Prantsusmaa gurmeereis

Prantsusmaa gurmeereis

02.09.2024 - 08.09.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1199
Ooteleht
Reis Prantsusmaale võimaldab tutvuda mitmest küljest Euroopa ühe huvitavaima riigiga. Prantsusmaa on alati olnud elegantsuse sümboliks. Siin hinnatakse kõrgelt köögikultuuri ning esteetikat. Reis viib meid imekaunisse Dordogne orgu, keskaegsetesse linnadesse, imeuhketesse lossidesse. Teekonda vürtsitavad lõputud viinamarjaväljad, väikesed idüllilised külad ja võimsad kloostrid.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MÜNCHEN-TOULOUSE

Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-München kell 12:55-14:20 ja München-Toulouse kell 15:25-17:10 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH2405 ja LH2220). Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi!  

Prantsusmaale saabudes sõidame Toulouse’i linna, kus tänasel ööl ka majutume. Imeilus Toulouse on teise nimega ,,Roosa linn’’, kuna paljud siinsed hooned on ehitatud terrakota tellistest. Linnast voolab läbi Garonne’i jõgi, mille kaldal on õhtul mõnus päikeseloojangut nautida. Toulouse on kuulus oma toidukultuuri poolest. Soovitame siin linnas kohalikke spetsialiteete proovida – näiteks cassouletti või Toulouse’i vorsti.
Söögikorrad: -
Majutus: Ours Blanc Wilson****

 

2.  päev TOULOUSE – SARLAT

Hommikul teeme veel tutvust elava suurlinna Toulouse’iga, mis on ka populaarne tudengite seas. Linnas jalutades avastame igal sammul ajaloo jälgi: renessansiaegsed paleed annavad tunnistust vanast kaupmeeste vaimust. Filosoof Thomas Aquino leidis oma viimse puhkepaiga just siin linnas, endises Les Jacobinsi kloostris. Sukeldume romaani arhitektuuri maailma ja külastame UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat St-Sernini kirikut, mis on sajandeid olnud populaarne peatuspaik palveränduritele teel Santiago de Compostelasse. Lahkume Toulouse’st ja sõidame avastama Dordogne orgu. Lõuna veedame tuntud veinipiirkonnas, Cahorsi linnas. Jätkame teekonda UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Rocamadouri küla suunal, mis pole mitte ainult üks Prantsusmaa tähtsamaid turismisihtkohti, vaid samuti ülioluline palverändurite peatuskoht Püha Jaakobuse teel Santiagosse. Siinse vapustava  120 meetrit kõrge tsitadelli võtab kõige paremini kokku vana kohalik ütlus: "Majad jõel, kirikud majade peal, kivid kirikute peal, loss kaljul".

Pühal linnal on 4 kaunist kaarekujulist kiviväravat: Porte Basse, Porte du Figuier, Porte Salmon ja Porte Hugon. Linn ise asub madalatel nõlvadel. Kaunite kuldsete kivimajade ja lauze-stiilis katustega kaunistatud peatänav on täiesti autovaba ning siit leiame mitmeid võluvaid restorane ja omapäraseid butiike. Varasematel aegadel ,,ronisid’’palverändurid patukahetsuse märgina mööda 216 trepiastet linna pühamusse põlvili. Tänapäeva külastajatel on lubatud omal jalal tavalisel viisil trepist üles minna. Kui kõrge trepp siiski liialt ahvatlev ei tundu, saavad soovijad üles sõita liftiga, mis ühendab alamlinna lossiga.

Õhtuks jõuame meekollast värvi hoonetega keskaegsesse Sarlati linna Dordogne oru südames, kus ööbime kahel järgneval ööl.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Le Meysset***

 

