• banner

Saudi Araabia - keelatud kuningriik

31.03.2021 - 08.04.2021
Giid Raivo Haab
 Hind al 3999
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas, samuti ka hommiku-ning õhtusöögid. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Müstiline Saudi Araabia kuningriik on mittemoslemitele seni suletud olnud. Elame põnevatel muutuste aegadel ja alles sellest aastast on Saudi Araabia avanud oma turismiväravad ka ülejäänud maailmale ja uudishimulikele rändajatele. Hiiglaslike naftavarudega riik üks maailma olulisemaid tootjaid, mis võimaldab kohalikele kõrget elatustaset. Saudi riik on pindalalt ca nelja Prantsusmaa suurune ja võtab enda alla enamuse Araabia poolsaarest. Riigi keskel paiknev pealinn Riyad ja äripealinn Jeddah Punase mere ääres, uhkeldavad moodsate pilvelõhkujatega. Samal ajal on saudid aga hoolega säilitanud ka oma ajaloolist pärandit. Vanas saudide pealinnas Diriyahis, kust pärineb praegune kuningate suguvõsa ja kust nad alustasid oma suurriigi loomist, on säilinud vanad kindluslossid, paleed ja turud. Üle kogu riigi on arvukalt muuseume, kus saab saudide ajalooga tutvust teha. Kunagine iseseisva riigi pealinn Hail oma ajaloolise linnasüdame ja kindlustega. Saudis oli omal ajal üks nabatealaste keskusi, siia rajasid nad Petraga sarnaseid kaljudesse raiutud kuninglikke hauamonumente. Valdavalt on Saudi Araabia suur liivakõrb, aga siin on ka palju kauneid sügavate orgude ja roheliste oaasidega mägiseid piirkondi, saab veel näha ehtsat araabia kõrberahva elu ning vanu beduiinilaagreid. Mägedes on säilinud eelajaloolisi kaljujooniseid ja kunagise lihüaniitide riigi ajast iidseid savist ehitatud labürintkülasid. Külastame oma reisil nii moodsaid suurlinnu ja uhkeid muuseume kui ka vanu külasid ja kõrbekindlusi. Ööbime kõrbes beduiinide juures, imetleme maalilisi mägivaateid, käime kohalikel turgudel ja naudime kuulsat araabia kohvi, sööki ja külalislahkust.

Rahval, kes ennast võõrastele väga harva eksponeerib, on meile palju näidata.

Lugege Saudi Araabia kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-RIYADH
Kogunemine kell ... Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis  infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul  (lennuajad täpsustamisel). Lend Istanbul-Riadh (lennuajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi. Majutus kahel järgneval ööl Riyadhis hotellis Four Points**** või sarnane. 

2. päev  RIYAD
Hommikusöök hotellis. Sõidame Riyadi tänapäevasest linnakeskusest u 20 km kaugusel paiknevasse Diriyahi linnakesse, kust on alguse saanud kogu Saudi dünastiate ajalugu ning kus pidas oma väesalgaga lahingut ka prohvet Muhamed ise. Tänapäevane Diriyah on üks Riyadi äärelinnadest, kunagi aga võimsa Diriyahi emiraadi pealinn. Diriyah paikneb Wadi Hanifa orus, Najidi (tõlkes kõrgplatoo) piirkonnas. Suur Hanifa org oli väga viljaka pinnasega, mistõttu nappis selle valitsejal põlluharimiseks vajalikke töökäsi. Ta kutsus siia teisigi sama hõimu klanne ja andis neile maad. Need olid Al-Saudi perekonna eelkäijad, kellest said ühtlasi Diriyahi linna esimesed valitsejad. Pöördume tagasi Riyadi ning külastame üht Saudi ajaloo tähtsiamat mälestusmärki - Masmaki kindlust, mille ehitas 19. sajandi lõpus Saudide suguvõsa suurim rivaal Haili emiir Abdullah bin Rashid. 1902 õnnestus Ibn Saudil kindlus vallutada ja sümboliseerib siiani saudide teed võimule.
Käime Dira soukis, mis on tuntud suure valiku pronks- ja vaskesemete poolest. Siit võib leida hõbedast pistodasid ning beduiinide hõbeehteid ja rõivaid, soetada vaipu ning erinevaid antiikesemeid. Pärast lõunasööki külastame Saudi Araabia ühinemise 100. aastapäeva tähistamiseks avatud Riyadi rahvusmuuseumi, mille eksponaadid jutustavad meile uhkusega Araabia rahvaste lugu alates maailma loomisest kuni tänapäevani. Päeva lõpetuseks imetleme Kingdom Toweri sillalt panoraamvaadet Riyadi linnale. Õhtusöök hotellis. 

