Soome - elamusretk Soome lõunarannikul ja Turu saarestikus

Soome - elamusretk Soome lõunarannikul ja Turu saarestikus

18.08.2022 - 21.08.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 499
Müüdud
Mis võiks olla mõnusam kui võtta koos pere või sõpradega ette üks tõeline elamusi täis retk naabrite juurde Soome!  Siit leiab palju: kaljune ja karmiilmeline rannikuloodus, Turu saarestiku rahulikult kulgev igapäevaelu, Soome vanade linnade intiimsus, ootamatud maitsed.   
Soome reisitingimused seisuga 19. mai
Riiki sisenemiseks tuleb esitada üks allolevatest dokumentidest: 
  • Vaktsineerimistõend (www.digilugu.ee), vaktsineerimiskuur on lõpetatud vähemalt 7 päeva enne riiki sisenemist VÕI 
  • viimase 6 kuu jooksul koroonaviiruse läbipõdemist tõendav sertifikaat VÕI
  • negatiivse testitulemuse (antigeeni test)  sertifikaat, test peab olema tehtud 24h jooksul enne riiki sisenemist 

Reisikava

1.päev LAEV TALLINN – HELSINKI, LOHJA – TAMMISAARI – FISKARI - TURU
Kogunemine Tallinna reisisadama A-terminalis kell 7.00. Kiirlaev Viking XPRS Tallinn – Helsinki 8.00 – 10.30 (laevagraafik võib muutuda). Helsingisse saabumise järel alustame teekonda Soomes. 
Lohja on üks Uusimaa vanadest keskustest, mida on esmakordselt mainitud juba 14. sajandi keskel. Linn asub Lõuna-Soome suurima veekogu Louhijärvi ääres. Juba keskajal kujunes Louhi tähtsaks kaubanduskeskuseks, kus hakati ka väärtuslikku lubjakivi kaevandama. 15. sajandil ehitatud Louhi Laurentsiuse kirik on Soome suurim keskaegne kihelkonnakirik. Keskajast pärinevad ka unikaalsed maalingud kirikus.
Tammisaari (Ekenäs) on imekaunis väike linnake, mis on aastast 2009 osa Raseborgi linnast. Ajaloolise vanalinna idüllilised puitmajakesed ja kitsad tänavad, meeleolukad kohvikud ja suveniiripoekesed.  
Jätkame teekonda  ajaloolisel Kuningateel (Kuninkantie), vanal postiteel Soome lõunarannikul, mis läbib Billnäsi, Fiskari ja teisi väiksemaid keskusi. Piirkond on olnud sajandeid asustatud põhiliselt rootsikeelse elanikkonnaga. Juba 17. sajandil kujunesid siinsed külad omamoodi tööstuskeskusteks. Peatume Fiskari külas, kus ajaloolise tööstusasula meeleolu paelub ka tänapäevast rändajat.
Saabumine Turu linna. Õhtupoolikul esimesed jalutuskäigud Turu linnasüdames ja Aura jõe kaldapealsetel. Ööbimine Turus hotellis*** kolmel järgneval ööl.

2. päev TURU – RAUMA – UUSIKAUPUNKI  – TURU
Hommikusöök. Tänane teekond viib meid esmalt Soome läänerannikule Botnia lahe äärde Satakunta maakonda.  Rauma linn on suurim puitarhitektuuriga linn Põhjamaades ja siinsed linnamaastikud on soojad ja sõbralikud. Rauma südalinna arhitektuuriansambel on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse. Juba 17. sajandist alates on linnale kuulsust toonud ka siinsed osavate näppudega pitsipunujad. Jalutuskäik vanas Raumas: kitsukesed tänavad, mida ääristavad kodused puithooned. Piilume sisse ka mõnda töökotta, kus toimetavad pitsimeistrid. 
Rauma lähistel Lappi külas asub pronksiaegne arheoloogiamälestis Sammallahdenmäki. Vaiguselt lõhnava männimetsa all paikneb 36 erineva kuju ja suurusega matmiskohta, mis on andnud hindamatut informatsiooni kaugetest aegadest. Lappi külas astume sisse ka Soomes väga tuntud meetootja Lappi-Hunaja majapidamisse, et mekkida siinset toodangut. 
Tagasi Varsinais-Suomi piirkonda ja veel üks ajalooline linn Põhjalahe kaldal – Uusikaupunki. Linna asutas Rootsi kuningas Gustav II Adolf 1617. aastal. Linnaõiguste saamisega  hoogustus veelgi metsa- ja soolakaubandus, mis oli siin toiminud juba keskajast. 1721. aastal sõlmiti Uusikaupunkis Rootsi ja Venemaa vaheline rahuleping, mis lõpetas Põhjasõja.

