Prantsusmaa - suur ringreis

Prantsusmaa - suur ringreis

16.08.19 - 24.08.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 999
Ooteleht
Reis Prantsusmaale võimaldab tutvuda mitmest küljest Euroopa ühe huvitavaima riigiga. Prantsusmaa on alati olnud elegantsuse sümboliks. Siin hinnatakse kõrgelt köögikultuuri ning esteetikat. Reis annab põhjaliku ülevaate Prantsusmaa ajaloost, kultuurist ja tänapäevast. Reisi vürtsitavad kõigi romantikute unistus Pariis, Nizza promenaadid, Loire’i oru lossid, väikesed idüllilised külad ja võimsad kloostrid.

Lugege meie giididega kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–PARIIS
Kogunemine kell 14:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Pariis kell 16:00-17:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT689). 
Majutus Pariisis kolmel järgneval ööl hotellis Ibis Paris Opéra Bastille*** või sarnases.

2. päev  SUURED BULVARID - VERSAILLES - TRIUMFIKAAR - MONTMARTRE
Hommikusöök hotellis. Pariisi kesklinna viivad meid Les Grands Boulevards ehk Suured bulvarid. Pariisi vana ooperiteater Opera Garnier ja Concordia väljak. Seejärel pakuvad meile huvi Cité saar ja Jumalaema kirik. Pariisi raekoja juurest viib tee Pompidou keskuse juurde, kus asub Moodsa Kunsti muuseum. 
Täna külastame Euroopat suurimat lossi - Versailles’d. Lossi suursugusus on olnud eeskujuks paljudele hilisematele Euroopa lossidele. Imetleme ajalugu näinud saale - nende peegleid, mööblit, maale ning lühtreid ja skulptuure. Jalutame ka lossi pargis.
Vaatame Pariisi kuulsaimat triumfikaart Charles de Gaulle’i väljakul, kust algavad 12 Pariisi tähtsaimat avenüüd. Jalutame Champs-Élysées’l, mis on Pariisi kuulsaim avenüü. Suundume õhtusele Montmartre’ile - mägi paistab Pariisis juba kaugelt silma ning ka siit avanevad vaated on avarad - Pariis justkui peopesal. Vaatame uhket Sacrè-Coeuri basiilikat ja kuulsat Tertre’i väljakut. Igapäevaselt leiame siit maalikunstnikke ja elukunstnikke, uudishimulikke turiste ja külastajaid, kes ümbritsevast melust end segada ei lase ning portreemaalijatele poseerivad.

 
3. päev LADINA KVARTAL - EIFFELI TORN - SEINE
Hommikusöök hotellis. Tänane ekskursioon viib meid Louvre'i muuseumi juurde ning sealt edasi Ladina kvartalisse: Sorbonne’i ülikool, Pantheon. Luxembourgi aed. Vaatame Dome des Invalides’i ehk Invaliidide kuppelkirikut, mille 1670. aastal lasi Louis XIV rajada sõjas haavata saanud sõduritele, et "nood ei peaks tänaval kerjama". Eiffeli torn on kahtlemata üks maailma tuntuimaid ehitisi. Soovijatel võimalik tõusta torni tippu ja nautida hingematvat vaadet linnale. 
Pariis on jõelinn – Seine on oluline osa linnast. Kaldapealsetel asuvad Pariisi tähtsaimad paigad ning jõgi on olnud tähtis nii kaitse-eesmärkidel kui kaubaveol. Teeme õhtuse laevasõidu Seine’i jõel - meile avanevad juba hoopis teisest vaatevinklist Pariisi kuulsaimad paigad ja ehitised.
 
4. päev CLAUDE MONET’ AIAD – ST.MICHEL KLOOSTER
Hommikusöök hotellis.  Suundume Pariisist edasi Normandiasse. Givernys vaatame Claude Monet’ rajatud Jaapani aeda ning kauneid vesiroose. Külastame ainulaadset St. Micheli kloostrit Mont Saint-Micheli saarel. Saareks on seda suisa palju nimetada, sest 900 meetripikkusel ja 80 meetrit kõrge kaljupaljand mahutab nii gooti stiilis benediktiini kloostri kui kõrgete müüridega kindlustatud küla. Siiski paikneb see kalju maismaa ja mere vahel ning tõusulained eraldavad selle „lääne ime“ maismaast samal ajal kui mõõn paljastab kaunid liivaluited ning ühendab kaljusaare taas mandriga. Majutume Normandias maamõisa tüüpi hotellis La Marjolaine*** või sarnases.
Kuna Prantsusmaal keerleb pool elu gourmee ja prantsusepärase toidu ja toiduvalmistamise ümber, siis on meilgi võimalust nautida tõeliselt prantsusepärast õhtusööki (lisatasu eest). 
 
