Prantsusmaa - suur ringreis

Prantsusmaa - suur ringreis

18.08.2024 - 25.08.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1199
Broneeri
4 vaba kohta
Reis Prantsusmaale võimaldab tutvuda mitmest küljest Euroopa ühe huvitavaima riigiga. Prantsusmaa on alati olnud elegantsuse sümboliks. Siin hinnatakse kõrgelt köögikultuuri ning esteetikat. Reis annab põhjaliku ülevaate Prantsusmaa ajaloost, kultuurist ja tänapäevast. Reisi vürtsitavad kõigi romantikute unistus Pariis, Nizza promenaadid, Loire’i oru lossid, väikesed idüllilised külad ja võimsad kloostrid.

Lugege meie giidide kohta siit >

 

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-PARIIS
Kogunemine kell 15:30 Tallinna lennujaamas Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Pariis kell 17:45-19:45(kohalikud kellaajad, lennunumber BT863).
Majutus Pariisi piirkonnas kahel järgneval ööl hotellis Campanile***  või sarnases.

2. päev PARIISI EKSKURSIOON
Alustame oma sisukat päeva Pariisis ning bussiekskursiooni käigus näeme Louvre’i, Pariisi Ooperiteatrit, Suuri bulvareid. Ladina kvartalis näeme Sorbonne’i ülikooli ja Pantheoni. Seejärel Cité saar ja Jumalaema kirik. Läheme ka Pariisi raekoja platsile ja sealt Pompidou keskuse juurde. Vaba aeg lõunatamiseks. Sõidame Montmartre`ile, kus külastame Sacre-Coeuri basiilikat ja Tertre’i väljakut. Vaatame Dome des Invalides’i ehk Invaliidide kuppelkirikut, mille 1670. aastal lasi Louis XIV rajada invaliididele ehk “sõjas haavata saanud sõduritele, et nood ei peaks tänaval kerjama”. Eiffeli torn on kahtlemata üks maailma tuntuimaid ehitisi. Soovijatel võimalusel tõusta torni tippu ja nautida hingematvat vaadet linnale. Jalutame Champs-Elysees’l ja vaatame Pariisi kuulsaimat triumfikaart Charles de Gaulle’i väljakul, kust algavad 12 Pariisi tähtsaimat avenüüd.

3. päev CLAUDE MONET’ AIAD – ST.MICHEL KLOOSTER
Suundume Pariisist edasi Normandiasse. Givernys vaatame Claude Monet’ rajatud Jaapani aeda ning kauneid vesiroose. Külastame ainulaadset St. Micheli kloostrit Mont Saint-Micheli saarel. Saareks on seda suisa palju nimetada, sest 900 meetripikkusel ja 80 meetrit kõrge kaljupaljand mahutab nii gooti stiilis benediktiini kloostri kui kõrgete müüridega kindlustatud küla. Siiski paikneb see kalju maismaa ja mere vahel ning tõusulained eraldavad selle „lääne ime“ maismaast samal ajal kui mõõn paljastab kaunid liivaluited ning ühendab kaljusaare taas mandriga.
Majutume Normandias maamõisa tüüpi hotellis Marjolaine*** või sarnane. Ühine õhtusöök (lisatasu eest).
 
4. päev LOIRE’I ORG - CHENONCEAU LOSS ja CHAMBORDI LOSS
Jätkame oma imelist teekonda Prantsusmaal avastades Loire’i orgu. Sõidame piki Loire’i jõe orgu edasi ja külastame Chambordi lossi. Chambord on Loire’i oru lossidest suurim, olles ehitatudki Francois I poolt selleks, et kogu maailmale näidata kuninga võimu ja rikkust. Sajad ruumid, Leonardo da Vinci projekteeritud salapärane peatrepp ja Prantsusmaal sel ajal uudne ja moodne renessanss arhitektuur - kõik see ootab ka tänaste külastajate imetlust. Eraldi vajab äramärkimist lossi katus, seetõttu tuleb ringkäigu lõpuks kindlasti tõusta mööda kitsast keerdtreppi ka katusele, kus saab kõndida kaunilt dekoreeritud korstende vahel ja imetleda avanevaid vaateid ümbruskonnale. Keskpäeval külastame imeilusat, müstiliselt jõe kohal seisvat Chenonceau lossi, mille omanikeks on olnud nii kuningad Francois I, Henri II, Henri IV kui ka kuulsad daamid ajaloost, sh Katariina di Medici. Loss, selle interjöör ja aiad on kaunilt restaureeritud, pakkudes inspireerivat jalutuskäiku möödanikku. Majutus keskaegses Bourges’i linnas hotellis Le Berry*** või sarnases.
 
5. päev BEAUNE – EHTSAD BURGUNDIA VEINID – PROVENCE

Meie teekond mööda Prantsusmaad jätkub. Sõit jätkub Rhone’i jõe orus mööda Autoroute du Soleil’d ehk Päikese kiirteed. Külastame Burgundia väikelinna Beaune’i. Degusteerime keskaegse kloostri veinikeldris ehtsat burgundia veini ja tutvume Hotel Dieu seegihoone ajalooga. Jõuame Provence’i maakonda Lõuna-Prantsusmaal. Provence, see tähendab omapärast arhitektuuri, Rooma-aegsed varemeid, lavendlit, trühvleid ja ürte, lambakarjuseid, provansaali roogasid ja veini, petangi mängimist varjulise plataani all ja palju palju muud. Majutus Avignonis hotellis Mercure**** või sarnane.
 
