Tai - eksootiline aastavahetus

Tai - eksootiline aastavahetus

25.12.2024 - 06.01.2025
Giid Siret Kalmström
 Hind al 2999
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

On öeldud, et ida ja lääs ei kohtu kunagi päriselt... Tais ei tundu see kehtivat. Bangkok on justkui mingi ebamaine, unenäoline ühendus idast ja läänest. Troopiline kliima ja soe meri. Eksootiline köök. Suurepärased hotellid. Külalislahked inimesed. Naeratused. Palju meelelahutust... Kõik see teeb Tai reisist meeldiva puhkuse. Meie reisil on palju tähelepanu pööratud kultuuriprogrammile ja nii leiategi huvitavat tegevust igal päeval. Reisiprogrammis loetletud Bangkoki ja Pattaya linnaekskursioonid, Kwai jõe kruiis,  mitmed lõunasöögid – see kõik on hinna sees!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >
Lugege Tai kohta lähemalt siit >
Giid Mirjam Somelar kirjutab Taist siin 

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-BANGKOK
Kogunemine kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:20-16:55 ja lend Istanbul-Bangkok kell 20:10-09:20 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK64).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi! 
 
2. päev BANGKOK 
Saabume hommikul Bangkokki - tere tulemast!
See kohalike seas Krung Thepi ehk Inglite Linnana tuntud 10 miljonilise elanikkonnaga linn on Aasia pulbitsev metropol – elurõõmu ja naeratuste linn, värvide, lõhnade ja maitsete linn, vastuolude linn, meelelahutuse ja paljude uhkete vaatamisväärsuste linn. Kaos ja harmoonia, kuldsed templid ja värvikad turud, budistlikud mungad ja end õhtuti üles lüüa armastavad kaunitarid – see kõik on siin esindatud. Kuigi Bangkok vaatab eelkõige tulevikku, on just siin mitmed kuningriigi tähelepanuväärsemad ajaloomälestised. Eksootilisel mootorpaadisõidul mööda Chao Phraya jõge, näeme eluolu nii vee peal kui kaldapealsetel. Paadisõit on värviderohke vaatepilt Tai kaldaäärsest elust ning paadisõidul veendume selles, et Bangkoki elanikud sõltuvad endiselt traditsioonilistest veeteedest. Oma paadisõidul peatume koidujumal Aruna järgi nimetatud suursuguse Wat Aruni ehk tõlkes Koidu templi juures, mis on Bangkoki üheks tuntuimaks sümboliks. Khmeeri stiili esindav suursugune tempel kõrgub 86 meetri kõrguseni üle jõepinna ja on kaunistatud kireva hiina portselani kildudega.  Aeg puhkuseks ja sisseelamiseks. Soovijatele lisatasu eest õhtusöök. 
Toitlustus: lõunasöök
Majutus Bangkokis hotellis Centara Watergate**** või sarnases.
 
3. päev BANGKOK
Jätkame oma linnaekskursiooni ja tutvumist selle kütkestava ja mõistatusliku Aasia metropoliga. Külastame Suurt Paleed - Siiami kuningate pikaaegset ametlikku residentsi ning ühtlasi kroonimispaika. Palee säravasse ja hiilgavasse kompleksi kuulub ka maailmakuulus Smaragdbuddha Tempel, milles asuv 66-sentimeetrine nefriidist Buddha kuju kaitseb tervet kuningriiki. Külastame ka Bangkoki vanimat ja suurimat Wat Pho templit, mida kaunistab lamava Buddha hiigelkuju. Ainuüksi naeratus on sellel peatselt nirvaanasse siseneval Buddhat kujutaval kujul ligi meeter lai. Templikompleksis on kokku rohkem kui tuhat erinevat Buddha kuju või pilti, siin tegutseb ka buddistide klooster ja kool.Kogu kompleksis paikneb 99 stuupat mis on viimaseks puhkepaigaks nii Chakri dünastia valitsejatele kui ka aadelkonnale. Wat Pho templit peetakse muuseas ka traditsioonilise Tai massaaži sünnipaigaks.
Toitlustus: hommikusöök
Majutus Bangkokis hotellis Centara Watergate**** või sarnases.

