Portugali ringreis

Portugali ringreis

22.08.2022 - 29.08.2022
 Hind al 999
Ookeanile avatud tuhandenäoline pealinn Lissabon, varjuline Sintra, suurte maadeavastuste kuldajastu hiilgusest jäänud magus-valus igatsus, fado-laul ja grillsardiinid, mineviku ja kaasaja pühamud, kuninglikud residentsid, ookeanirannad – kõike seda pakub reis Euroopa lääneserva Portugali.

Lugege Portugali kohta lähemalt siit >
Loe meie giidide kohta lähemalt siit >

Alatest 14. märtsist ei pea Portugalis teenuste (kohvikud, restoranid, muuseumid, majutusasutused) kasutamiseks esitama vaktsiinipassi ega testi. Maskikandmise nõue säilib siseruumides.

14.03.22 seisuga on vaja riiki sisenemiseks  esitada üks kolmest allolevast dokumendist:
 • EU Digital COVID Certificate - sertifikaat, mis tõendab Covidi läbipõdemist (kehtib 180 päeva) või sertifikaat, mis tõendab täielikku vaktsineeritust (kehtib 270 päeva teisest doosist)
​VÕI
 • koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse antigeeni testi kohta,  mis peab olema tehtud enne 24 h riiki saabumist.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-LISSABON
Koguneme  Tallinna lennujaama infoletist vasakul asuva kassa juures kell , kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Helsingi kell 15:15-15:50 ja lend Helsingi-Lissabon 18:20-21:10  (kohalikud kellaajad, lennunumbrid AY1020, AY1739).
Oleme saabunud Portugali pealinna. Majutus Lissabonis kahel järgneval ööl hotellis***.

2. päev LISSABON -FADO
Hommikusöök. Lissabon on kui Euroopa uinuv kaunitar, kes peale 100-aastast uinakut on endalt tolmu raputanud ja kiirustab nüüd taas ballile. Elegants, salapära, kontrastsus ja naudingutele keskendumine on vaid mõned märksõnad, mis seda linna iseloomustavad. Teeme sissejuhatava ekskursiooni linnas bussiga ja jalgsi. Esmalt külastame Belemi linnaosa, kust algasid omaaegsed maadeavastusretked. Näeme Portugalile iseloomuliku arhitektuuristiili manuelismi pärleid - Belemi torni ja "pipramaksu" eest ehitatud võimsat Hieronümose kloostrit, kus asuvad ka kuulsa meresõitja Vasco da Gama ja portugallaste rahvuseepose "Lusiaadid" autori Luís de Camõesi hauad. Vaatame ka maadeavastajate monumenti, kuhu on raiutud portugallaste tähtsamate meresõitude võtmefiguurid. Suundume südalinna ning näeme linna peaväljakuid. Teeme jalutuskäigu läbi Alfama linnaosa käänuliste ja maaliliste tänavate. Vaatame katedraali ning imetleme vaateid linna kohal kõrguvatelt platvormidelt.  Võimalus sõita Lissaboni sümboliks oleva vanaaegse kollase trammiga, imetleda südalinna katuseid Santa Justa lifti vaateplatvormilt või lihtsalt jalutada eri ajastutest pärit kvartalites. Õhtul läheme soovijatega fado-restorani. Fado on Portugali rahvalik muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse klassikalisel Hispaania kitarril ja 12-keelsel Portugali kitarril, vahel harvem ka viiulil. Nimetus tuleneb ladinakeelsest sõnast fatum – saatus. Laulude teemaks on tihti nostalgia, õnnetu armastus ja traagiline saatus. Kuulame meiegi neid kauneid meloodiaid elukogenud fadistade esituses ning maitseme Portugali rahvusroogi caldo verdet ja bacalhaud. 

3. päev SINTRA - CABO DA ROCA - NAZARE
Hommikusöök. Varjuline Sintra on olnud Portugali kuningate suveresidentsiks juba 14. sajandist alates. Selles aristokraatlikus linnakeses vaatame kahte paleed: võimsat rahvuspaleed, mis üllatab erinevatest ajastutest pärit arhitektuuri, imeilusate azulejode (maalitud ja glasuuritud keraamilised plaadid), uhke luigesaaliga, toreda legendiga harakasaaliga ning vägeva köögiga, mille korstnad kõrguvad kogu linna kohal. Pena palee on armastava abikaasa kingitus 19. sajandi Euroopa kauneimaks kuningannaks peetud Maria II-le, ning tulemus on ahhetama panev - Pena paleest on inspiratsiooni saanud nii Sintras suvitamas käinud muinasjutukirjanik Hans Christian Andresen kui ka Walt Disney. Sintras soovitame kindlasti maitsta ka kohalikke kohupiimaküpsetisi queijadasid ja imetleda pika traditsiooniga käsitsi maalitud keraamikat. Seejärel käime ära paigas, “kus lõppeb maa ja algab meri” ehk Mandri-Euroopa kõige läänepoolsemas punktis – Cabo da Rocas. Peatume 140 meetri kõrgusel kaljul asuva majaka juures ning naudime vaadet ookeanile.   Õhtuks jõuame Nazarésse ja majutume hotellis  või sarnane.

