Venemaa - Tihvin ja Vologda, vanade linnade lummuses

Venemaa - Tihvin ja Vologda, vanade linnade lummuses

15.08.2022 - 19.08.2022
 Hind al 299
Broneeri
Vologdamaa on kauge ja imeline paik, kus elu tuksub hoolimata 21. sajandi ruttamisest ikka vaikselt ja  provintslikult rahulikus rütmis. Siinsed inimesed on siirad ja heatahtlikud ning on alles hoidnud vanad traditsioonid ja isegi oma kodukandi kauni keele. Tihvin on üks neid paiku Venemaal, mis on paljude usklike meeltes, sest siin asub imettegev Tihvini jumalaema ikoon, mida peetakse Venemaa kaitsjaks. Staraja Ladoga, kroonikates tuntud Aldeigjuborg, on vanimaid linnu Põhja – Euroopas. Siin tajud nii lihtsalt ja loomulikult kaugete aega puudutust. 

Reisikava

1.päev STARAJA LADOGA – TIHVIN 
Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 06:30. Piiriületus Narva – Ivangorodi piiripunktis. Edasi jätkub teekond läbi ajaloolise Ingerimaa.  Staraja Ladoga on ajalooline keskus, mida vanades Skandinaavia kroonikates tuntakse Aldeigjuborgina. See oli ülitähtis peatuspaik teekonnal varjaagide juurest Kreekasse. Just Ladogaga seostatakse lugusid varjaagide kutsumisest ja seda linna peetakse Vana-Vene riigi esimeseks pealinnaks. Külastame Staraja Ladoga muuseumi ja kindlust, kus on säilinud ehituskatkeid 11. – 16. sajandini. Vanad salapärased kurgaanid ja idülliline külaolustik. Õhtuks saabumine Tihvinisse. Ööbimine hotellis Tikhvin või sarnases.

2. päev TIHVINI JUMALAEMA UINUMISE KLOOSTER – SÕIT VOLOGDASSE
Hommikusöök. Tihvini jumalaema ikooni klooster ja ajaloomuuseum. 14. sajandil mainib Novgorodi kroonika jumalaema ikooni imelist ilmumist Tihvinka jõe kaldal ja siit algabki kloostri ja hiljem ka linna ajalaugu. 16. sajandil laseb Ivan IV rajada ikooni hoidmiseks kloostri, mille juurde tekib asula. Tihvini ikoon on üks austatumaid Venemaal. Suurejooneline kloostrikompleks on rajatud põhiliselt 16. – 17. sajandil. Tihvinis on sündinud ka maailmakuulus helilooja Nikolai Rimski-Korsakov, kelle lapsepõlvekodus asub memoriaalmuuseum. Lõuna paiku alustame sõitu Vologdasse. 
Vologda on linn Euroopa-Venemaa põhjaosas. Linna on esmamainitud 1147. aastal ja 16. sajandil oli see üks tähtsamaid kaubalinnu piirkonnas. Saabumisel linna esmatutvus bussiekskursioonil. Majutus kahel järgneval ööl hotellis Vologda või sarnases. 

3. päev SEMENKOVO VABAÕHUMUUSEUM – FERAPONTOVO FRESKOD – KIRILLO-BELOZERSKI KLOOSTER 
Hommikusöök. Pärast hommikusööki sõidame tutvuma Vologda lähiümbrusega. Semenkovo vabaõhumuuseumis saab hea ülevaate Vologdamaa traditsioonilisest taluarhitektuurist.  Lahke pererahvas tutvustab oma valdusi, räägib elust vanadel aegadel ja loomulikult palutakse kallid külalised ka tarre, et teed rüübata ja pirukaid maitsta.  Ferapontovo külas asub 14.- 15. sajandi vahetusel rajatud klooster, mis kujunes järgnevate sajandite jooksul tähtsaks kultuuri- ja vaimuelu keskuseks Beloozerski piirkonnas. 15. sajandi lõpus töötas siin Dionisius freskomeister, kelle loomingus põimuvad Vene ikonograafia traditsioonid   ja renessansiajastu hingus. Dionisius on olulisemaid Vene sakraalkunsti meistreid Andrei Rubljovi kõrval. Edasi tutvume Kirillo-Beloozerski kloostriga. 1397. aastal tuli siia soode ja metsade vahele arhimandriit Kirill koos oma kaaslase ja õpilase Ferapontiga ning rajasid erakla ja see oligi hilisema suurkloostri algus. Aja jooksul kasvasid kloostri valdused ja rikkus. Võimsa ligi 2 kilomeetri pikkuse müüri sees on ühtekokku 12 pühakoda, endised majandushooned ja kloostriasukate ruumid. Tänapäeval on  suur osa kloostri kunagisest territooriumist ja hoonetest muuseumi valduses. Tutvume põnevate väljapanekutega. Tagasisõit Vologdasse. Õhtul vaba aeg linnas.  