4. päev VABA PÄEV VÕI SOOVIJATELE DAMNOEN SADUAK (lisatasu eest)
Teeme Bangokist väljasõidu Damnoen Saduaki, mis on kuningriigi suurim ujuvturg (väljasõit lisatasu eest).Ujuvturule jõudmiseks võtame ette 15-minutilise paadisõidu, mille käigus näeme, kuidas elavad inimesed jõgedest ja kanalitest läbistatud maapiirkonnas. Värvikireval ja meeleolukal ujuvturul müüakse käsitööd, lilli, vürtse, puuvilju ja palju muud. Müügitegevus toimub nii paatidel kui kaldapealsel. Oluline osa meie turukülastusest on kulinaarsetel elamustel – soovitame proovida siinseid otse jõeköögis valminud nuudlisuppe või kohalikke magusaid hõrgutisi, mida müüakse vaid hommikustel turgudel. Kuidas oleks näiteks kookospannkookidega?
Toitlustus: hommikusöök
Majutus Bangkokis hotellis Centara Watergate**** või sarnases.

5. päev VABA PÄEV VÕI SOOVIJATELE VÄLJASÕIT (lisatasu eest)
Aega tutvumist linnaga, kus traditsioonid ja kaasaegne elurütm kulgevad käsikäes. 
Toitlustus: hommikusöök
Majutus Bangkokis hotellis Centara Watergate**** või sarnases.

6. päev BANGKOK –  KANCHANABURI, KWAI RAUDTEE JA SILD
Lahkume Tai pealinnast ja suundume edasi oma ringreisile.
Suundume Kanchanaburisse, kus külastame Teise Maailmasõja ajal valminud raudteele pühendatud sõjamuuseumi ja -kalmistut. Seejärel vaatame silda üle Kwai jõe, mille muutis maailmakuulsaks 1957. aastal valminud ja seitsme Oscariga pärjatud linateos “Sild üle Kwai jõe”. Võtame ette rongisõidu ajaloolisel raudteel läbi lopsaka metsaala, viljakate põldude ja väikeste külade. Lõunat sööme kohalikus jõeäärses restoranis. Hotelli sõidutavad meid Kwai jõel kasutatavad pikasabapaaadid 
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök 
Majutus hotellis Jungle River Kwai Resotel**** või sarnases, mis koosneb kõigi mugavustega džunglimajakestest.
 
7. päev KWAI JÕGI – SAI YOKI LOODUSPARK  - HEAD UUT AASTAT
 Külastame lähedal asuvat lubjakivikoobast, mis oma imetlusväärsete stalaktiitide ja stalagmiitidega panevad ahhetama. Koopas asub ka pisike tempel. Sõidame jõepaatidel Sai Yoki loodusparki, kogu meie teekonda saadavad suurepärased vaated. Looduspark on tuntud oma paljude suuremate ja väiksemate koskede poolest, siin elab ka väga palju loomi, sealhulgas ka maailma kõige väiksem imetaja pisi-kärssnina nahkhiir.  Soovijad saavad kümmelda allikavees, mis mõjub kui looduslik mullivann. Pärast lõunasööki külastame  Moni hõimu küla, võtame ette kerge jalutuskäigu tiikpuude vahel, tutvume nende traditsioonilise elustiiliga, kiikame nende algkooli ja külastame keset džunglit asuvat templit. Külakeses on võimalik osta kohalikku käsitööd. 
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök 
Majutus hotellis Jungle River Kwai Resotel**** või sarnases, mis koosneb kõigi mugavustega džunglimajakestest
 
