Šveits - Prantsusmaa Alpid

Šveits - Prantsusmaa Alpid

09.08.2022 - 15.08.2022
Giid Triinu Borga
 Hind al 1049
Ooteleht
Sellel reisil on ühendatud majesteetlik loodus romantiliste küladega, luksuslik ja lihtne elustiil, barokne ja talupoeglik arhitektuur. Jalutame lippude ja lilledega ehitud Šveitsi linnades, kaunites Genfi järve äärsetes väikelinnades. Alpide lumised tipud, järvede sillerdav ilu, Prantsuse gurmee ja Šveitsi juustud. See reis on tõeline romantikute ja loodusearmastajate maiuspala! Alpide parimad palad ja majutus romantilistes mägikülades.

Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

Alatest 14. märtsist ei pea Prantsusmaal teenuste kasutamiseks (kohvikud, restoranid, muuseumid, majutusasutused jm) esitama vaktsiinipassi ega testi. Maskikandmise nõue säilib vaid ühistranspordis. Šveitsi reisimisega ei kaasne ühtegi piirangut.

14.03.22 seisuga on riiki sisenemiseks vajalik esitada üks allolevatest dokumentidest:
 • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et vaktsineerimiskuur on lõpetatud. Teisest süstist ei tohi olla rohkem möödas kui 9 kuud, kolme süstiga vaktsiinipassil ei ole kehtivusaega;
 • viimase nelja kuu jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga positiivset testitulemust, mis on tehtud vähemalt 11 päeva enne riiki sisenemist;
 • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes on saanud ühe vaktsiinidoosi, millest peab olema möödas vähemalt 7 päeva;
 • negatiivse antigeeni (kuni 24h enne riiki sisenemist) või PCR (kuni 72h enne riiki sisenemist) testi sertifikaadiga reisijad.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ZÜRICH, ZÜRICH
Kogunemine kell 12:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn kell 14:10-16:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber LX1319). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
Külastame Zürichi linna, mis asub samanimelise järve ääres. Grossmünsteri kiriku kitsad tornid on üle 800 aasta linnas kõrgunud ning saanud linna sümboliks. Teisel pool jõge asub teine kirik Fraumünster, mis on suurepärane näide gooti arhitektuurist. Majutus Luzerni piirkonnas hotellis Sursee*** või sarnane. 

2. päev  LUZERN - BERN - GRUYERE - MONTREUX
Hommikusöök. Sõidame Luzerni, ekskursiooni käigus vaatame vanalinna väljakuid, kirikuid ja Kapellbrücke silda, naudime järvevaateid. Näeme kivist välja tahutud kurva lõvi skulptuuri. Luzern on kahtlemata Šveitsi kõige romantilisem ja maalilisem linnake. Seejärel sõidame Šveitsi pealinna Berni. Ekskursiooni käigus näeme katedraali ja kuulsat kellatorni, raekoda ning mitmeid purskkaevusid. Vaateplatvormil on võimalus näha elusat Berni sümbolit – pruunkaru. Karu on olnud Berni sümboliks linna asustamisest saadik.
Edasisel teekonnal peatume keskaegses Gruyères´i linnas. Soovijatega proovime traditsioonilist rahvusrooga juustufondüüd. Retsepte on mitmeid, kuid just gruyeres´i juustu peetakse kõige klassikalisemaks juustusordiks fondüüs. Õhtuks jõuame Montreux piirkonda. Majutus hotellis**** või sarnane.

3. päev MONTREUX - CHAMONIX  -  SIERRE 
Hommikusöök. Vaatame Montreux’s - uhkes kuurortlinnas. Montreux piltpostkaartlikud vaated pakuvad tõelist naudingut - see autentne väike paradiis on läbi aegade olnud armastatud maailmakuulsate kultuuriinimeste poolt. Charlie Chaplin veetis oma viimased 25 aastat siin, Freddie Mercury lindistas Queeni viimase albumi just selle linna stuudios, Igor Stravinski looming oli inspireeritud Genfi järve ümbrusest, need on ainult üksikud näited linna kuulsustest.
Sõidame Prantsusmaale kuulsasse Chamonix mägikuurordisse. Ilusa ilma korral on soovijatel võimalus tõusta gondeltõstukiga Aguille du Midi tippu. Téléphérique de l’Aiguille du Midi viib meid lausa 3800m kõrgusele merepinnast, siit avaneb võrratu panoraam Šveitsi, Prantsuse ja Itaalia Alpidele. Selge ilmaga näeb nii Mont Blanci, Monte Rosat kui kuulsat Matterhorni.  Õhtuks naaseme  Šveitsi. Valais' on Šveitsi kõige mägisem, religioossem ning isoleeritum kanton. Majutus Sierre piirkonnas hotellis. 

