, mis on siinsetest aedadest ehk kõige põnevam. Aed rajati 18. sajandil ja 19. sajandi lõpus toodi siia uued taimeliigid Aafrikast, Hiinast ja Austraaliast. Siin leidub nii rahulikke kui ka lopsaka taimestikuga nurki. Kas teate, kuidas näevad välja tärpentinipuu ja kampripuu? Aiast leiame ka 1200 kameeliat ning hästi kõrged araukaariad. 

3. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: LEVADAMATK (lisatasu eest)

Hommikusöök. Soovijatele matk piki levadat (lisatasu eest). Veekanalid ehk levadad toovad vett üle mägede saare põhjaosast lõunaosasse ning jagavad seda põldudele. Levadade võrk on Madeiral tihe. Kanalid, millest mõni on ligi 400 aastat vana, on ümbritsetud lopsakast taimestikust ja kaunist maastikust. Piki levadasid kulgeb alati ka matkarada. Matkamine piki levadasid pakub tõelist naudingut aktiivse puhkuse austajale. Mitukümmend matkarada on tähistatud numbrite ja viitadega. Kitsad jalgteed, mis kohati läbivad tunneleid ja ürgmetsi, viivad koskede, mõisate või vaateplatvormide juurde. Meie levadamatk viib meid Funchalist lääne poole. Jalutame läbi eukalüptimetsade ning võimalus on üsna lähedalt jälgida kohalikke majapidamisi.
Päeva teise poole võib veeta puhates basseini ääres või uudistades Funchali vanalinnas. Samuti võib minna iseseisvalt matkama.

4. päev VABA PÄEV 

SOOVIJATELE DŽIIBISAFARI VÕI LAEVASÕIT MADEIRA RANNIKUL
Hommikusöök. Soovijatele on võimalus võtta osa džiibisafarist või katamaraaniretkest (lisatasu eest).
Džiibisafari kestab umbes 3 tundi ning safari käigus on võimalik tutvuda saare lopsaka loodusega sõites mööda selliseid kitsaid teid ja põnevaid paiku, kuhu suure bussiga ei pääse ning võimalik on näha ka lähemalt ehedat elu väiksemates külades.

Soovijad võivad ette võtta aga ka näiteks mõnusa mereretke saare rannikul (lisatasu eest). Laevasõit Madeira rannikul annab võimaluse nautida kaunist saarepanoraami ja uhkeid rannikukaljusid teisest perspektiivist. Meresõidud kestavad u 3 tundi ning tihti on võimalik retkedel jälgida ka vaalasid ning delfiine.


5. päev IDA-MADEIRA RING

Hommikusöök hotellis. Suundume saare kõige kõrgemasse piirkonda, kuhu viib meid tee, mis on ümbritsetud eukalüptidest, madeira kadakatest ja mändidest. Teeme peatuse saare kõrguselt kolmandal tipul Pico do Arieirol (1818 m). Hea ilma korral avaneb mäelt suurepärane vaade saare kõrgeimatele mägedele ja Nunnade orule.
Seejärel külastame saare keskosas all orus asuvat Ribeiro Friot, võtame veelkord ette jalutuskäigu piki levadat, mis seekord kulgeb loorberimetsas.
Edasi suundume läbi Faiali Kotkaste kalju juurde, sealt edasi aga põhjarannikul asuvasse Santana külasse. Siinsed väikesed õlgkatustega majakesed on üks tuntumatest Madeira postkaartide motiividest.
Edasi viib tee meid saare idaossa Püha Laurentsiuse poolsaarele. Jõudes tagasi lõunarannikule sõidame mööda Canicalist ja Machicost.
 

6. päev VABA PÄEV

SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: LÄÄNE-MADEIRA (lisatasu eest)

Hommikusöök. Päeva jooksul külastame mitut huvitavat Madeira vaatamisväärsust. Päeva alguses sõidame läbi Camara de Lobosest, kus näeme rõdu, millel armastas joonistada Sir W. Churchill. Seejärel jõuame Cabo Girãosse. Siin asub kõrguse poolest teine merekalju maailmas (580 m). Järgmine peatus on idüllilises kalurikülas Ribeira Bravas, külastame tema turgu ja 15. sajandist pärit kirikut. Edasi tõuseme bussiga Encumeada mäekurule, kust avaneb vaade saare mõlemale rannikule. Tõuseme bussiga aina kõrgemale mäkke ja jõuame keskmäeplatoole – Paúl da Serrale. Loodus on muutunud – puud ja saarele omane lopsakus on kadunud ning see on asendunud kivise välja ning rohu ja põõsastikuga. Seejärel laskume külasse nimega Porto Moniz. Saare loodenurgas asuvast Porto Monizist leiame omapärased looduslikud mereveebasseinid, mis on moodustunud laavast miljoneid aastaid tagasi. Lõuna ajal soovitame proovida espadat ehk süsisaba. Seejärel sõidame piki maalilist põhjarannikut São Vicente külasse. Teel näeme vahvaid jugasid.