3. päev PARAINEN  – KORPPOO – HOUTSKÄR – INIÖ – LOUHISAARI
Hommikusöök. Edela - Soome ja Ahvenamaa saarestiku vahel loksub Saaristomeri, mis on täis tipitud tuhandeid saari ja saarekesi, moodustades maailma suurima saarestiku. See on omapärane kakskeelne kultuuriruum, kus põimuvad rootslaste ja soomlaste saatused. Tänase päeva veedame Turu saarestikus.
Purjede linn Parainen on Soome ainus linn, mis on igast küljest ümbritsetud veega. Sümpaatne ja rahulik vanalinn on just paik mõnusaks väikeseks jalutuskäiguks. Juba 19. sajandil algas Paraineni lähistel kvaliteetse lubjakivi kaevandamine. Meiegi saame pilgu heita 250 meetri sügavusse kaevanduslehtrisse.
Korppoo on sümpaatne külake vaimustavalt kauni kivikirikuga. Galtbyst alustame laevaretkega Houtskärile. See on kauni looduse ja sõbralike inimestega saar. Kohalikus muuseumis kuuleme põnevat elu kohta saarestikus. Houtskärilt kulgeb laevatee Iniö saarele, kus paelub rändaja tähelepanu 19. sajandil ehitatud kivikirik. Ehitis on nii suursugune, et tundub lausa sobimatu saare olustikku. 1801. aastal sündinud  printsess  Sofia Wilhelmina auks nimetatud pühakoja  ehitamiseks koguti raha nii Soomest kui ka Rootsist. Kustavis jätame laiemate veeteedega hüvasti ja liigume edasi  Louhisaari mõisasse - marssal Mannerheimi lapsepõlvemaadele. Louhisaari mõisakompleks on üks terviklikumaid Soomes, lisaks peamajale on siin säilinud kõrvalhooned ja kaunis park. Mõisamajas tutvume näitusega, mis jutustab soomlaste marssali ja presidendi C.G.E. Mannerheimi noorpõlvest, imetleme stiilset interjööri. 

4. päev TURU – NAANTALI, LAEV HELSINKI - TALLINN
Hommikusöök. Turu on Soome vanim linn ja olnud pikki sajandeid Soome alade administratiivseks kui ka religioosseks keskuseks. Keeleteadlased väidavad, et ka  Soome nimi pärineb siitkandist, keskajal nimetati just nii vahetult Turu linnaga piirnevaid alasid.  Lühikest aega, pärast Vene impeeriumiga liitmist, oli Turu ka Soome pealinnaks. 1640. aastal asutati Turus esimene Soome ülikool Turu Akadeemia. 1918. aastal asutati siin esimene rootsikeelne ülikool  Abo Academie. Tänapäeva südalinn pärineb põhiliselt 19. sajandi keskpaigast, mil pärast 1827. aastal toimunud suurpõlengut taastati linn C. L. Engeli  plaanide järgi.
Jalutame Turu linnasüdames ja Aurajõe kallastel. Imposantne Turu toomkirik ja  purjelaev Suomen Joutsen. Luostarinmäe vabaõhumuuseumis saab pildi sellest kuidas elati Turu käsitööliste linnaoas 19. sajandi alguses.
Päikeseline Naantali on soomlaste kõige hinnatum suviste väljasõitude paik. Juba 15. sajandil rajati siia klooster ja selle ümber hakkas tasapisi kasvama linnake. Otsekui vanalt postkaardilt pärinevad siinsed vaated: nikerdatud fassaadidega puitmajakesed, jahisadam ja rohetavad männimetsad. Igati mõnus paik pärastlõunasteks jalutuskäikudeks. 
Sõidame Helsingisse. Kiirlaev Viking XPRS  Helsinki – Tallinn 21.00 – 23.30. Saabumine Tallinna reisisadama A-terminali. Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

Reisi hind: 
499 €* / 525 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
  • laevapiletid vastavalt programmile;
  • sõit kõigi mugavustega bussis;
  • majutus hotellis*** vastavalt programmile (2-sed toad) koos hommikusöökidega
  • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused.

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
  • Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
  • Toitlustus laeval (ettetellimisel ja tasumisel, palume toidutellimuse esitada vähemalt 2 nädalat enne reisi): Hommikusöök suunal Tallinn-Helsingi, õhtusöök suunal Helsingi-Tallinn. Hinnad täpsustamisel.
  • Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide hinnad:
Lohja kirik 2 €
Rauma muuseum 6 €
Meetalu külastus ja degusteerimine Lappi külas 10 €
Louhisaari mõis 10 €
Saarestikumuuseum Houtskäril 4 €, kuni 12 aastased tasuta
Luostarinmäki käsitööliste vabaõhumuuseum 6 € /, 4 € (õpilased ja seeniorid)
Soovi korral annetused kirikutes
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Reisil osalemine eeldab töielikku vaktsineeritust, lõplikud reisitingimused suvel. 
Soome reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Sihtkohta reisimiseks sobib nii kehtiv passi kui ka isikutunnistus (ID-kaart).

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
18.08.2022 - 21.08.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 499
Müüdud
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Kliendid meist

H
Helle
10.-17.juuli Portugali reis oli super. Selle reisi aga tegi veel imelisemaks imetore giid Mirjam Somelar, kes jagas väsimatult palju huvitavat infot Portugali kohta ja on inimesena äärmiselt sõbralik, vastutulelik ja tõeliselt HOOLIV inimene. Suur tänu, Mirjam ja Germalo Reisid!
K
Kaja
Tahtsin tänada väga huvitava Jordaania reisi eest! Eriline tänu giid Ervin Orgule! Saime palju põnevat kuulda ja ta abistas igati hädasolijaid! Programm oli huvitav ja mitmekesine- eriti huvitavad olid UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Petra varemed ja Wadi Rumi kõrbe safari. Jõudu ja jaksu uute reisiprogrammide koostamisel ja loodame varsti jälle kohtuda! Aprill 2021.