Portugali ringreis

Portugali ringreis

17.08.2024 - 24.08.2024
Giid Mirjam Somelar
 Hind al 1349
Broneeri
5 vaba kohta
Ookeanile avatud tuhandenäoline pealinn Lissabon, varjuline Sintra, suurte maadeavastuste kuldajastu hiilgusest jäänud magus-valus igatsus, fado-laul ja grillsardiinid, mineviku ja kaasaja pühamud, kuninglikud residentsid, ookeanirannad – kõike seda pakub reis Euroopa lääneserva Portugali.

Lugege Portugali kohta lähemalt siit >
Loe meie giidide kohta lähemalt siit >

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-LISSABON
Koguneme  Tallinna lennujaama Germalo Reiside infoleti juures kell 03:30, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Riia kell 05:35-06:25 ja lend Riia-Lissabon 12:50-15:30 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT362, BT675). Lennugraafik muutunud 28. detsembril. Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi. 
Oleme saabunud Portugali pealinna. Majutus Lissabonis kahel järgneval ööl hotellis As Lisboa*** või sarnane.

2. päev LISSABON -FADO
Hommikusöök. Lissabon on kui Euroopa uinuv kaunitar, kes peale 100-aastast uinakut on endalt tolmu raputanud ja kiirustab nüüd taas ballile. Elegants, salapära, kontrastsus ja naudingutele keskendumine on vaid mõned märksõnad, mis seda linna iseloomustavad. Teeme sissejuhatava ekskursiooni linnas bussiga ja jalgsi.
Esmalt suundume südalinna ning näeme linna peaväljakuid. Teeme jalutuskäigu läbi Alfama linnaosa käänuliste ja maaliliste tänavate. Vaatame katedraali ning imetleme vaateid linna kohal kõrguvatelt platvormidelt. Vabal ajal võimalus sõita Lissaboni sümboliks oleva vanaaegse kollase trammiga, imetleda südalinna katuseid Santa Justa lifti vaateplatvormilt või lihtsalt jalutada eri ajastutest pärit kvartalites.
Pärastlõunal külastame Belemi linnaosa, kust algasid omaaegsed maadeavastusretked. Näeme Portugalile iseloomuliku arhitektuuristiili manuelismi pärleid - Belemi torni ja "pipramaksu" eest ehitatud võimsat Hieronümose kloostrit, kus asuvad ka kuulsa meresõitja Vasco da Gama ja portugallaste rahvuseepose "Lusiaadid" autori Luís de Camõesi hauad. Vaatame ka maadeavastajate monumenti, kuhu on raiutud portugallaste tähtsamate meresõitude võtmefiguurid. 
Õhtul läheme soovijatega fado-restorani. Fado on Portugali rahvalik muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse klassikalisel Hispaania kitarril ja 12-keelsel Portugali kitarril, vahel harvem ka viiulil. Nimetus tuleneb ladinakeelsest sõnast fatum – saatus. Laulude teemaks on tihti nostalgia, õnnetu armastus ja traagiline saatus. Kuulame meiegi neid kauneid meloodiaid elukogenud fadistade esituses ning maitseme Portugali rahvusroogi caldo verdet ja bacalhaud.

3. päev SINTRA - CABO DA ROCA – PENICHE 
Hommikusöök. Lahkume Lissabonist ja sõidame Sintrasse. Varjuline Sintra on olnud Portugali kuningate suveresidentsiks juba 14. sajandist alates. Selles aristokraatlikus linnakeses vaatame kahte paleed: võimsat rahvuspaleed, mis üllatab erinevatest ajastutest pärit arhitektuuri, imeilusate azulejode (maalitud ja glasuuritud keraamilised plaadid), uhke luigesaaliga, toreda legendiga harakasaaliga ning vägeva köögiga, mille korstnad kõrguvad kogu linna kohal. Pena palee on armastava abikaasa kingitus 19. sajandi Euroopa kauneimaks kuningannaks peetud Maria II-le, ning tulemus on ahhetama panev - Pena paleest on inspiratsiooni saanud nii Sintras suvitamas käinud muinasjutukirjanik Hans Christian Andresen kui ka Walt Disney. Sintras soovitame kindlasti maitsta ka kohalikke kohupiimaküpsetisi queijadasid ja imetleda pika traditsiooniga käsitsi maalitud keraamikat. 
Pärastlõunal käime ära paigas, “kus lõppeb maa ja algab meri” ehk Mandri-Euroopa kõige läänepoolsemas punktis – Cabo da Rocas. Peatume 140 meetri kõrgusel kaljul asuva majaka juures ning naudime vaadet ookeanile. majutume kolmel järgneval ööl hotellis Peniche*** või sarnane.

