Soome - Hämemaa ja mõisalood

Soome - Hämemaa ja mõisalood

20.05.2024 - 23.05.2024
Giid Ervin Org
 
Müüdud
ERMi Sõprade Seltsi ja Germalo Reiside ühised rändamised said alguse 2011. aasta maikuus, kui üheskoos avastasime linna maailma piiridel - Istanbuli. Nüüdseks oleme juba 13 aastat koos pea kolmekümnel reisil seigelnud, mis on viinud meid põnevatesse ja tavaliselt ka sellistesse paikadesse, mis on nö pisut kõrval klassikalistest turismiradadest. ERMi sõbrad on olnud inspireerivaks ja uudishimulikuks partneriks ning paljud meie koostöös sündinud reisikavad on leidnud koha ka Germalo Reiside reisikalendris. Nii tore on tutvustada reisi ja öelda huvilisele, et sellel reisil on ERMi sõprade karastus. Need on reisid, mis on loodud sügavalt kultuuri- ja ajaloohuvilistele inimestele, kelle rahutu soov maailma selle värvikirevuses mõista, on alati nii innustav.

Reisikava

1. päev TARTU – TALLINN – HELSINGI – NURMIJÄRVI – RIIHIMÄKI – HÄMEENLINNA
Väljasõit Tartust Vanemuise alumisest parklast kell 03.45.
Kogunemine Tallinna reisisadama A-terminalis kell 06:15. Laevasõit Tallinn-Helsinki Viking XPRS laevaga kell 07:00-09:30. NB! Laevagraafik võib muutuda, palume aegu kontrollida vahetult enne reisi algust!
Helsingisse saabudes alustame oma teekonda Soomes. Esmalt suundume Palojakisse. Palojoki on Aleksis Kivi kodukant. 1824. aastal kirjaniku isa ehitatud majas tegutseb 1951. aastast muuseum, mida külastame meiegi. Palojoki küla on ka igal aastal toimuva Kivi festivali (Taaborin Kivi-juhlat) toimumise paigaks.
Tsitaat raamatust Hannes Sihvo, "Aleksis Kivi jälgedes": Palojoki külast ja seda ümbritsevatelt kaljuharjadelt on kõige paremini näha Kivi maastik. See on Kivile nagu ,,Seitsme venna'' Eerole "kogu meie kodumaa pilt, sõbralik emanägu": Palojoki oma elanike, vanade asulate, heinamaade ja jõgedega - Vantaa ja Palojoki - oma kivide ja metsadega.
Klaukkala külas vaatame 2004. aastal valminud modernset kirikuhoonet (arhitekt Anssi Lassi). Vaatame ringi Nurmijärvi keskuses ja vana kiriku juures.
Riihimäki all-linna mõisa maadel töötas aastatel 1910–1990 klaasitehas. Praegu asub siin Soome klaasimuuseum rikkaliku kollektsiooniga. Õhtuks jõuame Hämeenlinna, kus majutume järgneval kolmel ööl hotellis Scandic Aulanko***.
 
2. päev HÄMEENLINNA
Alustame tutvumist Hämeenlinnaga. Külastame Hämeenlinna linnust. Linnuse rajamine Hämesse on seotud Jarl Birgeri ristiretkega Häme aladele. Pole päris kindel, millal see tegelikult juhtus, 1239. või 1249. aastal, kuid on üsna tõenäoline, et lossi ehitustöid alustati 13. sajandi lõpus. Pikka aega tegutses linnuses vangla (kuni aastani 1972). Pärast põhjalikku restaureerimist sai linnusest muuseum.
Imetleme Aulanko ja Sibeliuse maastikke, mis kõlavad ka Jean Sibeliuse Finlandias! Aulanko on tohutu maa-ala, mis praegu jääb Hämeenlinna territooriumile, kuid kunagi kuulus see ala Karlbergi mõisale. Siia rajati esimene Soome loomaaed, mõisas oli Soome esimene grammofon ja siia toodi ka Soome esimene Rolls-Royce. Aulanko pargi Õnnetempel inspireeris noorukest Hämeenlinna Lütsemi koolipoissi Eino Leinot looma luuletust ,,Kell' onni on, se onnen kätkeköön''.
 
