Soome - Lapimaale külla jõuluvanale

Soome - Lapimaale külla jõuluvanale

27.12.2024 - 30.12.2024
 Hind al 129
Broneeri
Käes on jõulueelne aeg ja sussi sisse, mille õige pea aknalauale paned, ilmub ikka ja jälle väike kingitus või komm. Ja kuuse alla kingid. Ent siiski, tõsi küll, ehk ainult vahel harva, kripeldab hinges – on Jõuluvana ikka olemas?

JÕULUVANA on olemas. Meie teame seda, oleme Jõuluvana juures käinud aastaid. Selleks, et ka Teie saaksite selles ise veenduda, pakume Teile reisi Lapimaale. Reis Lapimaale, kus päike jõuluootuses vaevalt horisondist kõrgemale tõuseb, on elamus nii suurtele kui väikestele. Lisaks Jõuluvana ja Jõulumaa külastamisele saab reisi jooksul kelgutada, tutvuda kelgukoerte ning põhjapõtrade hingeeluga ning näha karget põhjamaa loodust. Reisi teeb eriliseks just meie väikeste reisigurmaanide siiras naeratus näol kui nad vaikselt teineteisele teatavad: „Ma ju ütlesin, et ta on PÄRIS!”

Külla tõelisele jõuluvanale! Lapimaa on maagiline jõuluvana kodu, mis asub Soome põhjapoolses osas. Lapimaa on laplaste, meetriste lumehangede, põhjapõtrade ning virmaliste maa.  Meie ainulaadne jõulureis on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele. Pakume Teile elamusi jõuluvana juures Pajakülas, ületame koos Polaarjoone, külastame põdrafarmi, kus võite sõita nii mootorkelgu kui ka põhjapõdraga, osaleda lasso heitmisvõistlusel, nautida kelgusõitu.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >
 

Reisikava

1. päev LAEV TALLINN-HELSINGI, SÕIT PÕHJA-SOOME – LÕUNA JYVÄSKYLÄS – VASKIKELLO – OULU

Koguneme kell 06:15 Tallinna Reisisadama A-terminalis. Laevasõit laevaga Viking XPRS Helsingisse kell 07:00-09:30. Seejärel alustame sõitu läbi Soome Lapimaa suunas.
Soome on looduslikult tõeliselt kaunis maa ning bussiaknast avanevad vaated on vahvad – kas kõrged hanged teeääres või siit-sealt läbi puude vilksatav järvesilm – silmailu jagub nii väikestele kui suurtele. Ka meie kogenud giididel jagub aega ja tähelepanu nii selleks, et selgelt ja arusaadavalt seletada lastele kui täiskasvanutele lugusid Soomest ja soomlastest, mängida toredaid mänge, kuulata ja laulda jõululaule ning miks mitte vahepalaks vaadata ka mõni tore multikas. Teekond läheb ruttu ning lõunapeatuseks jõuame Jyväskylässe. Teeäärses söögikohas lõunastame ühiselt (hinna sees). Peatume paigas, mis üldsusele tuntud kui Vaskikello puhkekoht ehk tegemist juba aastast 1973 tegutseva kohvik-restoraniga, kus ajapikku kogunenud muljetavaldav pronksist valatud kellakollektsioon õues ning uhke portselankellade kollektsioon kohvikus sees.
Jõuame Oulu linna, kus peatume mugavas kesklinna hotellis Scandic Oulu City*** või sarnases. Soovijatel võimalus mõnuleda soome saunas või veeta aega Oulu linnas.