6. päev AVIGNON – CANNES - NIZZA - ANTIBES
Hommikul jalutame Avignonis, mis on olnud seitsme paavsti ja kahe vastupaavsti residentsiks. Avignoni vangipõlveks nimetatud perioodil ehitati tagasihoidlik piiskopiresidents ümber suurejooneliseks paleeks. Vaatamegi linnapildis domineerivat Palais des Papes’i ehk paavstilossi, mis oma kümne torniga jätab siiani vallutamatu kindluse mulje. Kunagises paavsti hiilguse ja intriigide linnas on muudki huvitavat nagu näiteks laulusõnadest tuntud Avignoni kivisild ja rohkelt kunstigaleriisid, kohvikuid ning poode. Seejärel külastame filmistaaride ja festivalilinna Cannes’i. Jalutame Cannes’i luksusjahtide sadamas ja Croisette’i bulvaril ning igaühel on võimalus võrrelda filmistaaride käejälgi enda omadega. 
Sõidame Nizzasse. Linna sisse sõidame me mööda legendaarset Inglaste promenaadi, mida palistavad palmid ja kaunid vaated Inglite lahele. Näeme kuulsat Negresco hotelli, kaunist Nizza Ajaloo- ja Kunstimuuseumi paleed.  Majutus Antibes hotellis Etoile***  või sarnases. 

7. päev VABA PÄEV ANTIBES
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: EZE - VÜRSTIRIIK MONACO (lisatasu eest)
Vaba päev.
Soovijatele lisaekskursioon Eze - Monaco (lisatasu eest). Ekskursioon, mis kõigepealt viib parfüümide linna Eze’i. Parfümeeriast on saanud tänaseks piirkonna üks tähtsamaid majandusharusid. Siin on ka paljude parfümeeriafirmade külastuskeskusi. Külastame huvitavat parfüümimuuseumi ning siin on võimalus lõhnasid ka kaasa osta. Päeva teise poole veedame kuulsas Monacos, kus umbes 30000 elanikku elavad kahel ruutkilomeetril. Kogu riik ise elatub aga pangandusest, kasiinost ja turismist. Teeme ühise jalutuskäigu, vaatame Okeanograafiamuuseumi, näeme Printsipaleed ja katedraali. Võimalik õnne proovida maailmakuulsas Monte Carlo kasiinos. Soovijad võivad nautida Monaco luksuslikku miljööd ka kohvikus Cafè de Paris.

8. päev  OTSELEND NIZZA-TALLINN
Transfeer lennujaama. Otselend Nizza-Tallinn kell 10:15-14:30 (lend BT866).

Reisi hind

1199 €* / 1262 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

 Hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Pariis ja Nizza-Tallinn (Air Balticu liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • 2 ööd Pariisi piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • 1 öö Normandias hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Bourges' piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Avignonis hotellis**** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 2 ööd Antibes hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest:
 • ühene majutus hotellides kogu reisi vältel 349 €;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest;
 • tervisekindlustus al€, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • valikekskursioon EZE - MONACO 59 € (ettetellimisel ja tasumisel, sissepääsud lisatasu eest);
 • hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Claude Monet aed Givernys 10 € / 6,50 € (õpilased 12-18 a)
 • Mont St. Micheli klooster 11,50 € (ettetasumisel, grupipilet) Ettetellimisel hiljemalt kaks kuud enne reisi (tasumisel ette). Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida.
 • Burgundia veini degusteerimine 15€
 • Seegikoda Beaune’s  13 € 
 • Okeanograafia muuseum 19 €, lapsed 13-18a 12 €, 4-12a 12 €
 • Monte Carlo kasiino 18 €
 • Vürstipalee 8 € (grupipilet)
 • Õhtusöök Marjolaines 40 € (tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Laevasõit Seine’i jõel 16 € (grupipilet)
 • Eiffeli torn - 2. platvorm 18,80 € / 9,40 € (12-24 a.)/ 4,70 € (lapsed 4-11 a). Kohapeal tasumisel
 • Chambordi loss 12 € (ettetasumisel, grupipilet) Ettetellimisel hiljemalt kaks kuud enne reisi (tasumisel ette). Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida.
 • Chenonceau loss 14 € (ettetasumisel, grupipilet) Ettetellimisel hiljemalt kaks kuud enne reisi (tasumisel ette). Hilisemal tellimisel ei saa piletit garanteerida.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Mitmed muuseumid kuni 25 a. tasuta (EL kodanikele, dokumendi alusel)

Lisainfo

 • Prantsusmaal pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos.
 • Monte Carlo kasiinos kehtivad piirangud vanusele ja riietusele! 
 • Pariisis ja Nizzas ei ole kolmene majutus hotellis võimalik.
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt100x50x80 cm ). Pagasimäär kehtib ka registreerides pagasi näiteks kahepeale. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
18.08.2024 - 25.08.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1199
Broneeri
4 vaba kohta
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Prantsusmaa - suur ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aleksandr
Olin ringreisil Norras 15.-22.07. Reis oli lihtsalt suurepärane! Hästi läbi mõeldud reisikava, sain teada Norrast ja norralastest palju uut. Vaatamata vihmasele ilmale emotsioonipagas osutus ikka suureks. Triinu Borga on väga haritud, kogenud ja sõbralik giid, tänu kellele reis kulges eriti sujuvalt. See oli minu esimene reis Germaloga, jäin sellega väga rahule! Tänud teie tiimile ja soovin teile jätkata samas vaimus ka edaspidi!
K
Kristina
Soovin teid tänada imelise USA reisi eest, mis oli suurepäraselt organiseeritud. Suur tänu meie giidile Piretile tema professionaalsuse ja inimlikkuse eest, sest ta jagas meiega oma laialdasi teadmisi USA kohta ja naeris koos meiega, mis on ka tähtis. Ta ei jätnud kedagi hätta, oskas inimesi korraldada ning alati veendus, et kõigil on vajalik info käes. Tänan, et pakute niisuguseid suurepäraseid võimalusi. Suur tänu!