3. päev RIYAD – ABHA
Hommikusöök hotellis. Sõidame lennujaama ja lendame Abhasse. Transfeer hotelli. Pärastlõunal külastame värvikirevate punutud korvide poolest tunntud Baskati turgu. Käime Saudi Araabia valitsuse poolt 1989. a rajatud Muftaha Village kunstikeskuses, kus kunstnikele on antud võimalus nii loominguga tegeleda kui ka oma töid eksponeerida. Pärast lõunasööki näeme ka 1927. a ehitatud kuulsat Shada paleed - kuningas Abdul Azizi valitsejate residentsi, mis avati 1987. a remondijärgselt muuseumina. Ööbime ja sööme õhtust Abha hotellis Blue Inn***** või sarnane kahel järgneval ööl. 

4. päev ABHA 
Hommikusöök hotellis. Asiri provints paikneb peamiselt kõrgmaal ning hõlmab enda alla kogu Saudi Araabia edelaosa kuni Jeemeni piirini välja. Abha on pealinnaks Jizani, Asiri, Bahahi ja Lõuna-Meka provintsidele. Piirkonna pinnamood ja taimestik varieerub kõrgmaa kadakametsadest rannikualade kohevate palmisaludeni. Abha linn on ümbritsetud looduskaitsealadest ning Asiri rahvuspargist. Erinevalt teistest Saudi Araabia aladest sajab Asiris küllalt palju vihma. Kõige sademeterohkem piirkond on Taifist Jeemeni piirini kulgev kõrgem mäeahelik. 
Pärast lõunasööki imetleme Souda mäelt avanevat suurejoonelist panoraamvaadet ning köisraudtee viib soovijad 2500 m kõrgusele üle merepinna. Asiri piirkonna esimene köisraudteejaam Al Habala sai nime kõrgel kaljul paikneva iidse küla järgi. Kalju on nii järsk, et kunagised külaelanikud vinnasid end üles ja alla elamutesse köite abil. Need kartmatud ja lihtsad inimesed said tuntuks Al Habala köieinimeste nime all.

5. päev ABHA – AL ULA
Hommikusöök hotellis. Sõidame lennujaama ning lendame Medinasse. Pärast lõunasööki sõidame bussiga Al Ulasse, kus asus kunagi üks nabatealaste riigi keskusi. Sõidame kõrbesse, sööme õhtust ja ööbime telkides kahel järgneval ööl.

6. päev  AL ULA ORG
Hommikusöök hotellis. Wadi Al Ula org  oli iidsete nabatealaste suuruselt teine linn Petra järel ning esimene UNESCO kultuuripärandisse arvatud Saudi Araabia mälestusmärk. Ekskursiooni käigus tutvume kohalike vaatamisväärsustega:  Hijazi raudteejaam, nabatealaste kaev, vanad kindlused.

7. päev  AL ULA – HAIL
Hommikusöök hotellis. Suundume poolsaare keskossa, mis on tänapäeval tuntud datlite poolest. Kunagi oli Haili linn samanimelise iseseisva emiraadi pealinn. Siinsed kuulsaimad kindlused on kahtlemata 200 aasta vanune mudatellistest Airifi, mille vaatetornist avaneb linnale kaunis vaade ja 20. sajandi esimeses pooles rajatud Quislahi kindlus asukohaga keset linna. Poole miljoni elanikuga Hailis leidub paleesid, skulptuuridega kaunistatud parke, traditsioonilisi turgusid ja moodsad kaubanduskeskusi. Tutvume linnaga ja külastame kindlusi. 
Pärast lõunasööki sõidame Jubbahisse, et imetleda sealseid UNESCO maailmapärandisse arvatud u 4000 a vanuseid kaljujooniseid, mis kujutavad peamiselt kaameleid ja inimesi. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Golden Tulip**** või sarnane.

8. päev  HAIL - JEDDAH
Sõidame varahommikul lennujaama, et lennata Punase mere äärsesse Jeddahisse, mis on riigi suuruselt teine linn ja suurim sadam. Ajaloolised Jeddahi majad on ehitatud korallist ja tugevdatud puittaladega, mis risti-rästi seintel jooksevad. Aknatiivad ja puitrõdud on hoolikalt kaunistatud Jeddahile iseloomulikus stiilis, nagu ka nikerdustega kaetud uksed. Kuulsaim neist on Nasifi maja, mis kuulus kunagi Jeddahi rikkaimale kaupmeeste perekonnale. 19. sajandi keskel ehitatud hoones ööbis ka võiduka armeega lääneprovintsi saabudes Saudi kuningas Abdul Aziz. Külastame Jeddahi kalaturgu ning vaatame üle 10 000 eksponaadiga Abdul Rauf Khalili kunstimuuseumi. Jeddah on on nagu suur vabaõhumuuseum. Arvukad pargid on kaunistatud rohkete skulptuuridega - siin võib kohata nii Joan Miro kui Victor Vasarely jpt kunstnike töid. Jeddahi on araablaste uskumuse järgi maetud ka esiema Eva. Pärast lõunasööki vaatame kuulsat mereäärset Cornishi piirkonda, mis on kokku 80 km pikkune ja linnaelanike üks lemmik ajaviitekohtadest, imetleme Al Rahma mošeed ja kuningas Fahdi purskkaevu, mis on Guinessi rekordite raamatu järgi oma 312 meetriga maailma kõrgeim. Sööme õhtust ja ööbime hotellis Red Sea Palace**** või sarnane.
 