2. päev ROVANIEMI – JOULUPUKIN PAJAKYLÄ - POSTKONTOR – POLAARJOONE ÜLETAMINE - KUUSAMO
Peale rikkalikku hommikusööki jätkub sõit Põhja-Soome, Rovaniemi. Maastik muutub juba eksootilisemaks ning aeg-ajalt võib tee ääres kohata suisa põhjapõtrade karjasid. 
Lapimaale jõudes  suundume jõuluvana juurde. Jõuluvana küla ehk soome keeli Joulupukin pajakyla asub Rovaniemist ca 5 km kaugusel. Seal on võimalus jõuluvanaga koos pilti teha ja jõuluvana postkontorist oma jõulusoove teele saata. Kirju saabub jõuluvana postkontorisse igal aastalõpul umbes 30 000 tükki päevas ning välja ei lähe neid mitte vähem. Päris vahva on teadmine, et meil on võimalik seista 66 kraadi, 32 kaareminuti ja 35 -sekundi peal ehk siis polaarjoonel ja selle ületades saab igaüks sellekohase sertifikaadi. Lõunastame Rovaniemis (hinna sees) ning pärast seda kui kõik on jõuluvanale saanud oma soovid ära rääkida, sõidame edasi Rovaniemi keskusesse, kus saab valida, kas külastada Santa Parki või Arktikumi muuseumi. Santa Park on mäe sisse ehitatud laste võlumaailm, kus toimetamist just väiksematele. Võlukoopas tegutseb päkapikukool, meisterdamistuba, jõuluvanakamber. Saanisõit viib läbi värviküllase Lapimaa looduse, põnevust pakub jäägalerii ning Angri Birdsi ronimis-ja mänguala. Arktikumi muuseumis saab tutvuda Lapimaa looduse ja saamide eluoluga. 
Suundume edasi Kuusamosse, kus ööbime majutuskohas kahel järgneval ööl.

3. päev ERILINE JÕULUPROGRAMM PÕHJAPÕDRAKASVATUSES – RUKA - KELGUKOERTEFARM - JÕULUSÖÖK KOOS JÕULUVANA KÜLASTUSEGA - TROOPIKA VEEPARK
Hommikusöök. Hommikud on siin karged ja ilusad.
Reisi kõrghetkeks on kindlasti ka lõbus jõuluprogramm põhjapõdrakasvatuses (kõik tegevused ja programm hinnas). Teeme põdrarakendiga sõitu ja heidame lassot, põnevust pakub mootorkelgusõit ja kehakinnituseks küpsetame lõkkel jõuluvorstikesi ning rüüpame sooja mustsõstraglögi. Lastele korraldame suure kelgusõidu ning naudime lumerõõme.
Sõidame Ruka suusakeskusesse, et tutvuda kohalike suveniiridega ning heita pilk kõrgetele suusamägedele. 
Tõelise elamuse lumisel Lapimaal pakub kelgukoerte farmi külastus, vahva on koerte saani juhtides end proovile panna. Kelgukoerte farmis on pea 200 koera. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid. Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. nendel on võimalik teha jalutuskäik Kuusamo jõulukaunistustega keskuses.
Seejärel korraldame heas seltskonnas mõnusa jõulusöömise (söök hinnas), millele järgneb jõuluvana külaskäik koos kingituste jagamise ja jõululauludega.
Peale pikka päeva värskes õhus on mõnus lõõgastuda veepargis (lisatasu eest) ning selleks pakub suurepärase võimaluse „Troopika“ veekeskus. Troopiliste taimede, looduskivi ja mõnusalt sooja atmosfääriga on loodud mõnus keskkond tõeliseks lõõgastuseks. Lapsed saavad nautida veepargi liumägesid ja jõgesid ja koski ning emad-isad Soome sauna või aurusauna mõnusid.

4. päev SÕIT TAGASI HELSINGISSE – HELSINGI BUSSIEKSKURSIOON, LAEV HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Hommikul alustame sõitu Kuusamost Helsingi suunas. Teekond viib meid jällegi läbi muinasjutuliste maastike. Muljeid on kogunenud palju ning ühiselt koos giidiga saab veel joonistada, nuputada mõistatusi ning lugeda jõululugusid – kõik selleks vajalik on meie poolt bussi varutud. Teel teeme mitu u kolmveerandtunnist peatust, et keha kinnitada ja ringi vaadata. Jõuame Helsingisse ning kui teekond on sujuvalt kulgenud, jääb meile veel aega, et teha väike tiir bussiga Helsingi kesklinnas. Aeg suunduda sadamasse, kust kell 20:30-23:00 on laevasõit Viking XPRS laevaga Tallinnasse.
Jõuame Tallinna sadamasse ning aeg jätta jällenägemiseni.

Reisi hind

Täiskasvanu: 599 €*/ 630 €
Laps 3a: 129 €* / 135 € (kehtib majutudes kahe vanemaga, ilma voodi- ja bussikohata)

Laps kuni 4a: 299 €* / 314 € (kehtib majutudes kahe vanemaga ühes toas)
Laps kuni 4a: 339 €* / 356 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

Laps 5-12a: 499 €* / 525 € (kehtib majutudes lisavoodil kahe vanemaga ühes toas) 
Laps 5-12a: 549 €* / 577 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

  
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 1. juuli.
  
