Ungari- suursugune Budapest, Eger ja Balaton

Ungari- suursugune Budapest, Eger ja Balaton

18.08.2024 - 22.08.2024
 
Eelbroneering
Kas teadsite, et siin asus 15. sajandil üks renessansi keskusi? Ungarit ja Sloveeniat on mõjutanud tatarlaste ja türklaste, Habsburgide ja venelaste mitmekülgne ajalugu. Keset Euroopat asuvad maad pakuvad meile harjumuspärasest erinevat õhustikku, kauneid külasid, kirikuid ja losse. Budapesti peetakse üheks Euroopa kauneimaks linnaks. Kui Teid meelitab maitsev toit ja suurepärased veinid ja hea seltskond, siis on see reis Teie jaoks!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit > 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-BUDAPEST, ÕHTUNE BUDAPEST
Kogunemine hommikul kell 07:00 Tallinna lennujaamas linfoleti juures, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 09:10-10:00 ja lend Riia-Budapest kell 12:55-13:50 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312, BT491).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi! 
Sõidame lennujaamast südalinna ja soovijatega teeme õhtul laevasõidu Doonaul – näeme eriti selgelt, kuidas linn on jagunenud kaheks. Jõe ühel kaldal on iidne kuninglik pealinn Buda, kus palju vanu hooneid. Teisele kaldale on kerkinud Pest, moodne äri ja poliitilise elu keskus, kus paiknevad valitsushooned.
Majutus Budapesti südalinna hotellis President**** või sarnases. Seejärel vaba aeg Budapestis. Pesti tänavaääred on täis pikitud traditsioonilisi kohvikuid, butiike ja kutsuvaid restorane. Põhiline jalakäijatetänav, Váci utca, millel asub suur hulk söögikohti ja poekesi - tänava ühes otsas paikneb Budapesti kuulsaim turuhoone Vásárcsarnoki ja reisi teises otsas 19. sajandisse ulatuva kuulsusrikka ajalooga kohvimaja Gerbaud kávéház.
 
2. päev EKSKURSIOON EGER ja HOLLÓKÖ
Hommikusöök. Sõidame Egerisse, mis asub viinamarjaistanduste piirkonnas Mátra ja Bukki mägede vahel, Budapestist kirde pool. Ungari esimese kristlasest kuninga Püha István (Stefan) I poolt rajatud linn on kuulus barokk-stiilis ehitiste poolest. Egeri linn kerkiski aja jooksul künkale ehitatud kindluse ümber. Jalutuskäik Egeris – ungari ühes ilusamatest linnadest. Egeri linn on olnud peaaegu sada aastat Türgi võimu all. Selle tunnistusena on säilinud üksikud ehitised, näiteks ühe mošee kõrge minaret. Tänapäevane Eger on Ungari üks kauneimaid barokk-arhitektuuriga linnu. Näeme Ristija Johannesse katedraali, piiskopipaleed, samuti Dobo linnaväljakut, mis on oma nime saanud sama linnuse komandandi järgi, kes võitles türklaste vastu 1552. aastal ning koos ungari väikese väeüksusega suutsid linna kaitsta suure türklaste väe vastu. Egeri kaitsmist peetakse Ungari ajaloos madjarite suurimaks võiduks ning seda ajaloosündmust kirjeldab värvikalt Géza Gárdonyi romaan "Egeri tähed". Degusteerime kuulsat veini. 
Peatume ka UNESCO maailmapärandi nimistusse lisatud Hollókő külakeses, kus tundub, kuidas unikaalsete elamutega külas oleks aeg peatunud. See peamiselt 17. ja 18. sajandil arenenud küla on elav näide maaelust enne 20. sajandi põllumajandusrevolutsiooni. Teadlikult säilitatud vana küla koosneb ca 55 elamust, taluhoonetest ja kirikust looduskeskkonnas, mida iseloomustavad ribapõllundus, viljapuuaiad, viinamarjaistandused, niidud ja metsad. Hollókő külast on võimalik osta erinevaid meeneid ja suveniire. Külas valmistatakse nahktooteid, keraamikat, rahvuslike mustritega puidust meeneid. Tänaval pakuvad küla vanemad elanikud käsitööna valminud heegeldatud ja tikituid linikuid.
Tagasi Budapestis on soovijatel võimalik veeta õhtu mõnes hubastest kesklinna restoranidest või jalutada kauni Doonau kallastel.