3. päev SARLAT – DORDOGNE ORG

Sarlati linn näeb välja muinasjutuline – kitsad tänavad, keskaegne uhke vanalinn, katedraal, turg, mis asub Sainte-Marie kirikus ja püssikuulikujuline ,,Surnute laterna’’ torn. Peale vanalinna ekskursiooni jalutame Le Notre õpilase, Päikesekuninga õukonna aedniku poolt kujundatud kuulsates Marqueyssaci pargiaedades. Romantilises ja rohelusest tulvil pargis on 19. sajandist pärit uhke loss, mitu koske ja 6 kilomeetri pikkune rada, mis on ääristatud 150 000 käsitsi pügatud pukspuuga. Lisaks leiame siit mägisest pargist mitmeid vaateplatvorme maaliliste vaadetega orule ja siinsetele uhketele lossidele. Vanalinnas peetakse kaks korda nädalas Sarlat’i turgu, mis pärineb keskajast ja on kuulus kogu piirkonnas. Kolmapäeva hommikud on pühendatud toidule ning Place de la Liberte'le seavad end sisse mitmed kohalike toodete pakkujad. Väljas on kõik Périgordi kulinaarsed tähed: mesi, trühvlid ja linna kuulus foie gras. Tõeline gurmaanide paradiis!  Sarlatis on ringi seigelnud ja kurjategijaid jahtinud ka Martin Walkeri kriminaalromaanidest tuntud gurmaanist politseinik Bruno.

Külastame Beynaci kindlus-lossi, kust avaneb lihtsalt fantastiline vaade orule. Soovijatega kruiisime traditsioonilise puidust jõelaeva gabarre’ga Dordogne jõel, et jõe ääres kõrguvaid lõputuid kindlusi imetleda (lisatasu eest).
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Le Meysset***

 

4. päev LASCAUX KOOPAD – PERIGORD – COGNAC – LA ROCHELLE

Lahkume Sarlatist ja sõidame edasi La Rochelle’i linna poole. Siit Vézère’i orust leiame paleoliitikumi ajast pärit esivanemate jälgi. Pullid, hirved ja metsikud hobused tormavad Lascaux’ eelajalooliste koobaste (UNESCO maailmapärand) seintel – inimkonna üks varasemaid kunstiteoseid. Külastame Lascaux IV külastuskeskust, kuhu on loodud päris koobastega identsed koopiad. Jätkame sõitu Périgordi rohelistel ja mägistel teedel. Perigueux'sse saabudes tõmbab meie tähelepanu kesklinnas domineeriv imeline Saint Fronti katedraal. Algne kirik ehitati juba u 1120. aastal ja see sai uuenduskuuri 19. sajandil Paul Abadie poolt. Katedraal klassifitseeriti 1998. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse kui üks olulisemaid peatuskohti Santiago palverännuteel. Piirkond on kuulus ka oma trühvlite poolest, mida soovitame lõunasöögil proovida. Edasi suundume võluvasse Cognaci linna. Piirkond on tuntud konjaki valmistamise poolest ning siit leiame ligi 200 konjakitootjat. Siinsete konjakimajade hulka kuuluvad sellised suured nimed nagu Hennessy, Martell, Rémy Martin, Courvoisier ja paljud teised. Võimalus seda kohalikku maiuspala degusteerida.

Edasi viib meid teekond sadamalinna La Rochelle’i, mis on 12. sajandist olnud tähtis kala- ja kaubanduspiirkond. Sadamaala on kuulus oma uhke restoranide valiku, ilusa looduse ja templirüütlite tõttu, kellel oli just siin linnas suurim Atlandi ookeani äärne baas. Vanalinnas näeme kesk- ja renessansiaegseid hooneid ning kitsaid võlvitud vahekäikudega tänavaid.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Ibis Style La Rochelle Centre***

 

5. päev LA ROCHELLE – ÎLE DE RÉ SAAR – BORDEAUX

Hommikune jalutuskäik La Rochelle’is. Seejarel külastame imeilusa loodusega Île de Ré saart, mida nimetatakse veel ,,Valgeks saareks’’. Valge on Ile de Ré värv, nii soolakute kui ka majade värvi poolest, millel on traditsiooniliselt sinised või rohelised aknaluugid. Külastame Prantsusmaa kõige ilusamaks külaks nimetatud Ars en Ré küla ja jahisadamat. Siinse Saint Etienne'i kiriku eripäraks on must-valgeks värvitud kellatorn, mis oli enne tuletornide ehitamist meremeestele maamärgiks.