7. päev NUNNADE ORG - MONTE AIAD ja BOTAANIKAAED 

Hommikusöök.

Meie ringsõidu esimene peatus on Pico dos Barcelos, kust avaneb suurepärane vaade Funchalile. Jätkame oma teed Eira do Serradosse, kust avaneb vaade juba Curral das Freirase poole. Curral das Freiras ehk Nunnade org on unikaalne, looduslikult väga kaunis uhtorg. See on ühtlasi saare kõige sügavam org. Nunnade orus asusid Funchali nunnakloostri maad. Siinsed talupojad harisid põldusid ning tasusid kloostrile renti saadud saagi näol. Piraatide rünnakute ajal varjusid siia aga ka Funchali nunnad, sest teid pidi oli org kättesaamatu isegi veel kuni 20. sajandi alguseni.

Edasi suundume Montesse, astume sisse kirikusse, mis on koduks saare kaitsepühakule – Monte Jumalaema kujule. Seejärel ootavad teid Monte aiad koos tiikide, sildade ja purskkaevudega. Just siit avaneb võimalus sõita ainulaadse transpordivahendiga – tobbogani puukelguga – umbes 2 km pikka teed mäekallakut mööda alla. Tobbogan on vahva puujalastega punutud kelk, millega vanasti jõukamate inimeste jalavaeva vähendati ning millega neid siis mugavasti mäest alla transporditi. Kelke juhivad kogenud mehed, kuid vaatamata sellele adrenaliini hulk Teie veres tõuseb.
Seejärel läheme Jardim Botanicosse ehk Botaanikaaeda, mis tekitab kõigis imetlust. Siia on kogutud taimed maailma erinevatest piirkondadest. Eriti pakuvad silmailu elevandijalapuud, orhideed ja draakonipuu, värviilu pakuvad asalead ja streliitsiad. Huvi pakub ka kohalik põnev taimestik (näiteks maikellukesepuu) ja söödavad taimed (näiteks kohvipuu, kiivi, mango, avokaado).
 

8. päev OTSELEND FUNCHAL-TALLINN

Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Funchal-Tallinn kell 13:15-20:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber HN3452). Tere tulemast koju!

Majutus

1099
/
1157
Apartment Paraiso 

Majutus apartemendis, söökideta
Ooteleht
2 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Toitlustuseta
Ühese majutuse lisatasu
199€
Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Apartement Paraiso***+ paikneb Funchalis mööda ookeanirannikut kulgeva Estrada Monumentali ääres. Siin on Funchali turistlik keskus ning mitmed suuremad ja väiksemad hotellid, suveniiri- ja toidupoed. Piirkonnas on palju külalistele mõeldud infrastruktuuri. Funchali vanalinna ja ajaloolisesse keskusesse pääseb kas jalutades või liinibussiga. 
Apartement Paraiso***+ on uus ja modernne ning kaasaegselt sisustatud. Korterhotelli muudab eriti mugavaks see, et lisaks kaasaegse mööbli ja tehnikaga tubadel on otse hotelli allkorrusel ka väike toidupood, veinibaar koos kaasaostmise võimalusega ning kohvik. 
Rõdudega kaheinimesevoodiga tubades on dušš/WC, föön, seif, telefon,  lameekraanteler. Kööginurgas on kohvi ja tee valmistamise võimalus, veekeedukann, köögitarvikud, nõud, pliit. Kõik toad on äärmiselt kaasaegsed ja mugavad.
www.madeiraparaiso.com
 