3. päev PÄEV BUDAPESTIS - BALATON
Hommikusöök. Jätkame tutvumist selle Euroopa ühe kauneima linnaga. Kunagised kaks linna Doonau vastaskallastel, mägine Buda ning lauge Pest, ühendati 1872. aastal ja nimetati Budapestiks. Linnaekskursioon: Gellérti mägi, 19. sajandi Habsburgide Buda kindlus ja kuningaloss, Kalurite bastion, Püha Mattiase kirik. Naudime Doonau Buda kaldale avanevat vaadet, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse.
Hilisel pärastlõunal võtame Budapestist suuna edelasse. Majutus koos õhtusöökidega kahel järgneval ööl Balatoni järve kaldal hotellis Annabella*** või sarnases.

4. päev BALATONI JÄRV - HERENDI PORTSELAN - SZÉKESFEHÉRVAR
Hommikusöök.  Balatoni järv ehk "Ungari meri" on oma 600 km2 suuruse pindalaga Kesk-Euroopa suurim sisejärv. Külastame Balatoni kõige ajaloolisemat paika Tihany poolsaart, mille kiriku asutamisloale kirjutas kuningas András I alla juba 1055 aastal ja mis on ühtlasi esimene ungarikeelseid tekstikatkeid sisaldav dokument.  Sõidame piki Balatoni kallast ja naudime kauneid vaateid. Herendi portselanitehas aga tõi palju kuulsust juba Habsburgidele ja valmistas portselani nii Austria-Ungari kui ka teistele aristokraatidele. Kokku valmistati Herendis üle 3000 erineva mustri ja 16 000 erinevat disainimudelit. Kuninganna Victoria tellis 1851. aastal Londonis peetud maailmanäitusel kuldse medali võitnud mustriga lauaserviisi Windsori palee jaoks ja loomulikult hakati seda mustrit peale seda nimetama Victoriaks. 
Tagasiteel peatume Székesfehérvari linnakeses. Meile pakub huvi ajalooline linnasüda.

5. päev LEND BUDAPEST-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Suundume Budapesti lennujaama. Lend Budapest-Riia kell 14:30-17:30 ja lend Riia-Tallinn kell 20:04-20:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT492, BT317).

Reisi hind

899 €* /  946 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
  • lennupilet Tallinn-Riia-Budapest ja Budapest-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud);
  • sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile:
  • majutus  hotellides***/**** vastavavalt programmile*** (2-in toad) hommikusöökidega; 2 õhtusööki
  • ekskursioonid ja kogu reisiteenindus vastavalt programmile eesti keeles, giidi teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
  • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
  • ühese majutuse lisatasu 190 €.
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude objektide hinnad:
  • Veini degusteerimine 10 €
  • Herendi portselanitehas ja muuseum 2700 HUF
  • Laevasõit Doonaul 5500 HUF (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)
  • Mattiase kirik 1500 HUF
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Ungarisse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 30x50x78 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml. 
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA
18.08.2024 - 22.08.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kaja
Tahtsin tänada väga huvitava Jordaania reisi eest! Eriline tänu giid Ervin Orgule! Saime palju põnevat kuulda ja ta abistas igati hädasolijaid! Programm oli huvitav ja mitmekesine- eriti huvitavad olid UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Petra varemed ja Wadi Rumi kõrbe safari. Jõudu ja jaksu uute reisiprogrammide koostamisel ja loodame varsti jälle kohtuda! Aprill 2021.
U
Urve
Itaalia Grand Tour koos Külli ja Ulvega oli megatore. Varsti on kaks kuud reisist möödas, aga leian end aegajalt ikka veel Itaalia lummuses unelemas ja loodan, et Trevi purskkaevu visatud münt sõlmis Roomaga lepingu - minna sinna tagasi.