Usbekistan

Usbekistan

22.04.2025 - 01.05.2025
 
Eelbroneering
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Usbekistan on iidne maa ajaloolisel Siiditeel. Keskaja suurluuletaja Rudaki ja mõtleja Avicenna kodumaa. Reis viib teid islamimaailma kaunimatesse linnadesse, mille vanus on rohkem kui 2000 aastat. Taevasse kerkivad sihvakad minaretid ja filigraanornamentidega kirjatud fassaadid ning massiivsed kuplid annavad praegugi veel tunnistust vanade meistrite suurest ja kaunist hingest. Usbekistanis näed parimat, mida õhtumaa rändaja oriendis näha loodab!

Lugege Usbekistani kohta lähemalt siit >

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!

 


 1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL ja ISTANBUL-URGENTS
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures kell 17:15, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 19:40-23:20 ja Istanbul-Urgents 01:10-06:55 (kohalikud lennuajad, lennunumbrid TK1424, TK 262). Palume kontrollide lennuaegu ka vahetult enne reisi.
Toitlustus: TK lendudel

2. päev SAABUMINE, HIIVA
Varahommikul saabume Urgentsi. Hiivat võib pidada tõeliseks muuseumlinnaks. See on pea ainus terviklikult säilinud linn Kesk-Aasias ja on kantud ka UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Kuna Hiiva khaaniriik eksisteeris kuni 1920. aastani ning seal ehitati palju veel 19. sajandil, annab renoveeritud vanalinn hea pildi sellest, millised Kesk-Aasia keskaegsed linnad välja nägid. Tutvume võimsate linnamüüridega ümbritsetud Itšan-Qala kompleksiga. Khaaniloss Kunya-Ark, mis moodustab omapärase suletud tsitadelli Hiiva vanalinnas, mille katusel olevalt vaateplatvormilt avaneb kaunis vaade kogu vanalinnale. Tervenisti glasuurmosaiigiga kaetud Lühike minarett, millest pidi omal ajal tulema Kesk-Aasia kõrgeim, kuid mille ehitustööd jäid pooleli. Minareti kõrval asub Muhammad Amin Khani medrese, mis on suurim medrese kogu Kesk-Aasias. Hiiva oligi tuntud medresede (kõrgem islami õppeasutus) rohkuse poolest – 20. sajandi algul oli linna territooriumil 65 töötavat medreset, mis moodustavadki olulise osa säilinud ehitistest ning milledest paljud on tänapäeval muudetud hotellideks, restoranideks või muuseumiteks.  Hiiva vanim mošee - 220 puidust sambaga Juma mošee. Rohked karavanseraid ja kaubahoovid annavad aimu kunagisest elavast kaubandusest.
Näeme kuidas savist tandõrides küpsetatakse kuulsaid kettakujulisi Kesk-Aasia lepjoshkasid, mis on omaette osavust nõudev kunst. Võimalus lõunatada kohalikus tšaihanas ehk teemajas ja maitsta kohalikke roogasid. Pealelõunal soovitame jalutada vanalinna turgudel ja nautida linna kordumatut olustikku. Vapramad saavad ka linna kõrgeima minareti vaateplatvormile tõusta  – kerge see ei ole, aga vaade linnale on suurepärane.
Toitlustus: hommikusöök
Majutus:   hotellis Asia Khiva*** või sarnases

3. päev HIIVA AMUDARJA JÕGI JA KÕZÕLKUMI KÕRB– BUHHAARA
Hommikusöök hotellis. Algab bussiteekond Buhhaarasse. 
Läbime Horezmi vilajeti põllumajanduspiirkonna, kus domineerivad Usbekistani valgeks kullaks kutsutavad puuvillapõllud. Parasjagu on käes puuvillakoristuse aeg. Siinsetel põldudel kasvatatakse ka kümneid eri liike meloneid, mida siin teeääres ka müüakse – iga sort neist oma maitsebuketiga. Teeme peatusi melonite maitsmiseks. 
Ületame Amudarja jõe ning edasi kulgeb teekond läbi maalilise Kõzõlkumi kõrbe. Naudime vaateid Amudarja jõele ja teisel pool jõge asuvale Turkmenistanile. Sõidame piki vana Siiditeed mida mööda tuhanded aastad kaamelikaravanid liikusid.
Pärastlõunal saabume linna, mida juba keskajal kutsuti Püha Buhhaara ja mis on olnud kogu piirkonna üks tähtsamaid linnu, kunagine Buhhaara emiraadi pealinn.
Õhtupoole on Buhhaara vanas juudikvartalis võimalus vaadata ja õppida, kuidas on õige valmistada kesk-aasia kuulsaimat toitu – pilaffi buhhaara moodi, ja pärast seda ise ka proovida. Tutvume ka keskajast tänaseni püsinud miniatuurikunsti saladustega. 
Toitlustus: hommikusöök
Majutus hotellis Asia Bukhara**** või sarnases. 