4. päev LAC SOUTERRAIN - ZERMATT 
Hommikusöök. Saint Leonardi lähistel võtame ette paadisõidu Euroopa ühel suurimal maa-alusel järvel. Täschi külast sõidame transfeerrongiga Zermatti, mis on autovaba küla. Selge ilma korral näeme maailma kõige fotogeenilisemat mäge Matterhorni. Zermatti ilmestavad omanäolised puidust hooned (mazotid). Üle kuru sõidame bussiga Berni mögismaale, majutus Berni mägismaal hotellis Twing või sarnane kolmel järgneval ööl.

5. päev ŠVEITSI LOODUS 
Hommikusöök. Šveits on kõrgete mägede ja kiirevooluliste jõgede maa – tänane päev on pühendatud Šveitsi imelisele loodusele ja tüüpilisele arhitektuurile.
Külastame maalilist kaljude- ja jugaderohket Lauterbrunneni orgu, et imetleda võimsaid Trümmelbachi koski kalju sees. Seejärel sõidame naaberorgu Grindelwaldi, soovijatele sõit hammasraudteel töötava mägirongiga alpiaasadele, kerge matk. 
 
6. päev AARE JÕE KURISTIK - REICHENBACHI JUGA - BALLENBERG
Hommikusöök. Imetleme ühte paljudest Šveitsi loodusimedest - Aare jõe kuristikku, mis on tekkinud tuhandete aastate jooksul. Jalutuskäik mööda dramaatilist 1400m pikkust laudteed. Seejärel imetleme Reichenbachi juga. Sõidame rongiga mäkke ja kerge matk looduses. Reichenbachi juga sai rahvusvaheliselt tuntuks tänu kirjandusele. Autor Arthur Conan Doyle valis 120-meetrise joa sobivaks kohaks professor Moriarty ja Sherlock Holmesi vahelise võitluse toimumispaigaks.  Külastame Ballenbergi vabaõhumuuseumi, kuhu on toodud erinevate Šveitsi kantonite tüüpilisi elamuid.  

7. päev  LEND ZÜRICH-TALLINN
Hommikusöök. Aeg suunduda lennujaama. Lend Zürich-Tallinn kell 12:20-16:05 (lennunumber LX1318).

Reisi hind

1049 €* / 1104 €
* Reisi hind kehtib uutele broneeringutele alates 12.05. Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Zürich ja Zürich-Tallinn  (Swizziari liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus hotellides vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöökidega;
 • ekskursioonid eesti keeles, giiditeenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 260€;
 • tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Trümmelbachi kosk 11 CHF 
 • Aare jõe kuristik 6 CHF, koos Reichenbachiga 16 CHF
 • Zermati rong 11,60 CHF (grupipilet) 
 • Paadisõit 10 CHF 
 • Grindelwaldi rong 45 CHF
 • Ballenbergi vabaõhumuuseum ca 25 CHF (grupipilet)
 • Reichenbachfälle 12 CHF
 • Mt Blanci tõstuk 67 € 
 • Fondue ca 40 CHF
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 150 € ja 250 Šveitsi franki (CHF). Antud piirkond on hinnatasemelt kallim kui Eesti.
 • Kaasa soovitame võtta mugavad jalanõud, tuulekindel jakk mägedes viibimiseks, ujumisriided. 
 • Alpide hotellide interjöör on funktsionaalne, kus kõik vajalik on olemas, kuid liigsele luksusele tähelepanu ei pöörata. 
Lennuinfo  liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt100x50x80 cm ). Pagasimäär kehtib ka registreerides pagasi näiteks kahepeale. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Šveitsi ja Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
09.08.2022 - 15.08.2022
Giid Triinu Borga
 Hind al 1049
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

S
Sirje
Käisime 27.-28.oktoobril Setumaa reisil. Jäime väga rahule. Imestasime jälle kui ilusaid kohti ja lahkeid inimesi meil on ja et elu ning põnevust Eestis on ka Tallinnast väga kaugel mujal. Suur tänu giidile Triinule ja alati lahkele bussijuhile. Soovitame soojalt vahelduseks avastada uuesti ka Eestimaad kogenud giidi juhtimisel.
V
Veinika ja R
Tere! Viibisime kultuurireisil Fääri saartel 4.-09.8.2021. Jäime väga rahule. Olime veidi kahtlevad, kuna ei teadnud Fääridest eriti midagi, aga otsustasime siiski minna, see tundus põnev. Meie grupi giidiks oli Heigo Sahk, kes on suurepärane, asjalik, sõbralik, huumorimeelne, tähelepanelik. Kogu reis kulges sujuvalt, kõik oli väga hästi korraldatud. Fääri saared üllatasid meid väga ja reis jättis väga head ja sügavad muljed. Soovitame siiralt külastada Fääri saari - üllatusi jätkub terveks reisiks! :) Aitäh, Germalo!