8. päev KANCHANABURI  – PATTAYA
Täna alustame teekonda lõunasse, Tai lahe ääres asuvasse Pattaya kuurortlinna. Sõidame läbi põllumajandusliku Kanchanaburi, mööda looduskaunist Nakhon Pathomist. Jõuame Chonburi provintsi, kus tervitavad meid ümarad mäekünkad, ananassiväljad ning soojas meretuules õõtsuvad palmid. Teel saame suurepärase võimaluse jälgida kuidas muutub Tai loodus, pinnamood ja põllumajandus. Pattayasse jõudes sööme õhtusöögi Tai hõrgutistest ning teeme bussiekskursiooni Pattaya rannapromenaadil. Hilisõhtul on soovijail võimalus osa võtta avatud marsruuttakso sõidust Pattaya keskusesse ning jalutuskäigust Pattaya meeleolukal jalakäijate tänaval. 
Pattaya on elavaloomuline ja populaarne kuurortlinn, mille tõmbenumbriks on lisaks rannale ka ostu- ja meelelahutusvõimalused. Siin on võimalik lihtsalt Siiami lahe ääres rannas puhata, linnamelu nautida või ka osta kohapealt laias valikus lisaekskursioone, mille seas on nii sukeldumisretked, ekskursioonid elevandikülla kui ka palju muud põnevat. Meie kogenud reisijuht tutvustab kõiki võimalusi ja on abiks väljasõitude broneerimisel. Soovijatele näitame kätte Jomtieni parimad massaažipaigad ja söögikohad.
Toitlustus: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotellis Fifth Jomtien**** või sarnases.
 
9. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE JUVEELITEHASE KÜLASTUS

Hommikusöök. Puhkepäev Pattayas.
Pärastlõunal on võimalik külastada Aasia suurima juveelitehase esindust , kus võetakse ette meeleolukas rongisõit vääriskivide salapärase maailmaga tutvumiseks. Seejärel imetleme juveliiride osavust ning loomulikult saab siit üht-teist kaunist ka kaasa osta. 
Toitlustus: hommikusöök
Majutus: hotellis Fifth Jomtien**** või sarnases.
 
10. päev VABA PÄEV PATTAYAS
SOOVIJATELE TIFFANY KABAREE SHOW

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg, võimalus puhata rannas. Võimalus veeta päev sisseoste tehes ja Tai massaaži nautides. Soovijaile võimalus tutvuda veealuse maailmaga kogenud sukeldumisinstruktori käe all. 
Toitlustus: hommikusöök
Majutus: hotellis Fifth Jomtien**** või sarnases.

Õhtul võimalus külastada Tiffany transvestiitide kabareed (lisatasu eest). Maailmakuulus Tiffany Show on meelelahutus selle parimas mõttes. Glamuurne ja haarav show viib meid reisile läbi Aasia ja Euroopa ning meie reisijuhtideks on säravates kostüümides kaunitarid. Muljetavaldavad dekoratsioonid, ekstravagantsed kostüümid, kümned tantsijad ja imekaunid solistid – siin pole millegi pealt kokku hoitud! Pärast etenduse lõppu tundub uskumatu, et ükski laval esinenutest pole sündinud naisena.
 
11. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE SÕIT KOH LARN SAARELE

Soovijatel võimalus sõita päevaks Koh Larni saarele puhkama (lisatasu eest). 
30-minutilise kiirkaatrisõidu järel saabume Siiami lahe idarannikul paiknevale Koh Larni saarele - palmid, valged liivarannad, kristallselge vesi – see võikski olla osake paradiisist! Puhkame kaunil rannal nautides veemõnusid ja päikest. Vahelduseks valgele liivarannale võib valida ka puhkuse kookospalmide all. Saarekülastuse juurde käib ka maitsev lõunasöök värsketest mereandidest ja teistest kohalikest hõrgutistest. Koh Larn saar on ideaalne paik puhkuseks Pattaya linnamelust ning rannamõnude nautimiseks.
Toitlustus: hommikusöök
Majutus: hotellis Fifth Jomtien**** või sarnases.
 
