Saudi Araabia - keelatud kuningriik

Saudi Araabia - keelatud kuningriik

01.04.20 - 10.04.20
Giid Raivo Haab
 
Eelbroneering
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas, samuti ka hommiku-ning õhtusöögid. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kuigi erinevatest kultuuridest pärit rahvad on elanud Araabia poolsaarel üle 5000 aasta on siinne karm kliima välistanud suured ja võimsad linnad. Kuulsaim ajalooline asula on kindlasti Madain Saleh mis on ka UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud. See on ammuste valitsejate nabatealaste linn oma võimsate hauakambritega, millede väljanägemine on paljudele juba Petra linnast tuttav. Peale selle on Saudi Araabial uudishimulikule reisijale palju pakkuda - värvikaid turge, hingematvaid kõrbemaastike, eelajaloolisi kaljujooniseid, iidseid monumente. Siinsetes randades asuvad ühed piirkonna kauneimad korallriffid.

Rahval, kes ennast võõrastele väga harva eksponeerib, on meile palju näidata.

Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-JEDDAH
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis  infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:25-15:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Lend Istanbul-Jeddah kell 20:20-00:10 (lennunumber TK94). Palume kontrollida kogunemise ja reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi. 
Saabume Jeddahi linna Punase mere ääres, pärast piiriületust transfeer hotelli. Majutus kahel järgneval ööl hotellis Red Sea Palace**** või sarnases.
 
2. päev JEDDAH
Hommikusöök. Alustame tutvumist Jeddahi linnaga.
Üle 2000 aasta tagasi asutatud kalurikülast on saanud tõeline suurlinn. Oma 3,5 miljoni elanikuga on ta kuningriigi suuruselt teine linn ja kannab ka majanduspealinna tiitlit. Moodsad pilvelõhkujad, laiad magistraalid, firmade peakorterid, riigi suurim sadam. Siit saab alguse ka palverändurite teekond pühadesse linnadesse. Tutvume Jeddahi kuulsaima hoonega, mis on Ottomani impeeriumi aegne Naseefi majamuuseum. See, 19. sajandi teises pooles ehitatud viiekordne maja, kuulus kunagi linna jõukaimale kaupmehele. Siin on kokku 106 tuba ja siin peatus ka kuningas Abdul Azis peale oma võidukat sõjakäiku läänerannikule. Külastame kohalikku muuseumi - näeme väljapanekut käsitööst, etnograafiast ja arheoloogiast. Pärast lõunasööki kohalikus restoranis (lisatasu eest) jätkame linnaga tutvumist. Õhtusöök hotellis.

3. päev JEDDAH - AL ULA 
Hommikusöök. Hommikul külastame Jeddahi kalaturgu. Jeddahit tuntakse ka kui suurt avatud muuseumi - siin on üle linna avalikesse kohtadesse paigutatud rohkelt maailmakuulsate kunstnike skulptuure ja taieseid, nende kõrval ka kohalikku loomingut.
Suundume lennujaama ja lendame Al Ulasse, mis asub riigi kirdeosas. Al Ula asutati juba 2500 aastat tagasi lihüaniitide poolt ja oli erinevate valitsjate all tähtis kaubanduspunkt suurel viirukiteel. Praegu võib seal imetleda põletamata savitellistest majade labürinti ehk mudalinna nagu kohalikud ütlevad.
Majutus hotellis Arac**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.