Hind sisaldab:
 • laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn ( Viking Line Viking XPRS);
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 1 öö hotellis*** Oulus, 1 hommikusöök ;
 • majutus majutuspaigas Kuusamos (2 ööd), 2 hommikusööki ja jõuluõhtusöök koos jõuluvana külastuse ja kingitusega;
 • lõunasöök Jyväskyläs ja Rovaniemis;
 • mitmekülgne jõuluprogramm: põdrakasvanduse külastamine, põdrarakendiga sõit, lasso heitmine, vorstikeste küpsetamine, sõit mootorkelguga jne. Kaasa võtta kelk;
 • ekskursioonid vastavalt programmile, hoolitsev ja sõbralik giid-reisijuht;
 • meeleolukas programm lastele bussisõidul.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus 4 päevaks (lisainfo reisikindlustuse kohta);
 • hommikusöök laeva buffet restoranis liinil Tallinn-Helsingi – täiskasvanu  €, noorukid 12-17a  €, lapsed 6-11a €.
Palume söögitellimus esitada hiljemalt 2 nädalat enne reisi. Hilisemad muutused ei ole võimalikud!

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

2024. aasta külastuste hinnad täpsustamisel
Hinnad aastal 2023:
 • Santa Park 45 € / täiskasvanu ja 38 € / laps (3-12a)
 • Arktikum täiskasvanu 18 €, 7-15a 5 €, seeniorid ja tudengid 11 €
 • Jõuluvanaga koos pildistamine 1 pilt A4 – 50 €
 • Kuusamo Troopika veepark täiskasvanu 24 €, laps 4-14a 18 €, perepilet 60 €. Perepilet kehtib peredele 2 täiskasvanut + 2 last või 1 täiskasvanu + 2-3 last või 2 täiskasvanut + 1 laps.
 • Koerarakendiga sõit 5 km ring 84 € täiskasvanu, lapsed 4-11a 65 € või soovi korral vaid koertefarmi külastus täiskasvanu 20 €, 3-14a laps 10€. Koerarakendiga sõidu puhul ei ole vaja tasuda eraldi farmi külastustasu.
​Lisainfo kelgukoerte farmi külastuse kohta:
Kelgukoerte farmis on pea 200 koera, farmi külastus koos meie giidi ja kohaliku giidiga. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid. Juhul kui soovite koerarakendiga sõita, siis 5 km ring maksab täiskasvanule 84 € ja lastele 4-11a 64 €. Koerarakendiga sõidu puhul istub enamasti laps rakendis ja lapsevanem juhib rakendit seistes rakendi taga kelgu jalustel. Safaril on erinevad rakendid teineteise järel rivis, eksimine on võimatu ning rakendi juhtimine on jõukohane igale osalejale. Omalt poolt võime küll kinnitada, et tegemist on kahtlemata ühe reisi kõrghetkega. Väga soovitame!
Juhul kui valite koerarakendiga sõidu, siis eraldi farmi külastustasu ei ole vaja tasuda. Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. Koerafarmi külastus ning safari on vaid ettetellimisel ja tasumisel koos reisi lõpliku maksega.

Lisainfo

 Lastega reisimise lisainfo
Ära unusta kaasa võtmast:
 • PASS või ID-kaart
 • Ujumisriided ja käterätt veelõbustuspargi külastamiseks
 • Karge Põhjamaa kliima nõuab soojemaid riideid (vt. reisi 3. päev)
 • Kuusamo majutuskoht on varustatud köökidega, kus on soovi korral võimalus ise süüa valmistada, külmkapp ja nõud on samuti olemas. Dušš/WC on kasutada mitme toa peale.
 • Kelk
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUGE GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
27.12.2024 - 30.12.2024
 Hind al 129
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

S
Sirje ja Urmas
Täname Eesti reiside eest! Meie Ida-Virumaa reis oli hästi korraldatud ja giid Raivo väga hea (esimest korda temaga reisil), bussijuht Margus samuti! Hotellituba oli ka meeldivalt suur, lausa kahetoaline! :) Täname!
J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.