Türgi - Istanbul, linn maailma piiridel

Türgi - Istanbul, linn maailma piiridel

23.04.2021 - 27.04.2021
 Hind al 599
Broneeri
Istanbul, iidne Konstantinoopol, ei ole võrreldav ühegi teise linnaga maailmas. Ligi 1000 aastat oli see kogu kristliku maailma keskuseks, kunstide, teaduste ja erinevate kultuuride hiigelkatel. Väärikalt kandis linn vastuolulisse keskaega antiikmaailma pärandi ning talletas selle uutele ajastutele. Tänapäeval võib siin kogeda euroopalikku salongilaiskust ja Aasia kärarikkust ning vürtsikaid lõhnu. 

Paiknedes mitme kultuuriruumi kokkupuutepunktis ja ühtlasi ka kahe maailmajao vahel, loob see majesteetlik suurlinn olustiku, mida leiab vähestest maailma kultuurilinnadest.

Põhjalik reis Istanbuli on sissejuhatuseks neile, kes Türgi kultuuriga esimest korda tutvumas ning taasavastamiseks neile, kel Türgi kultuuriga juba kogemused olemas. Lisaks sisukale ekskursiooniprogrammile jääb Teile aega ka iseseisvaks linnaga tutvumiseks ning mitmete maaliliste olustike nautimiseks.

Lugege Türgi kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme Tallinna Lennujaama infoletist vasakul paikneva kassa juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul (lennuajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Saabumine Istanbuli lennuväljale. Olgu tulemise põhjus ükskõik milline, lummab Istanbuli saabunud rändajat alati linna idamaine rütm, mis peidab endas õhtumaalt tulnu jaoks tubli annuse salapära ja maagiat. Linn, mis on pidanud alla vanduma nii loodusjõududele kui vaenuvägedele, on ikkagi jäänud püsima imelise meistriteosena. See on otsekui ülistuslaul inimkäte ja vaimu jõule, mis on põiminud kokku ida ja lääne, vaesuse ja suursugususe, maastike ja ehitiste harmoonia.
Transfeer ja majutus neljal järgneval ööl Istanbuli südalinnas butiikhotellides Barbera ja Le Petit Palace või sarnases.

2. päev ISTANBULI EKSKURSIOON: SININE MOŠEE, HAGIA SOPHIA, TSISTERNID, VÜRTSITURG, LAEVAKRUIIS
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Istanbuliga.
Pidulikul väljakul, kus kunagi asus Bütsantsi keisrite palee ning mis on dekoreeritud rütmiliste purskkaevudega, kõrgub Istanbuli islami kõige kaunim pühakoda: Gök-dzami - Sinine mošee. Mošee on otsekui ülistuslaul nooruse julgusele: 19-aastane sultan Ahmed I kutsub ehitusmeistriks ületamatu Sinani õpilase noorukese Mehmed-aga. Väljak ise oli aga kunagi väärika Konstantinoopoli süda.
Hagia Sophia – Püha Tarkuse kirik on arhitektuuriajaloo lummavamaid saavutusi. Kingsepalt ja eunuhhilt ostetud maatükile ehitatud pühakoja töödel osales ühtekokku 10 000 töölist ja 100 meisterlikku kiviraidurit, kes teostasid keisri ideed ja Anthemiose Trallesest ja Isidorose Mileetosest suurprojekti. Keiser ise olevat selga tõmmanud lihtsa rüü ja iga päev käinud ehitusel tööde kulgu jälgimas. Kogu Bütsantsi maailmast saabus siia suurepäraseid materjale ja ehitusdetaile. Ateenast, Efesosest, Roomast toodi siia antiiktemplite sambad, kaunimad marmorid, väärismetallid, Baalbeki kuulsa päikesetempli porfüürsambad ja Efesose Artemise templi marmor. Kuplialuse viimistlemiseks kasutati erilist segu: sulakulla massi segati oonüksit, ametüste, pärleid ja safiire - kõik ikka kõige kallim.
Maa-alused veehoidlad, tsisternid, rajati hiigellinna varustamiseks veega. Võimsate võlvitud sammaskäikudega tohutud ruumid meenutavad tõepoolest pühakoda.
Seejärel külastame tõeliselt idamaist vürtsiturgu.
Laevasõit Bosporusel. Bosporus polegi mitte ainult kitsas veelahe kahe mere vahel, vaid siit avanevad mitmeid sügavale rannikusse lõikuvaid lahesopid. Kuulsam ja kauneim Bosporuse lahtedest on kahtlemata Kuldsarv. Meeleolukal laevasõidul lahel võib veel praegugi aimata panoraami, mis avanes möödunud aegade rändajaile, kes saabusid linna mereteid pidi. Kaunilt vormitud künkad laskumas tasaselt lahe piirile, paleed ja majakad peegeldumas veepeeglis, sihvakad küpressid ja toekad plaatanid. Kõrgemal aga vaatavad seda idülli luksuslikud villad rohelusse uppuvate aedade embusest.

