Portugali ringreis

Portugali ringreis

20.10.2023 - 27.10.2023
Giid Ester Laansalu
 Hind al 1149
Ooteleht
Ookeanile avatud tuhandenäoline pealinn Lissabon, varjuline Sintra, suurte maadeavastuste kuldajastu hiilgusest jäänud magus-valus igatsus, fado-laul ja grillsardiinid, mineviku ja kaasaja pühamud, kuninglikud residentsid, ookeanirannad – kõike seda pakub reis Euroopa lääneserva Portugali.

Lugege Portugali kohta lähemalt siit >
Loe meie giidide kohta lähemalt siit >

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-PORTO, DOURO JÕE ORG
Koguneme Tallinna lennujaamas Germalo infoleti juures kell 03:45, kus jagatakse vajalikud dokumendid.Lend Tallinn-Riia kell 05:40-06:30 ja Riia-Porto kell 07:15-09:40 (lennud BT362, BT679). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! 
Esmalt sõidame imetlema Douro jõe oru viinamarjakasvatuspiirkonda. Alto Douro veinipiirkond jõe ülemjooksul kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ja on üks kauneimaid veinitootmispiirkondi kogu maailmas. Just siin kasvavad viinamarjad, millest valmistatakse kuulsaid portveine. Teeme peatuse Peso da Regua linnakeses, mille peamine sissetulek tuleb tänini veinitööstusest. 
Jõuame Portugali suuruselt teise linna Portosse. Ajalooline Porto on andnud Portugalile esimese poole riigi nimest. Aga mitte ainult. Portugalis on käibel ütlus: Lissabon uhkustab, Coimbra laulab, Braga palvetab ja Porto töötab. Porto on tõepoolest töökas, energiline, jõuline ja äärmiselt uhke oma traditsioonide üle. Porto linnapildis näeb nii keskaegseid jumalakodasid, möödunud sajandivahetusest pärit art decod kui ka kaasaegse arhitektuuri pärle. Siin on kunsti ja muusikat, religioossust ja ärivaistu, boheemlust ja jõukust.
Majutus hotellis Portos 2 järgneval ööl hotellis Star Inn*** või sarnane.
 
2. päev PORTO LINNAEKSKURSIOON - QUINTA DA AVELEDA
Hommikusöök.  Alustame oma päeva jõekruiisiga vanal purjekal, millega kunagi transporditi suuri veinivaate. Vaated, mis avanevad Douro jõelt viiele Porto sillale ning kaldapealsetele, on võrratud. Sandemani veinikeldris õpime, kuidas valmistatakse kuulsat portveini. Võimalus degusteerida ja soovi korral ka kaasa osta. Pärastlõunal külastame Börsihoonet, mille muljetavaldav sisekujundus on äripartnereid portolaste jõukuses veennud juba 19. sajandi lõpust alates. Vabal ajal soovitame ringi uudistada elust kihaval Duoro jõe kaldapealsel Ribeiral ja külastada barokset, rohke kullaga kaunistatud Franciscuse kirikut.
Päraslõunal külastame veinimõisa Quinta da Aveledat. Siin, viinamarjaväljade keskel, saab kogeda tõelist rahu. Esmalt imetleme mõisa parki, kus on nii õiteilu kui salapärast lokkavat metsikust. Näeme korgitammesid ning mitmesaja-aastaseid eukalüpte. Siin-seal on purskkaevud, tiigikesed, romantilised aiamajad. Seejärel degusteerime kerget, kihisevat ja noort “rohelist veini”, vinho verdet, mille kõrvale pakutakse mõisas valmistatud juuste.

3. päev AVEIRO - COIMBRA - BATALHA – PENICHE
Hommikusöök. Külastame Aveiro linna, mis asub kanalite kallastel ning mis on senini üheks Portugali soolatootmise keskuseks. Siit leiab elegantseid värviliste azulejodega kaetud maju ja kirjuks värvitud lamedapõhjalisi kanalipaate. Teeme kohvipausi kanaliäärses kohvikus, kus maitseme Aveiro kuulsaid munakollasetäidisega küpsiseid – Ovos Moleseid.
Sõidame tuntud ülikoolilinna Coimbrasse, mida varjamatu uhkusega nimetatakse Portugali Oxfordiks. Kunagi Portugali pealinnaks olnud Coimbras on nii väärikat ajalugu kui ka ülikoolilinnale tüüpilist nooruslikku energiat. Kogu linn jutustab 1290. aastal asutatud Coimbra ülikooli kirjudest, väärikatest ja metsikutest traditsioonidest. Näeme ülikooli peahoonet koos legendaarse kellatorniga, ülikooli kirikut, 12. sajandist pärit katedraali, käänuliste tänavatega vanalinna ning elegantset all-linna.
Sõidame imetlema suursugust Batalha kloostrit, mis püstitati mälestamaks võitu kastiillaste üle 1385. aasta Aljubarrota lahingus. Kloostri püstitajate soov midagi enneolematult võimast luua oli sedavõrd suur, et seninägematult kõrgeid võlve saadeti kokkuvarisemise hirmus ehitama eluaegset karistust kandvad vangid. Gootikat, manuelismi ja renessanssi kombineeriv klooster on viimaseks puhkepaigaks ka Avizi dünastia rajanud kuningas João I-le, tema inglasest naisele Philippale ning nende viiele pojale, kellest kuulsaim on kindlasti Henri Meresõitja.
Majutus hotellis kolmel järgneval ööl hotellis Star Inn Peniche*** või sarnane.