4. päev MADAIN SALEH
Hommikusöök. Sõidame Madain Salehi. Wadi Al Ula org, mis on Madain Salehi väravaks, kannab nime ka lihüaniitide lõvi - rahva auks, kes elas siin enne nabatealasi.
Vana nimega Al Hijr (varem nimetati seda Hegraks), nabatealaste suuruselt teine linn peale Petra, oli ka esimene koht Saudi Araabias, mis UNESCO nimekirja lisati. Siin on säilinud üle saja uhke hauamonumendi, mis pärinevad meie ajaarvamise algusaegadest. Nagu ka Petras on siin uhkematele oma nimi antud - Qasr Al Bint, Qasr Al Farid, Diwan jt. Samuti leidub siin viiskümmend Nabatea-eelsest perioodist jäädvustatud raidkirja.
Ligi 9 ruutkilomeetril laiuv Madain Saleh oli kõrbes tähtis peatuspaik põhja-lõuna suunalisel karavaniteel, mis siia ka jõukust koondas. Siit piirkonnast läks läbi ka 19. sajandi lõpus türklaste ehitatud Hijazi raudtee Damaskusest Medinasse, mille ajaloolist jaamahoonet ka näeme. Majutus ja õhtusöök hotellis***.
 
5. päev HAIL 
Hommikusöök. Sõidame poolsaare keskosa poole Haili linna, mis on kuulus oma ajaloo ja ka datlite poolest. Kunagine iseseisva Haili emiraadi pealinn on siiani oma eripära säilitanud. Mitmed kindlustused, kuulsaim kindlasti 200 aasta vanune mudatellistest Airifi kindlus, mille vaatetornist avaneb linnale kaunis vaade ja ka 20. sajandi esimeses pooles rajatud Quislahi kindlus keset linna.
Poole miljoni elanikuga linnas on mitmeid paleesid, kohalikud turud ja moodsad kaubanduskeskused. Ka siin on sarnaselt Jeddahile ristmikud ja pargialad erinevate skulptuuridega kaunistatud. Külastame kindluseid ja tutvume linnaga.
Majutus kahel järgneval ööl hotellis Golden Tulip**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
6. päev JUBBAH - KÕRBESAFARI
Hommikusöök. Sõidame Jubbahisse ja külastame sealset kaljujoonistele pühendatud muuseumi. Haili piirkonnas on petroglüüfe leitud mitmetest kohtadest ja nende vanus on ca 10 000 aastat. Siis oli siin kliima niiskem ja ka loodus rikkalikum, kujutatud on peamiselt kaameleid ja inimesi, aga mitte ainult. Ka need on UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud.
Istume džiipidesse ja sõidame üle düünide beduiinide juurde kõrbelaagrisse. Siin saab kaameliga sõita (lisatasu eest) ja siin kõrbes sööme ka õhtust. Pärast õhtusööki (sisaldub hinnas) sõidame tagasi Haili.
 
7. päev LEND HAIL-RIYADH, RIDIYAH
Hommikusöök. Hommikul külastame Haili muuseumit.
Edasi suundume lennujaama ja lendame kuningriigi pealinna Riyadhi.
Pealelõunal külastame Diriyahi linnakest. Diriyah on Wadi Hanifa orus asuv ajalooline linn, kus kunagi pidas lahingut ka prohvet Muhamed oma väesalgaga. Tänapäeval on ta juba pealinna Riyadhi üks äärelinnadest, aga kunagi oli võimsa Diriyahi emiraadi pealinn. Saudidele on see eriliselt oluline koht, kuna just siit sai alguse siiani riiki valitsev Saudide kuningasuguvõsa. Siin on kenasti säilinud ja korralikult restaureeritud paleed, kus elasid Saudi soost emiirid kui nad veel ainult Diriyahi emiraati valitsesid. Ajalooline Turaifi kvartal on ka UNESCO kaitse all.
Majutus kahel järgneval ööl Riyadhis hotellis Holiday Inn**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
8. päev RIYADH
Hommikusöök. Täna tutvume kuningriigi pealinna Riyadhiga.
Riyadh ehk eesti keeles Aiad asub kahe ammu kuivanud jõe ühinemiskohas 500 m üle merepinna asuval kõrbeplatool. Pealinnaks kuulutati ta aastal 1932 kui loodi kuningriik. Riyadh on ka riigi suurim linn oma 8 miljoni elanikuga. Võrreldes jõukate rannikulinnadega oli ta pikka aega väike asula, veel 20. sajandi alguses elas siin alla 10 000 inimese. Kui Jeddah on riigi majanduspealinn, siis Riyadh on eelkõige pealinn. Ligi pooled linna töökohtadest on siin riigi valitsemisaparaadiga seotud.
Vaatame ajaloolist Masmaki kindlust, mille ehitas 19. sajandi lõpus Saudide suguvõsa suurim rivaal Haili emiir Abdullah bin Rashid. 1902 õnnestus Ibn Saudil kindlus vallutada ja sümboliseerib siiani Saudide teed võimule.
Külastame Rahvusmuuseumi, kus on põhjalik kaheksaosaline väljapanek kogu araablaste pärandist maailma loomisest tänapäevani välja. Näeme ka Murabba paleed, mis valmis 1938 kuningas Abdulazizi käsul rahvuslikus stiilis ja vaid kohalikust materjalist. Siin oli kuningaresidents ning tema Diivan ehk ministrite nõukogu. Õhtusöök hotellis.
 