1299
/
1367
Hotell Vila Baleira Funchal 

Majutus kahekohalises toas koos hommikusöökidega
Müüdud
1.9 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Funchali kesklinnas peatänava ääres, mille ümbruses on palju restorane ja poekesi. Rannaäärsele kõnnipromenaadile on 300 m, seal asub ka merevee-basseinidega ujumiskompleks Lido (tasuline sissepääs). Linna ajaloolise keskuseni 2 km, bussipeatus on hotelli kõrval. Hotellil on merevaatega katuseterrass, kus asuvad päevitusala, välibassein, baar kus pakutakse ka väiksemaid eineid ning mis on samuti õhtuti meeleolukas ajaveetmiskoht. Katuseterrassil asub ka klaasseinaga väike jõusaal. Aatriumis asub kohvik-baar. Hotell pakub head ja mitmekesist hommikusööki. Hotellil on oma õhtusöögi restoran, kuid soovitame pigem nautida erinevate kohalike restoranide toite, sest neid on läheduses palju. Modernse ja värske sisustusega parkettpõrandaga tubades on konditsioneer, minibaar (lisatasu eest), seif, TV, telefon, WC/vannituba, vannitoatarbed, föön. Tasuta WiFi kogu hotellis.
www.vilabaleira.com

1399
/
1473
Hotell Enotel Magnòlia 

Majutus kahekohalises standard aiavaatega toas koos hommikusöökidega
Ooteleht
0.8 km merest
2 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Õhtusöögid hotellis
120€
Ühekohalise majutuse lisatasu
339€
Merevaate ja rõduga toa lisatasu / hind toa kohta
140€
Soodustus lapsele 2-6 aastat (majutudes koos 2 vanemaga)
350€
Soodustus lapsele 7-12 aastat (majutudes koos 2 vanemaga)
200€
Soodustus kolmandale inimesele lisavoodil
100€
Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Väga hea asukohaga, värskelt renoveeritud, hotell Funchali kesklinnas peatänava vahetus läheduses, ent samas vaikses piirkonnas. Hotell asub kauni Quinta Magnólia pargi kõrval. Hotelli ümbruses on palju restorane ja poekesi ning ka ajaloolisesse keskusesse on vaid 1,4 km. Rannaäärsele kõnnipromenaadile on samuti 1,4 km (teises suunas), seal asub ka merevee-basseinidega ujumiskompleks Lido (tasuline sissepääs). Hotellil on päevitusalaga välibassein, mida ümbritseb efektne palmidega roheala. Selle kõrval asub spa-ala, kus on soojendusega sisebassein, eraldi privaatsem päevitusala, saunad ja jacuzzi (tasuta) ning tellida saab erinevaid spa-hoolitsusi (lisatasu eest). Hotellis on väike jõusaal. Hotell pakub väga head ja mitmekesist hommikusööki, hotellis on õhtusööki pakkuv restoran ning basseiniäärne baar Alma, mis pakub kogu päeva jooksul väiksemaid eineid, ning õhtuti on programm erinevate esinejatega. Klassikalise sisustusega standard klassi aiavaatega tubades on konditsioneer, minibaar, seif, TV, telefon, WC/vannituba, föön. Aiavaatega tubadel ei ole rõdu. Tasuta WiFi kogu hotellis.
www.enotel.pt

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Funchal-Tallinn (Heston tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • majutus 7 ööd Funchalis valitud hotellis (2-in. toad);
 • eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel, giidi/grupijuhi teenused.
Lisakulud:
 • Alates 01.10.2024 kehtib Madeiral ökomaks 2 € / inimene / öö alates vanusest 13 aastat. Palume antud summa 14 € / inimene / 7 ööd võtta kaasa sularahas ja tasuda Germalo Reisid giidile kohapeal. 
Lisatasu eest võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel;
 • mereretk (kestvus 3h, kell 15:00-18:00) kas katamaraaniga 35 € (laps 5-12 a 17,50 €) või Santa Maria laevaga Madeira rannikul 40 € (laps 4-12 a 20 €)(väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja tasutakse reisi alguses grupijuhile);
 • džiibisafari 40 € (väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja tasutakse reisi alguses grupijuhile);
 • ekskursioon Levadamatk 29 € (ettetellimisel ja tasumisel);
 • ekskursioon Lääne ring 49 € (ettetellimisel ja tasumisel);
 • 3-käiguline lõunasöök Ida-Madiera ring eksursioonil 20 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal);
 • 3-käiguline lõunasöök Lääne-Madeira ring ekskursioonil 20 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal);
 • Kerge eine Quita Do Palheiro Ferreiro aias teemajas 22 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal grupijuhile).
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Quinta do Palheiro Ferreiro aed 10 €,  lapsed 15-17 a 6 €
 • Monte aed 15 €, alla 15 a tasuta
 • Jardim Botanico aed 7,50 €, lapsed 6-12 a 3 €
 • Veini degusteerimine Blandy veinikeldris 7 € (võimalusel)
 • Cabo Girão Skywalk vaateplatvormil 2 €
 • Tobogani puukelgusõit Montel 17,50 € (kahekesi kelgul, tasumine kelgusõidu alguses)
Ekskursioonide ja sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Viisa ja dokumendid