9. päev LEND JEDDAH-ISTANBUL-TALLINN
Lend Jeddah-Istanbul (lennuajad täpsustamisel). Lend Istanbul-Tallinn (lennuajad täpsustamisel).

Reisi hind

3999 */4210 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.01.21

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid  Tallinn-Istanbul-Riyadh ja Jeddah-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud);
 • lennujaamamaksud seisuga oktoober 2019, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast;
 • toitlustus lennukis rahvusvahelistel lendudel;
 • lennupilet siselendudele vastavalt programmile;
 • mugavustega reisibussi kasutamine vastavalt programmile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • majutus hotellides**** ja telkides vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid;
 • lõuna- ja õhtusöögid vastavalt programmile
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellides 720 €
 • Tervisekindlustus 16,52 . Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Saudi-Araabiast lahkumise maks (u 50 SAR, makstakse kohapeal, hind võib muutuda)
 • Viisa 185 € (hind võib muutuda)

Viisa ja dokumendid

 • Riiki sisenemiseks on vajalik e-viisa. Seda saab taotleda alljärgnevalt lehelt https://visa.visitsaudi.com/. Viisa hind 185 eur (võib muutuda). Viisa tuleb välja trükkida.
 • Juhul kui soovite, et Germalo Reisid vormistab viisa, palume meile hiljemalt 1. märtsiks saata: passikoopia ja skaneeritud dokumendifoto (mitte vanem kui 6 kuud, heledal taustal, mõõdus 5x5cm/200x200px)
 • Samuti palume saata meile oma kodune aadress, telefon, perekonnaseis, neiupõlvenimi (kui on muutunud), amet ja sünnikoht (linn või asula).
 • Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale kavandatava reisi lõppemist. 
 • Reisil peab olema tervisekindlustus (väljatrükituna)
 • Passis ei tohi olla Iisraeli viisa või Iisraeli sissesõidu- või väljasõidutemplid! Halli passiga viisat saada ei ole võimalik. Iisraeli šeeklite riiki toomine on keelatud. 

Lisainfo

 • Meditsiiniabi on Saudi Araabias väga heal tasemel, kuid väga kallis. Soovitame kindlasti sõlmida reisikindlustuse, mis tagab meditsiiniliste teenuste eest tasumise. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
 • Alkoholi  omamine, tarbimine ja  riiki toomine on keelatud ja karistatav.
 • Riiki ei tohi viia toiduaineid (eelkõige sea- ja konnaliha sisaldavad toiduained)
 • Ei tohi kaasa võtta pärleid ega pärlitest valmistatud ehteid.
 • Religioosse kirjanduse ja esemete omamine on keelatud.
 • Riietumisel kehtivad ranged reeglid ( soovitame riietuda tagasihoidlikult, õlad ja põlved peavad olema kaetud, naistel pea kaetud (juuksed ja kael) ning käed kuni randmeteni kaetud ja samuti peab naistel olema riietuse pikkus kuni pahkluudeni,nõutud on läbipaistmatud ja laiad rõivad). Reeglid kehtivad alates lennujaamast.
 • Kaasavõetud retseptiravimid peavad olema arsti retseptiga.
 • Riiki ei tohi viia binokleid, droone, mängukaarte, lauamänge, militaartemaatikat, karusnahast esemeid
 • Ametiisikute pildistamine on keelatud
Riigi info:
Rahvaarv: 29 milj.
Suunakood: +966
Ajavöönd: GMT +3
Pindala: 2 149 690 km2
Rahaühik: riaal (SAR). Kaasa soovitame võtta  eurosid või dollareid. Raha saab vahetada ametlikes rahavahetuspunktides ja lennujaamas. Kaardiga saab maksta suuremates poodides. 
Jootraha oodatakse umbes 10% teenustest. Palume arvestada jootrahadeks 35 eur (kohalik giid ja bussijuht)
Riigikeel: araabia
Temperatuur: jääb aprillis keskmiselt 25-35 kraadi vahele sõltudes piirkonnast 

Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.
NB! Siselendudel on pagasi kaalupiirang väiksem, kuni 23kg/ühik.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
31.03.2021 - 08.04.2021
Giid Raivo Haab
 Hind al 3999
Broneeri
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Saudi Araabia - keelatud kuningriik

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.
H
Helgi
Palju-palju Tänu Lugupeetud GERMALO. Hinge liigutav ettevõtmine! Tõesti parimad tunded ja lootused üle pikkade rusuvate nädalate! Sõprade tervitused eksootilistest maadest on tõesti super!. Kõik pole veel kadunud-elame ja REISIME!