Venemaa - Sankt Peterburg

Venemaa - Sankt Peterburg

21.05.20 - 24.05.20
 
Eelbroneering
Suursugune keiserlik pealinn, mille aura ei olegi sõnadega edasi antav. Tuleb ise kogeda suurlinna otsekui igikestvat ruttamist. Ootamatult mõistad selles virrvarris, et ka metropol võib olla inimlik. Jalutades luksuslikul Nevski prospektil tajud end korraga kummaliselt mõttelt - sellel ühel tänaval võib olla korraga rohkem inimesi, kui elab tervel Eestimaal. Metropoli mõõde on teistsugune!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!
 

1. päev TALLINN –SANKT-PETERBURG – LAEVAEKSKURSIOON 
Varahommikul kell 06:30 väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast. Piirületus Narva-Ivangorod piiripunktis ja pärast seda algab sõit läbi Ingerimaa. 

 

Saabumine Sankt-Peterburgi ja esmatutvus linnaga bussiekskursioonil: Moskva prospekt, Nevski prospekt, Marsi väljak, Vassili saar ja Rostra sambad. Ülikooli kaldapealne ja sfinksid. Sillad, kanalid ja paleed. Iisaku väljak.

 

Soovijatele meeleolukas laevaekskursioon Neeval ja kanalitel. 

 

Ööbime kolmel järgneval ööl St. Peterburgis  hotellis  Azimut*** või sarnases.
 
2. päev ERMITAAŽ JA LINNAEKSKURSIOON, PEETER-PAULI KINDLUS
Hommikusöök. Jätkame Peterburi linnaekskursiooni. Käime kanalitest ja jõgedest ümbritsetud ajaloolises Kolomna linnaosas, kus näeme eestlastega seotud olulisi mälestusmärke - Jaani kirikut ja Jakob Hurda maja.  Kaasani katedraal. Ermitaaž on maailma suurimaid kunstimuuseume, mis asub kunagistes keiserlikes paleedes. Omavahel galeriidega ühendatud hoonetes paiknevas muuseumis on ühtekokku üle kolme miljoni eksponaadi. On öeldud, et kui seisatada iga eksponaadi ees ühe minuti, kuluks kogu muuseumiga tutvumiseks 70 aastat. Leonardo da Vinci haprad madonnad, maailma üks parimaid Rembrandti kollektsioone, Tizian ja Rubens. Luksuslikud paraadsaalid ja 19. sajandi interjöörid Talvepalees – keiserlikus talveresidentsis. Vaba aeg Peterburi südalinnas. 

 

Peeter-Pauli kindluse rajamisega pisikesele jõesaarele algas Sankt-Peterburgi ajalugu 27. mail 1703. aastal. Võimasad bastionid ja  Peeter-Pauli kirik, kuhu on maetud pea kõik Venemaa keisrid ning kurikuulusad Trubetskoi bastioni vangikongid. 

 

Soovijaile õhtusöök stiilses restoranis koos folkloorikavaga.

3. päev TSARSKOJE SELO
Hommikusöök. Tsarskoje Selo on kuulsamaid keiserlikke residentse Peterburi lähistel. Suurmeister Rastrelli ja barokkarhitektuuri šedööver - Katariina palee. Toretsevad fassaadid ja kullatud kuplid harmoneeruvad rahuliku inglise stiilis pargi melanhoolse meeleoluga. Katariina lossis saab imetleda suurejoonelisi paraadsaale, muuhulgas ka maailmaimeks nimetud Merevaigutuba.

 

Tagasisõit Peterburgi ja vaba aeg südalinnas ning võimalus külastada muuseume ja vaatamisväärsusi: Senati väljak ja Vaskratsanik, Iisaku katedraal, Paleeväljaku ansambel ja Aleksandri sammas, Moika kaldapealne, Spas na Krovi  kirik sadade mosaiikidega. Soovijail võimalik külastada Vene muuseumi, kus asub suurim Vene kunsti kollektsioon maailmas ikoonidest avangardistideni. 

 

Õhtul soovijatele meeleolukas laevaekskursioon Neeval ja kanalitel. 