4. päev TOMAR - FATIMA – BATALHA 
Hommikusöök. Sõidame Tomari, kus külastame templirüütlite salapärast lossi. Mäetipus asuv vägev kindlusklooster oli esmalt Portugali Templirüütlite Ordu, peale viimase laialisaatmist aga Kristuse Ordu peakorter. Eri ajastutel ehitatud-täiendatud hoone on uhke, sünge, salapärane ja sedavõrd labürintjas, et hetketi näib, et iga koridor ja trepp viib vaid järjekordse katuseterrassi või sisehoovini. 
Peatume Fátimas, mis on katoliikliku maailma üks tähtsaimaid palverännakute sihtpunkte - usutakse, et just siin oli Jumalaema viimane suur ilmutus, kui ta 1917. aastal ilmutas end kuue järjestikuse kuu 13. kuupäeval, esmalt vaid kolmele karjuslapsele, viimaks, 13. oktoobril, aga juba 70 000 inimesele.

Sõidame imetlema suursugust Batalha kloostrit, mis püstitati mälestamaks võitu kastiillaste üle 1385. aasta Aljubarrota lahingus. Kloostri püstitajate soov midagi enneolematult võimast luua oli sedavõrd suur, et seninägematult kõrgeid võlve saadeti kokkuvarisemise hirmus ehitama eluaegset karistust kandvad vangid. Gootikat, manuelismi ja renessanssi kombineeriv klooster on viimaseks puhkepaigaks ka Avizi dünastia rajanud kuningas João I-le, tema inglasest naisele Philippale ning nende viiele pojale, kellest kuulsaim on kindlasti Henri Meresõitja.

5. päev PENICHE - ALCOBAÇA -OBIDOS - PENICHE
Hommikusöök. Vaba hommikupoolik. Pärastlõunal külastame võimsat Jumalaema kloostrit Alcobaças, kus hiilgeaegadel elas 999 munka ning jumalateenistused toimusid ööpäevaringselt. Kloostrisse on maetud ka Portugali tuntuima armastusloo kangelased kuningas Pedro I ja tema julmalt tapetud armastatu Inês de Castro.
Sõidame kõige maalilisemaks Portugali linnaks peetud Óbidosesse, mille linnamüürid pärinevad mauride ajast. Imetleme linna ja jalutame mööda valgeksvärvitud majadega ääristatud kitsaid tänavaid. Miks mitte just siin – hurmavas linnakeses, mille 13. sajandil sai kuninganna Isabel endale ekstravagantse pulmakingitusena – proovida klaasike kuulsat kirsilikööri ginjat? Kõige paremini maitseb see šokolaadist pitsist rüübatuna. 

6. päev COIMBRA - AVEIRO – PORTO
Hommikusöök. Sõidame tuntud ülikoolilinna Coimbrasse, mida varjamatu uhkusega nimetatakse Portugali Oxfordiks. Kunagi Portugali pealinnaks olnud Coimbras on nii väärikat ajalugu kui ka ülikoolilinnale tüüpilist nooruslikku energiat. Kogu linn jutustab 1290. aastal asutatud Coimbra ülikooli kirjudest, väärikatest ja metsikutest traditsioonidest. Näeme ülikooli peahoonet koos legendaarse kellatorniga, ülikooli kirikut, 12. sajandist pärit katedraali, käänuliste tänavatega vanalinna ning elegantset all-linna.

Pärastlõunal külastame Aveiro linna, mis asub kanalite kallastel ning mis on senini üheks Portugali soolatootmise keskuseks. Siit leiab elegantseid värviliste azulejodega kaetud maju ja kirjuks värvitud lamedapõhjalisi kanalipaate. Teeme kohvipausi kanaliäärses kohvikus, kus maitseme Aveiro kuulsaid munakollasetäidisega küpsiseid – Ovos Moleseid.Majutus Portos hotellis Editory*** või sarnane kahel järgneval ööl. 