4. päev VOLODGA EKSKURSIOON – PITSIMUUSEUM – SÕIT TIHVINISSE
Hommikusöök. Tutvume Vologda ajaloolise linnasüdamega. 16. sajandiks oli Vologda kujunenud oluliseks kaubanduslinnaks ja 1555. aastal asutasid inglased siia oma kaubakoja, 1565. aastal aga otsustas Ivan IV siia rajada Opritšnina pealinna.  Gorod pidi saama suurimaks linnaks Moskoovia põhjaaladel, kuid need plaanid jäidki lõpuni ellu viimata. Võimsate müüridega ümbritsetud kreml ja Sofia peakirik, Vologda jõe kaldapealsed, kaubahoovid ja väljakud, pitsiliste detailidega kaunistatud jõukate kaupmeeste majad. 18.-19. sajandil saab kogu Euroopas tuntuks Vologda pits ja need traditsioonid on hoolega hoitud  ka tänapäeval. Soovijatel võimalus külastada Vologda pitsimuuseumi. Sõit Tihvinisse. Majutus hotellis Tikhvin või sarnases.

5. päev TAGASITEE TALLINNA
Hommikusöök. Algab sõit tagasi Eestisse. Piiriületus Ivangorod – Narva. Saabumine Tallinna hilisõhtul. Tere tulemast koju! 

Reisi hind

Reisi hind:
299 €* / 315 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
  • sõit kõigi mugavustega bussis
  • 4 ööd hotellis (2-in toad), 4 hommikusööki
  • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile,
  • giidi/reisisaatja teenused

NB! Hinnale lisanduvad viisa ja tervisekindlustus.
Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega 65 EUR.
Hilistele reisile registreerijatele on vaja vormistada kiirviisa, mis maksab 99 EUR.
Viisa vormistamise hind võib muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisatasu eest on võimalik:
  • Ühene majutus hotellis 85 € (inimene 4 ööd)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Kulu pääsmetele ja külastustele orienteeruvalt 2500 rubla (30 eurot).
Soovitame lisaks vahetada vähemalt 3000 - 5000 rubla.

Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument!

Lisainfo

NB! 1 euro ~ 70 rubla. Rubla kurss on väga kõikuv.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Venemaale reisimiseks on Eesti kodanikule vajalik viisa.
Viisa vormistamiseks palume pass toimetada koos fotoga meie kontorisse.
Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
Viisa vormistamiseks vajalik 1 värviline dokumendifoto (3,5*4,5). Foto ja pass palume tuua büroosse kuu aega enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks, foto peab olema valgel foonil ja mitte vanem kui 6 kuud. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda: sünnikoht, neiupõlve nimi, kodune aadress ja telefon, töökoht, töökoha aadress ja telefoninumber, amet või tegevusala. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid (ees-, isa- ja perekonnanimi, sünniaeg ja elukoha aadress).
Kui reisija on alla 18 eluaasta, siis on tarvis lapse sünnitunnistuse koopiat ja ühe lapsevanema passikoopiat.
15.08.2022 - 19.08.2022
 Hind al 299
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

  • Venemaa - Tihvin ja Vologda, vanade linnade lummuses

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mark
Olen juba ammu käinud GERMALO Reisidega reisimas, austan ja armastan nende giide, kellega oleks tore käia kõikides riikides. Kõik on professionaalsed ja targad inimesed. Tahaks ka edaspidi nendega reisima minna ja huvitavaid riike avastada. Ärge kaduge ära ja olge meiega igavesti!
K
Kristin
Käisime Sardiinia-Korsika reisil. Reis oli tore. Eraldi kiidaksin giid Triinu Borgat. Uskumatu - endiselt hea, lihtsalt parim! Olen temaga mitmeid reise teinud, soovitan teda kōigile.