4. päev BUHHAARA
Hommikusöök hotellis. Buhhaara linna asutamisajaks peetakse 6. saj eKr ja see on olnud tähtsamaid Pärsia tsivilisatsiooni keskusi ning ülioluline linn muistsel siiditeel. Siit pärineb ka võimas Samaniidide dünastia. Pärsia kultuuri üks suurkujusid Ibn Sina (Avicenna) on sündinud Buhhaara lähistel ja keskaja suurimaid poeete Rudaki tegutses Buhhaaras. 
9.–10. sajandil ehitatud Samaniidide mausoleum, vanim Kesk-Aasia tellisrajatis ning üks vanimatest mausoleumidest kogu Kesk-Aasias, on üks maailma arhitektuuri tippteoseid. Ark - Buhhaara emiiride kindlusloss ja Buhhaara riigi keskus, kuulsad vaibapoed ning Kaljani minarett – Buhhaara võimsuse sümbol, mis isegi Tshingis khaanile nii suurt muljet avaldas, et ta ainsana selle purustamata jättis. Miri Arab medrese on üks tähtsamaid tegutsevaid vaimulikke õppeasutuusi islamimaailmas, rajatud juba 16. sajandil. 
Siiditeel asunud linna ilmestavad erinevad kuplitega kaetud bazaarid: Taqi Zargaron (juveliiride maja), Taqi Sarrafon (rahavahetajate hall) jt. Ulugbeki medrese (15. saj) on ehitatud Timuri pojapoja Ulugbeki poolt. Magoki-Attari mošee on üks vanimatest mošeedest kogu Kesk-Aasias (12. saj). Nadir Divanbegi medrese oma imeliste lindudega fassaadil. 
Buhhaaras on võimalik maitsta suus sulavat, kohalikust rasvasaba lambast valmistatud tõelist Kesk-Aasia šašlõkki.
Linna keskel asuva tiigi kaldal asub kuulsa narri, Hodža Nasreddini kuju eesli seljas – temast pajatavad lood on siiani populaarsed üle kogu islamimaailma. Siinses tšaihanas saab rohelist teed nautida ja edasi jalutame kuulsates turukuplites. Näeme ka kuulsat Chor Minori (Neli minaretti), mis on 18. sajandil ehitatud medresest säilinud väravaehitis. 
Õhtul on soovijatel võimalus vaadata folklooriprogrammi Usbeki lauludest ja tantsudest (lisatasu eest).
Toitlustus: hommikusöök
Majutus hotellis Asia Bukhara**** või sarnases. 

5. päev BUHHAARA – AYDARKUL
Hommikusöök hotellis. Võtame suuna põhja, Kasahstani piiri poole. Tee peale jääb kvaliteetse savi poolest tuntud Gijduvani piirkond, kus elavad usbekistani kuulsaimad keraamikute dünastiad. Ühine lõunasöök. 
Pealelõunal saame näha, kuidas elasid kesk-aasia turgi nomaadid veel 20. saj alguses. Kõrbes asuva Aydarkuli veehoidla lähedal, kuhu voolab kesk-aasia teine suur jõgi Sõrdarja, on püsti pandud ehtsad kaamelivildist jurtad, mis on seest kaunistatud käsitsikootud vaipadega. Jurtad on siiani paljude Kesk-Aasia ja Siberi rahvaste eluasemeks – suvel hoiavad nad jahedust, talvel sooja. Seda piirkonda on pühaks peetud – siin on pühad allikad, siit on leitud tuhandeid basalti raiutud eelajaloolisi petroglüüfe, siit liikus 4 saj e.m.a. läbi ka Makedoonia Aleksander. Siin on võimalus sõita baktrianiga – aasia karvase kahe küüruga kaameliga, imetleda kõrbe säravat tähistaevast, päiksetõusu ja loojangut.
Õhtul istutakse lõkke umber, kuulatakse kõrbe rahvalaule ja maitstakse muu hulgas kuulsat nomaadide rahvustoitu bešbarmakki, mis tõlkes tähendab viit sõrme, st. süüakse seda traditsiooniliselt ühe käega. Avaneb võimalus näha looduslikult ilusat suurt järve keset liivakõrbe, mis tekkis Sõrdarja jõe tamm purunes ja vesi kõrbelohku voolas kuskil eelmise sajandi keskel. Praegu püütakse palju kala ja käiakse ujumas ja paadiga sõitma
Ööbime jurtades. Tõeliselt ehe elamus!