4. päev  TOMAR - FATIMA -  BATALHA - NAZARE
Hommikusöök. Sõidame Tomari, kus külastame templirüütlite salapärast lossi. Mäetipus asuv vägev kindlusklooster oli esmalt Portugali Templirüütlite Ordu, peale viimase laialisaatmist aga Kristuse Ordu peakorter. Eri ajastutel ehitatud-täiendatud hoone on uhke, sünge, salapärane ja sedavõrd labürintjas, et hetketi näib, et iga koridor ja trepp viib vaid järjekordse katuseterrassi või sisehoovini. Peatume Fátimas, mis on katoliikliku maailma üks tähtsaimaid palverännakute sihtpunkte - usutakse, et just siin oli Jumalaema viimane suur ilmutus, kui ta 1917. aastal ilmutas end kuue järjestikuse kuu 13. kuupäeval, esmalt vaid kolmele karjuslapsele, viimaks, 13. oktoobril, aga juba 70 000 inimesele. Edasi sõidame imetlema suursugust Batalha kloostrit, mis püstitati mälestamaks võitu kastiillaste üle 1385. aasta Aljubarrota lahingus. Kloostri püstitajate soov midagi enneolematult võimast luua oli sedavõrd suur, et seninägematult kõrgeid võlve saadeti kokkuvarisemise hirmus ehitama eluaegset karistust kandvad vangid. Gootikat, manuelismi ja renessanssi kombineeriv klooster on viimaseks puhkepaigaks ka Avizi dünastia rajanud kuningas João I-le, tema inglasest naisele Philippale ning nende viiele pojale, kellest kuulsaim on kindlasti Henri Meresõitja. 

5. päev NAZARE - ALCOBAÇA - OBIDOS  - NAZARE
Hommikusöök. Külastame võimsat Jumalaema kloostrit Alcobaças, kus hiilgeaegadel elas 999 munka ning jumalateenistused toimusid ööpäevaringselt. Kloostrisse on maetud ka Portugali tuntuima armastusloo kangelased kuningas Pedro I ja tema julmalt tapetud armastatu Inês de Castro.  Sõidame Portugali kõige maalilisemaks väikelinnaks peetud Óbidosse, mille keskaegne linnamüür peidab kitsaid tänavaid, varjulisi väljakuid ja erakordse atmosfääriga pisikesi kohvikuid. Imetleme linna ja jalutame mööda valgekslubjatud majadega ääristatud tänavakesi. Miks mitte just siin – hurmavas keskaegses linnakeses, mille 13. sajandil sai kuninganna Isabel endale ekstravagantse pulmakingitusena – proovida kuulsat kirsilikööri ginjat? Kõige paremini maitseb see šokolaadist valmistatud pitsist rüübatuna.

6. päev  NAZARE - COIMBRA - AVEIRO – QUINTA DA AVELEDA - PORTO
Hommikusöök.  Jõuame tuntud ülikoolilinna Coimbrasse, mida varjamatu uhkusega nimetatakse Portugali Oxfordiks. Kunagi Portugali pealinnaks olnud Coimbras on nii väärikat ajalugu kui ka ülikoolilinnale tüüpilist nooruslikku energiat. Kogu linn jutustab 1290. aastal asutatud Coimbra ülikooli kirjudest, väärikatest ja metsikutest traditsioonidest. Muide, kuulu põhjal sai J. K. Rowling just Coimbra tudengite vormirõivaist inspiratsiooni Sigatüüka koolivormiks. Näeme ülikooli peahoonet koos legendaarse kellatorniga, ülikooli kirikut, 12. sajandist pärit katedraali, käänuliste tänavatega vanalinna ning elegantset all-linna. 
Edasi külastame Aveiro linna, mis asub kanalite kallastel ning mis on senini üheks Portugali soolatootmise keskuseks. Siin leiab elegantseid värviliste azulejodega kaetud maju ja kirjuks värvitud lamedapõhjalisi kanalipaate. Teeme kohvipausi kanaliäärses kohvikus, kus maitseme Aveiro kuulsaid munakollasetäidisega küpsiseid – Ovos Moleseid. Külastame maalilist veinimõisa Quinta da Aveledat. Siin, viinamarjaväljade keskel, saab kogeda tõelist rahu. Esmalt imetleme mõisaparki, kus on nii õiteilu kui salapärast lokkavat metsikust. Näeme korgitammesid ning mitmesaja-aastaseid eukalüpte. Siin-seal on purskkaevud, tiigikesed, romantilised aiamajad. Seejärel degusteerime kerget, kihisevat ja noort “rohelist veini”, mille kõrvale pakutakse mõisas valmistatud juuste. Majutus Portos hotellis Beta Porto**** või sarnane kahel järgneval ööl. 