Madeirale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

 • Kui soovite Madeiral kaasa teha planeeritud levada matka või käia mõnel päeval iseseisvalt matkamas, siis soovitame kaasa võtta mugavad kinnised jalanõud ja tuulejaki!
 • Madeiral on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile, samuti hotellide toateenindajale. Palume jootrahadeks arvestada 10-15 €. Restorani- ja taksoarvetele on kombeks lisada 10% jootraha.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
  Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Lennuinfo Heston tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakenditesmuni 1000 ml gripkotis.
Toitlustus lennul: Lennukis on võimalik lisatasu eest pardamenüü alusel tellida kergeid suupisteid. Lennufirma ei paku toitlustuse ettetellimise võimalust. 

Oluline info

Pealinn: Funchal
Keel: Portugali keel. Madeiralastel on hea inglise keele tase.
Rahaühik: Euro
Jootraha: Teenindajatele jäetakse tavapäraselt 5%. Bussijuhtidele on kombeks jätta 1€ päeva eest.
Ilm: Ilm on Madeiral aastaringselt mõnusalt soe. Keskmine õhutemperatuur oktoobris on umbes 23 kraadi ning ka vesi on tavapäraselt 22 kraadi. Kuna tegemist on saarega keset ookeani, mida tuntakse veel ka „igavese kevade“ saarena võib juhtuda, et sajab ka vihma.
Söök ja jook: Portugali köögist leiab kõike, alates salatitest ja suppidest kuni mereandide ja lihani välja! Kindlasti ei jää Teil Madeiral puhates maitsmata kuulus Caldo Verde supp, eriskummaline Espada kala ning imemaitsev Espetada liharoog. Uute maitsete otsijad saavad proovida grillitud sardiine, mis kindlasti on üks Portugali spetsialiteetidest. Elamusi jagub igale maitsele!
Tööpäev: Poed avatakse tavaliselt kell 9-10 hommikul ning suletakse kell 19 õhtul. Suuremad poed on avatud ka nädalavahetuseti.
Ajavahe: Madeira on Eestist kaks tundi taga.
Elekter: Portugalis kasutatakse meile tavapäraseid pistikuid, pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsiine ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.

Rahvusvaheline telefonikood: +351

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
11.11.2024 - 18.11.2024
Giid Monika Kirss
 Hind al 1099
Ooteleht
Giid
Monika Kirss
Monika on tõeline frankofiil, sügava prantsuse ajaloo- ja kultuurihuviga. Germalo Reisides on Monika töötanud juba 2002 aasta suvest, olles giidiks erinevates Euroopa maades, põhiliselt Prantsusmaal ja Madeiral...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Portugal - Madeira - kultuuri- ja loodusreis paradiisi

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

G
Gerda
Parimad reisikorraldajad, kellega oleme reisinud! Eestikeelne teenindus, korralikud hotellid, läbimõeldud programmid. Aastaid tagasi külastasime Lapimaad ning selle reisi meenutamine annab alati meeldiva nostalgilise tunde. Hommikuti bussi sisenedes oli alati päkapikk kommi toonud.Kui olukord paraneb, siis viin ka oma tütre sellele reisile. Meie teine reis viis meid puhkusele Kreekasse, Tolo linnakesse. Armas väike linnake Vahemere ääres. Ekskursioon giid Erviniga Ateenasse oli väga huvitav ja põnev. Kvaliteetne ja usaldusväärne reisikorraldaja ning mis põhiline - eestikeelne! Julgen soovitada!
J
Jelena ja Nikolai
Käisime 10.-17.7.2021 vahval Portugali ringreisil, mis meile väga-väga meeldis ja aitas meil avastada seda ilusat, päikeselist ja maalilist maad. Reis oli hästi läbimõeldud ning turvaliselt läbiviidud, meie pandeemiaga seotud reisieelne rahutus asendus kohapeal rõõmuga ja erksate muljetega! Tahaksime eriti tänada giidi Mirjam Somelari asjatundlikkuse ja sõbralikkuse eest. Ta oli väga tubli! Soovime toredat suve jätku kenadele reisikaaslastele ning edu Germalo Reisidele!