Šveits - Prantsusmaa Alpid

Šveits - Prantsusmaa Alpid

13.06.2021 - 20.06.2021
 Hind al 949
Broneeri
Sellel reisil on ühendatud majesteetlik loodus romantiliste küladega, luksuslik ja lihtne elustiil, barokne ja talupoeglik arhitektuur. Jalutame lippude ja lilledega ehitud Šveitsi linnades, kaunites Genfi järve äärsetes väikelinnades. Alpide lumised tipud, järvede sillerdav ilu, Prantsuse gurmee ja Šveitsi juustud. See reis on tõeline romantikute ja loodusearmastajate maiuspala! Alpide parimad palad ja majutus romantilistes mägikülades.

Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-ZÜRICH, EKSKURSIOON ZÜRICHIS
Kogunemine Tallinna lennujaama kell 07:30 väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 09:35-10:25 ja Riia-Zürich kell 12:00-13:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT312 ja BT641). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!

Külastame Zürichi linna, mis asub Zürichi järve ääres. Grossmünsteri kiriku kitsad tornid on üle 800 aasta linnas kõrgunud ning saanud linna sümboliks. Teisel pool jõge asub teine kirik Fraumünster, mis on suurepärane näide gooti arhitektuurist.
Sõidame Valais kantonisse. Majutus Sierres kahel järgneval ööl hotellis Casino*** või sarnases.

2. päev LEUKERBAD - ZERMATT 
Hommikusöök. See on Šveitsi kõige mägisem, religioossem ning isoleeritum kanton. Täschi külast sõidame transfeerrongiga Zermatti, mis on autovaba küla. Selge ilma korral näeme maailma kõige fotogeenilisemat mäge Matterhorni. Zermatti ilmestavad puidust mazotid. Seejärel sõidame kuulsasse mägikülla Leukerbadi, kus soovijatel on võimalus supelda termaalveebasseinides, mis asuvad 1411m kõrgusel merepinnast.

3. päev SIERRE - CHAMONIX - LA CLUSAZ

Hommikusöök. Saint Leonardi lähistel võtame ette paadisõidu Euroopa ühel suurimal maa-alusel järvel. Sõidame kuulsasse Chamonix mägikuurordisse. Ilusa ilma korral on soovijatel võimalus tõusta gondeltõstukiga Aguille du Midi tippu. Téléphérique de l’Aiguille du Midi viib meid lausa 3800m kõrgusele merepinnast, kust avaneb võrratu panoraam Šveitsi, Prantsuse ja Itaalia Alpidele. Selge ilmaga näeb siit nii Mont Blanci, Monte Rosat kui kuulsat Matterhorni. Majutus kahel järgneval ööl Prantsusmaal, La Clusaz'i külas hotellis Beaulieu** või sarnases. 


4. päev ANNECY - GENF
Hommikusöök. Külastame Annecy'd, mis on väike armas linnake Annecy järve põhjatipus. Siin on hästisäilinud vanalinn – Palais de l'Isle, linna kohal ajalooline kindlus - uhke Château d’Annecy, raekoda ja palju muud. Võimalus supelda Annecy järves.
Külastame Genfi, mis on panganduskeskus, kellalinn, sageli nimetatud Šveitsi aknaks maailma. Teisel pool jõge asub vanalinn ning katedraal, kus John Calvin reformeeris kristlust.

5. päev YVOIRE - EVIAN - CHILLON - MONTREUX - LUNGERN

Hommikusöök. Külastame Genfi järve kaldal asuvat imeilusate vaadetega keskaegset Yvoire'i linna - kitsad tänavad, lilledega ehitud majad, huvitavad poed. Järgmine peatus Evianis, kuulsa samanimelise vee leiupaigas. Vaatame Genfi järve äärde ehitatud Chilloni lossi, mille vanimad osad pärinevad 12. sajandist. Loss sai kuulsaks tänu lord Byroni luulele. Peatume Montreux’s - uhkes kuurortlinnas, mida on läbi aegade armastanud maailmakuulsad muusikud.
Majutus kolmel järgneval ööl Berni mägismaal Lungerni külakeses. Majutus külalistemajas Emma või sarnases. 