12. päev VABA PÄEV, SOOVIJATELE NONG NOOCH
Hommikupoolikul võimalus sõita Nong Noochi külla paarikümneminutilise sõidu kaugusele Pattayast (lisatasu eest). Enam kui 200 hektaril laiuvas aias pakuvad silmailu orhideede aed, kalatiigid, Prantsuse ja Itaalia aiad, Tai majakesed, kunsti- ja käsitöökeskus, palmiaed ja lõputult troopilise lopsakuse vahele paigutatud kujukesi.  Teeme ringsõiudu läbi aedade, näeme skulptuure, põnevat arhitektuuri ja kindlasti lähem vaatama Tai rahvuslikku kultuurietendust – traditsioonilised Tai tantsud, võitluskunstid, tai poks, tseremooniad, elevantide show.
Toitlustus: hommikusöök
Majutus: hotellis Fifth Jomtien**** või sarnases.

13. päev LEND BANGKOK-ISTANBUL - LEND ISTANBUL-TALLINN
Suundume lennujaama. Lend Bangkok-Istanbul kell 06:25-13:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0069). Saabumine Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn 15:10-17:50  (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

2999 €* / 3156 € ​

* Soodushind kehtib kõikidele kiiretele broneerijatele 

Hind sisaldab:
 • Lennupilet  liinilendudele Tallinn-Istanbul-Bangkok ja Bangkok-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines lennud)
 • Sisaldab lennujaamamakse. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Lennukitoitlustus 
 • Bussitransfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi, transfeerid Bangkokist Pattayasse ja tagasi
 • Ekskursioonid Bangkokis koos templite külastusega
 • Giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel  
 • 4 ööd Bangkokis hotellis**** (2-in. toad), 4 hommikusööki
 • 2 ööd Kwai jõe ääres hotellis**** (2-in. toad), ekskursioonid vastavalt programmile, 2 hommiku- ja 3 lõunasööki, 2 õhtusööki.
 • 5 ööd Pattayas hotellis**** (2-in. toad), 4 hommikusööki, 1 õhtusöök
 • Ekskursioonid Bangkokis koos templite külastusega, 1 lõunasöök
 • Giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel (va. lisaekskursioonid). 
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 490 € 
 • Tervisekindlustus  (hind kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta siin >). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad: 
 • Tuk-tuki sõit u 250 THB.
 • Parvesõit Kwai jõel u 400 THB.
 • Tiffany transvestiitide kabaree 2000 THB.
 • Koh Larn paradiisisaare külastus koos lõunaga  2200 THB.
 • Nong Noochi küla 1800 THB
 • Damnoen Saduak 2200 THB
 • Õhtusöök Bangkokis 1600 THB
 • Lisaekskursioon Bangkokis
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast ilma eelneva etteteatamata.
Jootraha jäetakse ka toateenijatele, pakikandjatele, massööridele, ettekandjatele ja taksojuhtidele. Palume arvestada jootrahadeks ~50 €.