7. päev PORTO  - QUINTA DA AVELEDA
Hommikusöök. Ajalooline Porto on andnud Portugalile esimese poole riigi nimest. Aga mitte ainult. Portugalis on käibel ütlus: Lissabon uhkustab, Coimbra laulab, Braga palvetab ja Porto töötab. Porto on tõepoolest töökas, energiline, jõuline ja äärmiselt uhke oma traditsioonide üle. Porto linnapildis näeb nii keskaegseid jumalakodasid, möödunud sajandivahetusest pärit art deco'd kui ka kaasaegse arhitektuuri pärle. Siin on kunsti ja muusikat, religioossust ja ärivaistu, boheemlust ja jõukust.
Alustame oma päeva jõekruiisiga vanal purjekal, millega kunagi transporditi suuri veinivaate. Vaated, mis avanevad Douro jõelt viiele Porto sillale ning kaldapealsetele, on võrratud. Sandemani veinikeldris õpime, kuidas valmistatakse kuulsat portveini. Võimalus degusteerida ja soovi korral ka kaasa osta. Vabal ajal soovitame ringi uudistada elust kihaval Duoro jõe kaldapealsel Ribeiral ja külastada barokset, rohke kullaga kaunistatud Franciscuse kirikut.
Pärastlõunal külastame veinimõisa Quinta da Aveledat. Siin, viinamarjaväljade keskel, saab kogeda tõelist rahu. Esmalt imetleme mõisa parki, kus on nii õiteilu kui salapärast lokkavat metsikust. Näeme korgitammesid ning mitmesaja-aastaseid eukalüpte. Siin-seal on purskkaevud, tiigikesed, romantilised aiamajad. Seejärel degusteerime kerget, kihisevat ja noort “rohelist veini”, vinho verdet, mille kõrvale pakutakse mõisas valmistatud juuste.

8. päev PORTO - LEND PORTO-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Külastame Börsihoonet, mille muljetavaldav sisekujundus on äripartnereid portolaste jõukuses veennud juba 19. sajandi lõpust alates. Imetleme azulejodega kaunistatud vana raudteejaama ning soovijatel on võimalus külastada ka Porto katedraali.Lend Porto-Riia kell 16:35-22:40 ja lend Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (lennunumbrid BT680, BT361

Reisi hind

1349 €* / 1420 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
  • Lennupilet liinilendudele Tallinn-Riia-Porto/Lissabon-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud)
  • Lennujaamamaksud, käibemaks
  • Sõit kõigi mugavustega bussis
  • Majutus vastavalt programmile hotellides*** koos hommikusöökidega
  • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
  • Ühene majutus 350 €
  • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
Palacio Nacional Sintras 10 €; 8 € al. 65 a ja alla 18 a, alla 6 a tasuta
Palacio Pena Sintras 14 €; 12,50 € 6-17 a, 12,50 €, alla 6 a tasuta 
Sintra kohalik buss 8,20 € 
Fado õhtu koos õhtusöögiga 40 €
Templiordu rüütlite klooster Tomaris 10 €, 5 € al. 65 a
Batalha klooster 10 €, 5 € al. 65 a
Alcobaca klooster 10 €, 5 € al. 65 a
Börsihoone külastus 10 €/ 7,50 €
Sandemani veinikelder 15,50 €
Laevasõit Douro jõel  10 €
Quinta da Aveleda külastus ja degustatsioon 20 €
Püha Frantsiskuse kirik Portos 7,50 €/5 € al 65 a
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Portugali reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Riiki võib siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Soovi korral on peredel võimalik hotellides kolmene majutus.
Soodustus lapsele (majutudes toas kolmandana) lisavoodil 50 €

Lennuinfo Air Baltic liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel

Portugalis pakutakse enamasti kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, juust, moos.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
17.08.2024 - 24.08.2024
Giid Mirjam Somelar
 Hind al 1349
Broneeri
5 vaba kohta
Giid
Mirjam Somelar
Mirjami lemmiksihtpunktideks Euroopas on kaks Atlandi-äärset maad: müstiline Island oma lummavate maastike ja unikaalse kultuuripärandiga ning Portugal oma keerdkäikuderohke ajaloo ja kiirelt areneva tänapäevaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

  • Portugali ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Maret ja Peeter
Täname Germalot suurepärase reisikorralduse eest Jordaaniasse. Eriline tänu meie reisijuhile Siretile, kes selle reisi väga huvitavaks ja põnevaks muutis. Siret, Sa oled võrratu! Tahame kindlasti koos Sinuga veel reisida.
S
Saima & Tiina
Suur tänu Mirjam Somelar! Reis Portugali 21.-28.04.23 ületas kõik ootused. Näha ja kuulda saime palju, palju uut ja huvitavat. Ilusad üllatused, mida kogesime, teevad ikka ja jälle südame soojaks. Mirjami juhatusel tahaks kindlasti veel reisida.