Saksamaa

Saksamaa

24.07.2022 - 30.07.2022
Giid Piret Mayer
 Hind al 859
Ooteleht
Saksamaa on igas mõttes mitmepalgeline maa – suured metsaalad, Alpid ja kaunid maastikud, romantilised väikelinnad, keskaegsed külad ja linnused. Kaasaegne Saksamaa on paljude kultuuride segu. See on maa, kus hinnatakse samaväärselt nii tehnilisi saavutusi kui ürgset loodust. Selle reisi jooksul näeme eelkõige minevikuhõngulist vana ja romantilist Saksamaad, kuid ka kaasaegset ja moodsat poolt.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

15. juuni seisuga reisitingimused:
Saksamaale  sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.
Siseruumides võidakse nõuda FFP2 maski

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-BERLIIN - POTSDAM
Kogunemine  kell 13:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Berliin kell 15:00-15:50  (kohalikud kellaajad, lennud BT 821). 
Berliin on Euroopa üks põnevamaid kultuurikeskusi, kus põimuvad vana ja uus, minevik ja tulevik. Sõidame Berliini lähistele Potsdami, kunagisse Preisi kuningate ja Saksa keistrite linna. Sanssouci park on kõikide aiakunsti austajate maiuspala, mida ilmestavad ka mitmed Friedrich Suure ajal ehitatud lossid.
Naaseme Berliini. Majutus Berliinis hotellis kahel ööl hotellis H4*** või sarnane.

2. päev BERLIIN 
Hommikusöök. Bussiekskursioon Berliinis - meid ootavad Keiser Wilhelmi kirik, tükike endisest müürist, Alexanderplatz ja 368 m kõrge teletorn ja Kurfürstendamm ning Potsdami väljak,  East Side Gallery. Jätkame tutvumist Berliiniga - uusrenessansi stiilis klaaskupliga Riigipäevahoone,  mis on vaieldamatult üks Saksamaa kuulsamaid ehitisi ning Berliini sümboliks peetav Brandenburgi värav, jalutuskäik uhkel Unter den Lindeni puiesteel. Soovijatele pakume laevasõitu kanalitel. Vaba aeg Berliinis.
 
3. päev  BERLIIN - POTSDAM - DRESDEN 
Hommikusöök.   Tutvume Cecilienhofi lossiga, mis oli 1945. aastal Potsdami konverentsi toimumispaigaks. Sõidame Dresdenisse, kaunilt taastatud Elbe äärsesse Ida-Saksamaa linna. Jalutuskäik Dresdenis – Zwinger ja Saksi Rahvusooper ning Hofkirche ja taasavatud suursugune Jumalaema kirik. Soovijatel võimalus külastada mõnda galeriid.  Majutus Dresdenis hotellis Terrasenufer*** või sarnane. 

4. päev MEISSEN - ROTHENBURG 
Hommikusöök. Hommikul sõidame Meissenisse, Euroopa portselani sünnilinna.  Jalutuskäigul vanalinnas naudime vaateid ülalinna vaateplatvormilt, imetleme linna keskväljakut ning ajaloolisi hooneid.  Meissen on eelkõige tuntud siinse portselanimanufaktuuri poolest, kus portselani hakati valmistama juba 18. sajandil. Kõrge hinna tõttu on seda materjali sageli nimetatud ka valgeks kullaks. Külastades muuseumi ning oma ringkäigul tutvume portselani valmistamise tehnoloogiaga. Seejärel väljasõit tutvumaks romantische Strasse ehk Romantilise teega, mis on Saksamaa populaarseim tee turistide hulgas, ühendades Saksamaa kauneimaid paiku 400 km ulatuses. 
 Majutus Rothenburgi piirkonnas hotellis Merian või sarnane. 

5. päev ROMANTILINE TEE: ROTHENBURG - NÖRDLINGEN - DINKELSBÜHL
Hommikusöök. Külastame romantilist keskaegsetest müüridest ümbritsetud Rothenburgi linna. Saksamaa tunneb linna seal peetavate ajalooliste festivalide, kauni lossipargi ning jõulupoodide poolest. Linn on tõeliselt ilmekas näide keskaegsest linnapildist ja vahvärk arhitektuurist. Jalutuskäik keskaegses Nördlingenis. Külastame kuueteistkümne torni linna Dinkelsbühli. Kaunis linnasüdames asub Saksamaa ilusaimaks peetav gooti kirik.   Majutus Baierimaal hotellis Müller*** või sarnane.

6. päev  BAIERI KÜLAD - NEUSCHWANSTEIN - LINDERHOF  - MÜNCHEN
Hommikusöök.  Päeva naelaks kujuneb kindlasti Ludwig II imepärase Neuschwansteini muinasjutulossi külastamine. See on suurepärane näide ühe isiksuse fantaasiatest, mõttemaailmast, julgusest teistest erineda. Lossi lähedal kuristiku kohalt Maria sillalt avaneb suurepärane vaade Neuschwansteini lossile. Külastame Ludwig II ehitatud Linderhofi lossi, mille valmimisel oli üheks eeskujuks prantslaste päikesekuningas Louis ning Versailles loss. Meie teele jääb kuulus Ettali klooster, mis on tuntud ka oma benediktiini poolest. Kaunis passiooniküla Oberammergau on justkui pilt muinasjuturaamatust. Majad on uhkelt kaunistatud ja maalitud, küla keskväljakul võib tihti näha toredates nahkpükstes kohalikke mehi omavahel juttu puhumas.  
Õhtuks jõuame Müncheni, õhtune jalutuskäik. München on laiale maailmale tuntud kui kultuuri- ja meelelahutuslinn. Jalutuskäik vanalinnas: Frauenkirche, uue ja vana raekojaga Marienplatz, Neuhauseri tänav.  Majutus Müncheni kesklinnas hotellis*** või sarnases. 

7. päev MÜNCHEN-TALLINN LEND
Hommikusöök. Transfeer lennujaama kell 09:30-12:50 (BT824)

Reisi hind

859 €* /  905 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Berliin ja München-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • 6 ööd majutust hotellides*** (2-ne tuba) hotellides vastavalt programmile, hommikusöögid hotellis
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud:
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta)  €
 • Ühene majutus 180 €
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide hinnad (makstakse sularahas)
 • Cecilienhof 8 € (grupipilet)
 • Riiklik portselanimanufaktuur 12 € 
 • Dresdeni galerii 14 € (individuaalne pilet)
 • Neushwansteini loss 16 € 
 • Linderhofi loss 10 € 
 • Laevasõit Berliinis
Tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Saksamaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Sihtkohta reisimiseks sobib nii kehtiv passi kui ka isikutunnistus (ID-kaart).
24.07.2022 - 30.07.2022
Giid Piret Mayer
 Hind al 859
Ooteleht
Giid
Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Eesti Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aili
Minul olid tõeliselt positiivsed elamused ja väga lahe puhkus. Positiivset emotsiooni lisas kindlasti ka soe ja sõbralik reisi korraldus. Tänu ja heade soovidega! Jaapan, 2018.
T
Tiia ja Ants
Tere Germalo rahvas! Täname hästi tehtud reisi eest Ahvenamaale 25-28. juuni 2020.