6. päev AYDARKUL - SAMARKAND
Hommikusöök. Algab bussiteekond Samarkandi, linna mis mõned aastad tagasi 2750 a sünnipäeva pidas. Samarkandi nimi on Kesk-Aasia linnadest kõige kuulsam. Linna hiilgehetk saabus kui Timur ta oma impeeriumi pealinnaks valis. Pärsiast ja Kaukaasiast, Hiinast ja Indiast toodi kokku parimad arhitektid, müürsepad, puidunikerdajad, kalligraafid ja teised meistrid, et Samarkand säraks kaunimana kui ükski teine linn. 
Peale lõunat alustame tutvumist Samarkandiga. Gur Emir – Timuri mausoleum (14.–15. saj). Lisaks Timurile on siia krüptidesse maetud ka tema õpetaja, pojad ja pojapojad. Mausoleum Ruhabad, mille kupli all hoitakse pärimuse kohaselt laegast prohvet Muhamedi seitsme juuksekarvaga. Kuulus Registani väljak, kus vana turuplatsi ümber asuvad medresed: Ulugbeki medrese (15. saj), mille silmapaistvamate kasvandike hulka kuulub luuletaja ning sufistlik filosoof Jami, Sher Dori medrese ja Tillya-Kari medrese (17. saj.), mille kullatud detailide rohkusega ei suuda võistelda küll ükski hoone Kesk-Aasias. 
Shakhi-Zinda on suursugune kompleks Samarkandi ülikute hauakambritest (11.- 19. saj), mille all pidi asuma killuke paradiisi ja mille kõrvale maeti ka Usbekistani esimene president Islom Karimov.
Ulugbeki observatooriumi (15. saj). ehitajaks on Timuri lapselaps, valitseja ja teadlane Ulugbek. 15. sajandil oli Samarkandi observatoorium tähelepanuväärne teaduskeskus kogu islamimaailmas.
Toitlustus: hommikusöök
Majutus  hotellis Asia**** või sarnases

7. päev SAMARKAND 
Hommikusöök. Jätkame tutvumist Samarkandi ja selle lähiümbrusega. 
Oma aja maailma suurim Bibi-Khanumi mošee, mis on oma nime saanud Timuri vanema naise järgi. 
Kongili külas Siabi jõe kaldal külastame vana paberiveskit, kus siiamaani valmistatakse käsitööna kuulsat Samarkandi paberit. 
Khodja Daniyari mausoleum on rajatud kohta, kuhu pärimuse järgi maeti prohvet Danieli reliikvia, mille tõi Samarkandi Timur Iraanist Susa linnast. Mausoleumis asub prohveti 18-meetrine sarkofaag, mille kohta kohalik pärimus jutustab, et sarkofaag kasvas kuni haud sai kaetud hauakambriga. 
Nagu igas idamaa linnas, on ka Samarkandis turg parim paik, kus kohtuda tõelise kohaliku eluga. Usbekistani ühel suurimal Siyab-bazaaril saab nautida idamaiste värvide, helide ja lõhnade virrvarri, süüa lõunat, teha sisseoste ja usbekkidega juttu puhuda. 
Toitlustus: hommikusöök
Majutus  hotellis Asia**** või sarnases

8. päev VABA PÄEV VÕI SOOVIJATELE LISATASU EEST TADZHIKISTAN
Sõidame  soovijatega (lisatasu eest) naabervabariiki Tadzhikistani mille piir asub kõigest 35 km kaugusel. Tadzhikistan on eelkõige tuntud oma mägede poolest, asub seal ju Kõrg-Pamiir oma 7,5 km kõrguste tippudega. Sarnaselt Usbekistaniga asus ka Tadzhikistan kuulsal siiditeel ja mõlemas riigis valitsesid tooaeg sogdid, kunagine suur pärsia rahvas kelle kaupmehed olid need, kes siiditeel kõige rohkem kaupu vedasid ja sellega ka jõukust kogusid. Nemad asutasid ka tuhanded aastad tagasi kuulsad siiditee linnad Samarkandi, Buhhaara, Tashkendi ja palju teisi. Üks kuulsamatest linnadest oli Zarafshoni jõe orus asuv Pandzhakent. Siinsest nekropolist on väljakaevamistel leitud vast kõige kaunimad näidised sogdi kunstist, skulptuurid, ehted ja eriti maalingud, millest on paljud praegu Ermitaazhi kogudes. Siin lähedal sündis ja siia on maetud ka üks kuulsamaid keskaegseid pärsia-tadzhiki luuletajaid Rudaki. Imetleme kauneid vaateid mägedele, tutvume linna ajalooga, teeme tutvust tadzhikkidega, vaatame kohalikku turgu ja sööme siin ka lõunat (lisatasu eest). Õhtupoole jõuame tagasi Samarkandi.
Toitlustus: hommikusöök
Majutus  hotellis Asia**** või sarnases