3. päev ISTANBULI EKSKURSIOON: TOPKAPI PALEE, SUUR BASAAR, SÜLEYMANI MOŠEE 
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Istanbuliga.
Topkapi palee annab aimdust Ottomani impeeriumi valitsejate jõukusest, aga ka sajanditetagustest intriigidest ja kirgedest. See kompleks on otsekui ajalugu arhitektuuris, mis jutustab meile ühe impeeriumi ajaloost, jutustab intiimselt ja säilitab ikka veel kiivalt salapära, mis jäi võimsate müüride varju. Siit valitses impeeriumi 25 sultanit, see oli nii kindlus ja varjupaik kui ka palee ja pühamu. Siin sündisid sultanid, siin asusid nad troonile, siin kukutati valitsejad. Siia koguti tohutud varandused ja reliikviad, siin asunud haaremis elas tuhandeid naisi kogu impeeriumist.
Suur basaar laiutab tänapäeval 31 000 ruutmeetril. Siin on üle 3000 poe ja poekese, 61 tänavat, 4 purskkaevu, 2 mošeed, mitmeid kohvikuid ja restorane, politseijaoskond ja 22 väravat.
Tutvume Süleymani mošeega - kuulsa arhitekti Mimar Sinani poolt Sultan Süleyman Toreda auks loodud kõige suurem ja elegantsem mošee Istanbulis. Mošee kompleksi kuuluvad ka teoloogiline kool (medrese), supiköök, haigla, karavanserai, raamatukogu, turg ja hauad. Siin asuvad nii Süleyman Toreda, tema lemmiknaise Haseki Hürremi ja arhitekt Mimar Sinani hauamonumendid.
Õhtul võib külastada maailmakuulsa arhitekti Sinani poolt projekteeritud Cemberlitase hammami.

4. päev DOLMABAHCE PALEE, TAKSIMI VÄLJAK JA ISTIKLAL CADDESI, VABA AEG ISTANBULIS, GALATA, KEERLEVAD DERVIŠID
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Istanbuliga. Külastame võimsat Dolmabahçe paleed. Suursugune palee Bosporuse kaldapealsel on ilmekaks näiteks sultaniriigi arhitektuuri suurejoonelisusest.
Suundume edasi massiivsele Taksimi väljakule, millel kerkib suurejooneline Atatürki vabariigi monument. Siit algab ka üks kaasaegse Istanbuli peatänavatest, tänasel päeval vaid jalakäijatele ning ajaloolisele trammiliinile jäetud Istiklal Caddesi ehk tõlkes Vabaduse avenüü. Pariisiliku ja kosmopoliitse Istiklal Caddesi ääres paiknevad mitmeid ajaloolised hooned ning imposantsed saatkonnahooned ja vanad müügipassaažid. Vaba aeg.
Jalutuskäik Galata kvartalis, mis oli juutide, genovalaste ja veneetslaste linnaosa. Lõpetame oma jalutuskäigu Galata sillal, kus asuvad mitmed tüüpilised kalarestoranid.
Õhtul soovijaile keerlevate dervišite etendus. 

5. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Varahommikune transfeer lennujaama. Lend Istanbul-Tallinn (lennuajad täpsustamisel).

Reisi hind

599 €* / 631 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis (Turkish Airlinesi liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi lennujaama; 
 • 4 ööd Istanbulis hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki;
 • põhjalikud eestikeelsed jalgsiekskursioonid ning bussiekskursioon vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenus.
Lisatasu eest on võimalik
 • Tervisekindlustus al. 14,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse ja reisitõrke lisariski;
 • ühese toa lisatasu 210 €;
 • Türgis on kombeks jätta bussijuhtidele ja kohalikule giidile jootraha.
Reisi hind ei sisalda jootraha, sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. Vaatamisväärsuste piletihinnad:
 • Hagia Sophia kirik 72 TRY, hinnale lisandub 10 TRY audiovarustuse eest
 • Maa-alused tsisternid Istanbulis 20 TRY
 • Topkapi palee 72 TRY + haarem 42 TRY
 • Laevasõit Bosporuse väinal 25 € (soovijatel tellimine ja tasumine kohapeal)
 • Dolmabahçe palee 60 TRY + võimalusel haarem 40 TRY
 • Keerlevate dervišite etendus 30 € (ettetellimisel, tasumine kohapeal)
 • Hammam al 42 €, individuaalne külastus ja hind vastavalt valitud teenusele
 • Laevasõit Bosporuse väinal 25 € (ettetellimisel, tasumine kohapeal)
 • Galata torn 25 TRY
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Ainus kehtiv reisidokument reisil Türki on pass.
Türgi reisile minnes peab EU pass kehtima 5 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast! 
Eesti Vabariigi kodanikule on reisimine Türki viisavaba. 

Lisainfo

Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Türgi rahaühik on liir (TRY) ning selle inflatsioon on tugev. Türgi liiri kurss on 1 € - 6 TRY.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis! 

Palume tutvuda Germalo Reiside reisitingimustega!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
23.04.2021 - 27.04.2021
 Hind al 599
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Türgi - Istanbul, linn maailma piiridel

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Hiie ja Koit
Täname Germalo meeskonda sisuka ja meeldejääva reisi eest meie kolmandal reisil Itaaliasse, seekord Toscanasse. Eraldi palume edastada tänusõnad meid saatnud giidile Ulve Kärpukile, kes säras meile need seitse reisipäeva sama eredalt kui Toscana päike ning kelle elukogemus ja teadmised aitavad meil veelgi paremini mõista seda imelist maad ja seal elavaid inimesi. Jääme ootama uusi reisielamusi koos Germaloga.
M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.