6. päev ŠVEITSI LOODUS – BALLENBERG
Hommikusöök. Šveits on kõrgete mägede ja kiirevooluliste jõgede maa – tänane päev on pühendatud Šveitsi imelisele loodusele ja tüüpilisele arhitektuurile.
Külastame maalilist kaljude- ja jugaderohket Lauterbrunneni orgu, et imetleda võimsaid Trümmelbachi koski kalju sees. Seejärel sõidame naaberorgu Grindelwaldi, soovijatele sõit hammasraudteel töötava mägirongiga alpiaasadele, kerge matk. Külastame Ballenbergi vabaõhumuuseumi, kuhu on toodud erinevate Šveitsi kantonite tüüpilisi elamuid. Peatus Meiringeni linnakeses. 

7. päev  AARE JÕE KURISTIK - BERN
Hommikusöök. Imetleme ühte paljudest Šveitsi loodusimedest - Aare jõe kuristikku, mis on tekkinud tuhandete aastate jooksul. Jalutuskäik mööda dramaatilist 1400m pikkust laudteed. Seejärel imetleme Reichenbachfälle koskesid, kerge matk looduses. Sõidame Šveitsi pealinna Berni. Ekskursiooni käigus näeme katedraali ja kuulsat kellatorni, raekoda ning mitmeid purskkaevusid. Vaateplatvormil on võimalus näha elusat Berni sümbolit – pruunkaru. Karu on olnud Berni sümboliks linna asustamisest saadik. Peatus Oberhofeni lossi juures.

8. päev LUZERN, LEND ZÜRICH-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Luzerni, ekskursiooni käigus vaatame vanalinna väljakuid, kirikuid ja Kapellbrücke silda ning naudime järvevaateid. Näeme kivist välja tahutud kurva lõvi skulptuuri. Luzern on kahtlemata Šveitsi kõige romantilisem ja maalilisem linnake. 
Suundume Zürichi lennujaama ja lend Zürich-Riia kell 14:10-17:35 (lennunumber BT642) ja Riia-Tallinn kell 19:00-19:50 (lennunumber BT361).

Reisi hind

949 €* / 999 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Zürich ja Zürich-Riia-Tallinn  (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga 16.11.20);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus hotellides**/*** vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöökidega;
 • ekskursioonid eesti keeles, giiditeenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 260€;
 • tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Trümmelbachi kosk 11 CHF 
 • Chilloni loss 10 CHF 
 • Aare jõe kuristik 6 CHF, koos Reichenbachiga 16 CHF
 • Zermati rong 16 CHF 
 • Paadisõit  12 CHF 
 • Grindelwaldi rong 38 CHF
 • Ballenbergi vabaõhumuuseum 25 CHF
 • Reichenbachfälle 12 CHF
 • Mt Blanci tõstuk 61,80 € 
 • Lõunasöök Grindelwaldis 24 CHF
 • Leukerbadi termid al 25 CHF
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! 

Viisa ja dokumendid

Šveitsi ja Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 150 € ja 250 Šveitsi franki (CHF). Antud piirkond on hinnatasemelt kallim kui Eesti.
 • Kaasa soovitame võtta mugavad jalanõud, tuulekindel jakk mägedes viibimiseks, ujumisriided. 
 • Alpide hotellide interjöör on funktsionaalne, kus kõik vajalik on olemas, kuid liigsele luksusele tähelepanu ei pöörata. 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt100x50x80 cm ). Pagasimäär kehtib ka registreerides pagasi näiteks kahepeale. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
13.06.2021 - 20.06.2021
 Hind al 949
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Šveits - Prantsusmaa Alpid

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

P
Pia ja Ülo
Täname toreda Ahvenamaa reisi eest! Reisijuht-giid Ervin Org on oma teadmiste poolest ja reisi korrapärase sujumise ja hoolitsemise eest super tasemel. Suured tänud temale!
A
Aime
Hea Germalo, olen teie firmaga teinud mitmeid reise, sealhulgas Maega käinud Sitsiilias ja Tuneesias. Muljed väga head! Soovin teile kõigile kõigepealt terve püsimist ja oma töö edukalt jätkamist!