9. päev SAMARKAND-TAŠKENT - LEND TAŠKENT –ISTANBUL 
Sõidame rongiga Tashkenti.
Usbekistani pealinna ajalugu ulatub tagasi juba islamieelsesse aega. Kunagisest tööstuslinnast on tänapäevaks saanud suurim Kesk-Aasia megametropol: dünaamiline ja arenev linn, kus elanikke üle 3 miljoni. Laiad puiesteed ja magistraalid, moodsad ärihooned ja hotellid annavad tunnistust riigi arengust viimastel aastakümnetel.
Linna süda keskendub suure valitseja Timuri nime kandva väljaku ümber, kus kõrgub ka tema uhke ratsamonument. Korda on tehtud ka linna ajalooline osa: Kukeldashi medrese ja Kaffal Shashi mausoleum. Medrese Mui Mubarak, kus säilitatakse vanimat säilinud koraani. Näeme ka Juma mošeed, mis on Usbekistani suurim mošee.
Tõelise orientaalse elamuse pakub Chor-Su – linna südames asuv kirev turg, mis on täis hoogsat kauplemist ja sagimist. Khasty Imami tänav ja siinsed meeleolud.
Hilisõhtul suundume lennujaama. Lend Tashkent-Istanbul kell 02:30-05:45
Majutus Istanbuli lennujaama piirkonnas hotellis.
Toitlustus: hommikusöök

10. päev LEND ISTANBUL -TALLINN 
Saabumine Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn kell 08:10-11.40 (lennunumber TK1421).
TERE TULEMAST TAGASI KOJU!
Toitlustus: TK lendudel 

Reisi hind

2025. aasta programm ja hind täpsustamisel 

1999*/2104 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele


Reisi hind sisaldab:
 • Lend Tallinn-Istanbul-Urgents ja Tashkent-Istanbul-Tallinn, Turkish Airlines lennud.
 • Lennujaamamaksud. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Mugav reisibuss transfeerideks ja ringreisiks Usbekistanis
 • Majutus hotellides***/**** ja 1 öö jurtades (2-in. toad), majutus hommikusöökidega
 • Muuseumipääsmed ja külastustasud vastavalt programmile (juhul kui programmis või lisainfos ei ole viidatud lisatasule)
 • Eestikeelne reisiteenindus ja eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel, lisaks kohalik giid-reisisaatja
 • 1 lõunasöök ja 1 õhtusöök 
Lisatasu eest:
 • Tervise- ja/või reisikindlustus
 • Ühene majutus hotellides 210 €
 • Jootraha hotellides, kohalikule bussijuhile ja kohalikule giidile (arvestada  30 €)
 • Ekskursioon Tadzhikistani 100 € (ettetellimisel ja tasumisel, ekskursiooni toimumise eeliseks on vähemalt 15 osavõtjat)
 • Fotopiletid muuseumides
 • Buhhaara Nodir Devanbegi Madrassah folkloorishow al 20 € (tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Lõuna- ja õhtusöögid al 15 € - 20  € (tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Pilaffi valmistamine 20 € (tellitakse ja makstakse kohapeal)

Viisa ja dokumendid

Alates 1. veebruarist 2019 Eesti kodanikule viisavaba. 
​Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.
Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
Rongi vormistamiseks on vaja edastada Germalo Reiside kontorile passikoopiad reisi broneerimisel.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 

Lisainfo

Soovi korral on võimalik hotellides kolmene majutus.
Soodustus kolmandale inimesele lisavoodil 90 


Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
Jätame endale õguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISITINGIMUSTEGA
22.04.2025 - 01.05.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Usbekistan

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

P
Piret
Valisime selle aasta reisisihiks Portugali, aga Prantsuse Riviera reis ei jää ka tulevikus tegemata :). Igal juhul suured tänud Germalole ja Mirjamile, kes selle reisi eriti lummavaks muutis oma portugali keeleoskuse, kohalike kontaktide, toredate kohtade tutvustamise ja suurepäraste ajalootundidega pikematel bussisõitudel. Paremat giidi ei oska tahta! Esimest korda elus saime ka ookeani äärde. On mida meenutada!
P
Piret & Jyri
Täname võrratut ja vapustavat Triinu Borgat, kes meid mööda maiade radu juhatas ja tarkusi jagas. Suurepäraselt koostatud reisiprogramm ja peenelt valitud hotellid! Elamused kogu eluks! Tervitused kogu Germalo perele, kelle töö ja tegemised võimaldavad nii palju meie maailmast teada saada. Mehhiko-Belize-Honduras-Guatemala nov/2022.