Lisainfo

 • Tai rahaühik on baht. 1 € on ca 38 THB (bahti). Kaasa soovitame vahetada  vähemalt 12000 THB valuutat, alati mida rohkem, seda parem. Soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid. Raha saab vahetada nii pankades kui ka suuremates hotellides. Suuremates kaubanduskeskustes saab maksta ka krediitkaardiga. Tais on kombeks jätta jootraha nii kohalikule giidile kui bussijuhile (neist esimesele 60 THB ja teisele 30 THB päevas). Jootraha jäetakse ka toateenijatele, pakikandjatele, massööridele, ettekandjatele ja taksojuhtidele. Soovitame arvestada jootrahadeks ~50 €.
 • Kliima ja rõivastus: kliima on troopiline, õhutemperatuurid ja -niiskus on püsivalt kõrged. 
 • Kuna Tais on väga intensiivne UV-kiirgus, siis tuleks kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi (soovitatavalt vähemalt SPF 20 või 30). Sooja kliima tõttu on soovitatav kerge rõivastus.Templitesse sisenedes peaksid naised kandma õlgu katvaid pluuse, pikki pükse või pikka seelikut, mehed vähemalt põlvedeni ulatuvaid pükse. Enne templikülastust tuleb ära võtta jalanõud ja peakate. Reisile vajalik kaasa võtta päikese eest kaitsev peakate, korralik keep ja vihmakindlad jalanõud. Paadisõidule Kwai jõel tasub kaasa võtta soojem jakk.
 • Palume Teil Bangkokis viibimise ajaks läbi mõelda oma riietus ja võimalusel kanda tumedaid värve (must, hall, tumesinine) või valget. Meie programmis on kaks objekti, mis nõuavad eriliselt tähelepanelikku suhtumist oma riietusse – Koidu tempel ja Suur Palee. Nende külastamiseks sobivad kas tume või valge riietus. Kirjud riided või  kollased, punased, oranzhid ja muud heledad värvid tuleb välistada. Naised peaksid kandma vähemalt õlgu katvate varrukatega pluusi või kleiti, mis ei paista läbi, õlasall ei ole sobiv lahendus. Pükste korral peavad sääred kindlasti ulatuma pahkluudeni ning püksid ei tohi olla liibuvad. Seelik või kleit peab olema ilma dekolteeta ning ulatuma selgelt allapoole põlvi. Meestel peab olema kraega särk, mis  samuti katab ära õlad , püksid peavad kindlasti ulatuma pahkluudeni ja ei tohi olla liibuvad. Jalanõud peavad olema tagant kinnised (jalanõud võivad olla ka sandaalid, ent vajalik on vähemalt kanna tagant jooksev rihm, st. plätusid või muid jalas loksuvaid jalatseid ei aksepteerita). Pattayas ning Kwai jõe ääres rangeid riietumisreegleid pole, seal võib viibida tavapärases suveriietuses. Üldiselt oleks mõistlik vältida näiteks punaseid T-särke, millel on kindel poliitiline tagapõhi lähiajaloost. Eriline suhtumine riietusse on tingitud sellest, et Tai ühiskond on selgelt seisuslik, seisuse määrab kas  vaimne (mungad) või varanduslik mõjuvõim. Kõigist kõige kõrgemal asub kuningas, eriti hiljuti surnud kuningas. Riietuse õige valik annab märku tema erilise seisuse tunnustamisest ning austamisest, mitte ei ole pelgalt moraali küsimus.
 • Eestis kasutusel olevad seadmed ühilduvad Tai elektrisüsteemiga, seega adaptereid pole vaja kaasa võtta.
 • Soovitame juua pudelivett ja läbikeedetud kraanivett. Mitmetes hotellides on hotellitubades  ka veekeedumasinad koos kohvi ja tee valmistamise võimalusega
 • Check in ja check out hotellist vastavalt rahvusvahelistele reeglitele (toa pikendamine võimalusel kohapeal, tellitakse ja makstakse hotellis)
 • Soodutus 4-9. aastasele lapsele ilma oma voodita 99 eur. Kolmeses toas lisavoodil soodustus ei rakendu 
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass! Eesti kodanikud saavad turismi eesmärgil viibida Tai Kuningriigis viisavabalt kuni 30 päeva eeldusel, et riiki saabutakse lennukiga. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu.
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
25.12.2024 - 06.01.2025
Giid Siret Kalmström
 Hind al 2999
Broneeri
Giid
Siret Kalmström
Sireti reisipagasis on palju kogemusi ja elamusi, kultuuri ja ajalugu, mitmeid seiklusi ja palju toredaid avastamisi. Reisid neljal mandril ja üle viiekümnes riigis Euroopas, Aasias ja Aafrikas on andnud Siretile avatud maailmavaate ning laia silmaringi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Tai - eksootiline aastavahetus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Reet
Jaapani reis oli super, üks paremaid. Sujuv, hästi korraldatud ja täiega lahe. Hotellid olid head ja mõnusad. Meie reisigrupp oli ka tore, mõistlik ja sõbralik (seda ei juhtu alati). Reisimise huvi järjest suureneb. Soovin teile mõnusaid reise ja kõike head. Tore oleks veel kohtuda.
A
Aili ja Ago
Tahame tänada Ervinit ja Mariannet suurepärase reisisi eest Lõuna-Eestis. Programm oli väga hea, lülitas täielikult välja töörütmist ja meie väikesel Eestimaal on alati midagi uut avastada. Loodame ja usume, et olukord nii Eestis kui ka mujal maailmas paraneb. Reisime jälle!