7. päev PORTO 
Hommikusöök. Ajalooline Porto on andnud Portugalile esimese poole riigi nimest. Aga mitte ainult. Portugalis on käibel ütlus: Lissabon uhkustab, Coimbra laulab, Braga palvetab ja Porto töötab. Porto on tõepoolest töökas, energiline, jõuline ja äärmiselt uhke oma traditsioonide üle. Porto linnapildis näeb nii keskaegseid jumalakodasid, möödunud sajandivahetusest pärit art deco'd kui ka kaasaegse arhitektuuri pärle. Siin on kunsti ja muusikat, religioossust ja ärivaistu, boheemlust ja jõukust. Alustame oma päeva jõekruiisiga vanal purjekal, millega kunagi transporditi suuri veinivaate. Vaated, mis avanevad Douro jõelt viiele Porto sillale ning kaldapealsetele, on võrratud. Sandemani veinikeldris õpime, kuidas valmistatakse kuulsat portveini. Võimalus degusteerida ja soovi korral ka kaasa osta. Külastame Börsihoonet, mille muljetavaldav sisekujundus on äripartnereid portolaste jõukuses veennud juba 19. sajandi lõpust alates. Vaatame barokset, rohke kullaga kaunistatud Franciscuse kirikut. Vabal ajal soovitame ringi uudistada elust kihaval Duoro jõe kaldapealsel Ribeiral. Uhke vaatepilt on ka azulejodega kaunistatud vana raudteejaam.

8. päev LEND PORTO-HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Lend Lissabon-Helsingi kell 10:25-16:45 ja lend Helsingi-Tallinn kell 17:25-17:55 (lennunumbrid AY1688,AY1017).

Reisi hind

999 €* / 1052 € €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Helsingi-Lissabon/Porto-Helsingi-Tallinn (Finnairi liinilennud, lennugraafik seisuga 13.12.21)
 • Lennujaamamaksud detsember 2021, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 2 ööd Lissabonis hotellis*** (2-in. toad),  3 hommikusööki
 • 3 ööd Nazarès  hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • 2 ööd Porto piirkonnas  hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus  200 € 
 • Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Covid 19 QR koodi ja sertifikaadi vormistamine 15
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Palacio Nacional Sintras 10 €; al 65 a ja alla 18 a 8 €, alla 6 a tasuta
 • Palacio Pena Sintras 14 €; 12,50 € 6-17 a; 12,50 € al 65 a; alla 6 a tasuta
 • Sintra kohalik buss u 5,50 € 
 • Fado õhtu koos õhtusöögiga 37 €
 • Püha Frantsiskuse kirik Portos 4 €
 • Börsihoone külastus 8 €/6 €
 • Sandemani veinikelder 12 €
 • Laevasõit Douro jõel 10 €
 • Quinta da Aveleda 14 €
 • Alcobaca klooster 6 €, 3 € al 65 a
 • Batalha klooster 6 €, 3 € al 65 a
 • Templiordu rüütlite klooster Tomaris 6 €, 3 € al 65 a
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Portugalis pakutakse enamasti kontinentaalset hommikusööki, st kohvi/tee, mahl, saiake, juust, moos.
 
Lennuinfo Finnairi liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pärdamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
22.08.2022 - 29.08.2022
 Hind al 999

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mark
Tänan kõikI Germalo Reiside töötajad. Käisin Egiptuse reisil ja olen väga tänulik selle kogemuse eest. Germalo Reisides töötavad südamlikud, targad ja hoolitsevad inimesed, kes aitavad avada maailma.
M
Merle ja Meelis
Täname Piretit ja Germalot vaimustava ning uskumatult põneva Peruu reisi (mai 2022) eest. Pireti hea huumorisoon aitas alati ka kõige raskematel hetkedel, eriti kõrgmäestikus. Eriline reis erilisel maal. Piretiga võiksime minna kasvõi maailma lõppu! Kohtumiseni!