5. päev LOIRE’I ORG - CHENONCEAU LOSS ja CHAMBORDI LOSS
Hommikusöök hotellis. Jätkame oma imelist teekonda Prantsusmaal avastades Loire’i orgu. Keskpäeval külastame imeilusat, müstiliselt jõe kohal seisvat Chenonceau lossi, mille omanikeks on olnud nii kuningad Francois I, Henri II, Henri IV kui ka kuulsad daamid ajaloost, sh Katariina di Medici. Loss, selle interjöör ja aiad on kaunilt restaureeritud, pakkudes inspireerivat jalutuskäiku möödanikku. Seejärel sõidame piki Loire’i jõe orgu edasi ja külastame Chambordi lossi. Chambord on Loire’i oru lossidest suurim, olles ehitatudki Francois I poolt selleks, et kogu maailmale näidata kuninga võimu ja rikkust. Sajad ruumid, Leonardo da Vinci projekteeritud salapärane peatrepp ja Prantsusmaal sel ajal uudne ja moodne renessanss arhitektuur - kõik see ootab ka tänaste külastajate imetlust. Eraldi vajab äramärkimist lossi katus, seetõttu tuleb ringkäigu lõpuks kindlasti tõusta mööda kitsast keerdtreppi ka katusele, kus saab kõndida kaunilt dekoreeritud korstende vahel ja imetleda avanevaid vaateid ümbruskonnale.
Majutus keskaegses Bourges’i linnas hotellis Le Berry*** või sarnases.
 
6. päev BEAUNE – EHTSAD BURGUNDIA VEINID – PROVENCE
Hommikusöök hotellis. Meie teekond mööda Prantsusmaad jätkub. Sõit jätkub Rhone’i jõe orus mööda Autoroute du Soleil’d ehk Päikese kiirteed. Külastame Burgundia väikelinna Beaune’i. Degusteerime keskaegse kloostri veinikeldris ehtsat burgundia veini ja tutvume Hotel Dieu seegihoone ajalooga. Jõuame Provence’i maakonda Lõuna-Prantsusmaal. Provence, see tähendab omapärast arhitektuuri, Rooma-aegsed varemeid, lavendlit, trühvleid ja ürte, lambakarjuseid, provansaali roogasid ja veini, petangi mängimist varjulise plataani all ja palju palju muud. Majutus Aix En Provence’i lähedal hotellis Birdy**** või sarnases.
 
7. päev AIX EN PROVENCE – CANNES - NIZZA
Hommikusöök hotellis. Hommikul jalutame kunagises roomlaste linnas Aix en Provences – raekoda, kellatorn ja katedraal. Seejärel külastame filmistaaride ja festivalilinna Cannes’i. Jalutame Cannes’i luksusjahtide sadamas ja Croisette’i bulvaril ning igaühel on võimalus võrrelda filmistaaride käejälgi enda omadega. 
Sõidame Nizzasse. Linna sisse sõidame me mööda legendaarset Inglaste promenaadi, mida palistavad palmid ja kaunid vaated Inglite lahele. Näeme kuulsat Negresco hotelli, kaunist Nizza Ajaloo- ja Kunstimuuseumi paleed.  Majutus kahel järgneval ööl Nizzas sadama lähedal hotellis Ibis Styles Nice Vieux Port*** või sarnases. 

8. päev NIZZA - VABA AEG - ST PAUL DU VENCE
Hommikusöök hotellis. Teeme tutvust linnaga, jalutame linna peaväljakul ja armsas vanalinnas. Vaba aeg linnas ja rannapuhkuseks. Õhtul sõidame müüriga ümbritsetud St. Paul du Vence’i linnakesse. Jalutame vanalinnas, kus võite leida suisa 64 kunstipoodi ja -galeriid. Siin elas ja töötas Marc Chagall, legendaarses restoranis „Kuldtuvi“ pidas oma pulmad Yves Montand.