3. päev HÄMEENLINNA – HATTULA – TAMPERE
Sõidame Hattulasse vaatama 15. sajandi lõpus ehitatud vana maakivikirikut, mis on üks kauneimaid Kesk-Soomes oma erakordsete maalingute ja rikkaliku interjööriga.
Suundume Tampere linna. Tampere on suhteliselt noor linn, mis sai linnaõigused alles 18. sajandil. 19. sajandil kujunes see aga Hämemaa tähtsaimaks tööstuskeskuseks. Tutvume Tartu sõpruslinnaga ning jalutame Hatanpää mõisapargis ja kaunis botaanikaaias.
 
4. päev FORSSA  – HELSINGI – TALLINN – TARTU
Forssa linn Lõuna-Hämes on kujunenud 1847. aastal rajatud ketrusvabriku juurde. Põnevad linnamaastikud on kantud Soome kultuuripärandi nimekirja.
Sõidame Helsingisse. Tamminiemi on endine Soome Vabariigi presidendi residents Helsingis Meilahtis. Praegu asub hoones Urho Kekkose muuseum. Helsingi äärelinnas asuv Kumpula mõis pärineb 15. sajandi lõpust. 1840. aastal valmis uus kahekorruselise ampiirstiilis peahoone. Tänapäeval kasutab seda Helsingi Ülikool ja hoovis on ilus botaanikaaed. Iga aasta 13. mail tähistavad tudengid endise Kumpula mõisa põldudel kevade saabumist. Siin lauldi esimest korda Soome hümni 1848. aasta kevadpeol.
Hakkame liikuma Eesti poole. Sõidame Katajanokka sadamasse. Laevasõit Helsinki-Tallinn Viking XPRS  laevaga kell 20:30-23:00. Bussisõit Tallinn-Tartu. Oleme jõudnud tagasi koju!

Reisi hind

Hind sisaldab:
  • laevapiletid vastavalt programmile;
  • sõit kõigi mugavustega bussis;
  • majutus hotellis*** vastavalt programmile (2-in. toad) koos hommikusöökidega ja spaakeskuse külastusega;
  • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused.

Hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele.

Tasuliste objektide hinnad seisuga november 2023:
  • Aleksis Kivi sünnimaja muuseum 2 €
  • Riihimäki klaasimuuseum 6 €
  • Hatanpää botaanikaaed 5 €
  • Tamminiemi villa 9 €
  • Soovi korral annetused kirikutes
MUUSEUMIPILETITE JAOKS PALUME ARVESTADA SULARAHAGA!
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Soome reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!
20.05.2024 - 23.05.2024
Giid Ervin Org
 
Müüdud
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 27 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

S
Sirje
Olime Marokos 16.-25.04.23. Võrratu reis oli. Suurim tänu giid Tea Reinvaldile ja Laurale. Hästi organiseeritud ja huvitav marsruut, saime väga palju infot selle maa kohta.. Tõeline kultuurireis , paremat on raske tahta. Imelised kohtumised selle maa inimestega. Tänan giidi ja Laurat südamest hoolitsuse eest, mida sellel reisil tundsime, Kõik oli väga hästi(liigagi hoolitsetud), ole vaid kohal ja võta vastu. Olen väga-väga tänulik. Soovin Teale tugevat tervist , häid reisigruppe ja kordaminekuid. Laurale head algust reisikorralduse töös,
M
Mary ja Mart
Olime imetoredal Tai reisil 08.11- 20.11. Täname giid Mirjam Somelari vahvate seikluste ja suurepäraste teadmiste eest sellest imelisest maast. Soovime Mirjamile ja Germalo reisibüroole kõike head. Mary ja Mart