Venemaa - Pihkva - Novgorod - Petseri

Venemaa - Pihkva - Novgorod - Petseri

28.08.2022 - 30.08.2022
 Hind al 199
Broneeri
Sümpaatselt jutustab vana Venemaa oma lugu. Eks novgorodlased loojad – jutustajad ongi. Juba vana Novgorodi kõige kuulsam bõliinakangelane Sadko ei käinud sõjanuiaga mõõda maailma vaid mängis guslit - kannelt. Ja tegi seda väärikalt ja suursuguselt.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >
 

Reisikava

1. päev IRBOSKA - SÕIT NOVGORODI
Väljasõit Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 06.00. Piiriületus Luhamaal.
Irboska kindlus ja Slaavi lätted. Ülipõneva ajalooga Irboska on väga pika asustuslooga keskus. Nestori kroonika järgi asus siia 862. aastal üks varjaagi vürstidest Truvor, et valitseda siinseid hõime. Kõrgendikul valitseb ümbruskonda kivilinnus. Salapärased kivimustrid linnusemüüris ja miniatuurne Nikolai kirik (15. saj). Paesest pinnasest vulisevad Slaavi lätted ning neid peetakse iidsetest aegadest pühaks. Neid kutsutakse siinkandis ka 12 apostli allikaks ning  vetel usutakse olevat tervendav mõju.  Lõunapaus sümpaatses külakõrtsis ja sõit Novgorodi. Põnev ja  kontrastiderohke teekond läbi Pihkva- ja Novgorodimaa. Külakesed ja imelised maastikud. Saabumine Novgorodi õhtuks. Majutamine kahel ööl hotellis Acron või sarnanes ja soovijaile õhtusöök ning tervitused Novgordimaa kombe kohaselt (lisatasu eest, ettetellimisel Eestis).
 
2. päev SUUR NOVGOROD - PÕHJALIK EKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Isand Suur Novgorod on Venemaa vanimaid linnu, mille esmamainimine aastal 859. See on läbi aastasadade olnud ülitähtis keskus ida ja lääne kaubateedel. Keskajal rajatakse siia ka Hansaliidu kaubakontorid. Paljurahvuseline ja isepäine linn ajab 12. sajandil minema Kiievist saadetud vürstid ja otsustab ise oma teed minna. See on üks väheseid vanu linnu Venemaal, kuhu ei ulatu Kuldhordi ike. Just Novgorod suudab kõige kauem oma suveräänsust hoida ja  Moskva vürstide ambitsioonidele kõige kauem vastu pidada säilitades oma sõltumatuse kuni 15. sajandini. Novgorodi Detinets – kreml Volhovi jõe kaldal. Imeline Sofia peakirik (11. saj). Legendaarsed Sigtuna väravad - kas legend või tõsilugu? Vapustavad freskodest kirjatud interjöörid, mille harras meeleolu ei jäta küllap kedagi puudutamata. Interjööri  vanimad freskod pärinevad 11. sajandist. Novgorodimaa kõige kuulsam imettegev ikoon Bogomater Znamenie. Mälestussammas Tuhandeaastane Venemaa, palatid ja kirikud. Jaroslavli õu – suursuguse ja jõuka veetšelinna elu keskpunkt. Vanad kirikud ja õued, kuhu kunagi kogunes veetše. Praskevja Pjatnitsa ja Nikolai kirik vanimaid kiviehitisi Venemaal. Lunastaja kirik Iljina tänaval (Spas na Iljine) on ehitatud 14. sajandil. Pühakojas on osaliselt säilinud keskaja ühe suurima freskomaalija ja ikoonimeistri Feofanes Kreeklase freskod. Pärastlõunal bussiekskursioon Novgorodis: Sofiiskaja storona, Velikaja tänav, Vitoslavlitsõ vabaõhumuuseum. Muuseumis saab hea ülevaate vanast Novgorodimaa puitarhitektuurist ja ka kohalikest kommetest. Võimalik on sisse piiluda taredesse ja saada selgitusi pererahva käest. Muuseumi näitustesaalis on põnev etnograafiline kollektsioon. Vitoslavlitsõ muuseumis on võimalus osta suurepäraseid suveniire, mida kohalikud käsitöömeistrid pakuvad. Suur valik kasetohust valmistaud esemeid (beresta), korve, kirjatud puulusikaid ja riideräbalatest valmistud keesid – buzõ. Soovijaile russkoje tsajepitije – traditsiooniline teelaud koos samovaritee ja präänikute, keediste ja barankadega.
 