4. päev PENICHE – TOMAR - FÁTIMA
Hmmikusöök. Vaba hommikupoolik Peniche'is. Võimalus veeta aega surfarite ja suplejate seas armastatud rannas või võtta ette jalutuskäik või rattaretk Peniche linnakeses. 
Pärastlõunal sõidame Tomari, kus külastame templirüütlite salapärast lossi. Mäetipus asuv vägev kindlusklooster oli esmalt Portugali Templirüütlite Ordu, peale viimase laialisaatmist aga Kristuse Ordu peakorter. Eri ajastutel ehitatud-täiendatud hoone on uhke, sünge, salapärane ja sedavõrd labürintjas, et hetketi näib, et iga koridor ja trepp viib vaid järjekordse terrassi või sisehoovini. 
Külastame Fátimat, mis on katoliikliku maailma üks tähtsaimaid palverännakute sihtpunkte - usutakse, et just siin oli Jumalaema viimane suur ilmutus, kui ta 1917. aastal ilmutas end kuue järjestikuse kuu 13. kuupäeval, esmalt vaid kolmele karjuselapsele, viimaks, 13. oktoobril, aga juba 70000 inimesele.

5. päev PENICHE - ALCOBAÇA – NAZARÉ
Hommikusöök. Vaba hommikupoolik Peniche'is. Pärastlõunal külastame võimsat Jumalaema kloostrit Alcobaças, kus hiilgeaegadel elas 999 munka ning jumalateenistused toimusid ööpäevaringselt. Kloostrisse on maetud ka Portugali tuntuima armastusloo kangelased kuningas Pedro I ja tema julmalt tapetud armastatu Inês de Castro.
Veedame õhtu tuntud suvituslinnas Nazarés, kus pakuvad silmailu kirevad kalapaadid ja värvikad kalurinaised oma vahvate ülestikku kantavate seelikutega. Õhtusöögi aegu täitub linn kirbe-magusa grillsardiinide lõhna ja mereannirestoranidest kostva kutsuva jutukõminaga.  

6. päev ÓBIDOS - LISSABON
Hommikusöök. Sõidame kõige maalilisemaks Portugali linnaks peetud Óbidosesse, mille linnamüürid pärinevad mauride ajast. Imetleme linna ja jalutame mööda valgeksvärvitud majadega ääristatud kitsaid tänavaid. Miks mitte just siin – hurmavas linnakeses, mille 13. sajandil sai kuninganna Isabel endale ekstravagantse pulmakingitusena – proovida klaasike kuulsat kirsilikööri ginjat? Kõige paremini maitseb see šokolaadist pitsist rüübatuna.
Saabume Portugali pealinna. Lissabon on kui Euroopa uinuv kaunitar, kes peale 100-aastast uinakut on endalt tolmu raputanud ja kiirustab nüüd taas ballile. Elegants, salapära, kontrastsus ja naudingutele keskendumine on vaid mõned märksõnad, mis seda linna iseloomustavad. Teeme sissejuhatava ekskursiooni linnas bussiga ja jalgsi. Esmalt külastame Belémi linnaosa, kust algasid omaaegsed maadeavastusretked. Näeme Portugalile iseloomuliku arhitektuuristiili manuelismi pärleid - Belémi torni ja "pipramaksu" eest ehitatud võimsat Hieronümose kloostrit, kus asuvad ka kuulsa meresõitja Vasco da Gama ja portugallaste rahvuseepose "Lusiaadid" autori Luís de Camõesi hauad. Vaatame ka maadeavastajate monumenti, kuhu on raiutud portugallaste tähtsamate meresõitude võtmefiguurid.
Suundume südalinna ning näeme linna peaväljakuid. Teeme jalutuskäigu läbi Alfama linnaosa käänuliste ja maaliliste tänavate. Vaatame katedraali ning imetleme vaateid linna kohal kõrguvatelt platvormidelt. Õhtul on igaühel võimalus sõita Lissaboni sümboliks oleva vanaaegse kollase trammiga, imetleda südalinna katuseid Santa Justa lifti vaateplatvormilt või lihtsalt jalutada eri ajastutest pärit kvartalites.
Majutume kahel järgneval ööl Lissabonis hotellis Exe*** või sarnane