4. päev, PETERHOF
Hommikusöök. Palee kaldapealselt alustame laevateekonda keiserlikku suveresidentsi Peterhoffi Soome lahe kaldal. Tegemist on maailma kauneimate hulka kuuluva pargi- ja lossiansambliga, kus saame imetleda 18.-19. sajandi arhitektuuri ning pargikujundust  – skulptuurid, purskkaevud ja hooned on elegantselt sobitatud maastikuga. Peterhofi  suur palee ja luksuslik Merekanali kaskaad kümnete kullatud skulptuuride ja rütmiliste purskkaevudega. Venemaa võitu Põhjasõjas sümboliseeriv Simsoni purskkaev, kus vesi võib tõusta kuni 12 meetri kõrgusele. Mõnusalt intiimne Monplaisiri park ja paleed. Siin võib leida elevust pakkuvaid purskkaeve (šutniki), mis võivad ettevaatamatu uudistaja ootamatult märjaks kasta. Vaba aeg lõunasöögiks ning seejärel alustame kojusõitu. Saabume Eestisse hilisõhtul. 


TERE TULEMAST TAGASI KOJU!

 

Reisi hind


Hind sisaldab:
 • Sõit kõigi mugavustega bussis Tallinn-St.Peterburg-Tallinn 
 • 3 ööd hotellis (2-in. toad), 3 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused 
Hinnale lisanduvad viisa ja kindlustus.
Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega 65 €. 
Hilisetele reisile registreerujatele on vajalik vormistada kiirviisa, mille maksumus on 99 €.
Viisa vormistamise hind võib muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 100 €
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad (täiskasvanud/lapsed, tudengid):
 • Vahakujude muuseum 350 RUB / üliõpilased 350 RUB /õpilane 200 RUB
 • Peterhofi park 900 RUB / õpilased kuni 15. a TASUTA  NB! VAJALIK VANUST KINNITAV DOKUMENT JA ÕPILASPILET! Soodustust õpilasele alates 16. a ei ole!
 • Peeter-Pauli kindlus 750 RUB / õpilane 400 RUB (komplekspilet kirik ja vangikong)
 • Ermitaaž 1000 RUB (sissepääs ja külastus, koos kohaliku giidi tasuga)/õpilane 700 RUB
 • Iisaku kirik 350 RUB/200 RUB üliõpilane, 100 RUB õpilane
 • Iisaku katedraali kolonnaad 150 RUB
 • Jaani kirik Peterburis 100 RUB
 • Spas na Krovi mosaiigimuuseum 350 RUB/200 RUB üliõpilane, 100 RUB õpilane
 • Laevasõit Neeval 550 RUB
 • Suveaed, avatud tasuta
 • Vene muuseum 450 RUB / 200 RUB
 • Õhtusöögi hinnad al 600 RUB
 • Õhtusöök koos folkloorikavaga ca 25 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)
 • Tsarskoje Selo ja Merevaigutuba ca 30 €/ õpilased kuni 15. a 15 € (ainult ettetellimisel,  hiljemalt kuu enne reisi, tasumisel kohapeal)
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument!

Lisainfo

Soovitame vahetada vähemalt 5500 RUB.
NB! 1 euro ~ 70 rubla. Rubla kurss on väga kõikuv.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
Viisa vormistamiseks vajalik 1 värviline dokumendifoto (3,5*4,5). Foto ja pass palume tuua büroosse kuu aega enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks. Foto peab olema valgel foonil, inimene peab olema kujutatud õlgadeni ja foto mitte vanem kui 6 kuud. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda: sünnikoht, neiupõlve nimi, kodune aadress ja telefon, töökoht, töökoha aadress ja telefoninumber, amet või tegevusala. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid (ees-, isa- ja perekonnanimi, sünniaeg ja elukoha aadress). Kui reisija on alla 18 eluaasta ja lapsevanemad kaasa ei sõida, siis on tarvis sünnitunnistuse ja ühe lapsevanema passikoopiat koos viisa andmetega.
 

Kaart:

21.05.20 - 24.05.20
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Venemaa - Sankt Peterburg

Vaata reisist pilte