3. päev PIHKVA JA  PETSERI KLOOSTER
Hommikusöök hotellis. Sõit Pihkvasse. Velikaja ja Pihkva jõe kaldail asuv Pihkva on vanimaid linnu Venemaal. Esmakordselt mainitakse linna kirjalikes ürikutes 903. aastal, mil siin olevat toimunud vürst Igori ja legendaarse Olga pulm. Paljud ajaloolased peavadki Pihkvamaad vürstinna Olga kodupaigaks. Linnaekskursioon bussiga ja jalgsi. Kreml ja Dovmontovi linn, Pokrovi torn. Velikaja ning Pihkva (Pskova) jõe kaldapealsed. Kümned vanad õigeusu pühakojad ja bojaaride palatid. Juba 10. sajandil ehitati Pihkvasse esimene Püha Kolmainu katedraal, millest saab kogu Pihkvamaa sümbol. Siinkandis öeldi, et kus asub troitsa, seal on ka Pihkva! 17. sajandil rajatud Moskva stiilis Püha Kolmainu katedraal, kus asub üks maailma suurimaid ikonostaase. Mirožki kloostri Issandamuutmise kirik on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Pühakojas on ülihästi säilinud freskod 12. sajandist. Tutvumine ikoonimeistrite töödega kloostris. Sõit Petserisse. Teel Petserisse teeme peatuse Mitkovitsa külas. Jalutame külatanumal ja vaatame hiljuti taastatud tsässonat.  Petseri klooster, asutati juba 15. sajandil Tartust siia saabunud pühamees Marki poolt. Klooster on üks väheseid õigeusu pühakodasid Venemaal, mis tegutsenud järjepidevalt asutamisest alates. Maarjapäeval, 28. augustil on kloostri kõige tähtsam püha ja siis saabub siia õigeusklikke kogu maailmast. Jalutame kloostri õuel ja räägime kloostri minevikust ja tänapäevast. Kloostri võimsad kaitserajatised. Kloostri imeteod ja legendid. Lühitutvus Petseri linnaga. Orienteeruvalt 17.00 (kohalik aeg) algab tagasisõit Eestisse. Piiriületus Koidula piiripunktis. Läbi Tartu jõuame hilisõhtul tagasi Tallinnasse.

Reisi hind

199 €* / 210 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
 

Hind sisaldab:

 • Sõit kõigi mugavustega bussis (WC, video; kuumad joogid hinna sees)
 • Majutus kaks ööd hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused
 

Lisakulud:

Hinnale lisanduvad viisa ja kindlustus. Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega 65 €.


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad (täiskasvanud/lapsed):

 • Petseri klooster: vabatahtlik annetus
 • Sofia peakirik Novgorodis: annetus 50 RBL
 • Vitoslavlitsõ vabaõhumuuseum: 250 RBL/180 RBL
 • Freskokirikud (Spas na Iljine, Stratilatiuse kirik ) a’ 200 RBL/130RBL
 • Mirožki kloostri freskokirik 550 RBL
 • Annetused teistes kirikutes ja kloostrites

Lisatasu eest võimalik:

 • Ühene majutus hotellis 65 €
 • Õhtusöök Novgorodis 30 €
 • Russkoje tsajepitije (traditsiooniline teelaud) 12 €
Õhtusöök ja teejoomine ainult ettetellimisel Eestis, toimumise eelduseks on vähemalt 15 soovijat. 

NB! Palume arvestada riietumistavadega õigeusu pühakodade külastamisel. 
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument (õpilas- ja üliõpilaspilet)!

Lisainfo

Soovitame vahetada umbes 3000 RBL. NB! 1 euro = ~70 rubla. Rubla kurss euro suhtes on väga kõikuv.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Venemaale reisimiseks on Eesti kodanikule vajalik viisa.
Viisa vormistamiseks palume pass toimetada koos fotoga meie kontorisse.
Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
Viisa vormistamiseks vajalik 1 värviline dokumendifoto (3,5*4,5). Foto ja pass palume tuua büroosse kuu aega enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks, foto peab olema valgel foonil ja mitte vanem kui 6 kuud. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda: sünnikoht, neiupõlve nimi, kodune aadress ja telefon, töökoht, töökoha aadress ja telefoninumber, amet või tegevusala. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid (ees-, isa- ja perekonnanimi, sünniaeg ja elukoha aadress).
Kui reisija on alla 18 eluaasta, siis on tarvis lapse sünnitunnistuse koopiat ja ühe lapsevanema passikoopiat.
28.08.2022 - 30.08.2022
 Hind al 199
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Venemaa - Pihkva - Novgorod - Petseri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Helle
10.-17.juuli Portugali reis oli super. Selle reisi aga tegi veel imelisemaks imetore giid Mirjam Somelar, kes jagas väsimatult palju huvitavat infot Portugali kohta ja on inimesena äärmiselt sõbralik, vastutulelik ja tõeliselt HOOLIV inimene. Suur tänu, Mirjam ja Germalo Reisid!
E
Esta
Aitäh Gruusia reisi eest kogu Teie meeskonnale. Kõige suuremad tänud Raivole, kes oli igas olukorras nii tasakaalukas ja kõikide soovidega arvestav. Soovin talle südamest tervist, ilusaid reise ja häid reisijaid. Esta