Suundume kuulsasse veinipiirkonda Bordeauxsse, kus majutume järgneval kahel ööl.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Victoria Garden***

 

6. päev BORDEAUX – LÕPUTUD VIINAMARJAVÄLJAD – ST-EMILION

Alustame tutvumist Bordeaux’i sadamalinnaga Garonne’i jõe kaldal. Siin asub kuulus gooti katedraal Saint-André ning mitmeid muuseume ja väärikaid kunstigaleriisid. Garonne’i jõe käänulisel kaldal saab jalutada mitmetes avalikes parkides ning nautida vaateid uhketele 18.-19. sajandi villadele. Jalutame Bordeaux' südalinnas (UNESCO maailmapärandi nimistus) asuva elegantse Place de la Bourse'i juurde. Imetleme linna ühte kuulsaimat vaatamisväärsust Miroir d'Eau’d, mille veepinnalt peegelduvad ümberkaudsed klassitsistlikud linnapaleed. Soovijatel on võimalus külastada julge arhitektuuriga muuseumi Cité du Vin (Veini linn) või kulgeda mööda imeilusat linna ja nautida kohvikutes mõnusat lõunamaist hõngu punase veini saatel. Lahkume Bordeaux’st ja sõidame keskaegsete võluvate alleede ja väljakutega veinilinna St-Emilion (UNESCO maailmapärandi nimistus). Siit leiame lõputuna paistvad viinamarjaväljad ja tohutul hulgal veinimõisasid, millest ühte ka külastame. Õpime tundma veinimõisa ajalugu ja veinitegemise traditsioone ning degusteerime maitsvat kuulsat veini isegi.

Õhtuks jõuame tagasi Bordeaux’i linna.

Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Victoria Garden***

 

7. päev GRANDE DUNE DU PILAT – ARCACHON, AUSTRITE PEALINN – LEND BORDEAUX-FRANKFURT-TALLINN

Täna sõidame vaatama Euroopa kõrgeimat liivadüüni Grande Dune de Pilati Atlandi ookeani rannikul. Saame liivadüüni mööda üles ronida, et nautida imeilusaid vaateid lõputule liivarannale ja männimetsale, mõnus ookeanituul juukseid sasimas. Külastame mereäärset Arcachoni linna, mille neli linnaosa on nimetatud aastaaegade järgi. Linn on suurepärane näide Belle Époque ajastust ja Talve (Ville d’Hiver) linnaosast leiame mitmeid Belle Époque perioodi uhkeid villasid. Linn on tuntud ka austrite poolest – nimelt on siin mitmeid ’’austrifarmereid’’ ja kuulsad austrihütid. Aeg suunduda lennujaama. Lend Bordeaux-Frankfurt kell 18:40-20:30 ja Frankfurt-Tallinn kell 21:35-00:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH1085 ja LH884).
NB! Tallinnasse saabume 9. septembri varahommikul.

Söögikorrad: hommikusöök

Reisi hind

 

1199 €* / 1262 €
 

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

 Hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-München-Toulouse ja Bordeaux-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • 1 öö Toulouses hotellis**** (2-in toad), 1 hommikusööki;
 • 2 ööd Sarlatis hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • 1 öö La Rochelles hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 2 ööd Bordeaux'is hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest:
 • ühene majutus hotellides kogu reisi vältel 240 €;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest;
 • tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • 3-käiguline õhtusöök Meysset restoranis 35 € (ettetellimisel, tasumisel)
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
Marqueyssaci pargiaiad täiskasvanu 12.90 €, noor 10-17a 6.50 €, laps kuni 10a tasuta
Beynaci loss täiskasvanu 7 €, laps 12-16a 4.50 €
Gabarrega sõit Dordogne jõel 7 €
Lascaux koopad täiskasvanu 22 €, laps 5-12a 14.50 €
Cognac Otard konjakimaja külastus ja degusteerimine 16 €
Château de Pressaci veinimõisa külastus ja degusteerimine 27 €

Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Mitmed muuseumid kuni 25 a. tasuta (EL kodanikele, dokumendi alusel).

Lisainfo

 • Prantsusmaal pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos.
Lennuinfo Lufthansa liinilendudel:
​Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
02.09.2024 - 08.09.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1199
Ooteleht
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Prantsusmaa gurmeereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Heli
Oleme väga tänulikud imetoreda ja sisuka Kreeta reisi eest. Erilised tänud meie super giidile Ervin Org. Lihtsalt lust on kuulata tema ladusaid jutustusi. Kogu reis on igati kordaläinud ja pakatame nii päikesest kui ka teadmistest.
J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.