Saksamaa

Saksamaa

23.07.2023 - 29.07.2023
Giid Piret Mayer
 Hind al 899
Ooteleht
Saksamaa on igas mõttes mitmepalgeline maa – suured metsaalad, Alpid ja kaunid maastikud, romantilised väikelinnad, keskaegsed külad ja linnused. Kaasaegne Saksamaa on paljude kultuuride segu. See on maa, kus hinnatakse samaväärselt nii tehnilisi saavutusi kui ürgset loodust. Selle reisi jooksul näeme eelkõige minevikuhõngulist vana ja romantilist Saksamaad, kuid ka kaasaegset ja moodsat poolt.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >
 

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-BERLIIN 
Kogunemine   Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti juures kell 13:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Berliin kell 15:10-16:00 (kohalikud kellaajad, lend BT821). 
Berliin on Euroopa üks põnevamaid kultuurikeskusi, kus põimuvad vana ja uus, minevik ja tulevik.  Majutus Berliinis hotellis kahel ööl hotellis H4*** või sarnane. Soovijatele pakume õhtul laevasõitu kanalitel. 

2. päev BERLIIN 
Hommikusöök. Bussiekskursioon Berliinis - meid ootavad Keiser Wilhelmi kirik, tükike endisest müürist, Alexanderplatz ja 368 m kõrge teletorn ja Kurfürstendamm ning Potsdami väljak,  East Side Gallery. Jätkame tutvumist Berliiniga - uusrenessansi stiilis klaaskupliga Riigipäevahoone,  mis on vaieldamatult üks Saksamaa kuulsamaid ehitisi ning Berliini sümboliks peetav Brandenburgi värav, jalutuskäik uhkel Unter den Lindeni puiesteel. Vaba aeg Berliinis. 
 
3. päev  BERLIIN - POTSDAM - DRESDEN 
Hommikusöök.   Varahommikul sõidame Berliini lähistele Potsdami, kunagisse Preisi kuningate ja Saksa keistrite linna. Sanssouci park on kõikide aiakunsti austajate maiuspala, mida ilmestavad ka mitmed Friedrich Suure ajal ehitatud lossid. Seejärel tutvume Cecilienhofi lossiga, mis oli 1945. aastal Potsdami konverentsi toimumispaigaks. Sõidame Dresdenisse, kaunilt taastatud Elbe äärsesse Ida-Saksamaa linna. Jalutuskäik Dresdenis – Zwinger ja Saksi Rahvusooper ning Hofkirche ja taasavatud suursugune Jumalaema kirik. Majutus Dresdenis hotellis Terrasenufer*** või sarnane. 

4. päev MEISSEN - ROTHENBURG 
Hommikusöök. Hommikul sõidame Meissenisse, Euroopa portselani sünnilinna. Meissen on eelkõige tuntud siinse portselanimanufaktuuri poolest, kus portselani hakati valmistama juba 18. sajandil. Kõrge hinna tõttu on seda materjali sageli nimetatud ka valgeks kullaks. Külastades muuseumi ning oma ringkäigul tutvume portselani valmistamise tehnoloogiaga.  Jalutuskäigul vanalinnas naudime vaateid ülalinna vaateplatvormilt, imetleme linna keskväljakut ning ajaloolisi hooneid.  Seejärel väljasõit tutvumaks romantische Strasse ehk Romantilise teega, mis on Saksamaa populaarseim tee turistide hulgas, ühendades Saksamaa kauneimaid paiku 400 km ulatuses. 
 Majutus Rothenburgi piirkonnas hotellis Merian*** või sarnane. 

5. päev ROMANTILINE TEE: ROTHENBURG - NÖRDLINGEN - DINKELSBÜHL - ETTAL 
Hommikusöök. Külastame romantilist keskaegsetest müüridest ümbritsetud Rothenburgi linna. Saksamaa tunneb linna seal peetavate ajalooliste festivalide, kauni lossipargi ning jõulupoodide poolest. Linn on tõeliselt ilmekas näide keskaegsest linnapildist ja vahvärk arhitektuurist. Jalutuskäik keskaegses Nördlingenis. Külastame kuueteistkümne torni linna Dinkelsbühli. Kaunis linnasüdames asub Saksamaa ilusaimaks peetav gooti kirik. Kuulus Ettali klooster, mis on tuntud ka oma benediktiini poolest. Kaunis passiooniküla Oberammergau on justkui pilt muinasjuturaamatust. Majad on uhkelt kaunistatud ja maalitud, küla keskväljakul võib tihti näha toredates nahkpükstes kohalikke mehi omavahel juttu puhumas.  Majutus Baierimaal Ettalis hotellis Alphotel*** või sarnane.

6. päev  ETTAL- NEUSCHWANSTEIN - MÜNCHEN
Hommikusöök.  Päeva naelaks kujuneb kindlasti Ludwig II imepärase Neuschwansteini muinasjutulossi külastamine. See on suurepärane näide ühe isiksuse fantaasiatest, mõttemaailmast, julgusest teistest erineda. Lossi lähedal kuristiku kohalt Maria sillalt avaneb suurepärane vaade Neuschwansteini lossile.
Õhtuks jõuame Müncheni, õhtune jalutuskäik. München on laiale maailmale tuntud kui kultuuri- ja meelelahutuslinn. Jalutuskäik vanalinnas: Frauenkirche, uue ja vana raekojaga Marienplatz, Neuhauseri tänav.  Majutus Müncheni kesklinnas hotellis Wallis*** või sarnases. 

7. päev OTSELEND MÜNCHEN-TALLINN 
Transfeer lennujaama. Lend München-Tallinn kell 09:30-12:50  (BT824).

Reisi hind

899 €* / 946 €

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 01.04.2023.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Berliin ja München-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • 6 ööd majutust hotellides*** (2-ne tuba) hotellides vastavalt programmile, hommikusöögid hotellis
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud:
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta)  €
 • Ühene majutus 180 €
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide hinnad (makstakse sularahas)
 • Cecilienhof 9 € (grupipilet)
 • Riiklik portselanimanufaktuur 12 € (grupipilet)
 • Dresdeni galerii 14 € (individuaalne pilet)
 • Neushwansteini loss 16 €  (grupipilet)
 • Laevasõit Berliinis 15 € 
Tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla  100 ml pakendites läbipaistvas taassuletavas kilekotis, mille maht võib olla kuni 1 liiter reisija kohta.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Saksamaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Sihtkohta reisimiseks sobib nii kehtiv passi kui ka isikutunnistus (ID-kaart).
23.07.2023 - 29.07.2023
Giid Piret Mayer
 Hind al 899
Ooteleht
Giid
Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Eesti Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Saksamaa

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aime
Hea Germalo, olen teie firmaga teinud mitmeid reise, sealhulgas Maega käinud Sitsiilias ja Tuneesias. Muljed väga head! Soovin teile kõigile kõigepealt terve püsimist ja oma töö edukalt jätkamist!
E
Eva ja Ants
Tervitus Lõuna-Eestist! Meie tandem, kes me viibisime 05-16.10.21 Sri Lanka reisil koos giidiga Hr. Raivo Haab, tahab Teie pere väga tänada igati korrektse reisikorralduse ja meie ilusate hetkede eest. Eriline tänu Hr. Raivo Haab`le, kellest meile ka juba meie varasematest reisidest on vaid väga head mälestused jäänud. Tundub, et kui Jumal lubab, saame Teiega ikka käsikäes jätkata. Soovime kõike head, ilusat sügist, tugevat tervist!