7. päev KUNINGATE PALEED SINTRAS - CABO DA ROCA, LISSABONI FADO
Hommikusöök. Varjuline Sintra on olnud Portugali kuningate suveresidentsiks juba 14. sajandist alates. Selles aristokraatlikus linnakeses vaatame kahte paleed: võimsat rahvuspaleed, mis üllatab erinevatest ajastutest pärit arhitektuuri, imeilusate azulejode (maalitud ja glasuuritud keraamilised plaadid), uhke luigesaaliga, toreda legendiga harakasaaliga ning vägeva köögiga, mille korstnad kõrguvad kogu linna kohal. Pena palee on armastava abikaasa kingitus 19. sajandi Euroopa kauneimaks kuningannaks peetud Maria II-le, ning tulemus on ahhetama panev - Pena paleest on inspiratsiooni saanud nii Sintras suvitamas käinud muinasjutukirjanik Hans Christian Andresen kui ka Walt Disney. Sintras soovitame kindlasti maitsta ka kohalikke kohupiimaküpsetisi queijadasid ja imetleda pika traditsiooniga käsitsi maalitud keraamikat.
Seejärel käime ära paigas, “kus lõppeb maa ja algab meri” ehk Mandri-Euroopa kõige läänepoolsemas punktis – Cabo da Rocas. Peatume 140 meetri kõrgusel kaljul asuva majaka juures ning naudime vaadet ookeanile.
Õhtul läheme soovijatega fado-restorani Alfamas - piirkonnas, kus nüüdseks UNESCO suulise pärandi nimekirja kantud fado 19. sajandil alguse sai ning kus tänasel päevalgi on lugematu arv fado-majasid, mille igast avatud uksest ja aknast kostub laulu. Fado on Portugali rahvalik muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse klassikalisel Hispaania kitarril ja 12-keelsel Portugali kitarril, vahel harvem ka viiulil. Nimetus tuleneb ladinakeelsest sõnast fatum – saatus. Laulude teemaks on tihti nostalgia, õnnetu armastus ja traagiline saatus. Kuulame meiegi neid kauneid meloodiaid elukogenud fadistade esituses ning maitseme Portugali rahvusroogi caldo verdet ja bacalhaud.

8. päev LISSABON, lend LISSABON-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Tutvume Tejo jõe kaldal piirkonnaga, mis sai uue elu 1998. aastal toimunud EXPO tarvis. Praegu Rahvuste Pargi (Parque das Nações) nime kandev ala on kohalike seas populaarne vaba aja veetmise piirkond – siin asuvad näiteks Euroopa suurim okeanaarium, teaduskeskus, rohkelt moodsat arhitektuuri, võluvad pargikesed ja restoranid, hiiglaslik kaubanduskeskus. Just siin peeti ka 2018. aasta Eurovisioon.
Suundume lennujaama. Lend Lissabon-Riia-Tallinn kell 16:15-22:35 ja 23:15-00:05 (lennunumbrid BT676 ja BT361).

Reisi hind

Reisi hind 
1149 €* / 1209 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
 

Hind sisaldab:
 • Lennupilet liinilendudele Tallinn-Riia-Lissabon-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus vastavalt programmile hotellides***/**** koos hommikusöökidega
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus 250 €
 • Tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Palacio Nacional Sintras 10 €; 8 € al. 65 a ja alla 18 a, alla 6 a tasuta
 • Palacio Pena Sintras 14 €; 12,50 € 6-17 a, 12,50 €, alla 6 a tasuta 
 • Sintra kohalik buss 8,20 € 
 • Fado õhtu koos õhtusöögiga 40 €
 • Templiordu rüütlite klooster Tomaris 10 €, 5 € al. 65 a
 • Batalha klooster 10 €, 5 € al. 65 a
 • Alcobaca klooster 10 €, 5 € al. 65 a
 • Börsihoone külastus 10 €/ 7,50 €
 • Sandemani veinikelder 15,50 €
 • Laevasõit Douro jõel  10 €
 • Quinta da Aveleda külastus ja degustatsioon 20 €
 • Püha Frantsiskuse kirik Portos 7,50 €/5 € al 65 a 

Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Air Baltic liinilendudel
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel.

Portugalis pakutakse enamasti kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, juust, moos.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Portugali reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Riiki võib siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
20.10.2023 - 27.10.2023
Giid Ester Laansalu
 Hind al 1149
Ooteleht
Giid
Ester Laansalu
Ester on tegelenud giiditööga üle 23 aasta, mille jooksul on maailmale tiir peale tehtud alates Norrast lõpetades Kuuba, Peruu, Mehhiko, Vietnami või Uus-Meremaaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Portugali ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!
M
Marika
Olen ikka veel Itaalia mõju all, kuigi reis toimus maikuus -parim aeg reisiks, kus ilm on mõnusalt soe ja päikeseline, loodus nii värske... Napoli,Capri,Firenze,Rooma,Veneetsia - nii unustamatud... Giid Ulve Kärpuk - tulen oma kaasaga Sind sinna Itaaliasse päris kindlasti veel kuulama ja Sinuga koos Itaaliat avastama. Tõeliselt tore reis oli!