Saksamaa

Saksamaa

29.07.2022 - 05.08.2022
 Hind al 859
Broneeri
Saksamaa on igas mõttes mitmepalgeline maa – suured metsaalad, Alpid ja kaunid maastikud, romantilised väikelinnad, keskaegsed külad ja linnused. Kaasaegne Saksamaa on paljude kultuuride segu. See on maa, kus hinnatakse samaväärselt nii tehnilisi saavutusi kui ürgset loodust. Selle reisi jooksul näeme eelkõige minevikuhõngulist vana ja romantilist Saksamaad, kuid ka kaasaegset ja moodsat poolt.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MÜNCHEN
Kogunemine  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-München  (kohalikud kellaajad, lennud BT 823). Tänase päeva veedame siin Baierimaa pealinnas. München on laiale maailmale tuntud kui kultuuri- ja meelelahutuslinn. Jalgsi linnaekskursioon: Frauenkirche, uue ja vana raekojaga Marienplatz, Neuhauseri tänav, teatiinide kirik ja kuningate residents.  Majutus Müncheni kesklinnas hotellis*** või sarnases.  Õhtul külastame soovijatega Müncheni kuulsat õllesaali Hofbräuhausi ning võib proovida Baierimaa spetsialiteete – valget vorsti ja nisuõlu.

2. päev BAIERI KÜLAD
Hommikusöök. Lahkume Münchenist ja külastame Baierimaa külasid. Peatus kauni rokokoo palverännukiriku Wiesi juures.Meie teele jääb kuulus Ettali klooster, mis on tuntud ka oma benediktiini poolest. Kaunis passiooniküla Oberammergau on justkui pilt muinasjuturaamatust. Majad on uhkelt kaunistatud ja maalitud, küla keskväljakul võib tihti näha toredates nahkpükstes kohalikke mehi omavahel juttu puhumas.  Majutus Baierimaa mägikülas kahel järgneval ööl. 

3. päev NEUSCHWANSTEIN - LINDERHOF 
Hommikusöök.  Päeva naelaks kujuneb kindlasti Ludwig II imepärase Neuschwansteini muinasjutulossi külastamine. See on suurepärane näide ühe isiksuse fantaasiatest, mõttemaailmast, julgusest teistest erineda. Lossi lähedal kuristiku kohalt Maria sillalt avaneb suurepärane vaade Neuschwansteini lossile. Külastame Ludwig II ehitatud Linderhofi lossi, mille valmimisel oli üheks eeskujuks prantslaste päikesekuningas Louis ning Versailles loss. 

4. päev ROMANTILINE TEE -  NÖRDLINGEN - DINKELSBÜHL - ROTHENBURG
Hommikusöök.  Seejärel väljasõit tutvumaks romantische Strasse ehk Romantilise teega, mis on Saksamaa populaarseim tee turistide hulgas, ühendades Saksamaa kauneimaid paiku 400 km ulatuses. Jalutuskäik keskaegses Nördlingenis. Külastame kuueteistkümne torni linna Dinkelsbühli. Kaunis linnasüdames asub Saksamaa ilusaimaks peetav gooti kirik.  Külastame romantilist keskaegsetest müüridest ümbritsetud Rothenburgi linna. Saksamaa tunneb linna seal peetavate ajalooliste festivalide, kauni lossipargi ning jõulupoodide poolest. Linn on tõeliselt ilmekas näide keskaegsest linnapildist ja vahvärk arhitektuurist.  Majutus Rothenburgi piirkonnas. 

5. päev ROTHENBURG - MEISSEN
Hommikusöök. Pärastlõunal jõuame Meissenisse, Euroopa portselani sünnilinna.  Meissen on eelkõige tuntud siinse portselanimanufaktuuri poolest, kus portselani hakati valmistama juba 18. sajandil. Kõrge hinna tõttu on seda materjali sageli nimetatud ka valgeks kullaks. Külastades muuseumi ning oma ringkäigul tutvume portselani valmistamise tehnoloogiaga. Jalutuskäigul vanalinnas naudime vaateid ülalinna vaateplatvormilt, imetleme linna keskväljakut ning ajaloolisi hooneid. 
Majutus Meissenis hotellis Siebeneichen*** või sarnases.

6. päev MEISSEN - DRESDEN - BERLIIN
Hommikusöök.  Sõidame Dresdenisse, kaunilt taastatud Elbe äärsesse Ida-Saksamaa linna. Jalutuskäik Dresdenis – Zwinger ja Saksi Rahvusooper ning Hofkirche ja taasavatud suursugune Jumalaema kirik. Soovijatel võimalus külastada mõnda galeriid.  
Hilisõhtuks jõuame Berliini. Majutus kesklinnas kahel järgneval ööl hotellis H4 või sarnases.

7. päev BERLIIN 
Hommikusöök. Berliin on Euroopa üks põnevamaid kultuurikeskusi, kus põimuvad vana ja uus, minevik ja tulevik. Bussiekskursioon Berliinis - meid ootavad Keiser Wilhelmi kirik, tükike endisest müürist, Alexanderplatz ja 368 m kõrge teletorn ja Kurfürstendamm ning Potsdami väljak,  East Side Gallery. Jätkame tutvumist Berliiniga - uusrenessansi stiilis klaaskupliga Riigipäevahoone,  mis on vaieldamatult üks Saksamaa kuulsamaid ehitisi ning Berliini sümboliks peetav Brandenburgi värav, jalutuskäik uhkel Unter den Lindeni puiesteel. 

8. päev BERLIIN - POTSDAM - LEND BERLIIN-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Berliini lähistele Potsdami, kunagisse Preisi kuningate ja Saksa keistrite linna. Tutvume Sanssouci pargi ja Cecilienhofi lossiga, mis oli 1945. aastal Potsdami konverentsi toimumispaigaks. Sanssouci park on kõikide aiakunsti austajate maiuspala, mida ilmestavad ka mitmed Friedrich Suure ajal ehitatud lossid.  Aeg suunduda lennujaama. Lend Berliin-Tallinn  (kohalikud kellaajad, lend BT202).

Reisi hind

859 €* /  905 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-München ja Berliin-Tallinn (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga 30.aprill)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • 7 ööd majutust hotellides*** (2-ne tuba) hotellides vastavalt programmile, hommikusöögid hotellis
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud:
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta) 7,86 €
 • Ühene majutus 180 €
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Covid 19 QR koodi ja sertifikaadi vormistamine 15
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide hinnad (makstakse sularahas)
 • Cecilienhof 8 € (grupipilet)
 • Riiklik portselanimanufaktuur 8 € (grupipilet)
 • Dresdeni galerii 12 € (individuaalne pilet)
 • Õhtusöök Meissenis 12 € 
 • Neushwansteini loss 13 € 
 • Linderhofi loss 13 € 
Tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Viisa ja dokumendid

Saksamaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Sihtkohta reisimiseks sobib nii kehtiv passi kui ka isikutunnistus (ID-kaart).

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
29.07.2022 - 05.08.2022
 Hind al 859
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aime
Hea Germalo, olen teie firmaga teinud mitmeid reise, sealhulgas Maega käinud Sitsiilias ja Tuneesias. Muljed väga head! Soovin teile kõigile kõigepealt terve püsimist ja oma töö edukalt jätkamist!
K
Kersti ja Urmas
Tere, Germalo Reisid! Täname ootusi ületanud Egiptuse reisi eest! Olge hoitud ja terved!