9. päev VABA PÄEV RIYADHIS, LEND RIYADH-ISTANBUL
Hommikusöök.  Vaba päev Riyadhi iseseisvaks avastamiseks. Võimalik on külastada kohalikku turgu ehk souki.
Suundume kojulennuks Riyadhi lennujaama. Lend Riyadh-Istanbul kell 01:20-05:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK141). 

10. päev SAABUMINE TALLINNA
Lend Istanbul-Tallinn kell 08:15-11:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid  Tallinn-Istanbul-Jeddah ja Riyadh-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud);
 • lennujaamamaksud seisuga oktoober 2019, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast;
 • toitlustus lennukis rahvusvahelistel lendudel;
 • lennupilet siselendudele Jeddah-Al Ula ja Hail-Riyadh;
 • mugavustega reisibussi kasutamine vastavalt programmile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • majutus hotellides vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid;
 • 7 õhtusööki;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellides 720 €
 • Tervisekindlustus (hind täpsustamisel). Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Saudi-Araabiast lahkumise maks (u 50 SAR, makstakse kohapeal)

Viisa ja dokumendid

 • Info ja hind täpsustamisel. Orienteeruv hind 200 €.
 • Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale kavandatava reisi lõppemist. 
 • Alla 25- aastane naisterahvas tohib reisida ainult koos isa või abikaasaga
 • Passis ei tohi olla Iisraeli viisa või Iisraeli sissesõidu- või väljasõidutemplid! Halli passiga viisat saada ei ole võimalik. Iisraeli šeeklite riiki toomine on keelatud. 

Lisainfo

 • Meditsiiniabi on Saudi Araabias väga heal tasemel, kuid väga kallis. Soovitame kindlasti sõlmida reisikindlustuse, mis tagab meditsiiniliste teenuste eest tasumise. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
 • Alkoholi  omamine, tarbimine ja  riiki toomine on keelatud ja karistatav. Riiki ei tohi viia toiduaineid (eelkõige sealihatooteid), pärlitest valmistatud ehteid.
 • Religioosse kirjanduse ja esemete omamine on keelatud.
 • Riietumisel kehtivad väga ranged reeglid (lõplik info täpsustamisel).
Riigi info:
Rahvaarv: 29 milj.
Suunakood: +966
Ajavöönd: GMT +3
Pindala: 2 149 690 km2
Rahaühik: riaal (SAR). Kaasa soovitame võtta  eurosid või dollareid. Raha saab vahetada ametlikes rahavahetuspunktides ja lennujaamas.
Jootraha oodatakse umbes 10% teenustest. 
Riigikeel: araabia
 
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.
NB! Siselendudel on pagasi kaalupiirang väiksem (info täpsustamisel).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
Pagasireeglid siselendudel: Täpsustamisel

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

01.04.20 - 10.04.20
Giid Raivo Haab
 
Eelbroneering
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  1299
Dubai kultuuri- ja puhkusereis
20.03.20 - 28.03.20
Giid Hannes Võrno
Vaata lähemalt
Hind al  1299
Dubai kultuuri- ja puhkusereis
18.04.20 - 25.04.20
Vaata lähemalt