9. päev VABA PÄEV või EKSKURSIOON: EZE - VÜRSTIRIIK MONACO, LEND NIZZA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Vaba päev, et nautida rannamõnusid või uurida linna.
Soovijatele lisaekskursioon Eze - Monaco (lisatasu eest). Ekskursioon, mis kõigepealt viib parfüümide linna Eze’i. Parfümeeriast on saanud tänaseks piirkonna üks tähtsamaid majandusharusid. Siin on ka paljude parfümeeriafirmade külastuskeskusi. Külastame huvitavat parfüümimuuseumi ning siin on võimalus lõhnasid ka kaasa osta. Päeva teise poole veedame kuulsas Monacos, kus umbes 30000 elanikku elavad kahel ruutkilomeetril. Kogu riik ise elatub aga pangandusest, kasiinost ja turismist. Teeme ühise jalutuskäigu, vaatame Okeanograafiamuuseumi, külastame Printsipaleed ja katedraali. Võimalik õnne proovida maailmakuulsas Monte Carlo kasiinos. Soovijad võivad nautida Monaco luksuslikku miljööd ka kohvikus Cafè de Paris.
Transfeer lennujaama. Lend Nizza-Tallinn  kell 21:00-01:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8272).

Reisi hind

Reisi hind
999 €* / 1052 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

 Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Pariis (Air Balticu liinilend) ja Nizza-Tallinn (Nordica liinilend)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • 3 ööd Pariisis hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
 • 1 öö Moulay piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Bpourges' piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Aix-en-Provence'i piirkonnas hotellis**** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 2 ööd Nice'is hotellis*** (2-in toad), 2 hommiusööki
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Ekskursioonid  eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
Lisakulud
Lisatasu eest:
 • Ühene majutus hotellides kogu reisi vältel 349 €
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
 • Tervisekindlustus al 10,22 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Lisaekskursioon EZE - MONACO 49 € (ettetellimisel ja tasumisel)
 • Õhtusöök Normandias 35 € (makstakse kohapeal, joogid lisatasu eest).
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Laevasõit Seine’i jõel 9 € / 6 € (lapsed 4-11 a)
 • Eiffeli torn 2. platvorm 16,30 € /8,10 €  (12-24a) / 4,10 € (lapsed 4-11 a)
 • Claude Monet aed Givernys 8 € / 5,50 € (õpilased 12-18 a)
 • Chenonceau loss 11 € (grupipilet)
 • Chambordi loss 11 € (grupipilet)
 • Mont St. Micheli klooster 9 €
 • Burgundia veini degusteerimine 8,50 €
 • Seegikoda Beaune’s 7,50 € / 3 € (lapsed 10-18 a)
 • Printsi palee Monacos 8 € / 4 € (8-18 a, õpilased)
 • Okeanograafia muuseum 16 € / 8 € (4-12 a) / 12 € (13-18a)
 • Monte Carlo kasiino 10 € (üle 18 a; pildiga dokument vajalik)
 • Versailles 27€, alla 26 a tasuta
 • Õhtusöök 35 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Mitmed muuseumid kuni 25 a. tasuta (EL kodanikele, dokumendi alusel)

Viisa ja dokumendid

Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

 • Prantsusmaal pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos.
 • Monte Carlo kasiinos kehtivad piirangud vanusele ja riietusele! 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Lennuinfo Nordica liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 
Soovi korral on võimalus ka toidud enne reisi ette tellida lennukompanii Nordica kaudu internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Nordica kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.

 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

16.08.19 - 24.08.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 999
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Prantsusmaa - suur ringreis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  789
Pariis - London
05.08.19 - 10.08.19
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt
Hind al  599
Pariis - romantika ja armastuse linn
02.08.19 - 05.08.19
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt
Hind al  899
Prantsuse Riviera - Taevasinine rannik
24.08.19 - 31.08.19
Giid Triinu Borga
Giid Ervin Org
Vaata lähemalt
Hind al  639
Prantsusmaa - puhkus Provences, La Grande-Motte
31.08.19 - 07.09.19
Vaata lähemalt
Hind al  879
Šveits - Prantsusmaa Alpid
01.08.19 - 07.08.19
Giid Tea Reinvald
2 vaba kohta
Vaata lähemalt
Hind al  799
Prantsusmaa - Provence
31.08.19 - 07.09.19
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt